Sanje: 29"

Domov > Forum > Sanje: 29"

Sanje: 29"

SORTIRAJ PO:
Novakova 30.10.2015 21:01
Sanjam o novem kolesu. 29", gorsko/treking. Dilema: kaj je boljše? Vozim 80procentov slabega asfalta, 20 utrjeni makadam, višincev okrog 400, v sezoni tedensko okrog 200 km...
Kaj je primerno, kvalitetno za sprejemljivo ceno?
efijy 31.10.2015 08:36
Ciklokros
Anquetil.J 31.10.2015 09:43

Ciklokros

Novakova 31.10.2015 10:06
Ciklokros???
Pa sta me.
Sem totalni laik na področju kolesarstva, tak da...do sedaj prišla v trgovino, kupila kolo, ki je bilo meni všečne barve in to je to...
O gonilkah, prestavnih razmerjih, velikosti okvirja itd...niti vedela, da obstajajo ljudje, ki se s tem ukvarjajo.... :-/
Naj se posipam s pepelom; po vstopu v drugo polovičko tozemeljskega življenja sem začela migati...
Zato za xciklokros...prosim obrazložitev, pojasnilo, razsvetljenstvo zakaj bi bil to najboljši izbor?
Hvala.
Anquetil.J 31.10.2015 18:31
Cx je najboljši izbor, ker se po terenu, ki si ga navedla pelješ najlepše, najhitreje z najmanj napora.
Najbolj udobno pa res ne. Cx bo tudi najlažje kolo za najmanj denarja v tem primeru.
29 pod 10 kg bo v rangu 2500€, CX pa 1300€.
V primeru, da te zagrabi cestno kolesarstvo enostavno zamenjaš gume. Glede na napisano, da si začetnica bi kupil CX z klasičnimi zavorami. Disk zavore so težje in vzdrževanje ni ravno enostavno.
Poglej v trgovini 11/11 v Šenčurju imajo kar nekaj modelov.
Uživaj!
brbej 31.10.2015 18:52
Ga. Novak
Ustreli si cx s flet barom...bikca poskusi kasneje
brbej 31.10.2015 19:04
Ps
Al se boljse zate...gorc s trdo vilico...pa ozje gume ruknes gor
Novakova 31.10.2015 19:32
Iščem, gledam, berem. Se učim. Teorijo. :-/
cx...skrbi me balanca; ukriviti hrbtenico po petdesetem, če tega ne vadiš od mladih let in pri tem uživati...ne vem... Dvomim, da bi šlo (samo 1x sedela na specialki in mi položaj telesa ni sedel).
Dosedaj sem imela treking kolo.
Rada bi, da me 'prepričate' zakaj so/niso 29" zame... (razen da so zelo drage).

Sama razmišljam: sem v letih. Iz leta v leto jih bom štela več. (Pametna!) Starega konja je težko naučiti voziti, kar pomeni, da jaz s kolesom nisem eno (kot videvam mlade fante na dirkalcih, ki se kar zlijejo s kolesom), torej potrebujem nekaj, kar bom obvladovala, kar bom vzljubila, kar bo tudi udobno...
brbej 31.10.2015 19:49
Ga. Novak
Za pocivat na kolesu----- >e-bike in tudi krivila se ne bos dosti...ce pa se vedno vztrajas na 29...ti priporocam 27,5.
Novakova 31.10.2015 20:01
Brbej...malo smo nesramni?
Imaš možnost odgovoriti korektno ali vprašanje (zate verjetno ker si obdarjen s pametjo in razgledanostjo neumno) spregledati.
Kolesarim. Verjetno več, kot večina žensk v mojih letih. In če nisem športnik od mladih nog (ne veš zakaj!) potem ne moreš pričakovati, da bom tako gibčna kot tisti, ki s kolesom rastejo. In s to drugačnostjo živim.
Kljub vsemu pa menim, da si posmehljivosti za trud, voljo in nenavsezadnje za spremenjen način življenja (le zakaj???!) ne prislužim cinizma!

Kljub vsemu hvala za vaš čas.
postoj 31.10.2015 20:27

Glede na to, kje voziš, gorca ne potrebuješ. Cestno oz. cx kolo ti ne sede. Če je tako, potem razmisli o trekingu. Kaj pa fitnes kolo?

Ernesto 01.11.2015 11:38
@Novakova: Sanjam o novem kolesu. 29", gorsko/treking. Dilema: kaj je boljše? Vozim 80procentov slabega asfalta, 20 utrjeni makadam, višincev okrog 400, v sezoni tedensko okrog 200 km...
Kaj je primerno, kvalitetno za sprejemljivo ceno?

Uresniči si sanje in pojdi do tebi najbližje specializirane kolesarske trgovine. Tam jim povej kje, koliko, kako.....boš vozila in radi ti bodo pomagali izbrati tvoje "sanjsko kolo". In to je lahko tudi twentinajner. Je zelo udoben in po tvojem pisanju sodeč, tudi prava izbira. Obstajajo pa še treking kolesa z ženskimi okvirji, ki so prijetna in lahko vodljiva, kot nalašč za rekreacijo. 

p.s. Če imaš več prodajalcev v bližini obišči vse.

Lumen 03.11.2015 13:44

image

SODROVC 03.11.2015 16:53

Na specialkini balanci imaš možnost, da jo držiš oz. imaš roke v šestih pozicijah! S spreminjanjem položaja rok se spremeni tudi položaj in obrebenitev/razbremenitev hrbtenice. Poznam precej kolesarjev, ki na specialki težave s hrbtenico pozabijo. Vsaj za čas, ko so na njej. Veliko jih sedaj, ko so naspecialki, nima več težav z išii.
Zakaj bi torej go. Novakovi tako radi "uturili" kolo z mtb krmilom? presenečen

Veliko bolj smiselno je/bi bilo, če bi ji v trgovini res pravilno nastavili kolo. Tisti osnovni bikefiting je lahko OK, če ga dela nekdo, ki se na to spozna.

To, da ste sedla na kolo in se malo zapeljala in pri tem ugotovila, da to pa ni za vas, je malo zgrešeno. Pred kolesarjenjem se je potrebno doma ogreti in raztegniti, vsaj hrbteničaji naj bi to redno delali. S tem se zmanjšajo oz. odpravijo težave (bolečine, neugodje) na začetku turce. mežik 

energy 03.11.2015 17:41

Živjo,

kot so že nekateri napisali... odpelji se do trgovine, prosi za nasvete, preizkusi par koles, npr. 29er, trekking, ciklokros... pa se na koncu sama odloči kaj ti je najbolj všeč.

če ti ni predaleč, bi te povabil še k nam v trgovino v Domžale, nekaj pametnega bi se sigurno našlo:
www.energijabikes.com 

Novakova 03.11.2015 21:57
Hvala vsem za komentarje. Ja, res je žalostno, da zaradi nergačev forumi niso več to, kar so bili nekoč, tako da tudi tukaj se je kar nekaj ljudi, z zelo konkretnimi zapisi in poglobljenim razmišljanjem javilo na zasebno sporočilo.
Da ne odgovarjam vsakomur posebej; občasno nas kolesari več v skupini in večina jih ima gorce. Sama sem visoka nad 170 cm, tako da mi 29 ne bi smela delati 'težav'. Ko stopim v trgovino in ko prodajalec 1-2-3 ugotovi, da nimam treh čistih o znamkah, gonilkah itd..mi ponudijo stare modele, ko pa povem, da bi rada kaj boljšega, pa sem že pri šminka kolesu s samo xl opremo. Zato sem želela preko foruma dobiti neke informacije, ki bi mi vsaj v trgovini dale izhodišče.
Hvala bogu, tu je zima. Časa za nakup je dovolj.
Pa še ena "kost"; ker sem že v letih, ker je vprašanje časa in zdravja, kako dolgo bom še lahko brzela ... Kaj če bi kupila rabljeno kolo? Kakšen je odnos 'kolesarskih mačkov' do rabljene robe?
Novakova 03.11.2015 22:00
Lumen: to je to. Tako kupujem (žal) jaz kolesa. Ko ga vidim , ko mi je všeč, je to to...in v tistem navdušenju pozabim na vse pametne nasvete. To kolo na slikici je čudovito... (Običajno pa je potem tisto kolo tako drago, da bi ga komot zamenjala za moj avtek ;-) )
Ibaraki 03.11.2015 23:10

Mogoče tudi kaj takšnega: www.valy.si/izdelek/N-TREK_7. 4_WSD_15/trek-74-fx-wsd-zensko -fitnes-hibrid-kolo-2015

Podobno je tistemu zgoraj.

Eno takšno kolo je doma. Je počasnejše od cestnega kolesa ampak vseeno gre dobro po asfaltu pa tudi po utrjenem makedamu ni težav.

Lumen 04.11.2015 07:28
@Novakova: Lumen: to je to. Tako kupujem (žal) jaz kolesa. Ko ga vidim , ko mi je všeč, je to to...in v tistem navdušenju pozabim na vse pametne nasvete. To kolo na slikici je čudovito... (Običajno pa je potem tisto kolo tako drago, da bi ga komot zamenjala za moj avtek ;-) )

Sicer ne delam reklame, obstajajo tudi druge znamke, ampak na tisto mojo sliko je še ena druga podobna varianta, tudi cena je zraven napisana www.rosebikes.com/bike/rose-m ultisport-29er-fitness-men/aid :826316

Tukaj jih še nekaj, veliko se jih tudi V Slo da dobiti www.bike-discount.de/en/hybri d-bike/l-24

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI