Ljubljana - Mali Lošinj

Domov > Forum > Ljubljana - Mali Lošinj

Ljubljana - Mali Lošinj

SORTIRAJ PO:
Geanos 31.10.2015 19:07

Dober dan !

Planiram 2-dnevno pot iz Ljubljane proti Malemu Lošinju. - cestno kolo

Moja začrtana pot naj bi izgledala približno takole

Ljubljana- Postojna- Pivka- Ilirska Bistrica- Lisac (Vzhodno od  Staroda)- Reka- Opatija-Brestova -Krk- Lošinj

Rad bi čim bolj zanimivo traso za kolesarje (razgled + malo prometa).

Slišal sem tudi za članek na spletu za tole pot


Hvala :)

jutrotisto 31.10.2015 20:30

Iz Brestove ne prideš na Krk, verjetno si mislil Cres.

Je manj prometa in lepši razgled (vsaj zame), kot če greš preko Krka. Je pa slabša cesta od Porozin do Cresa.

 

TEX 01.11.2015 08:03

Brseč je lepo mesto za prenočevanje.

Geanos 01.11.2015 08:09
@jutrotisto:

Iz Brestove ne prideš na Krk, verjetno si mislil Cres.

Je manj prometa in lepši razgled (vsaj zame), kot če greš preko Krka. Je pa slabša cesta od Porozin do Cresa.

 

 

Tako tako. Slišal sem, da moraš voziti po sredini ceste, saj je ob ob robu prenevarno

Geanos 01.11.2015 08:11
@TEX:

Brseč je lepo mesto za prenočevanje.

Osebno planiram prenočevanje v okolici Opatije (150km).

Iščem pa čim cenejšo vrjanto B&B, (cca. 30€)


TEX 01.11.2015 08:22

Lj-Opa. je pa ja bližje na oko receno. Spanje tam je blo 20 e. , lepo od ceste odmaknjeno mestece brez gnece.

Geanos 01.11.2015 08:27
@TEX:

Lj-Opa. je pa ja bližje na oko receno. Spanje tam je blo 20 e. , lepo od ceste odmaknjeno mestece brez gnece.

Ali lahko povešš kakšen točen ime prenočišča za 20€. Tle na Booking.com so cene 34€ <

JaMa 01.11.2015 10:27
@Geanos:
@TEX:

Brseč je lepo mesto za prenočevanje.

Osebno planiram prenočevanje v okolici Opatije (150km).

Iščem pa čim cenejšo vrjanto B&B, (cca. 30€)


dobro si tole razdaljo do Opatije ocenil smeh

Geanos 01.11.2015 14:11
@Mosad:
@Geanos:
@TEX:

Brseč je lepo mesto za prenočevanje.

Osebno planiram prenočevanje v okolici Opatije (150km).

Iščem pa čim cenejšo vrjanto B&B, (cca. 30€)


dobro si tole razdaljo do Opatije ocenil smeh

Še preveč dobro ;) 
120-130 km (Odvisno ali si doma na Ježici ali na Rudniku)

mark_b93 01.11.2015 18:20

 


Glede na to, da si zastavil dvodnevni izlet, ti svetujem da greš LJ-Cerknica-Babno Polje-Crni Lug -Rijeka, ker je res lepa pot, gre skozi nacionalni park Risnjak in praktično nobenega prometa. Sredi sezone tam ne srečaš več kot dva avtomobila, pokrajina je čudovita, prideš pa direktno na most za Krk. Nato pa na Krku nekje prespiš, in naslednji dan nadaljuješ na Cres. Meni je tudi osebno pot lepša iz Meraga kot iz Porozine, ker tam iz Porozine ves čas molim k vsem bogovom, da me na tisti preozki cesti kdo ne zbije. Je pa tako, da glede na to, da greš izven sezone verjetno itak razen lokalcev ne boš nikogar srečal.  

Glede cen je pa tako, da poglej na booking.com potem pa pokliči lokalca in mu reči da bi prišel, pa če ti lahko da sobo za XX KUN(reči mu za ceno, ki je 15% nižja kot tista na booking.com, pa v KUNAH in v 99% primerov se bosta dogovorila za 10% nizje). 
Če pa boš šel na Porozino in hočeš spati v Opatiji, je pa za cca 35€ na noč za dve osebi hotel Opatija, ki ima tudi notranji bazen. 

LJ - Malinska po zgoraj opisani poti je 180 km, višincev pa ne vem. Okoli 2000 pomoje. Od Malinske do Malega Lošinja pa je cca 80km


Pri temu se pa ustaviš in natočiš vodo :D 

uploaded



uploaded



uploaded

 

 

TEX 01.11.2015 18:44

Ops, letos sem glih tam mimo lazil. Ni  to njegova zactrana trasa in je kar dalec odmaknjena pa še hribovita je.
Je pa to res trasa za tiste , ki ne marajo prometa. Mogoce je problem , če maš kako okvaro , ker res ni nikogar , prej srečaš medveda kot avto tak mal v šali.
V mislih imam traso Hrib loški Potok-Čabar-Crni lug- Jelenje-Rijeka -Brseč. 134 km in načeloma res greš proti morju pa vseeno 1850 v.m.
Ce si sam , se kar drzi svoje poti. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI