luč za nočno kolesarjenje

Domov > Forum > luč za nočno kolesarjenje

luč za nočno kolesarjenje

SORTIRAJ PO:
gorann316998 19.11.2015 21:37

katere luci so primerne za kolo, da je vidljivost dobra in da se varno peljes po temi?
cim bolj poceni resitve, niti nimam denarja, da dam100eur za luc. Kaksne so te iz aliexpressa, ki so po nekaj deset dolarjev?
Iscem nekaj, recimo do 50eur.

gorann316998 19.11.2015 21:45

hvala za hiter odgovor

kolk je ta v resnici dobra? kaj pa ostala konkurenca?

Dapa 19.11.2015 22:44

Sam imam doma kar nekaj svetilk. za kolo uporabljam lučko ki ima svetilnost 900 lumnov... razsvetli približn toliko kot avtomobilske luči. 

imam tudi led lancer, poleg tega pa še nekaj "kitajskih" poceni lučk (glede na ceno in kaj lahko dobiš pri lučkah iz kitajske... se mi zdi led lancer čisto predraga)

www.dx.com/p/zooming-cree-q5- 200lm-2-mode-1-led-white-light -headlamp-3-x-aaa-3-6-4-5v-117 193

s tole sem še najbolj zadovoljen... odlična za hojo v hribe in pa tudi za sankanje, za kolo pa se mi zdi malo prešvoh (200 lumnov) praktično je kopija led lancer, pri svetilnosti ne opazim razlike, opazim pa razliko pri gumbih.. pri led lancer teče vse bolj tekoče, vendar tudu pri tej kitajski deluje vse normalno... glede na to da je več kot 8x cenejša pa...

za kolesarnje priporočam da pogledaš malo po DX.com ali pa na aliexpres in kupiš nekaj od 700 lumnov naprej... dobiš jo že od cc 20€ dalje.

www.dx.com/p/t6-waterproof-xm l-t6-3-mode-1200-lumen-white-l ed-bike-light-with-battery-pac k-set-82510

nekaj podobnega imam sam. moti me edino baterija ki jo moraš namontirati nekam posebaj. če imaš nahrbtnik to ni problem. lahko jo daš tudi v zadnji žep na kolesarskem dresu.

Vglavnem glej lumne (svetilnost) 220 lunmov se mi zdi a je malo prešvoh za kolesarja.

Lp,

um_etnik 19.11.2015 23:04

Zavisi od tega, kje jo misliš uporabljati.

Za do 15km/h je ta dovolj. Ta seveda ni za v hosto. Bolj je mišljena kot mestno/primestna svetika

Hitreje kot misliš ponoči voziti, boljšo razvsvetljavo moraš imeti.
Jaz sem na cestaku vozil ponoči tudi do 50km/h z Busch + Müller IXON IQ Premium LED
in čelko Fenix HP11

Vse svetilke, ki sem jih prilimal uporabljajo AA ali AAA baterije. To je bila tudi prioriteta mojega izbora.
Še to, ko sem kupoval poceni in dobre svetilke, sem hitro opazil da se pod 100€ ne bo izšlo

Agent041 20.11.2015 07:49

Jaz imam na specialki luč iz AliExpresa in mi je super. Ker večinoma od poletja naprej kolesarim ponoči (tudi do 100km ture) in ker tudi ponoči delam vzpone je v redu tudi do 60 km/h (pri spustih).

Najprej sem imel na specialki to:
www.aliexpress.com/item/T6-Bi cycle-Light-HeadLight-1800-Lum ens-3-Mode-Waterproof-Bike-Fro nt-Light-LED-HeadLamp-With-8/1 735288698.html
ki je fajn močna. Edino kar je bil majhen minus, je to, da je preveč  naravnost močna, in ne levo ter desno. Torej točkovno usmerjena. V ostrih zavojih ni popolnoma svetlo. To sedaj uporabljam na trekingu.

Ker sem našel še kao boljšo varianto, sem naročil in še vedno na specialki uporabljam tole:
www.aliexpress.com/item/12000 mAh-battery-5000-Lumens-SolarS torm-2x-CREE-XM-L-U2-LED-Cycli ng-Bike-Bicycle-Light-HeadLigh t/32224743468.html
Je res dobra. Ni 5000 lumnov, ampak sveti nekako enako močno kot ona moja prejšnja, zraven tega pa ni preveč usmerjena samo direktno točkovno naprej, kar je bila edina šibka točka prejšnje. Res priporočam. Oblikovno tudi lepše zgleda kot prejšnja.

Pri večjih hitrostih jo usmerim malce še naprej (na cesto) in mi daje boljšo svetlobo, kot bi mi ena luč na avtu. Vendar se potem poraja problem, da mi nasproti vozeči avtomobili blentajo, kao da imam dolge luči nasmeh. Pri spustih pa je zelo uporabno.

Obe bateriji držita ca. 3-3,5 uri pri največji svetilnosti. Uporabljam že nekaj mesecev, pa se čas uporabe zaenkrat se ni skrajšal. Pri takih močnih lučeh navadni baterijski vložki ne zadostujejo oz. trajajo prekratko. Pri teh baterijah pa po turi dam polnit čez noč in to je to.

Kar se pa tiče pritrditve akumulatorja na kolo, pa tudi ni problem. Se da kjer koli pritrditi. Da je na okvirju res trdno pa sam uporabljam še tole gumico:
www.aliexpress.com/item/New-C heap-Silicone-Bicycle-Light-Ti e-Strap-Fashion-Portable-Phone -Torch-Flashlight-Holder-Cycli ng-Bandages/32332687170.html
Ena mi je dovolj.

vasja_ 20.11.2015 08:41

Podatek o moči svetlobnega toka (to so lumni) je pri kolesarskih lučkah precej relativen, oz. je lahko celo zavajajoč. Če je svetlobni tok preveč razpršen in luč sveti povsod naokrog, je namreč lahko tudi 2000 lumnov premalo. Če je svetlobni tok ustrezno usmerjen, pa je lahko tudi 1000 lumnov več kot dovolj. Bolje je, če je luč usmerjena, za poglede naokrog pa je treba imeti poleg luči na kolesu še dodatno svetilko na čeladi.

Bolj kot lumni je pomemben podatek o osvetljenosti na ustrezni razdalji. Osvetljenost se meri v luksih (1 luks = 1 lumen/m2). Če voziš 25-30 km/h, se pri osvetljenosti pod 10 luksov na razdalji 10m v popolni temi skoraj ne da voziti, 40-50 luksov pa je super. Če voziš hitreje, pa je seveda dobro, da luč dosega tako osvetljenost na nekoliko daljši razdalji.

tuljo 20.11.2015 09:55

Ziher dobra...preizkušena...zdrži pa tudi celo noč...

www.bike-discount.de/en/buy/b usch-mueller-ixon-iq-premium-l ed-139357/wg_id-803

presenečen 

Benjany 20.11.2015 10:02
gorann316998 20.11.2015 12:50

hvala vam za odgovore, sem samo na hitro preletel kar ste napisali, zdaj grem pa od prve crke do zadnje vse prebratkaže jezik

mattoo 20.11.2015 12:57

js bi tole vzel...sicer je ista oz raje rečeno PODOBNA zadeva, kot tiste iz alibabe, s tem da ima samsungovo baterijo (veliko večja zdržljivost, tudi po n-tem polnjenju)
www.bike-discount.de/en/buy/r adon-high-power-led-light-r-12 00-260393 

bluesky 20.11.2015 12:59

Med zgornjimi povezavami sem zasledil tudi svojo. Vsak evro zanjo je bil preveč. Vsi radi poudarjajo svetilnost itd. Kaj pomaga, če požre navadne baterije z enim treningom.

gorann316998 20.11.2015 12:59

nekateri priporocajo uporabo dveh svetilk, eno na balanci in drugo na celadi, to je verjetno bolj za kaksne spuste primerno

gorann316998 20.11.2015 13:04

nima smisla navadne kupovat, kupis za veckratno filanje

vasja_ 20.11.2015 13:37
@gorann3:

nekateri priporocajo uporabo dveh svetilk, eno na balanci in drugo na celadi, to je verjetno bolj za kaksne spuste primerno

Vedno je dobro imeti še dodatno luč na čeladi - brez nje še na števec ne moreš pogledat.

FAUSTO 20.11.2015 13:42

Jaz sem si tole omislil in bil na začetku mal skeptičen, da je prepoceni ampak deluje odlično...pa še ni predraga www.valy.si/izdelek/4530100/e astpower-cree-1x1200-lm-kolesa rska-lucka

gorann316998 20.11.2015 15:16
ok tole ste mi ze dost svetoval

kaj pa naglavne lucke, ce bi kombibiniral na kolesu s to na balanci, pa za kaksno hojo po temi
recimo, da je tista za na kolo na balanci tudi za pesacenje dobra in bi mel tisto drugo za na glavo glih toliko da vidis okoli sebe na kolesu
Lopata 20.11.2015 15:49
@FAUSTO:

Jaz sem si tole omislil in bil na začetku mal skeptičen, da je prepoceni ampak deluje odlično...pa še ni predraga www.valy.si/izdelek/4530100/e astpower-cree-1x1200-lm-koles a rska-lucka

Ta cree lučke so zanič. Sem jo kupil lani. Baterija ob polni moči zdrži cca. 7 min, na najnižji osvetlitvi pa 45 min. Poleg tega mi je ob priložnosti padla z bilance v stanovanju na tepih in se je v notranjosti žarnica odlepila oz. izskočila iz ležišča, tako da sedaj poskakuje znotraj le tega. Ja, 1200lm je super, osvetli okolico kot beli dan, žal pa je popolnoma neuporabna v praksi in daleč od zatrjevanega 3h delovanja.

Nikita 20.11.2015 15:50
@FAUSTO:

Jaz sem si tole omislil in bil na začetku mal skeptičen, da je prepoceni ampak deluje odlično...pa še ni predraga www.valy.si/izdelek/4530100/e astpower-cree-1x1200-lm-koles a rska-lucka

Tole izgleda kar spodbudno... žal pa bi moral tole videti, otipati v živo... Tudi ni naveden podatek, se lahko dokupi in za koliko, rezervna baterija. Kajti... nam maratoncem je pa štiri ure res premalo... nekje bogu za hrbtom se pa v temi res ne morem voziti... saj me bo kap od strahu.

Nikita 20.11.2015 15:55
@Lopata:
@FAUSTO:

Ta cree lučke so zanič. Sem jo kupil lani. Baterija ob polni moči zdrži cca. 7 min, na najnižji osvetlitvi pa 45 min. Poleg tega mi je ob priložnosti padla z bilance v stanovanju na tepih in se je v notranjosti žarnica odlepila oz. izskočila iz ležišča, tako da sedaj poskakuje znotraj le tega. Ja, 1200lm je super, osvetli okolico kot beli dan, žal pa je popolnoma neuporabna v praksi in daleč od zatrjevanega 3h delovanja.

... uh, tega nisem videl... torej od nakupa ne bo enostavno povedano nič.

Sicer pa... če zadeve ne delujejo, kakor je zapisano v navodilih... se verjetno lahko komot reklamira?

gorann316998 20.11.2015 15:57
ne rabis reklamirat, samo zahtevas dnar nazaj ker ti ni vsec
to je prednost spletnih nakupov
mattoo 20.11.2015 16:06
@Lopata:
@FAUSTO:

Najbrš si jo kupil na ebay-u/alibabi...če si jo pa v slo so te pa pošteno nategnili.
Enako imam tudi sam doma, sem jo naročil prek e-baya.
Baterija je na začetku zdržala cca 2-3h na polni moči...zdaj po 2letih le še 45min na majhnem snopu.  Fora je da polnilec nima zaščite pred prednapolnjenjem in čim se ti pokaže zelena lučka da je baterija napolnjena jo moraš odklopit...drugače jo uničuješ. Moraš pa vedeti, da za 20eur ne moreš ravno pričakovat vesoljske tehnologije. Če bi meni zdržala toliko kot praviš bi šel gladko reklamirat.
Lučka je super. Baterije so zanič! Ker ceno izdelka večinoma predstavlja vrednost baterije, ne luč sama 

Nikita 20.11.2015 16:18
@mattoo:
@Lopata:
@FAUSTO:

Najbrš si jo kupil na ebay-u/alibabi...če si jo pa v slo so te pa pošteno nategnili.
Baterija je na začetku zdržala cca 2-3h na polni moči...zdaj po 2letih le še 45min na majhnem snopu.  Fora je da polnilec nima zaščite pred prednapolnjenjem in čim se ti pokaže zelena lučka da je baterija napolnjena jo moraš odklopit...drugače jo uničuješ. Moraš pa vedeti, da za 20eur ne moreš ravno pričakovat vesoljske tehnologije. Če bi meni zdržala toliko kot praviš bi šel gladko reklamirat.
Lučka je super. Baterije so zanič! Ker ceno izdelka večinoma predstavlja vrednost baterije, ne luč sama 

... to ne stane 20 eur, ampak mislim da 49? S popustom...

janja7811 20.11.2015 16:21
@Lopata:
@FAUSTO:

Ne preveč mešat:   cree - je firma/tip ledic in to ne slab... (kot bi rekel šimano je zanič, ker mi je odpadel iz čunga lunga bicikla)

Kako je ta prilepljena/pritrjena v ohišje, s čim je napajana - je pa vprašanje.
Zunaj (v trgovinah) je cel kup ponaredkov od ponaredkov - pa že Magic Shine ni ravno original... Pa verjetno večina ponaredkov niti nima cree ledic.

Poceni rešitev - za slabe akumulatorje oz. back up - 2 kompleta AA ponilnih baterij (hofer, Lidel - caa 8 €), nosilec (za 8 baterij ali 2 po 4 baterije - vežeš 4 zaporedno, in kompletavzporrdno ) in konektor -  sveti caa 2h.

Pa na Tabli - velja splošno prepričanje, da na glavo usmerjen snop, na belanco pa bolj širok.
Dve luči sta fajn, če ne drugega, če gre kaj narobe, ne ostaneš v čisti temi (na srečo iskušnje le s sankanja). 

CKR.SI 20.11.2015 16:26
@mattoo:
@Lopata:
@FAUSTO:

www.ebay.com.au/itm/4-18650-R echargeable-Battery-Pack-for-C ree-XML-LED-Bicycle-Bike-Light -Headlight/301210140424?_trksi d=p2047675.c100005.m1851 &_trkparms=aid%3D222007%26 algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc% 3D20140106155344%26meid%3D2b8f efc68230448f8a44bdaefae56394%2 6pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3 D6%26mehot%3Dag%26sd%3D2014061 71421

Ko se pokaže potreba po zamenjavi.presenečen 

mattoo 20.11.2015 17:13
@Nikita:

... to ne stane 20 eur, ampak mislim da 49? S popustom...

na ebayu je 20eur, če ne celo manj

jdsidh 20.11.2015 19:39
@Lopata:
@FAUSTO:

s tem pa se ne morem strinjati sam jo uporabljam in se mi zdi super res malo preveč usmerjen točkovni snop drugače pa pri polni moči meni zdrži 3 ure pri polovični moči pa tam okoli 10 ur res zadovoljen sam sem jo kupil v fun sportu in se mi zdi za ta denar res dober nakup pa se možnost naglavnega traku ,krmila pa še na čelado jo lahko daš tako da nevem kaj si imel ti ,ampak iz moje strani same pohvale

Raptile 20.11.2015 20:20

Kupite raj si dobre baterije pa polnilec pa vam bo dolgo svetila luč ;)
Sanyoo Eneelop 2000mAh so bile super baterije ... 

um_etnik 20.11.2015 23:00
@Raptile:

Kupite raj si dobre baterije pa polnilec pa vam bo dolgo svetila luč ;)
Sanyoo Eneelop 2000mAh so bile super baterije ... 

Drži kot pribito!!!
@Raptile tele so še boljšenasmeh 4 generacija Sanyo Eneloop baterij, ki so zagledale luč sveta takoj potem, ko je Sanyo popapal Panasonic

Raptile 21.11.2015 01:02

No da so nove nisem vedel :), takrat smo modelarji uporabljali ra spremeniške ali oddajniške zadeve ;)

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI