Pomoč pri izbiri obročev

Domov > Forum > Pomoč pri izbiri obročev

Pomoč pri izbiri obročev

SORTIRAJ PO:
cestak_21 20.12.2015 22:09
Pozdravljeni. Vem da je bila ta tema najbrž že obdelana, pa vendarle. Imam težave pri izbiri za nadgradnjo obročev. Do sedaj sem vedno vozil alu klinčerje. Sedaj pa bi rad posegel po nečem lažjem in mogoče bol aero. Problem pa je, da nimam izkušenj s karbonom. Prebral sem kar nekaj o delaminiranju karbona ali pa o lepilu za tubularje. Vozim pa tudi po klancih (vršič,mangart,grossglockner...), zato mi je zelo pomemben faktor zanesljivost. Pravijo, da če si dober "spustaš" ni pri nobenih obročih problemov. Vendar pa tega pri sebi nekako neznam presoditi. Zato vas prosim da mi poveste lastne izkušnje o tem, kaj je najbolje- karbon tubularji, karbon klinčer ali pa lahki alu klinčerji (npr. ksyrium slr ). Ali je pomembna tudi "firma" ? Zanima me tudi ali ima kdo izkušnje z carbontechovimi obroči ( gigantex)
copi 21.12.2015 08:59
@cestak_21: Pozdravljeni. Vem da je bila ta tema najbrž že obdelana, pa vendarle. Imam težave pri izbiri za nadgradnjo obročev. Do sedaj sem vedno vozil alu klinčerje. Sedaj pa bi rad posegel po nečem lažjem in mogoče bol aero. Problem pa je, da nimam izkušenj s karbonom. Prebral sem kar nekaj o delaminiranju karbona ali pa o lepilu za tubularje. Vozim pa tudi po klancih (vršič,mangart,grossglockne r...), zato mi je zelo pomemben faktor zanesljivost. Pravijo, da če si dober "spustaš" ni pri nobenih obročih problemov. Vendar pa tega pri sebi nekako neznam presoditi. Zato vas prosim da mi poveste lastne izkušnje o tem, kaj je najbolje- karbon tubularji, karbon klinčer ali pa lahki alu klinčerji (npr. ksyrium slr ). Ali je pomembna tudi "firma" ? Zanima me tudi ali ima kdo izkušnje z carbontechovimi obroči ( gigantex)

Če ti je pomemben faktor zanesljivosti in nisi vrhunski rekreativec kupi alu klinčer.

trololo 21.12.2015 10:00

če vozis ogromno spustov vozi dalje alu oz poglej za carbon feltne z alu zavorno povrsino

Ban 21.12.2015 15:15

Povej kolk si pripravljen dat za obroče. Drgač pa bolje met dobre alu klinčerje kot slabe krabonske. Ksyrium so že zelo solidni.

boši 21.12.2015 17:09

Kaj mislite o Fulcrum racing zero obročih?

ESTEMP 21.12.2015 18:25
@boši:

Kaj mislite o Fulcrum racing zero obročih?

www.bicikel.com/forum/46936/f ulcrum_racing_zero_nite_vs_cam pagnolo_shamal_mille.html

cestak_21 21.12.2015 21:06
Rabljeni za 500- 700eur ??? ....
trololo 22.12.2015 10:12

jst ti prodam fulcrum 4 vozeni mogoce 5k za 200e 

cestak_21 22.12.2015 15:50
Hvala za ponudbo, ampak že zdaj vozim boljše.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI