primerna količina beljakovin/dan za kolesarja

Domov > Forum > primerna količina beljakovin/dan za kolesarja

primerna količina beljakovin/dan za kolesarja

SORTIRAJ PO:
scottcr1 25.01.2016 21:08
živjo, mene samo zanima koliksen bi bil primeren vnos beljakovin za kolesarja(koliko g/kg telesne teže)?
Kittel 25.01.2016 21:23

Aktiven - 1.48 - 1.85 grama na kg čiste telesne teže brez maščobe.

Zelo aktiven - 1.85 grama in več po potrebi na kg čiste telesne teže brez maščobe.

nemelk 26.01.2016 08:20
Tam nekje ja. Sedaj pa racunaj koliko hrane moras pojesti, da dobis v telo npr 100g beljakovin!
Therion 26.01.2016 09:05

Ne prav veliko, če govorimo o nerastlinskih potem 3 merice whey sirotke :) + prehrana

Drugače pa kar nekaj obrokov+ www.tekac.si/novice/9260/izbe rite_pravi_vir_beljakovin.html

scottcr1 26.01.2016 09:13
Hvala! Kako pa je recimo s kreatinom? Našel sem kreatin pod imenom Creatine manga power, ki naj bi bil priporočljiv za kolesarje ker ne zadržuje vode. Mogoče kdo kaj ve o tem?
Kittel 26.01.2016 09:32
@scottcr1: Hvala! Kako pa je recimo s kreatinom? Našel sem kreatin pod imenom Creatine manga power, ki naj bi bil priporočljiv za kolesarje ker ne zadržuje vode. Mogoče kdo kaj ve o tem?

Nevem, možno da pomaga, ampak se izogibam vse druge kemije razen "čiste" sirotke... nasmeh

 

IZO 26.01.2016 09:41
@Kittel:

Nevem, možno da pomaga, ampak se izogibam vse druge kemije razen "čiste" sirotke... nasmeh

 

V teh koncih ima za moj okus najboljšo robo (pa ne samo sirotko), Mlekarstvo Podjed:

olsevek.si/mlekarstvo-podjed/

Če kaj pomaga... 

Greg-XTR 26.01.2016 11:07
@scottcr1: Hvala! Kako pa je recimo s kreatinom? Našel sem kreatin pod imenom Creatine manga power, ki naj bi bil priporočljiv za kolesarje ker ne zadržuje vode. Mogoče kdo kaj ve o tem?

Vzemi navaden kreatin monohidrat, glede zadrževanja vode je zelo odvisno od posameznika, kako reagira na kreatin. Imam veliko izkušenj na tem področju in 99% ljudi ne opazi razlike med različnimi vrstami kreatina. Je pa kreatin en največkrat testiranih in raziskanih dodatkov....in za razliko od večine novih "čudežnih dodatkov", dejansko deluje.

Lopata 26.01.2016 12:39
@Greg-XTR:
@scottcr1: Hvala! Kako pa je recimo s kreatinom? Našel sem kreatin pod imenom Creatine manga power, ki naj bi bil priporočljiv za kolesarje ker ne zadržuje vode. Mogoče kdo kaj ve o tem?

Vzemi navaden kreatin monohidrat, glede zadrževanja vode je zelo odvisno od posameznika, kako reagira na kreatin. Imam veliko izkušenj na tem področju in 99% ljudi ne opazi razlike med različnimi vrstami kreatina. Je pa kreatin en največkrat testiranih in raziskanih dodatkov....in za razliko od večine novih "čudežnih dodatkov", dejansko deluje.

Kreatin povzroča zastajanje vodde v mišičnih celicah, kar je na zunaj vidno kot nabildanost. Poleg tega se večina zaužitega kreatina izloči skozi urin, zato je potrebno obdobje njegovega "nalaganja" v telo in potem faza ohranjanja. Je pa kreatin namenjen športom, kjer se zahteva hiter proizvod moči s strani telesa. Najbolj znani uporabniki kreatina so zato šprinterji in dvigovalci uteži. Kar se pa testiranj tiče je pa res, da gre za enega najpogosteje testiranih prehranskih dodatkov, po drugi strani pa je na trgu prisoten šele dobrih 20 let, tako da dolgoročni učinki na telo niso znani. Za organizem kolesarja je zato po mojem mnenju glede na vse našteto kreatin ena slabših izbir.

 

Greg-XTR 26.01.2016 12:55
@Lopata:
@Greg-XTR:
@scottcr1: Hvala! Kako pa je recimo s kreatinom? Našel sem kreatin pod imenom Creatine manga power, ki naj bi bil priporočljiv za kolesarje ker ne zadržuje vode. Mogoče kdo kaj ve o tem?

Vzemi navaden kreatin monohidrat, glede zadrževanja vode je zelo odvisno od posameznika, kako reagira na kreatin. Imam veliko izkušenj na tem področju in 99% ljudi ne opazi razlike med različnimi vrstami kreatina. Je pa kreatin en največkrat testiranih in raziskanih dodatkov....in za razliko od večine novih "čudežnih dodatkov", dejansko deluje.

Kreatin povzroča zastajanje vodde v mišičnih celicah, kar je na zunaj vidno kot nabildanost. Poleg tega se večina zaužitega kreatina izloči skozi urin, zato je potrebno obdobje njegovega "nalaganja" v telo in potem faza ohranjanja. Je pa kreatin namenjen športom, kjer se zahteva hiter proizvod moči s strani telesa. Najbolj znani uporabniki kreatina so zato šprinterji in dvigovalci uteži. Kar se pa testiranj tiče je pa res, da gre za enega najpogosteje testiranih prehranskih dodatkov, po drugi strani pa je na trgu prisoten šele dobrih 20 let, tako da dolgoročni učinki na telo niso znani. Za organizem kolesarja je zato po mojem mnenju glede na vse našteto kreatin ena slabših izbir.

 

Kolesar ali tisti, ki se ukvarja z vzdržljivostnim športom, te "nabildanosti" ne bo opazil- mogoče malenkost (ampak res malenkost) bolj polne mišice nog, to je pa tudi vse. To je največja zmota glede kreatina, da boš kar naenkat "nabildan", zalit z vodo in ne vem kaj še vse- podobno velja za proteine. Po vseh novih raziskavah faza nalaganja ni potrebna, ravno zato, ker je telo sposobno izkoristiti samo določeno količino kreatina, ostalo se izloči skozi urin. Vsak dan 5g, telo sicer nekaj dni ksneje z "napolniš" s kreatinom, ampak ga vsaj ne izločiš 70-80% in po nepotrebnem obremenjuješ ledvice.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI