Nakup treking kolesa

Domov > Forum > Nakup treking kolesa

Nakup treking kolesa

SORTIRAJ PO:
muscardinus 30.01.2016 13:42

Živjo.

Sem pred nakupom trekking kolesa. Moj budget je do okoli 800 €. Gledal sem kolesa z vsaj Shimano Deore opremo in prišel do naslednjega ožjega izbora:


- Giant Roam 1 disc 2016 (Extreme Vital: 623 €)
- Giant Roam XR 1 2016 -  (Extreme Vital: 859 €)
- KTM Life Sprint 2016 (MotorJet: 674,25 €)
- KTM Life Action 2016 (MotorJet: 812,52 €)
- Speciaized Crosstrail Elite Disk 2016 (Extreme Vital: 849 €, verjetno še kej popusta)
 

Prosim, če imate kakšen nasvet katerega od teh izbrati. Razlike v med njimi so tudi 200 €, so vredni tega?


Kolo bom večinoma uporabljal na utrjenem makadamu (Lj. barje), cesti in za kakšen vzpon/spust po utrjeni podlagi.

Adium 30.01.2016 15:56

Jaz bi se odločil za Giant Roam XR 1 2016...se mi zdi da ima komponente in prenose malo boljše...le sprednji disk bi lahko bil 180mm...

Sledil bi pa KTM...ima malo slabše zavore ranga Altus...

Sam imam Roam 0 Disc (2014)

...le da sem zamenjal komplet zavore za Shimano XT Disc Brake BR-M785 (odlično se obese krajša zavorna ročica) in diske 180/160...sem zelo zadovoljen...zamenjal pa sem tudi sedež ,ročice in pedala SPD...

Kar boš vzel cenejšega ti bo mogoče dolgoročno žal...

 

-BLAŽ- 30.01.2016 21:35

Treking pri današnjem izboru 29 colskih MTB-jev in gravel bajkov? Ne moreš no.....neodločen

 

Periglej 30.01.2016 22:15

Treking je slepa veja, smiselen edino v primeru, da zmore boljšo razporeditev prtljage. Bolje MTB, cross ali navadna specialka.

thaking 31.01.2016 00:07

Jaz bi vzel 29'' treking/MTB. Glej da je zadaj vsaj XT menjalnik, gume malenkost ožje in si zmagal za rekreativno na vseh terenih. Tista kolesa zgoraj imajo še staro "pesto" -> mora biti vidna luknja skozi (tudi manj servisnih problemov).

LeQuack 31.01.2016 00:38
@Periglej:

Treking je slepa veja, smiselen edino v primeru, da zmore boljšo razporeditev prtljage. Bolje MTB, cross ali navadna specialka.

Meni se zdi pa zelo uporaben, jaz imam recimo star 26" MTB z ozkimi gumami in je super za npr. na morje, kjer ni samo asfalt ampak tudi kakšen grob makedam in rabiš tudi amortizerje ter bolj robusten okvir. S specialko si ne bi upal po takem terenu.

Ampak moj MTB ker je starejši ima še kar velike prenose, novi 29" MTB-ji imajo spredaj tako majhne zobnike (večinoma 36x26), da so čisto neuporabni za na asfalt, sploh če daš še ozke gume gor.

GRGR 31.01.2016 09:09
@muscardinus:

Živjo.

Sem pred nakupom trekking kolesa. Moj budget je do okoli 800 €. Gledal sem kolesa z vsaj Shimano Deore opremo in prišel do naslednjega ožjega izbora:


- Giant Roam 1 disc 2016 (Extreme Vital: 623 €)
- Giant Roam XR 1 2016 -  (Extreme Vital: 859 €)
- KTM Life Sprint 2016 (MotorJet: 674,25 €)
- KTM Life Action 2016 (MotorJet: 812,52 €)
- Speciaized Crosstrail Elite Disk 2016 (Extreme Vital: 849 €, verjetno še kej popusta)
 

Prosim, če imate kakšen nasvet katerega od teh izbrati. Razlike v med njimi so tudi 200 €, so vredni tega?


Kolo bom večinoma uporabljal na utrjenem makadamu (Lj. barje), cesti in za kakšen vzpon/spust po utrjeni podlagi.

Vzami Cube Cross, Maš komplet deore, s hidravliko. zadaj xt menjač. lockout na krmilo, taper pri krmilcu, navojni gonilni ležaj... redna cena je 849€

www.cube.eu/produkte/trekking /cross/cube-cross-black-grey-f lashred-2016/ 

muscardinus 06.02.2016 23:42

Hvala vsem za nasvete.   
@LeQuack:
@Periglej:

Treking je slepa veja, smiselen edino v primeru, da zmore boljšo razporeditev prtljage. Bolje MTB, cross ali navadna specialka.

Meni se zdi pa zelo uporaben, jaz imam recimo star 26" MTB z ozkimi gumami in je super za npr. na morje, kjer ni samo asfalt ampak tudi kakšen grob makedam in rabiš tudi amortizerje ter bolj robusten okvir. S specialko si ne bi upal po takem terenu.

Ampak moj MTB ker je starejši ima še kar velike prenose, novi 29" MTB-ji imajo spredaj tako majhne zobnike (večinoma 36x26), da so čisto neuporabni za na asfalt, sploh če daš še ozke gume gor.

Ravno to je ena stvar, ki me moti pri gorci v primerjavi s trekking. Se bojim, da mi bo manjkala kakšna višja prestava.  
@gregor12345:
@muscardinus:

Živjo.

Sem pred nakupom trekking kolesa. Moj budget je do okoli 800 €. Gledal sem kolesa z vsaj Shimano Deore opremo in prišel do naslednjega ožjega izbora:


- Giant Roam 1 disc 2016 (Extreme Vital: 623 €)
- Giant Roam XR 1 2016 -  (Extreme Vital: 859 €)
- KTM Life Sprint 2016 (MotorJet: 674,25 €)
- KTM Life Action 2016 (MotorJet: 812,52 €)
- Speciaized Crosstrail Elite Disk 2016 (Extreme Vital: 849 €, verjetno še kej popusta)
 

Prosim, če imate kakšen nasvet katerega od teh izbrati. Razlike v med njimi so tudi 200 €, so vredni tega?


Kolo bom večinoma uporabljal na utrjenem makadamu (Lj. barje), cesti in za kakšen vzpon/spust po utrjeni podlagi.

Vzami Cube Cross, Maš komplet deore, s hidravliko. zadaj xt menjač. lockout na krmilo, taper pri krmilcu, navojni gonilni ležaj... redna cena je 849€

www.cube.eu/produkte/trekking /cross/cube-cross-black-grey- f lashred-2016/ 

Zgleda tudi fajn, sem ga dal v ožji izbor.   Kaj pa mislite glede kvalitete vilic na teh trekking kolesih? 
conradlester 07.02.2016 17:35

Kvaliteta vilic je bolj povprečna.

 

Od naštetih vzemi Giant Roam Xr1. Sicer pa raje poglej za vrhunska trekking kolesa lanskega letnika, ki jih dobiš s popustom. Recimo kaj takega

 

www.velo.si/traverse-1.1

 

www.11-11.si/kolesarstvo/i_54 94_univega-terreno-7-0-2015

 

www.funsports.si/bike/kolesa/ treking/dual-sport/8-5-ds-2015 .html

 

Tega imaš polno po slo trgovinah, malo počekiraj.

thaking 07.02.2016 17:45

Univega & Kalkhoff dobiš največ za "denar". Gre za groupo derby cycle, made by germany... Enako iz Germany so ti še Rose, Cube, Focus, Canyon...

muscardinus 08.02.2016 14:15

Aha. Bom pogledal še te firme in lanske modele.

Kako je pa s servisi za kolesa teh firm, ki so manj zastopane pri nas, so lahko kakšni problemi? Si mislim da preveč ne bi smelo biti, saj so komponente Schimano etc. 

thaking 08.02.2016 19:00

Kako misliš manj zastopane ? Univega, Focus, Canyon jih je veliko. Kalkhoff, Rose pa v zadnjem času raste.

 

Nima biti kaj narobe, schimano je schimano povsod. Okvir se pa razlikuje, mislim da pri nobenih nimaš doživljenske garancije na okvir tkao kot npr. Trek ampak ok; saj ne boš dal 10k€ za kolo.

MatMat 09.02.2016 23:09

Predlagam da čim manj kompliciraš, se sprehodiš do slovenskih trgovcev, preizkusiš nekaj koles in kupiš tistega na katerem se dobro počutiš. To je to.

Če ti trgovina v kateri bi kolo kupil ne nudi servisa, v kar močno dvomim, greš pač drugam. 

Ko sem jaz kupoval svojega vrhunskega trekinga, je bil moj limit 1000€. Ugotovil sem da mi skoraj vse znamke za podoben denar nudijo zelo podobne specifikacije. Razlika je bila le v geometriji.

Če bi danes kupoval nov bicikel, pa bi se verjetno odločil za ciklokros strojček.




 

GRGR 09.02.2016 23:59
@thaking:

Kako misliš manj zastopane ? Univega, Focus, Canyon jih je veliko. Kalkhoff, Rose pa v zadnjem času raste.

 

Nima biti kaj narobe, schimano je schimano povsod. Okvir se pa razlikuje, mislim da pri nobenih nimaš doživljenske garancije na okvir tkao kot npr. Trek ampak ok; saj ne boš dal 10k€ za kolo.

Trek ki bo za 10k, ali pa že za 3k, bo karbonski. Življenjska doba karbona bi naj bila 7 let. In tako bi naj bilo tudi z doživljensko garancijo. To je pač zlo dobra marketinška poteza.. Koliko je pa življenska doba aluminija pa nevem.. načeloma se material prej utrudi..

newOne 10.02.2016 12:17

Pozdravljeni !

 

Nov sem tukaj in potrebujem nasvet.

Tudi sam imam eno vprašanje na temo nakup "treking kolesa". Na bolhi sem zasledil oglas, ki se nahaja na spodnji povezavi:

 

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/treking-k olesa/totalno-znizanje-vrhunsk o-mosko-treking-kolo-matera-70 0-383772902.html?kw=treking+ko lo

 

Namen imam kupiti treking kolo, kot darilo in me zanima kakšna so vaša menja o kolesu, ki se nahaja na zgornji povezavi, tudi vsak drug predlog je dobrodošel. Prijatelj, ki mu bo kolo namenjeno se ne ukvarja s kolesarstvom, ampak mu kolo predstavlja sproščanje ob prostem času, 1-3x na teden.

 

Že vnaprej najlepše hvala za pomoč !

conradlester 10.02.2016 15:57

Kot je že gor svetovano, malo boljše kolo ne moreš kupiti kar tako na slepo. Prijatelj naj gre v trgovino in ga na licu mesta sproba, če mu odgovarja. Sicer je zgornji model še eden od množice starejšega letnika s popustom. Niti ne piše katera velikost okvirja je na voljo, kar je najbolj pomembno. S 14kg je tudi malce težko in oprema XT je klasično trgovsko "zavajanje" saj je XT samo zadnji menjalnik.

 

www.lombardobikes.com/product .php?id=268#

 

Do okrog 800 EUR (stari letnik)  imaš tudi bolj kvalitetne opcije. Poglej povezave višje gor

MilanChe 05.07.2016 21:36

Zdravo, sem pred nakupom treking bicikla in mi je tale padel v oko

 

www.extremevital.com/sl/koles a/treking-kolo-giant-roam-1-di sc-2016-p-17486.html

 

Je vreden tega denarja? Glede na to, da je za 220 evrov znižan.

 

Hvala in lp

conradlester 05.07.2016 21:55

Da. Vendar bodi pozoren, ker je na zalogi le ena velikost okvirja.

MilanChe 05.07.2016 22:01

Za mojo višino 173 cm bi M verjetno moral biti ok.

s5nakolo 26.07.2016 10:50

Živjo, kupujem trekiking kolo (vozil se bom več ali manj po cesti,makedam,tako da gorskega ne potrebujem...). Gledam nekaj v tem rangu:

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/treking-k olesa/totalno-znizanje-vrhunsk o-mosko-treking-kolo-matera-70 0-383772902.html

Bi bil to ok nakup za to ceno? Oz kaj priporočate v tem rangu? Velikost 173-175cm.
 

conradlester 26.07.2016 16:35

Če pogledaš na uradno stran je priporočena cena 859 EUR, zato je 30% popust pri tem oglasu nateg. Poleg tega ima samo zadnji menjalnik XT, ostalo je deore ali slabše, kar je zopet lep primer zavajajočega oglaševanja. Če že hočeš to kolo, je tukaj bolj ugodna cena

 

www.ciklosport.si/lombardo-ma tera-700.html

 

 

s5nakolo 26.07.2016 17:37

Hvala za odgovor :) Se ne spoznam ravno na kolesa, nazadnje sem kolo kupil pred 20 let :), zato so take informacije dobrodošle? Tudi glede opreme in ostalega sem bolj tako tako...

Je potem tole boljši nakup?
www.valy.si/izdelek/N-SUB_CRO SS_30/scott-sub-cross-30-mosko -treking-kolo-2016


Oz kaj v rangu do nekje 700 eur?
Hvala
lp
 

conradlester 26.07.2016 18:06

Tale drugi sploh ni vreden tega denarja. Ne me narobe razumeti. Tisti prvi je OK za 657 EUR, le popust iz tvoje povezave na bolhi je zavajajoč. Probaj, če ti odgovarja okvir. Vsako kolo, moraš pred nakupom dejansko sprobati. Če veliko kolesariš glej, da bo oprema vsaj ranga deore.

s5nakolo 26.07.2016 18:33

Živjo, hvala za vsak info. Saj pravim spoznam se na kolesa kot na srčno kirurgijo :)) in tisti prvi mi je padel v oči, zaradi akcije. JE pa tega malo morje, zato sem se obrnil na vas tukaj na forum.

Kolikor sem prebral forum za rekreativnega kolesarja bi moralo biti deore ok, oz dovolj?

Gledam tudi rabljene vendar kot sem omenil se ne spoznam na zadeve in nebi rad naredil napake. ČE mogoče kdo ve za kakšen pameten nakup, se pripročam!
 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI