Pomagate pri iskanju kolesa?

Domov > Forum > Pomagate pri iskanju kolesa?

Pomagate pri iskanju kolesa?

SORTIRAJ PO:
amritaya 31.01.2016 07:54

Pozdravljeni,

kolegica bi si rada kupila 1. specialko in seveda zanjo ne bi raba porabila premoženja, ker ne ve niti, če ji bo zadeva ustrezala. Mogoče kdo od vas pozna koga, ki prodaja kakšno uredu rabljeno kolo oz kaj novega za zmerno ceno? Punca je visoka 165 cm, za ostale mere bo treba še malo počajat... Za kolo bi želela porabiti čim manj oz tam do 600€

Jaromir 31.01.2016 08:49

Dude, seriously? Na forumu? Kaj bi rad zvedel kaj je "omiljena" specialka vsakega posameznega člana foruma al bi res rad kaj kupil?

amritaya 31.01.2016 09:15

Ti bom podobno odgovoril ;)

Dude, seriously? Zgoraj vse lepo piše, koliko bi bila željena cena, velikost punce, rabljeno ali novo!!??
Zgleda, da je tale bicikel.com res ratal gnezdo nesposobnih ljudi, ki ne znajo niti brat, kaj šele kaj pametnega povedat...

Jaromir 31.01.2016 09:17

no lepo počakaj pa boš videl kaj boš dobil za odgvor... spisek vseh koles, ki so jih ali jih še imajo spoštovani člani tega foruma. Ne glede na tvoje specifikacije. 

JaMa 31.01.2016 09:19
@amritaya:


Zgleda, da je tale bicikel.com res ratal gnezdo nesposobnih ljudi, ki ne znajo niti brat, kaj šele kaj pametnega povedat...

ahm a ti to resno? Žališ člane foruma, raven si pa tolk nesposoben da ne znaš sam pogooglat in si naredit spiska ustreznih koles? Resno ?

Surts 31.01.2016 09:26

V rangu 600€ pridejo v poštev rabljena kolesa. Verjetno bo malce problem velikost, ker bo rabila majhen okvir.

Poskušaj pridobiti še dolžino razkoraka, potem se skoraj najlažje določi velikost okvirja.

Verjetno bi bilo bolje če bi budget povečala na magačnih 999€.

Vedeti mora da je kar nekaj € tudi ostala oprema. Čelada, čevlji, pedala, oblačila...

amritaya 31.01.2016 09:50
@Surts:

V rangu 600€ pridejo v poštev rabljena kolesa. Verjetno bo malce problem velikost, ker bo rabila majhen okvir.

Poskušaj pridobiti še dolžino razkoraka, potem se skoraj najlažje določi velikost okvirja.

Verjetno bi bilo bolje če bi budget povečala na magačnih 999€.

Vedeti mora da je kar nekaj € tudi ostala oprema. Čelada, čevlji, pedala, oblačila...

Za večino opreme ni problema, ker se je do zdaj vozila z MTB in je kar opremljena. Tudi sam vem, da za večji budget se dobi konkretne stvari, ampak se je tako odločla in je ne bom sisli...

 

galoper 31.01.2016 20:16

Imam hčerinega Peugeota, bele barve, hči ga je le parkarta peljala in je manjše številke. Stoji in čaka.

gorann316998 31.01.2016 22:06
@amritaya:

Pozdravljeni,

kolegica bi si rada kupila 1. specialko in seveda zanjo ne bi raba porabila premoženja, ker ne ve niti, če ji bo zadeva ustrezala. Mogoče kdo od vas pozna koga, ki prodaja kakšno uredu rabljeno kolo oz kaj novega za zmerno ceno? Punca je visoka 165 cm, za ostale mere bo treba še malo počajat... Za kolo bi želela porabiti čim manj oz tam do 600€

novo za to ceno pozabi, rabljenih je pa dosti dobrih

naj gleda za 50 stevilko okvirja, vsaj okvirno in najmanj tiagro grupo, kar je manj je ze skoda denarja


bolha zna imet kaksno poceni in dobro, poglej

haydiy 31.01.2016 22:15

 www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-ko lesa/pinarello-neor-1302638485 .html?aclct=1453225560 &kw=pinarello

Lahko, da je malo preveliko, lahko da ne... je vse odvisno od ostalih telesnih mer.
Je malo predrago... ma še nobena rabljena stvar se ni prodala za toliko, kot piše v oglasu. ;) 

ktm1001 31.01.2016 23:00
@haydiy:

 www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-k o lesa/pinarello-neor-130263848 5 .html?aclct=1453225560 &kw=pinarello

Lahko, da je malo preveliko, lahko da ne... je vse odvisno od ostalih telesnih mer.
Je malo predrago... ma še nobena rabljena stvar se ni prodala za toliko, kot piše v oglasu. ;) 

Ni švoh lastnica, ni švoh :D

-BLAŽ- 31.01.2016 23:09

V VEB-u imajo tega Bullsa. Pa če vprašaš bodo dali na znižano ceno 699eur sigurno še kakšen popust.

 

www.veb-company.si/izdelek/50 26/kolo-bulls-ancura-1-offer-2 015.html

gorann316998 31.01.2016 23:11
claris naj si zatlacijo nekam
ktm1001 31.01.2016 23:26

Pinarello zmaga.... skoraj nov, tiagra in 105, konec koncev pa še znamka je sexi :P. 

Pa kar sem cenik pogledal... je skoraj za pol cene novega.

Tole, bo šlo kmalu.  

robizo 01.02.2016 07:13

Dajte fantje no, samo zato, ker gor piše "Pinarello", punci predlagate preveliko kolo !

Kot začetnik sem tudi jaz kupil preveliko kolo, pa sem ga moral po dobrem tednu dni prodati. Poleg tega pa še sedaj vidim veliko kolesarjev s  sedežem nabitim čisto naprej, ki raztegnjeni čez okvir visijo na balanci.

Kot prvo naj kupi kolo, ki bo ustrezalo njeni velikosti.

nanisimi 01.02.2016 09:07
@gorann3: claris naj si zatlacijo nekam

?? ima samo eno slabo lastnost... tistih par gramov in pa odzivnost, ki je pomembna za nas "profije" bo pa na začetku že prebolela nasmeh

Shimano Claris does have one down side. While Shimano groupsets allow a limited mix and match of components, it’s only usually where they share the same available ‘speeds’. So while 11-speed Shimano Ultegra parts may be compatible with 11-speed Shimano 105 parts, because Claris is the only eight-speed groupset currently in Shimano’s line up, its compatibility with other series is restricted.

gorann316998 01.02.2016 09:21

profi ali ne, claris bi komot ukinli iz prodajezapečateno

 

amritaya 05.02.2016 20:17

Kolegica je kupla kolo tako da se zahvaljujem za pomoč :)

Primus12 05.02.2016 21:08

Claris je več kot dovolj za začetnika...

gorann316998 06.02.2016 00:15
seveda je, samo se povej kdaj nisi vec zacetnik, kolk casa mora preteci, da zamenjas grupo ali kolo
thaking 06.02.2016 09:02

kaj je pa vzela ?

nanisimi 06.02.2016 09:08
@gorann3: seveda je, samo se povej kdaj nisi vec zacetnik, kolk casa mora preteci, da zamenjas grupo ali kolo

ne sej maš prav....  takoj ko kupiš okvir nad 2 jurja in ultegra grupo nisi več začetnik ampak si....

 

dej goran, roko na srce pa povej, kok je takih telebanov na cesti, ki še zmer mislijo da z dobrim kolesom pride tudi brzina?

 

tko da, daj mi claris grupo in no name okvir pa da vidimo mežik

amritaya 06.02.2016 09:12

Je vzela Bianchija s Xenon 10v...

Da se še jaz malo vmešam v debato glede Clarisa mežik Pred 20 leti, ko sem začel trenirat sem imel 8v opremo, popolnoma nič narobe in je za golega začetnika čisto ok, ampak smo v dobi, kjer bi morala bit 10v grupa že standard. Zdaj raglabljat do kdaj si začetnik, kdaj menjavat stvari na kolesu itd., jaz pravim, da tudi najnižji razred komponent opravlja mišljeno funkcijo, ponavadi je srce in želja po nečem novem, ki priporome k menjavi komponent, kar je čisto človeško. 

 

Primus12 06.02.2016 10:35

Se strinjam z nanisimom. Najbolje je, da čisti začetnik takoj kupi najboljše kolo z najboljšo grupo, potem pa ugotovi, da kolesarstvo ni zanj in potem imamo mi vsi drugi več izbire na Bolhi.smeh
Še vedno mislim, da za nekega rekreativnega, občasnega kolesarja, ki prevozi manj kot 1000 na leto, Claris popolna grupa.
Seveda, če pa človeka resno zagrabi šport, pa definitivno na 105/ultegra grupo štartat. 

gorann316998 06.02.2016 11:44
zakaj ne bi takoj nabavil z boljso opremo, ce ze kupuje rabljeno kolo, razlika v ceni ni toliko obcutna

zakaj potem claris ni popolna grupa za vse, ce je ze za zacetnike popolna, clovek je clovek


gorann316998 06.02.2016 11:49
@nanisimi:
@gorann3: seveda je, samo se povej kdaj nisi vec zacetnik, kolk casa mora preteci, da zamenjas grupo ali kolo

ne sej maš prav....  takoj ko kupiš okvir nad 2 jurja in ultegra grupo nisi več začetnik ampak si....

 

dej goran, roko na srce pa povej, kok je takih telebanov na cesti, ki še zmer mislijo da z dobrim kolesom pride tudi brzina?

 

tko da, daj mi claris grupo in no name okvir pa da vidimo mežik

samo delovanje menjalnikov je ze drugacno
prej se razstela,gonilka se prej sfuka, bremze so tja do 80kg teze se sprejemljive, ja je razlika in to je dejstvo

nova tiagra bi morala bit najnizji rang opreme :)

kolk je pa kdo sposoben kolesar pa ni odvisno od opreme, na kar ti ciljas

Primus12 06.02.2016 14:46

Ok, če kupuje rabljeno potem se strinjam, da ni take razlike. Da bi se pa kej prej uničilo pa se ne strinjam. Kolega ima to grupo in zgleda narejeno kot tank. Če bi se mu pa slučajno kaj uničilo so pa novi deli smešno poceni. Da ne omenjam, da s triplo in 32 zadnjim zobnikom zdaj končno lahko zvozi klance, ki jih prej ni mogel. Ker pa je težji možak (90kg) sem ga mogel prav poklicati in vprašati za bremze. Po menjavi osnovnih gumic pravi, da je ga ni strah klancev...Prime tako kot mora.

nanisimi 06.02.2016 20:57
@gorann3: zakaj ne bi takoj nabavil z boljso opremo, ce ze kupuje rabljeno kolo, razlika v ceni ni toliko obcutna

zakaj potem claris ni popolna grupa za vse, ce je ze za zacetnike popolna, clovek je clovek


govora je bilo o novem kolesu s claris opremo

 

V VEB-u imajo tega Bullsa. Pa če vprašaš bodo dali na znižano ceno 699eur sigurno še kakšen popust.

 

www.veb-company.si/izdelek/50 26/kolo-bulls-ancura-1-offer- 2 015.html

nanisimi 06.02.2016 21:09
@gorann3:
@nanisimi:
@gorann3: seveda je, samo se povej kdaj nisi vec zacetnik, kolk casa mora preteci, da zamenjas grupo ali kolo

ne sej maš prav....  takoj ko kupiš okvir nad 2 jurja in ultegra grupo nisi več začetnik ampak si....

 

dej goran, roko na srce pa povej, kok je takih telebanov na cesti, ki še zmer mislijo da z dobrim kolesom pride tudi brzina?

 

tko da, daj mi claris grupo in no name okvir pa da vidimo mežik

samo delovanje menjalnikov je ze drugacno
prej se razstela,gonilka se prej sfuka, bremze so tja do 80kg teze se sprejemljive, ja je razlika in to je dejstvo

nova tiagra bi morala bit najnizji rang opreme :)

kolk je pa kdo sposoben kolesar pa ni odvisno od opreme, na kar ti ciljas

to kar je en reku,to še ne pomeni nič

vem samo da mi je na novem kolesu po 5 mesecih up. crknu zadnji menjalnik (105)

www.youtube.com/watch?v=1sZS4 9JmXK0

pa zato ne bom reku, da je 105-ka zanič....

 

ne ciljam na nič... vprašanje, a si ti tud sposoben kolesar al maš samo dobro opremo? kaže jezik

 

gorann316998 06.02.2016 21:16

nic od tegakul

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI