7. Pokal občine Tišina

Domov > Forum > 7. Pokal občine Tišina

7. Pokal občine Tišina

SORTIRAJ PO:
lujzh 21.02.2016 17:03

Elita na slovenskih tleh začne sezono 28.2. v Izoli. Amaterji, masterji, mladinci in dečki pa 5 tednov pozneje - 2.4.2016 na 7. Pokalu občine Tišina. Razpis in prijave na: 

prijavim.se/uploads/razpisi/1 273_invitation.pdf

scottcr1 22.02.2016 20:31
pohvala organizatorju da starejši mladinci ne vozijo s telebajski!
heron 23.02.2016 07:25

ali ne morete organizirati tako,da najprej poskrbite za otroke in potem štartajo amaterji,telebajski in ne vem še kdo. Dečki štartajo ob 17.20??? So klubi,ki imajo v vseh kategorijah tekmovalce in hodijo z enim kombijem in tako bodo spet šli od doma zgodaj  zjutraj,domov pa bodo prišli okrog 22-24 ure???
To ni ok,to spremente

lujzh 23.02.2016 09:43
@heron:

ali ne morete organizirati tako,da najprej poskrbite za otroke in potem štartajo amaterji,telebajski in ne vem še kdo. Dečki štartajo ob 17.20??? So klubi,ki imajo v vseh kategorijah tekmovalce in hodijo z enim kombijem in tako bodo spet šli od doma zgodaj  zjutraj,domov pa bodo prišli okrog 22-24 ure???
To ni ok,to spremente

Hvala za predlog. Pa vendar, ravno na predlog trenerjev dečkov in mladincev dirkajo dečki in mladinci popoldne. Če bi štartali ob 9:30 bi nekateri morali vstati pred 6 uro. Po sedanjem urniku se pa naspijo, v miru pozajtrkujejo, pojejo doma še malico in se odpravijo na dirko. Morajo pa zato amaterji zgodaj vstati.
Se pa dečki in amaterji ne vozijo skupaj na dirke, samo Idrijčani in mi vozimo na dirke dečke in amaterje, ostali klubi vozijo dečke posebej ali pa z mladinci.

heron 23.02.2016 11:01

če imaš tekmovalce v vseh kategorijah in da si doma nekje na zahodnem delu Slovenije,potem rabiš do vas koliko? cca 2 ure sigurno. Ob 11 uri moraš bit pri vas,se pravi moraš od doma ob cca 8.30-9.00,otrok mora torej vstati ob cca 7 uri da se prebudi,naje,prštima zadeve .Domov bo prišel pa potem ,ob uri kot sem že napisal,če bo imel srečo,ker je potrebno potem čakati še podelitve. In Bog nedaj da je grdo vreme,potem so mokri pol dneva skupaj To je zame kar huda zadeva,otroci so cele dneve zdoma. Se družijo,ja,a to je le cel dan. Razumem organizatorje,ni jih veliko,težek zalogaj je organizacija vsega,a otroci so le otroci. Če pač vzame tekma vseh teh kategorij toliko časa,potem naj v enem dnevu dirkajo samo tekmovalci,v drugem pa amaterji in ostali. Ne poznam zadev v drugih državah,a mislim da nimajo tako,ne vem pa ne. Ne vem kako je v drugih športih,za smučanje vem,da tekmujejo samo rangirani tekmovalci in da rekreacija nima kaj iskati na teh tekmah.
Kakorkoli,dajmo na otroke gledat,upam pa da bo lepa dirka,ponavadi je. 

Maj_ex 23.02.2016 12:11
Heron, kaj od tega
"Pa vendar, ravno na predlog trenerjev dečkov in mladincev dirkajo dečki in mladinci popoldne"
ni razumljivo?
lujzh 23.02.2016 13:52

Heron, da pojasnim: 2 dni dirkanja pomeni:
1. cestna zapora: vaščani norijo že. če je zapora 8 ur, zaporo še drugi dan-ne bi dobili soglasja.
2. 1 dan dirke nas stane (sodniki, reševalci, plačilo cestne zapore...) nekaj čez 2000 evrov, za dva dni bi zneslo okrog 4500, tega denarja nimamo.
Ravno zato je dirk v Sloveniji vse manj, cestnih dirk za starejše mladince je poleg Državnega cestnega in kronometer prvenstva samo še 10:  www.kolesarska-zveza.si/files /02_ock/2016-KOLEDAR-OCK/koled ar-ock-2016-01-06.pdf 

kovit 23.02.2016 14:41
@heron:

če imaš tekmovalce v vseh kategorijah in da si doma nekje na zahodnem delu Slovenije,potem rabiš do vas koliko? cca 2 ure sigurno. Ob 11 uri moraš bit pri vas,se pravi moraš od doma ob cca 8.30-9.00,otrok mora torej vstati ob cca 7 uri da se prebudi,naje,prštima zadeve .Domov bo prišel pa potem ,ob uri kot sem že napisal,če bo imel srečo,ker je potrebno potem čakati še podelitve. In Bog nedaj da je grdo vreme,potem so mokri pol dneva skupaj To je zame kar huda zadeva,otroci so cele dneve zdoma. Se družijo,ja,a to je le cel dan. Razumem organizatorje,ni jih veliko,težek zalogaj je organizacija vsega,a otroci so le otroci. Če pač vzame tekma vseh teh kategorij toliko časa,potem naj v enem dnevu dirkajo samo tekmovalci,v drugem pa amaterji in ostali. Ne poznam zadev v drugih državah,a mislim da nimajo tako,ne vem pa ne. Ne vem kako je v drugih športih,za smučanje vem,da tekmujejo samo rangirani tekmovalci in da rekreacija nima kaj iskati na teh tekmah.

A ne bi bilo bolje da se vse skupaj ukine, pa ne bo nobenih problemov... sama negativna energija, narobe svet .

Lopata 23.02.2016 14:44

V mojih tekmovalnih časih drugega športa smo imeli praktično vse vikende zasedene. V soboto so bili na sporedu turnirji doma in v tujini, v nedeljo državna liga. Nič nenavadnega ni bilo, če si od doma štartal ob 6 uri zjutraj in se vrnil po 18 ali 19 uri. In tak ritem tekmovanj sem imel praktično 10 let. Baza kluba je bila v MS, tekme pa so se igrale od Lendave do Mute in Ljubljane ter Izole. Aja, pa AC križ še ni bil zgrajen. Na primer, vsakoletni mednarodni turnir v Zagrebu je trajal 2 dni. V soboto so bila na vrsti predtekmovanja, v nedeljo pa izločilni boji, pri čemer je bilo dogajanje razvlječeno od jutra do večera po posameznih skupinah, od mlajših kadetov do mladincev. Seveda je samoumevno, da so bili najprej na vrsti mlajši, a so zato morali ostati do konca, dokler niso odigrali starejši. Eno leto se spomnim, da sem zadnjo tekmo igral ob 22 uri.

Danes, ko v 3h prevoziš celotno SLO, po mojem mnenju ne bi smel biti problem v logistiki in preživljanju časa z otroki, Konec koncev si lahko družina iz enega takšnega dogodka ustvari lep sobotni (nedeljski) izlet. Vprašanje je samo, ali in kako dolgo so pripravljeni "potovati" po državi. 

Maj_ex 23.02.2016 15:36

Heron, a ti to vsako leto - jovo na novo? neodločen

www.bicikel.com/forum/47155/? p=3

heron 23.02.2016 15:40
@lujzh:

Heron, da pojasnim: 2 dni dirkanja pomeni:
1. cestna zapora: vaščani norijo že. če je zapora 8 ur, zaporo še drugi dan-ne bi dobili soglasja.
2. 1 dan dirke nas stane (sodniki, reševalci, plačilo cestne zapore...) nekaj čez 2000 evrov, za dva dni bi zneslo okrog 4500, tega denarja nimamo.
Ravno zato je dirk v Sloveniji vse manj, cestnih dirk za starejše mladince je poleg Državnega cestnega in kronometer prvenstva samo še 10:  www.kolesarska-zveza.si/files /02_ock/2016-KOLEDAR-OCK/kole d ar-ock-2016-01-06.pdf 

kot sem napisal vas razumem,ker organizacija tekem ni mačji kašelj,to vem iz drugega športa,a vendar ,po mojem,bi bilo potrebno ločevati tekme rekrativcev in rangiranih tekmovalcev. Rangirani tekmovalci so pač rangirani,rekreacija pa je nekaj drugega. Definitivno pa je,spet po mojem mnenju,da KZS,naredi premalo za višji nivo tekem za recimo starejše kategorije,verjetno je premalo podpore pri vsem,birokracija pa je ustroj,ki terja svoje. 

heron 23.02.2016 15:42
@kovit:
@heron:

A ne bi bilo bolje da se vse skupaj ukine, pa ne bo nobenih problemov... sama negativna energija, narobe svet .

ne sploh ne,le tisti(KZS) ,ki lahko bi morali bolj agresivno pomagati k organizaciji tekem in jih dvignit na višji nivo. Ne gledam negativno,le neumno se mi zdi,da se meša tekmovalni in rekreativni del

heron 23.02.2016 15:43
@Maj_ex:

Heron, a ti to vsako leto - jovo na novo? neodločen

www.bicikel.com/forum/47155/? p=3

sem mislil da bo kaj pomagal od lanskega  leta, pa ni veliko,zato sem se malo oglasilmežik

heron 23.02.2016 15:46
@Lopata:

V mojih tekmovalnih časih drugega športa smo imeli praktično vse vikende zasedene. V soboto so bili na sporedu turnirji doma in v tujini, v nedeljo državna liga. Nič nenavadnega ni bilo, če si od doma štartal ob 6 uri zjutraj in se vrnil po 18 ali 19 uri. In tak ritem tekmovanj sem imel praktično 10 let. Baza kluba je bila v MS, tekme pa so se igrale od Lendave do Mute in Ljubljane ter Izole. Aja, pa AC križ še ni bil zgrajen. Na primer, vsakoletni mednarodni turnir v Zagrebu je trajal 2 dni. V soboto so bila na vrsti predtekmovanja, v nedeljo pa izločilni boji, pri čemer je bilo dogajanje razvlječeno od jutra do večera po posameznih skupinah, od mlajših kadetov do mladincev. Seveda je samoumevno, da so bili najprej na vrsti mlajši, a so zato morali ostati do konca, dokler niso odigrali starejši. Eno leto se spomnim, da sem zadnjo tekmo igral ob 22 uri.

Danes, ko v 3h prevoziš celotno SLO, po mojem mnenju ne bi smel biti problem v logistiki in preživljanju časa z otroki, Konec koncev si lahko družina iz enega takšnega dogodka ustvari lep sobotni (nedeljski) izlet. Vprašanje je samo, ali in kako dolgo so pripravljeni "potovati" po državi. 

tudi jaz,celih 10 let,vsako zimo,s fičotom smo se vozil po celi Sloveniji,je blo mrzlo ko pes,snežilo,pa smo šli,velikokrat ob 5 zjutraj auf,pa na dirko,dirke je blo konec ob cca 12 uri in potem nazaj. Ja je blo luštn,a to so ble tekme rangiranih tekmovalcev,nikoli rekreacije zraven

cunego 23.02.2016 16:38
@scottcr1: pohvala organizatorju da starejši mladinci ne vozijo s telebajski!
Mpadinci s telebajski ne bodo vec vozili, ker se je lanski predlog zelo grdo obravanaval v javnosti in ni bilo vec nobenega interesa.

skoda, mladinci bi lahko imeli veliko od tega, ce bi blo vec rekreativcev, sej telebajska moras priznat ni blo nobenga ...

skoda, slovenija ni bla se pripravljena na to, mogoce v prihodnosti :)

IZO 23.02.2016 16:44

Rekreacije na pokalu nikoli ni bilo in je tudi ne bo...pridejo pa amaterski tekmovalci...plačat dirko profijem! No, ne vsi! kul

Lopata 23.02.2016 16:46

T.i. telebajski vozijo Maraton Franja in ne PSLO.

cunego 23.02.2016 19:49
Sploh ne vem, kje se je prijel izraz telebajsek za rekreativnega kolesarja...

cunego 23.02.2016 19:50
@IZO:

Rekreacije na pokalu nikoli ni bilo in je tudi ne bo...pridejo pa amaterski tekmovalci...plačat dirko profijem! No, ne vsi! kul

Izo, mi smo rekreativci ki dirkajo, in nic vec...
IZO 23.02.2016 20:09
@cunego:
@IZO:

Izo, mi smo rekreativci ki dirkajo, in nic vec...

Ne gre se zato, da bi bili nekaj več! smeh Ko imaš enkrat licenco je jasno, da se ti gre za rezultat in ne rekreacijo!
Sicer pa, pojdi na uradno stran UCI/UWCT in mi najdi eno samo omembo rekreacije...

LoTa 23.02.2016 20:15

Telebajsek: tele je iz Krana, bajsek pa še bo.

thor 23.02.2016 20:56

@heron:

brez zamere , ampak če imaš takšno mnenje potem najbolše da zaviješ otroka v celofan in ga imaš doma na 'varnem' . si pomislil iz tega pogleda da ima npr amaterski tekmovalec s Postojne, Kopra ,NG ,Vipava malo dalšo pot kot pa 2h in mu ni težko vstat zjutraj da gre na

dirko .

na vašem mestu bi uprašal fante in KK Tropovci kolko potrebujejo ko grejo v npr Italijo na dirke in kdaj ustajajo . malo 'spremembe' otroku nebo škodlo , sam vem da mi je šport ogromni pripomogel k disciplini ravno s takimi navadami(vstajanje, in itd..) .

lahko se strnjaš lahko ne lahko me skurcaš lahko ne :) mnenje sem podal .

še enkrat brezzamere! :)

heron 24.02.2016 08:50
@thor:

@heron:

brez zamere , ampak če imaš takšno mnenje potem najbolše da zaviješ otroka v celofan in ga imaš doma na 'varnem' . si pomislil iz tega pogleda da ima npr amaterski tekmovalec s Postojne, Kopra ,NG ,Vipava malo dalšo pot kot pa 2h in mu ni težko vstat zjutraj da gre na

dirko .

na vašem mestu bi uprašal fante in KK Tropovci kolko potrebujejo ko grejo v npr Italijo na dirke in kdaj ustajajo . malo 'spremembe' otroku nebo škodlo , sam vem da mi je šport ogromni pripomogel k disciplini ravno s takimi navadami(vstajanje, in itd..) .

sj je prav da se pogovarjamo,mogoče pa kdaj kaj od tega pomaga,da bodo dirke primerljive z dirkami zunaj države,kjer so na višjem nivoju
samodiscipline se otrok uči od majhnega,od cicibančkov naprej,ko si mora prilagajati zgodnje vstajanje,treninge,šole,tekm ovanja,učenje. Če si kdaj imel opravka z njimi potem si videl,jaz sem in vem kako to zgleda. Omenjaš celofan-nimaš prav,glej ničkolikokrat smo vstajali zjutraj ob 4 uri,v kombi,ob 7 uri na terenu,trening do 10 ure in nazaj,ker drugače ni šlo. Tekme vsak vikend,ob5 auf,dirka,ob 15 doma,če maš srečo,dile mazat,otroc počivat,učit,nedelja isto,ob 6 auf,dirka,domov ob 15-16 h,mazat dile,otroc počivat jest učit. Čez teden trening 3x na teden,odvisno od snega,prej iz šole,vozit se po 2 ure v eno stran,trening,domov ob 19 ,mazat,učit počivat. Vmes pa še kondicijski treningi. No na hitro sem ti opisal potek dogajanj cca 5 let skupaj-moj in otrok s katerimi smo tekmovali. To ni celofan. Vse dirke pa so bile samo za kategorizirane tekmovalce in ne rekreativce.
Po mojem si lahko samo ali rangiran tekmovalec in potem profi ali pa rekreativec,pa je to PSLO ali maratoni,vzponi.
Primer vam je lahko Primož-bil je rekreativec,ki je sezul domala vso Slovenijo,šel med profije in to je to
Ne bom več razglabljal,ker je videt da je to občutljiva tema,namen je bil ravno ta,da se za otroke naredi vse bolj tako kot bi moralo biti. Zahvala ,da se še dela,gre seveda požrtvovalnim ljudem v klubu ,graja pa kolesarski zvezi. Ker pa se uspehi kolesarjev vrstijo,se pa mogoče tudi kdaj tu kaj spremeni

lp 

Pinocio 24.02.2016 09:11
@heron:
Primer vam je lahko Primož-bil je rekreativec,ki je sezul domala vso Slovenijo,šel med profije in to je to
Ne bom več razglabljal,ker je videt da je to občutljiva tema,namen je bil ravno ta,da se za otroke naredi vse bolj tako kot bi moralo biti. Zahvala ,da se še dela,gre seveda požrtvovalnim ljudem v klubu ,graja pa kolesarski zvezi. Ker pa se uspehi kolesarjev vrstijo,se pa mogoče tudi kdaj tu kaj spremeni

lp 

no to bi lohka tudi Porenta naredu,če bi imel v glav use pošlihtan...zapečateno

nm2412 24.02.2016 11:28
Sky,Astana...=profi
Adria,Rog...=amater
KkTropovci,Sava...=rekreacija
Mi,Troli,Hobbyprogram...=tele bajski
CITWOL 24.02.2016 13:50
@nm2412: Sky,Astana...=profi
Adria,Rog...=amater
KkTropovci,Sava...=rekreacija
Mi,Troli,Hobbyprogram...=tele bajski

ti pa se ocitno razumes v kolesarstvo... :) pr tem sportu je motivacija kljucnega pomena, tako da ne bit tak seronja in zbijat motivacije z takimi idiotskimi komentarji. samo sebe si v pravilen razred uvrstil-telebajsek

chepson 24.02.2016 15:27
@heron:
@thor:

@heron:

dirko .

sj je prav da se pogovarjamo,mogoče pa kdaj kaj od tega pomaga,da bodo dirke primerljive z dirkami zunaj države,kjer so na višjem nivoju
samodiscipline se otrok uči od majhnega,od cicibančkov naprej,ko si mora prilagajati zgodnje vstajanje,treninge,šole,tekm ovanja,učenje. Če si kdaj imel opravka z njimi potem si videl,jaz sem in vem kako to zgleda. Omenjaš celofan-nimaš prav,glej ničkolikokrat smo vstajali zjutraj ob 4 uri,v kombi,ob 7 uri na terenu,trening do 10 ure in nazaj,ker drugače ni šlo. Tekme vsak vikend,ob5 auf,dirka,ob 15 doma,če maš srečo,dile mazat,otroc počivat,učit,nedelja isto,ob 6 auf,dirka,domov ob 15-16 h,mazat dile,otroc počivat jest učit. Čez teden trening 3x na teden,odvisno od snega,prej iz šole,vozit se po 2 ure v eno stran,trening,domov ob 19 ,mazat,učit počivat. Vmes pa še kondicijski treningi. No na hitro sem ti opisal potek dogajanj cca 5 let skupaj-moj in otrok s katerimi smo tekmovali. To ni celofan. Vse dirke pa so bile samo za kategorizirane tekmovalce in ne rekreativce.
Po mojem si lahko samo ali rangiran tekmovalec in potem profi ali pa rekreativec,pa je to PSLO ali maratoni,vzponi.

lp 

Heron tolk si že dal skoz enih stvari ,ampak ene stvari ti pa ša zmer niso jasne,bi reku da mešaš jabolka in hruške,to je moje mnenje,pa brez zamere,romanov pa ne pišem.

Milk- 24.02.2016 21:14

Čeprav se zadnje čase nerad oglašam, moram tokrat vendarle napisati svoje mnenje. Zaradi preteklih izkušenj, se bojim, da ga nekateri ne bodo sposobni razumeti, če prav bo še tako razumljivo napisano, toda vseeno bom poskusil.

Kar se prevoza na tekme tiče, je v večini primerov zelo lahko rešiti zagato z otroki. Številčnejši klubi prevažajo tekmovalce na tekme verjetno z več prevoznimi sredstvi, saj v en kombi bi jih težko spravili, avtobusov pa še nisem zasledil. Če je tako, potem lahko razporedijo tekmovalce tako, da se z enim vozilom vrnejo tekmovalci, ki so že zaključili tekmovanje in niso pripravljeni čakati vseh ostalih. Če je klub manjši in je tekmovalcev manj, lahko namesto kombija uporabijo osebne avtomobile, da lahko tudi oni razdelijo tekmovalce vsaj v dve skupini. V kolikor se komu od otrok res mudi nazaj, ostane že omenjena možnost, da družina ali vsaj kakšen odrasli, izkoristi tekmo za izlet in sam odpelje otroka na njo in z nje. Če kdaj nič od tega ni mogoče, bo izjemoma moral kakšen od otrok potrpeti in počakati ostale, da zaklučijo tekmovanje.

Sedaj pa še o nivoju dirk. Vsi udeleženci na teh dirkah so amaterji, nisem videl še nobenega "profija", edino, če je kje kategorija Elite, se včasih pojavijo resnejši tekmovalci, ki pa se jih praviloma ne upošteva v končnih rezultatih. Če bi bil na dirki kak "profi", najbrž nebi rabil plačati štartnine, ampak bi mu celo mogli plačati, da nastopi na dirki! Otroci in mladinci se od ostalih amaterskih kategorij razlikujejo le po tem, da so njihovi uspehi šele pred njimi, pri masters kategorijah, pa so ti večinoma za njimi. Tekmujejo pa vsi nadvse resno in na zelo visokem nivoju. Da na pokalnih tekmah ni "telebajskov", ti bo jasno že, če boš pogledal udeležbo po kategorijah. Pri starejših kategorijah jih je redko kdaj več kot 10 in skoraj nikoli več kot 15. Večinoma imajo vsi licence, nekaj pa se jih prijavi na tekme tudi brez licence, toda vseeno se enakovredno kosajo s tistimi, ki jo imajo. Amaterjev in mlajših kategorij je ponavadi nekoliko več, toda tudi tam boš lahko "outseiderje" lahko preštel na prste ene roke. Te tekme so pač namenjene rekreativnim tekmovalcem vseh kategorij. Ker je tekmovalcev v starejših kategorijah dokaj malo, zanje samostojnih tekem nebi nihče organiziral, zato je nujno, da se na tekmovanjih združi mlade in stare, pa se še vseeno zgodi, da vseh skupaj ni niti toliko, da bi pokrili stroške organizacije tekme. Dobro je, da jih je večinoma vsaj toliko, da lahko organizirajo ločene štarte, včasih jih je tako malo, da morajo celo zduževati štarte, de nebi bilo na tekmi le kakih 10 ali 20 tekmovalcev. Tudi mene moti, če moram predolgo čakati na povratek s tekme, zato sem šel velikokrat na tekmo z lastnim prevozom. Če sem moral vendarle čakati, pa sem ta čas izkoristil še za lažji trening oziroma razpeljevanje in ogled tekem, ki so sledile.

kosmata_noga 28.02.2016 17:54

Meanwhile at Berk HQ..

image

Maj_ex 28.02.2016 20:08

Pravica nastopa: Vsi licencirani amaterji, masterji in ženske. 

Se pravi, mi "telebajski" ne moremo štartati? :)
Ker ponavadi je bila kategorija "brez licence" ali nekak tak.

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI