FS ŠPORT d.o.o. je nateg

Domov > Forum > FS ŠPORT d.o.o. je nateg

FS ŠPORT d.o.o. je nateg

SORTIRAJ PO:
manamana 25.02.2016 05:10

Prek spleta sem pri podjetju FS ŠPORT, Hosta 13,Škofja Loka kupil kolesarsko čelado. Poslali so mi poškodovano čelado, ki funkcije varovanja nima več. Čelado sem jim poslal nazaj ter zahteval da mi vrnejo kupnino. Od takrat so se zavili v molk.
Kot vse kaže, je FS ŠPORT neresna firma, ustanovljena z namenom goljufanja naivnih kupcev. Zanima me, če kdo od forumovcev kaj ve o tej firmi, hkrati pa naj bo ta zapis opozorilo, da z njimi ni dobro poslovati.

aiken 25.02.2016 06:48

Če imaš potrdilo (listek priporočene pošiljke) in dopis v katerem si zahteval vračilo denarja, se sploh ni treba več z njimi pogovarjati. Vso dokumentacijo pošlji na tržno inšpekcijo.

manamana 25.02.2016 07:02

Seveda imam vso dokumentacijo (dopis, potrdilo pošiljke). Ampak vsega tega naj ne bi rabil ker  FS ŠPORT ob potrditvi naročila zagotavlja vračilo kupnine brez pripomb, če v določenem roku blago kupec zavrne. No ko sem jaz postopal natančno po njihovih navodilih in zahteval denar nazaj, so pa kar naenkrat prenehali obstajati.

aiken 25.02.2016 07:16

Seveda rabiš, potrdilo o poslani pošiljki zato, da sploh dokažeš, da si res poslal zadevo nazaj, saj bi lahko rekli, da sploh nič niso prejeli. Dopis pa zato, ker je iz njega razvidno, kaj si zahteval. V zakonu o varstvu potrošnikov  namreč piše nekako tako, da ima kupec pravico: 1. zahtevati nov, enak izdelek; 2. vračilo dela kupnine sorazmerne z zmanjšanjem vrednosti izdelka zaradi napake; 3. vračilo celotne kupnine.

Račun in obe dokazili pošlji na inšpekcijo, v dopisu dodaj tisto, kar si napisal v prvem postu in je. 

Jaromir 25.02.2016 12:47

pri nakupu na dajavo imaš 14dni možnost vračila brez vprašanj. samo tako iz "inata" če hočeš.. 

manamana 26.02.2016 06:04

Evo, danes so se pa le javili, po desetih dneh mrka. So mi poslali obvestilo, da sicer napake niso opazili, da naj pa pošljem original račun in mi vrnejo kupnino. Tako kot si v svojem postu napovedal, Jaromir.

Aiken: hvala za nasvet z inšpekcijo, kaže da mi tja ne bo treba iti; sicer je dolgo trajalo, ampak se bo le dobro končalo.

jocjoc 26.02.2016 09:00

original racuna ne posiljaj.. poslji jim kopijo.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI