Nakup novega cestnega kolesa (začetnik)

Domov > Forum > Nakup novega cestnega kolesa (začetnik)

Nakup novega cestnega kolesa (začetnik)

SORTIRAJ PO:
Wortex21 25.02.2016 13:01

Pozdravljeni!
Na forumu sem na novo in kolikor sem pregledoval nisem nikjer zasledil kakšne novejše teme glede tega.
Zanimam se za nakup svoje prve specialke in zato pride sedaj polno vprašanj in različnih možnosti.
Max. budget bi bil tam 1000€ morda kak € več če bi bilo res kako kolo v akciji.
Sedaj pa tolikokrat pregonjena tema katero opremo za ta denar.? Nekje sem zasledil da kot začetniku bi bila Shimano Tiagra več kot dovolj, nekatri pravijo da kar je manj kot 105 sploh naj ne gledam.? (kar je za ta budget precej težko). Torej naj raje gledam kakšne cenejše znamke okvirjev z boljšo opremo ali naj raje vzamem slabšo opremo s kakim polj priznanim (dražjim) proizvajalcem okvirjev.? Do sedej sem kolesaril na gorskem kolesu zadnje čase pa nekoliko tudi treking. Imam pa sedaj namen to nekoliko resneje začeti...preko zime sem šel na treking kolo ob toplejših dnevih in naredil kakih 800km. Sedaj pa bi rad naredil kakšnih 3000-4000 km na leto.
Glede velikosti pa je tako. Visok sem 185cm, razkorak pa imam 87cm. Je potrebna še kakšna druga meritev za neko splošno oceno velikosti okvirja..?
Vesel bom vsakega odgovora in različnih smernic.

LP 

gorann316998 25.02.2016 13:05

nova tiagra je cisto dobra, dobis pa ze 105 11 redno pod jurja tako da glej nekaj v tej smeri

kar se tice velikosti okvirja ima pa vsak proizvajalec napisano za kaksno visino je kateri okvir, bos priblizno vedel kaj zase vzet

 

obelix 25.02.2016 13:26

Zelo enostavna rešitev:
če je aluminij ok, potem : www.canyon.com/road/endurace/ 2016/endurace-al-6-0.html  
če je carbon želja, potem : shop.freestyle.si/artikel/115 05124/kolo-giant%C2%A0tcr-adva nced-2-m-comp-2015-

Tega Gianta sem mislim da nekje zasledil tudi še v L velikosti, samo se zdele iz glave ne spomnim kje.

 Zdej naj da pa kdo boljši predlog, če lahko .... :)

 

obelix 25.02.2016 13:30

Tole poglej, sicer je prodajalec malo zmeden, ne vem točno ali je M ali L, se pa splača poklicat in preverit;
 www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-ko lesa/giant-tcr-advanced-2015-m -1302940285.html?aclct=1455114 120&kw=giant+tcr
 

deal 25.02.2016 13:46
GHOST.SPORT 25.02.2016 14:14

Pozdravljen.

 

Mogoče kaj takšnega:

 

GHOST NIVOLET AL TOUR 3

uploaded

Cena (ob plačilu z gotovino): 1.189,15 €

 

Model in barva: NIVOLET AL TOUR 3 black/red

Okvir: Nivolet alloy

Vilica: Composite Gear Race Carbon fork

Opora krmila: FSA ST-OS-97 TI

Krmilo: FSA HB-RD-315S

Menjalnik z.: Shimano Ultegra 11-speed

Menjalnik s.: Shimano Ultegra

Prestavne ročice: Shimano Ultegra

Gonilka z verižniki: FSA Gossamer Pro ABS 386Evo 50-34

Verižnik: Shimano CS5800 11-28

Veriga: Shimano

Zavore: FSA Gossamer

Plašča: Schwalbe Durano 25-622

Obroči koles: Fulcrum Racing 5 Wheelset

Pesto s.: Fulcrum

Pesto z.: Fulcrum

Opora sedeža: FSA Energy 27,2 mm

Sedež: Velo VL 1411

Teža: 8,3 kg

 

Hvala.

 

Lep pozdrav!

 

Ekipa GHOST.SPORT

Alcomp176 25.02.2016 16:45

Okvir karbonski in pa najmanj 105 opremo, da ne boš čez leto ali dve spet kupoval kolo.

Tej 25.02.2016 16:48

Kot so ti najbrž že povedali kolo naj ti bo najprej všeč, lepše kot ti bo več boš na njemu, ponudbe je malo morje, odločit se moraš kaj ti je pomembneje udobje ali hitrost mogoče kompromis, kje se boš vozil le in samo asfalt ali tudi mogoče kaj makedama, na dalše ali krajše fure in podobne reči.
Zavedati se moraš da boš poleg kolesa za opremo namenil še lep kupček denarja od čevljev, pedal, števca, hlač, majice, čelade, rokavic, ipd pa zimska oprema, spomladanska, poletna, spet ipd.
Moj predlog v tem trenutku je naslednji, pojdi v specijalizirano kolesarsko trgovino tam ti bodo znali svetovati glede na tvoje potrebe in želje, pa tudi kolesa ne boš kupil po polni ceni.

Drugače pa tale Duhec ni od muh in cenovno zeloooooooooooo ugoden. Želim ti dobro izbiro in čim več kolesarskih užitkov 

deal 26.02.2016 06:39
@Alcomp176:

Okvir karbonski in pa najmanj 105 opremo, da ne boš čez leto ali dve spet kupoval kolo.

karbonski??? Zakaj že?

 

Verjemi da ima alu kolo za jurja in pol boljše vozne lastnosti kot karbonskji bicikel za isto ceno. Tudi pri teži ni bistvene razlike. Za jurja pa sploh ne dobiš karbona in sploh ne vem zakaj kupovati low-end karbonska kolesa če za isti denar dobiš zelo spodobno alu kolo. Dalovi caad okvirji, specijev allez E5 in še kateri alu je boljši kot poceni (a še vedno dražja) karbonara. Sam vozim alu in karbon kolo in iz prve roke povem, da alu ne zaostaja v ničemer, tistih 30-40 dkg razlike v teži pa ima vsak rezerve kje drugje

bodygeometry 26.02.2016 10:48

Osebno bom letos verjetno prešaltal iz karbonskega z Ui2 na alu s 105. :)
Ne delam dovolj kilometrov, da bi bila lastnina zgornjega upravičena. Dober alu okvir (kot je "deal" napisal), pa je boljši in bolj prijeten za vožnjo kot marsikateri karbonski, 105 pa dandanes dela zelo dobro, je vzdržljiva, poceni vzdrževanje...

 

Kot začetniku bi ti svetoval dober aluminjast okvir s Tiagro ali 105, s compact gonilko in 11-32 piramido, z razliko pri financah pa kupi kakšen dober kos opreme, poišči pomoč pri nasvetih in nastavitvah, opravi bike fitting,...

Noe 26.02.2016 10:58

Evo to bi ti jaz svetoval. To kar je svetoval predhodnik, alu okvir in oprema 105 z zadnjo kaseto 11-32, da bo šlo tudi v klanc lažje. 
Mogoče bi moral še kak procent popusta dobit glede na to, da je lanski model.

www.extremevital.com/sl/koles a/cestno-kolo-scott-speedster- 20-2015-p-15374.html 

GRGR 26.02.2016 11:13
@bodygeometry:

Dober alu okvir (kot je "deal" napisal), pa je boljši in bolj prijeten za vožnjo kot marsikateri karbonski

Bolj prijeten sigurno ne bo. Razen morda, kak Pina Neor. Ta bo še imel vozne lastnosti  verjetno najboljše izmed alu okvirjev. 

Drugače pa moje osebno mnenje. Dosti raje boljši okvir s slabšo opremo.. 

deal 26.02.2016 11:36
@gregor12345:
@bodygeometry:

Dober alu okvir (kot je "deal" napisal), pa je boljši in bolj prijeten za vožnjo kot marsikateri karbonski

Bolj prijeten sigurno ne bo. Razen morda, kak Pina Neor. Ta bo še imel vozne lastnosti  verjetno najboljše izmed alu okvirjev. 

Drugače pa moje osebno mnenje. Dosti raje boljši okvir s slabšo opremo.. 

presenečen bi bil, kako se lahko dober alu okvir lepo pelje. tudi po slovenskih cestah. to, da karbon pobira neravnine, alu pa ne, je navadna fama - morda je pred 10 leti to še držalo, danes pa temu definitivno ni več tako. udobje definirajo bolj drugi dejavniki, kot so geometrija, feltne, gume, zic itd itd

ktm1001 26.02.2016 11:36
gorann316998 26.02.2016 12:17
@bodygeometry:

Osebno bom letos verjetno prešaltal iz karbonskega z Ui2 na alu s 105. :)
Ne delam dovolj kilometrov, da bi bila lastnina zgornjega upravičena. Dober alu okvir (kot je "deal" napisal), pa je boljši in bolj prijeten za vožnjo kot marsikateri karbonski, 105 pa dandanes dela zelo dobro, je vzdržljiva, poceni vzdrževanje...

 

Kot začetniku bi ti svetoval dober aluminjast okvir s Tiagro ali 105, s compact gonilko in 11-32 piramido, z razliko pri financah pa kupi kakšen dober kos opreme, poišči pomoč pri nasvetih in nastavitvah, opravi bike fitting,...

kaj pa kupujes?zapečateno

bodygeometry 26.02.2016 12:54

Spec. Allez DSW. Upam. :)

fuego 26.02.2016 13:57
@GHOST.SPORT:

Pozdravljen.

 

Mogoče kaj takšnega:

 

GHOST NIVOLET AL TOUR 3

uploaded

Cena (ob plačilu z gotovino): 1.189,15 €

 

Model in barva: NIVOLET AL TOUR 3 black/red

Okvir: Nivolet alloy

Vilica: Composite Gear Race Carbon fork

Opora krmila: FSA ST-OS-97 TI

Krmilo: FSA HB-RD-315S

Menjalnik z.: Shimano Ultegra 11-speed

Menjalnik s.: Shimano Ultegra

Prestavne ročice: Shimano Ultegra

Gonilka z verižniki: FSA Gossamer Pro ABS 386Evo 50-34

Verižnik: Shimano CS5800 11-28

Veriga: Shimano

Zavore: FSA Gossamer

Plašča: Schwalbe Durano 25-622

Obroči koles: Fulcrum Racing 5 Wheelset

Pesto s.: Fulcrum

Pesto z.: Fulcrum

Opora sedeža: FSA Energy 27,2 mm

Sedež: Velo VL 1411

Teža: 8,3 kg

 

Hvala.

 

Lep pozdrav!

 

Ekipa GHOST.SPORT

Pri Ghostu res dobiš odlično opremo za fajn ceno..... 11 redna grupa, maš pokrito tako ravnine kot klance z eno kaseto, obroči so tut top za ta denar....Jaz bi na tvojem mestu šel kar tole probat.

joc&joc&bend 26.02.2016 17:24

Jaz pa ne razumem zakaj ne pogledaš rabljenega za ceno ki si jo postavil. po večini dobiš boljšo robo za isto ceno - boljšo grupo, bolj kvaliteten okvir, sedež, ...
tako boš v kratkem času izgubil še najmanj... pri nas se prodaja veliko originalnega in s servisno knjigo, pa tudi veliko kitajskega za ceno originalnega :)
pa še stestiral boš, ali ti sploh specialka ugaja, ali ne. ker kot vidiš so že geometrije med specialkami različne. med treking in specialko je pa tko al tko velika razlika.
Pa še večino dodatnih stroškov dobiš že na kolesu (košarce za bidone, pedala, mogoče celo števec). Obleko pa čelado pa verjetno že imaš, če si že kolesaril.
Če ti ne bo odgovoarjalo, pa zgubiš 100-200 eur 

Alcomp176 26.02.2016 17:42
@deal:
@Alcomp176:

Okvir karbonski in pa najmanj 105 opremo, da ne boš čez leto ali dve spet kupoval kolo.

karbonski??? Zakaj že?

 

Verjemi da ima alu kolo za jurja in pol boljše vozne lastnosti kot karbonskji bicikel za isto ceno. Tudi pri teži ni bistvene razlike. Za jurja pa sploh ne dobiš karbona in sploh ne vem zakaj kupovati low-end karbonska kolesa če za isti denar dobiš zelo spodobno alu kolo. Dalovi caad okvirji, specijev allez E5 in še kateri alu je boljši kot poceni (a še vedno dražja) karbonara. Sam vozim alu in karbon kolo in iz prve roke povem, da alu ne zaostaja v ničemer, tistih 30-40 dkg razlike v teži pa ima vsak rezerve kje drugje

Karbonski okvir proti alu se sploh ne more primerjat za naše ceste, imel oba in razlika je več kot očitna, da je prednost v karbonu. Eni pa kar na pamet nekaj govorite, da je karbon brezveze itd...

ktm1001 26.02.2016 17:45

Kaj dobiš za jurja... tale je 7 let star.

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-ko lesa/cestno-kolo-kuota-kebel-1 302723919.html?aclct=145605803 7&kw=kuota

za tega, sem vidu je tudi hotel 1700€ (tudi verjetno 3-4 leta staro). 
www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-ko lesa/cestno-kolo-kuota-kharma- ultegra-2x10-1303093391.html?a clct=1456415707 &kw=kuota

tale tudi 7 let star, za 1200€
www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-ko lesa/cestno-kolo-bmc-slx01-rac emaster-1302293975.html

Pa glede, da norci tu gor delajo 10-15k na leto. Kr dvomim, da jih prodajajo na bolhi sami bolniki z 1500km :P   Potem pa še pravo velikost dobit. No brezveze staro gledat, hujše kot pri avtih. 

gorann316998 26.02.2016 18:08
@bodygeometry:

Spec. Allez DSW. Upam. :)

56 velikost?
fuego 26.02.2016 20:20
@joc &joc &bend:

Jaz pa ne razumem zakaj ne pogledaš rabljenega za ceno ki si jo postavil. po večini dobiš boljšo robo za isto ceno - boljšo grupo, bolj kvaliteten okvir, sedež, ...
tako boš v kratkem času izgubil še najmanj... pri nas se prodaja veliko originalnega in s servisno knjigo, pa tudi veliko kitajskega za ceno originalnega :)
pa še stestiral boš, ali ti sploh specialka ugaja, ali ne. ker kot vidiš so že geometrije med specialkami različne. med treking in specialko je pa tko al tko velika razlika.
Pa še večino dodatnih stroškov dobiš že na kolesu (košarce za bidone, pedala, mogoče celo števec). Obleko pa čelado pa verjetno že imaš, če si že kolesaril.
Če ti ne bo odgovoarjalo, pa zgubiš 100-200 eur 

Jaz pa ne razumem tega tvojega stavka.... kaj bo izgubil? Saj ne kupuješ kolo za investicijo.....
 

deal 26.02.2016 20:42
@ktm1001:

Kaj dobiš za jurja... tale je 7 let star.

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-k o lesa/cestno-kolo-kuota-kebel- 1 302723919.html?aclct=14560580 3 7&kw=kuota

za tega, sem vidu je tudi hotel 1700€ (tudi verjetno 3-4 leta staro). 
www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-k o lesa/cestno-kolo-kuota-kharma - ultegra-2x10-1303093391.html? a clct=1456415707 &kw=kuota

tale tudi 7 let star, za 1200€
www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-k o lesa/cestno-kolo-bmc-slx01-ra c emaster-1302293975.html

Pa glede, da norci tu gor delajo 10-15k na leto. Kr dvomim, da jih prodajajo na bolhi sami bolniki z 1500km :P   Potem pa še pravo velikost dobit. No brezveze staro gledat, hujše kot pri avtih. 

exactly! tudi sam ne razumem teh cen na bolhi. nekateri kot da prodajajo suho zlato. kot na primer tale lunatik 

TEX 26.02.2016 20:53

Wortex21, izlet v kolesarsko sceno je precej specifičen.Ne glede na izbiro , ki si jo boš izbral , mimogrede veliko ne boš falil , ker za tisočaka  že kar dobiš nekaj kar ti bo vnaprej izoblikovalo tvoj čisto oseben pogled kaj bi od specijalke sploh rad. Torej nikakor vsak tvoj evro ne bo vstran vržen , kaj kmalu boš ugotovil kaj ti preferira tvoj oseben stil in tvoje ambicije po hitrostih , klancih , maratonih in vsem kar spada zraven. Potem boš že car , vedel boš kaj je zate najbolje in izbira je ogromna.
Po moje drgač ne gre , vsaka specijalka je čist specifična za vsakega posameznika.
Se pravi največ velja osebna izkušnja. Pa fajna zabava na dveh kolesih.smeh  

gorann316998 26.02.2016 22:59
moram najt nekje stripe na netu od tex willer

da se vrnem v mladost :)
CKR.SI 27.02.2016 00:09
@gorann3: moram najt nekje stripe na netu od tex willer

da se vrnem v mladost :)

comicsall.net/comics/3455-tex -willer-602.html

gorann316998 27.02.2016 01:02

hvala, ampak rabim v srbohrvascinizapečateno

ktm1001 27.02.2016 01:15

Se je na partisu... čeprav je samo 1 sejalec. Tko, da obstaja. 


Kater letnik ste, da se tako spomnete 70-75...  
----------------------------- ------------------------------ ------------------------------ --------------------
Da ne bom samo spamal...
www.bike-discount.de/de/kaufe n/radon-ignite-ultegra-%2Afebr uar-special%2A-465323

ultegra, aksium, res pa da je aluminijast,  1150€.
Barva mi je pa huda, za razliko od vseh teh načičkanih. Armstrong je prvi tour ziher s slabšim zmagal. 

 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI