Powermeter

Domov > Forum > Powermeter

Powermeter

SORTIRAJ PO:
KOŠPAC 29.02.2016 08:10

Pozdravljeni,
sem rekreativec in nabavljam Powermeter, kaj menite o:
 www.bike24.com/1.php?content= 8;product=129761;menu=1000,4,1 36,33;page=2
je vreden svojega denarja ozirma kaj predlagate?

LP! 

TomazK 29.02.2016 19:29

Sam jih ne bi vzel. Vectorji delajo nezanesljivo, veliko jih ima probleme z njimi.

Raptile 29.02.2016 20:14

Bom kar tule vprašal ... kateri powetmeter je kompatibilen z Polar v650 (bluetooth) ? 

_skot_ 01.03.2016 11:40

Jaz jih imam sedaj pol leta in sem z njimi zaenkrat zelo zadovoljen. Delajo BP,  v mrazu, dežju, itd. Edina napaka, ki sem jo do sedaj opazil je, da če je zelo mraz (pod ničlo), včasih senzor javlja, da je baterija skoraj prazna, čeprav v resnici ni. Tega niso odpravili niti v zadnji posodobitvi softwera.

thaking 01.03.2016 18:28

Ka

thaking 02.03.2016 23:20

Kateri je najcneješji power meter ki ima povezljivost z ANT+, npr. garmin 1000 ?

ketna80 03.03.2016 06:45
@thaking:

Kateri je najcneješji power meter ki ima povezljivost z ANT+, npr. garmin 1000 ?


Najcenejši power meter bi znal biti 4iiii, če ni najcenejši je pa med najcenejšimi :)
4iiii.com/product/precision/

Kdor kupuje power meter naj si prebere:
www.dcrainmaker.com/2015/10/b uyers-guide2015-edition.html

albracko@gmail.com 03.03.2016 09:43

@Raptile:
Look/Polar pedali ter Stages power meter

kineziolog 03.03.2016 09:56

Moje osebno mnenje je, da se splača tole počakati: 
watteam.com

Drugače pa pogooglaj PowerPod. Trenutno je najcenejši. DC Rainmaker bo objavil review v prihodnjih dneh ... Tak občutek imam.

LP, Tim 

KOŠPAC 03.03.2016 16:24
Hvala!
B
Iovius 18.04.2016 09:31

Pozdravljeni!
Tudi jaz razmišljam o nakupu powermetra. Zaenkrat sta v ožjem izboru PowerTap P1 in Power2max Type S.
Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenima oz. kakšen zadržek pri katerem izmed njih? 

Litera 19.04.2016 10:51

Ko bo prišla na trg druga verzija PowerTap C1 bo to definitivno powermeter za najožji izbor, ker meri obe strani ima super ceno in na sploh je odličen, če odmislimo težave ki jih imajo lastniki s prvo verzijo. Glede na izkušnje PowerTap strokovnjakov verjamem, da jih bodo z naslednjo verzijo odpravili. Jaz mislim, da boljšega powermetra price/performance skoraj ni. Tudi DCRainmaker se strinja.

Agent041 05.07.2016 12:41

Si bom sposodil temo. Nekaj razmišljam v smeri nabave PowerMetra. Ker bom v kratkem šel iz SPD pedalov na SPD-SL / Look, me najbolj vlečejo PM na pedalih, da ubijem dve muhi na en mah. Prav tako pa je potemtakem možnost obojestranskega merjenja, kar bi mi še kako prišlo prav za odpravljanje nesimetričnosti med nogama, zaradi nenehnih poškodb, ki me zadnje čase pestijo.

V ožjem izoru sta mi Garmin Vector 2 in BePRO (obojestranski). Vectorja imam možnost kupiti za dober popust, tako da bi prišel nekako nekje ca. 840 EUR, bePRO pa je 750 EUR (+22 EUR za gumo za senzor). Cena torej ni toliko odločilni faktor.

Pri Vector me edino moti ta senzor ušesa (oziroma kje je baterija). Enostavno mi zgleda grdo na kolesu. Po drugi strani pa imajo Cycling Dinamics, kjer imaš lahko dodatne informacije, ki odpravljajo pomanjkljivosti pri pedaliranju. V povezavi z mojim Edge 1000, bi bila dobra kombinacija glede podatkovnih zaslonov, kalibriranja ,...

Na drugi strani pa me pri bePRO edino moti, da bi lahko poškodoval senzor/baterijo, ki je ob strani. Prvo kot prvo bi moral vzeti dodaten trak za zaščito, vendar nevem, če bi bilo dovolj. Imam namreč večje noge in pronacijo stopal, tako da nevem kako bi se to sploh odneslo v praksi. Veliko uporabnikov poroča, da če se nasplošno ne dotikajo senzorja/baterije, pa stalno drgnejo pri odpenjanju. Mi je pa vizualno bolj zanimiv, saj nima "ušes" kot Vector.

Kar se točnosti in zanesljivosti tiče, sta oba v redu. Pri Garminu je podpora tako ali tako v redu, pri bePRO pa bi ta naj tudi bila na visokem nivoju. 

Kaki nasveti in mnenja so dobrodošla 

Lopata 05.07.2016 12:51

Trenutno je Garmin Vector 2 na Bike24 v akciji;)

mattoo 05.07.2016 19:38

če se prav spomnim, DC rainmaker ni bil prav posebno navdušen nad beProjem

kineziolog 05.07.2016 20:35

Ray je imel pripombe le nad trpežnostjo "valjčka". A to enostavno rešiš s staro zračnico. Preverjeno deluje ... Glede natančnosti je njemu vse klapalo.

www.kineziolog.si/bepro-faver o-merilec-moci-ki-bi-ga-imel-v sak/

coco 05.07.2016 21:26

kaj pa to da rata luft u pedalih od garmina v manj kot letu dni, pa servis gor pa dol :))) kaj šele konkurenca :))))) jaslca....

Agent041 05.07.2016 21:47
@coco:

kaj pa to da rata luft u pedalih od garmina v manj kot letu dni, pa servis gor pa dol :))) kaj šele konkurenca :))))) jaslca....

Lahko malo pojasniš?

coco 05.07.2016 22:33
@Agent041:
@coco:

kaj pa to da rata luft u pedalih od garmina v manj kot letu dni, pa servis gor pa dol :))) kaj šele konkurenca :))))) jaslca....

Lahko malo pojasniš?

ni kaj pojasnit, tko je :) tud sam sem biu razočaran :) kako pravijo, če hočeš met mir kupi shimano, tudi če 105-ko :)

Surts 29.08.2016 15:00

Sposojam si temo, zanima me ali obstaja možnost najema powermetra. Nekako se odločam med različnimi sistemi in mogoče bi preizkus pretehtal.

 

Lp

1-ej 22.12.2016 02:16

Če nadaljujem temo. Kaj uporabniku Campa opreme sploh preostane drugega, kot da zamenja celotno opremo za konkurenčno.... 
So še kakšne druge alternative, ki niso cenovno v rangu cene solidnega cestnega kolesa, kot so garmin vektorji,powerpod,power tag in verjetno sem še kakšnega pozabil.

Kaj ostali Camparji uporabljate??? 

Th3 22.12.2016 05:31
@1-ej:

Če nadaljujem temo. Kaj uporabniku Campa opreme sploh preostane drugega, kot da zamenja celotno opremo za konkurenčno.... 
So še kakšne druge alternative, ki niso cenovno v rangu cene solidnega cestnega kolesa, kot so garmin vektorji,powerpod,power tag in verjetno sem še kakšnega pozabil.

Kaj ostali Camparji uporabljate??? 

power2max ?

www.power2max.de/europe/en/Pr odukt/favorites-en/power2max-t ype-s-campagnolo-11-speed-spec ial-offer-2/ 

Jefferson Airplane 22.12.2016 07:37
@1-ej:

Če nadaljujem temo. Kaj uporabniku Campa opreme sploh preostane drugega, kot da zamenja celotno opremo za konkurenčno.... 
So še kakšne druge alternative, ki niso cenovno v rangu cene solidnega cestnega kolesa, kot so garmin vektorji,powerpod,power tag in verjetno sem še kakšnega pozabil.

Kaj ostali Camparji uporabljate??? 

power tap pesto ali pedala. odlična rešitev. sicer pa imaš celovit pregled ponudbe s testi na strani DC Rainmakerja.

 

 

www.dcrainmaker.com/2016/09/p ower-meters-buyers-guide2016-e dition.html

gagi 22.12.2016 11:05
@1-ej:

Če nadaljujem temo. Kaj uporabniku Campa opreme sploh preostane drugega, kot da zamenja celotno opremo za konkurenčno.... 
So še kakšne druge alternative, ki niso cenovno v rangu cene solidnega cestnega kolesa, kot so garmin vektorji,powerpod,power tag in verjetno sem še kakšnega pozabil.

Kaj ostali Camparji uporabljate??? 

Januarja pride v prodajo tudi Stages za Campagnolo.

flet 22.12.2016 15:11

i bike  newton

mai2sky 22.12.2016 15:51

Že nekaj časa razmišljam o najbolj prenosljivem POWERPOD www.powerpodsports.com/. Na nemškem Amazonu je 299 €. Moti edino oblika - ni najbolj posrečena.

1LPI

Anquetil.J 22.12.2016 15:54

Če si dober PM dobiš v klubu.

Agent041 22.12.2016 16:23
@mai2sky:

Že nekaj časa razmišljam o najbolj prenosljivem POWERPOD www.powerpodsports.com/. Na nemškem Amazonu je 299 €. Moti edino oblika - ni najbolj posrečena.

1LPI

Tudi jaz sem dolgo časa premišljeval o PowerPodu. Edini minus je slabo odčitavanje na slabem terenu (recimo makedam), kar pa si s specialko bolj redko. Nisem ga pa vzel, ker ko menjaš pozicijo na kolesu (recimo iz rogov na dropse), se ti tudi zaradi tega povečajo watti (in obratno), ker si spremenil aerodinamiko. Ker se kar dosti premikam, to potemtakem ni ravno primerno za specifično treniranje na določenih wattih.

mai2sky 23.12.2016 09:51

Agent041, imaš prav. Razlika je pomembna zaradi upora.

Nisem našel natančne formule kako PowerPod izračunava moč. Na njihovi strani piše samo, da 800x na s opravlja meritve in moč izračunava iz vzpona, vetra, pospeška in trenja.

Kako pa točno izračunati moč je lepo opisal Wolfgang www.wolfgang-menn.de/motion.h tm

PowerPod obsežen opis www.dcrainmaker.com/2016/03/p owerpod-depth-review.html.

Za amaterskega ne hudo tekmovalnega kolesarja je verjetno kar v redu. Še, če bi cena šla še na pol, bi postal pa bestseller.

1LpI

TIF 25.02.2017 07:30
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI