Oprema za kolo..

Domov > Forum > Oprema za kolo..

Oprema za kolo..

SORTIRAJ PO:
Aleksandar 03.03.2016 19:05
Zdravo.sem nov tukaj upam da ne motim.zanima me kaj uzamete s seboj ko greste na ture od opreme? To mislim predusem za oblect itd..predkratkim sem kupil treking kolo Torpado t800 za moje potrebe bo cisto uredu..
Agent041 03.03.2016 19:37

Jaz osebno obvezno kaj za preobleči. Majico in spodnjo majico (odvisno od vremena). Se fejst znojim, pa če je slučajno gumidefekt, ali pa se kje ustavim na pijači in se ohladim, se moram obvezno preobleči. "Prvo pomoč" za kolo pa v podsedežni torbici.

Rezervno majico pa imam v torbici za okoli pasu, in jo imam popravljeno nazaj, tako da sploh ne čutim da jo imam.
www.bike-discount.de/de/kaufe n/deuter-belt-i-huefttasche-15 8023
imaš tudi malo večjo (za zimsko zamenjavo majic)
www.bike-discount.de/de/kaufe n/deuter-belt-ii-huefttasche-1 57995

Ko sem se še vozil s trekingom, sem sicer imel manjšo torbo za na hrbet, ker se tam voziš bolj pokončno, ampak ne priporočam ljudem, ki se bolj znojijo. Po petih km sem imel hrbet popolnoma moker.

Aleksandar 03.03.2016 19:55
Super hvala ti..moram se kupit par stvari studiram da bi kupil tiste torbe ko gredo zadaj na prtljaznik...bolje kot nahrbtnik se mi zdi..
Agent041 03.03.2016 20:06

Pa če rabiš za toliko stvari.
V one torbice kjer sem dal link, spraviš v malo torbico brez problema majico in spodnjo majico, v veliko pa zimsko termo majico in termo spodnjo majico. Pa še za denar imaš predal. Dežni plašč (če je nevarnost dežja) pa se brez problema da v srednji zadnji žep kol. majice. V majhen kolesarski nahrbtnik to vse pa še marsikaj drugega. One torbe za prtljažnik pa so že velike, ampakče rabiš nekaj kompletov, je to tvoja izbira. mežik

Periglej 03.03.2016 20:13
@Aleksandar: Zdravo.sem nov tukaj upam da ne motim.zanima me kaj uzamete s seboj ko greste na ture od opreme? To mislim predusem za oblect itd..predkratkim sem kupil treking kolo Torpado t800 za moje potrebe bo cisto uredu..

Kaj razumeš pod turo? Če ni večdnevna, gre vse v mali nahrbrnik, pa še to pod pogojem, da ne gredo stvari v žepe od majice.

Aleksandar 03.03.2016 20:30
Jst sm tko zdj nov v tem..prej sm kolesaril tko tko golovec,urh,jance,zbilje vse skp nic hihi
Zdj bi pa rad tko kj vec kolesaril bolj redno kolko bo cas dopuscal 30km za zacetk in do 100km.mam zeljo in cilj lj-kp da bi sov letos,ce bo vse gut tudi do umaga..studiram tko ce dam nahrbtnik gor bom mokr cez 20-30min totalno..ce dam stranske torbe zadaj..nevem kok so kj motece za voznjo v breg,ko je vetr,itd..
MatMat 03.03.2016 20:51

Za kratke ture si vse nabašem v majico, če pa je tura daljša oz. si jo vzamem kot celodnevni izlet, pa sem si lansko sezono omislil podobno torbico za okoli pasu. Noter imam:

- vetrovko
- fotoaparat
- telefon
- banano
- zdravstveno izkaznico in osebno (če grem čez mejo)
- kakšen € gotovine

V podsedežni torbici imam rezervno zračnico in mini orodje, na okvirju kolesa pa še mini pumpico.

Torbica za okoli pasu mi popolnoma zadostuje in me med vožnjo ne moti. Pogrešam le meh za vodo, zaradi katerega sem pravzaprav imel nahrbtnik predlansko sezono. Mogoče bi si moral omisliti torbico ki jo imajo smučarski tekači in biatlonci (TOLE TORBICO). Si kdo lasti kaj podobnega? 

LP

Periglej 03.03.2016 20:59
@Aleksandar:  bom mokr cez 20-30min totalno..ce dam stranske torbe zadaj..nevem kok so kj motece za voznjo v breg,ko je vetr,itd..

Ne bi smel biti. Nahrbtnik se ti ne naslanja na cel hrbet, majice, če niso plastične, se tudi pod nahrbtnikom lepo sušijo. Sem dal 200 km brevet skozi, pa teh težav nisem imel, pa sem bil bistveno bolj oblečen kot sredi poletja (začetek marca), v nahrbtniku pa šob banan, flaško donata, dodatno pijačo, dva fajn panina itd....

S temi strankskmi torbami rataš počasen in so bolj mišljene za celodnevne ali večdnevne ture, pa še tukaj je bolje nosilec nad zadnjim kolesom, kamor zložiš kar rabiš. Cilj je, da je vse čimbolj lahko, ker je že treking sam po sebi težek, pa torbe, pa nepotrebna krama.  Po drugi strani  nahrbtnik lahko obremeni hrbet, ki te začne fajn boleti, če je preveč krame noter. Z eno vetrovko, nekaj dodatne pijače tega ne bo.

Za 30 km ne rabiš, ker je to stvar ure do dveh, za 100-ko pa rabiš vetrovko v zadnjem žepu, panin zraven ali pa solde za kaj po poti nabaviti, v tretjem žepu pa pumpo z zračnico. V en žep pa še telefon. 

VW-freak 04.03.2016 11:51

Osprey Raptor 18  Odkar ga imam, ne grem nikamor več brez njega. Zagotovo raje nahrbtnik kot torbe. Sem imel oboje. Minusi pri torbah so, da rabiš prtljažnike, ki so problem zase, če padeš, kam zahaklaš (ne vem sicer, kolk maš namen vozit po gozdu al po asfaltu ali kje boš vozil), ji je treba ravnat, popravlat. Če boš mel dost makadama, bodo slej ko prej ropotali in moraš redno vzdževat. Poleg tega morajo biti torbe dobro pritrjene, drugače ti pri nagibanju lahko zanihajo, če se ti kakšen trak odpne. Imajo prednosti, kot so, da nimaš teže na ramah in na hrbtu, a to je bila zame veliko premala prednost.

Prednost solidnega kolesarskega nahrbtnika je odlična zaščita hrbtenice, saj imajo vsi vgrajeno ojačitev, imajo mrežasto prednjo stran, kar pomeni da tudi dihajo bolje kot navaden nahrbtnik, kar je v pomoč pri potenju, ker ni tako, kot pravijo, da boš pol švical kot nor po celem hrbtu. Prav tako je prednost meh, ki ga v torbah ne moreš imeti. Pozimi si nalijem not toplo vodo, ti hkrati še fajn greje hrbet in poleti obratno (eni majo sicer problem s pitjem tople vode, a moje grlo mi je pozimi hvaležno). Prav tako so boljši nahrbtniki popolnoma nastavljivi (nosilne ročke po dolžini, oba sprednja pasova po dolžini, moj ima celo na zgornji strani 2 paseka, s katerima lahko delno razporejaš, koliko teže boš nosil na ramah in koliko na hrbtu). Da ne govorim o vseh predalih in vsem prostoru, ki ga ima nahrbtnik. Tudi v dežju pride zelo prav, ker daš dežno prevleko čez in ti ne ščije direkt po hrbtu, ampak ti ohranja hrbet toplejši. Ja, si moker, itak, če voziš v dežu, a voda ne priteka in odteka tako hitro po hrbtu, kot bi brez nahrbtnika.

Na začetku se je treba malce navadit na nahrbtnik, ker pač imaš skoz neko težo (nahrbtnik + dobre 3 kg vode + kakšno orodje, cote..., pa lahka če ga fajn nabijem pridem tud do 6kg), a ko se navadiš, verjemi, da ne boš več vozil brez. Tudi na 10 km furo ga vzamem, ker sem se pač navadil nanj. Isto kot pri čeladi. Eni jo imamo, eni je nimajo, ker "jih moti". A ko se navadiš, postane nepogrešlljiv. Pa sm bil tud z gorcem na Tour de Mur, od CE do na morje,... dosti daljših zaporednih tur, pa me nikoli ni bolel hrbet zaradi nahrbtnika. Zaradi kolesa, ja, zaradi nahrbtnika nikoli. Je pa res, da sem pol leta iskal vse kombinacije vem dolžino vseh nastavljivih trakov, da sem zadevo skalibriral po svoji meri. Imam sedaj označeno, tako pa pred furo samo pogledam, če so vsi "španerji" na ustreznih mestih, pa nimam nikoli težav. Edino, kar moraš pazit je, da zgornje oblačilo na hbtu nima kovinskih niplov za žepe zapirat ali zadrge, ker tisto te pa zna na daljših turah malce obribat. Predvsem je pomeben srednji žep na majici. Na stranske itak ne pritiska tolk ko na srednjega.

;)

Aleksandar 04.03.2016 14:25
Super hvala vam za info.bom kr izel nahrbtnik oz.tisto torbo ki jo das kot pritljaznik pritrdis na sedes in gor pride kok kovcek in imas od 2,7 do 5l prostora..razmislam v tej smeri bomo vidli..hvala se enkrat vsem
Doroman 04.03.2016 14:37

Ti pa si pravi. Po vseh nasvetih se odločaš za najbolj neprimerno rešitev, ki ti jo nihče niti omenil ni.
Prtljažnik, pritrjen na sedežno cev, obtežen s torbo ti najbolj pokvari ravnotežje kolesa in je od vseh gornjih predlogov najslabša rešitev (lastne izkušnje). Najboljša je manjši nahrbtnik (20l).

Aleksandar 04.03.2016 15:17
Jbg sm gledu mickan tko za prtlaznike eni da drugi ne tretji nahrbtnik..sj pravim nahrbtnik bom zihr mel za tist okol sedeza prtlaznik bom se vidu k so cene kr drage itd..bomo vidli..hvala vsem za info in pomoc..
Janja 04.03.2016 16:12

Najboljše rešitve za ture na splošno NI, ker je že pojem ture raztegljiv bolj kot harmonika, pa tudi kolesarji in njihove zahteve so različne.
Obstajajo pa seveda idealne rešitve za posamezne vrste tur in posameznega kolesarja.

Nočem zbiti upanja, nasveti so dobrodošli, fajn pa je, da bi še zraven povedali - za kakšne ture. Recimo na gorcu imam (za več kot uro ali če je hladneje) vedno nahrbtnik in me ne moti (do caa 5-6 kg, več pa se je po par dneh že kar čutilo), za daljše treking ture, mi pa nahrbtnik ne pride niti na misel - če več dni torbe, če je en dan "kompresijska" vreča na prtljažniku. Je pač prtljažnik na kolesu in iz lastnih izkušenj - frej hrbet diha bolje, mrežasti hrbti gor ali dol. 
Mene recimo ne moti torba na belanci, ne maram pa pasne torbice ali nabasanih hrbtnih žepov. Meni se prtljažnik za na podsedežno cev ni obnesel, klasični pa. Je pa res, da kolesarim turistično - hitrost, sami km in izgled niso prioriteta. 

Kaj je najprimerneje, mora že vsak ugotovil zase - moj nasvet bi bil le - ne nepremišljeno (= po navodilih s foruma) v prehude/prehitre nakupe.

VW- freak - saj je prav, da si navdušen nad svojim nahrbtnikom, a par trditev ne gre ravno skupaj:

Da imajo vsi odlično zaščito hrbtenice? - moj Deuter Transalp 30 - je že nima, še proizvajalec se ne hvali z njo.
Če te topla pijača v nahrbtniku greje hrbet - potem kakšnega hudega luftajna ob hrbtu ni za pričakovat...
Prav nastavit, pritrdit in vzdrževat moraš pač katerikoli dodatek, kot tudi samo kolo (in kolesarja), ne le prtljažnika.

Razumem izbor, veliko trditev drži, a bere se, kot da poslušam napiflanega prodajalca.

SODROVC 04.03.2016 16:29
conradlester 04.03.2016 16:34

Priporočam tale Deuter nahrbtnik, ki ima hrbtišče odmaknjeno od telesa, kar omogoča boljši pretok zraka in s tem posledično nisi tako moker po hrbtu. Za enodnevne ture odlična izbira, ker daš noter, poleg obleke in opreme, še kaj za pojest plus lahko dokupiš tudi 2-3l vodni meh. Ima tudi  mrežo za čelado in nepremočljivo prevleko. Dobi se ga v naših trgovinah za okrog 60 EUR.

www.deuter.com/US/us/bike/rac e-exp-air-32133-123.html

Obstajajo tudi cenejše kopije s tem sistemom zračenja, vendar se imho splača stegnit za Deuter, ker je le kvaliteta.

Aleksandar 04.03.2016 19:19
Tale pici-bici k pride med okvir mi je zanimiva zelo..tok da dad notr,majico,jakno,hlacke..ksn o cokoladko,banano cist fajn prirocna mi deluje
Drugace pa hvala fanje za vse info..vsak ima svojo teorijo in prakso kar mu pase kar hvala bogu da smo si razlicni..
nanisimi 04.03.2016 20:41
@Aleksandar: Jst sm tko zdj nov v tem..prej sm kolesaril tko tko golovec,urh,jance,zbilje vse skp nic hihi
Zdj bi pa rad tko kj vec kolesaril bolj redno kolko bo cas dopuscal 30km za zacetk in do 100km.mam zeljo in cilj lj-kp da bi sov letos,ce bo vse gut tudi do umaga..studiram tko ce dam nahrbtnik gor bom mokr cez 20-30min totalno..ce dam stranske torbe zadaj..nevem kok so kj motece za voznjo v breg,ko je vetr,itd..

Se spomnim ko sem sam šel na prvo 100km turo, keri problemi. Nahrbtnik, noter za preoblečt, malca ,pijača, merilnik sladkorja in insulin. 

Zdaj se samo nasmejim vsemu skupaj, ture tja do 250km, dve ali tri ploščice, zračnica, pumpa in Maestro.

Hočem reči da, več ko se boš vozil manj stvari boš vlačil s sabo. Zato pametno nakupuj, ker na koncu bo več ali manj vse ostalo doma. mežik

SHad 04.03.2016 21:26

Investiraj v dobra oblačila, vedno s sabo komplet za krpati in nekaj denarja.
Ostalo se učiš po napakah oz. po potrebi.
Pa osebno izkaznico, po novem jo spet občasno kažemo na meji z Avstrijo.

VW-freak 05.03.2016 09:01
Da imajo vsi odlično zaščito hrbtenice? - moj Deuter Transalp 30 - je že nima, še proizvajalec se ne hvali z njo.

Če te topla pijača v nahrbtniku greje hrbet - potem kakšnega hudega luftajna ob hrbtu ni za pričakovat...
Prav nastavit, pritrdit in vzdrževat moraš pač katerikoli dodatek, kot tudi samo kolo (in kolesarja), ne le prtljažnika.

Razumem izbor, veliko trditev drži, a bere se, kot da poslušam napiflanega prodajalca.

My bad, tisti, ki sem jih gledal ko sem kupoval, so imeli vsi in mi je že najbrž rešila poškodbe, ko mi je na enem gradbišču (vem, da tam ne bi smel vozit in da sem bil sam kriv) naenkrat luknja zakajlala zadnje, jaz pa čez belanco s hbtom direktno na robnik (pred polaganjem asfalta, ko so robniki zelo visoki). Pa sem se sam mal šou do mesta zapelat... Tak da od takrat naprej zagotovo nikamor več brez njega, ker nikoli ne veš...

Topla pijača greje hrbet, ker si pozimi orng zategnem vse pasove, ker od prometne nesreče naprej imam probleme z vnetjem obhrbteničnih mišic, kar ni prijetno, a vseeno se nisem želel odpovedati kolesarjenju pozimi. Zato je to zame malce neudobna, a vseeno odlična rešitev.

Vzdrževanje itak, da mora biti. A jaz se na samem kolesu držim svojega mota, da nenujne stvari letijo takoj dol. Tudi nosilce za luči in ostalo nosim v nahrbtniku, če pričakujem, da bi me znala ujeti tema, drugače to ostane doma. Nikoli niso sredi dneva na kolesu. Pač meni tako odgovarja, itak pa mora vsak sam ugotoviti, kaj mu paše, kaj ga moti in kaj ne. ;)

Prodajalec? lol Ja, sem bil, a v moji trgovini so se prodajale plastične makete, ne kolesa ;) Moja služba je prevoz bolnikov, tako da si dobila malce napačen vtis. Čem sem z nečim zelo zadovoljen, potem to tudi z veseljem delim naprej in seveda obratno, če z nečim nisem, prav tako delim naprej. Tako sem tudi bil vesel delitev izkušenj ostalih uporabnikov na tem forumu, ker dobiš več različnih pogledov na isto stvar, se poiščeš. kateri pogled bi ti znal ustrezati in poskusiš. Itak vem, da odlična rešitev zame lahko pomeni nekomu drugemu izjemna slaba rešitev. Vsak ima svoje potrebe in svoje ustrezne rešitve. Sorry mal sm se razpisu, a kaj čmo... :P

LP

Geanos 05.03.2016 14:31
@Aleksandar: Zdravo.sem nov tukaj upam da ne motim.zanima me kaj uzamete s seboj ko greste na ture od opreme? To mislim predusem za oblect itd..predkratkim sem kupil treking kolo Torpado t800 za moje potrebe bo cisto uredu..

Podsedežna torbica s rezervno zračnico ter mini tlačilka obvezno.

Vse ostalo je prosta izbira.
Pojdi na daljšo turo in izvedu boš kaj rabš. Izkušnje ti bodo povedale kaj rabš in česa ne

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI