Nakup cestnega koleaa

Domov > Forum > Nakup cestnega koleaa

Nakup cestnega koleaa

SORTIRAJ PO:
didi 07.03.2016 15:44
Pozdravljeni,ker se odločam za nakup cestnega kolesa bi rabo malo vašo pomoč oz priporočila. Ker je na trgu vsega preveč se je zelo težko odločit kaj kupit. Za kolo sem pripravljen plačat cca 2000- 2500€ (+/- 200€). Upam,da mi bote v čim večjem števlu pomagali in tako olajšali zadevo. Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč. Lp
-BLAŽ- 07.03.2016 20:38

V VEB-U imajo vsaj 5 krasnih modelov v tem rangu. Greš tja, poiščeš Boštjana in ni vrag, da ti eden, dva ali trije modeli ne bodo všeč. Verjetno se lahko domeniš še za kakšen procent večji popust kot je na netu.

www.veb-company.si/izdelek/48 22/kolo-dedacciai-atleta-2016. html

www.veb-company.si/izdelek/53 06/kolo-dedacciai-nerissimo-20 16.html

www.veb-company.si/izdelek/51 01/kolo-colnago-ac-r-ultegra-l td-2016.html

www.veb-company.si/izdelek/53 36/kolo-derosa-planet-2016.htm l

moj izbor bi bila tale Derosa z vision T30 nite obročniki

www.veb-company.si/izdelek/53 35/kolo-derosa-idol-2016.html

Lp

RoseBikes 07.03.2016 22:28

Ali pa tole:

ROSE Xeon X-Lite CRS, teža pod 7 kg, Shimano Ultegra Di2
www.rosebikes.si/bike/rose-x- lite-crs-3100-di2-820339/aid:8 20391

image

Nekaj pa je tudi zadnjih kosov - www.rosebikes.si/izdelki/kole sa/zadnji-kosi/. 

energy 07.03.2016 23:10

Ena dobra opcija z Ultegro. Cube Attain GTC Race.
Za 1800eur imaš zelo solidno kolo, ostane ti pa še za 2-3 komplete dresov, mogoče kakšno čelado, čevlje, vetrovko ali karkoli podobnega...   Da ne boš vse na kolesu strošil, saj je lahko ostala oprema še bolj pomembna, predvsem to, da imaš sveže cunje na sebi, varno čelado, pa da si pripravljen na dež in tako naprej.

Več o kolesu maš pa na linku:  Cube kolesa 

image

rs1975 08.03.2016 07:05
@didi: Pozdravljeni,ker se odločam za nakup cestnega kolesa bi rabo malo vašo pomoč oz priporočila. Ker je na trgu vsega preveč se je zelo težko odločit kaj kupit. Za kolo sem pripravljen plačat cca 2000- 2500€ (+/- 200€). Upam,da mi bote v čim večjem števlu pomagali in tako olajšali zadevo. Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč. Lp

napiši vsaj kaj misliš s kolesom delat - boš podiral hitrostne rekorde, boš dirkal, boš delal celodnevne ture? Tako si boš tudi sam lahko zreduciral izbiro za vsaj polovico kar je na trgu...

didi 08.03.2016 13:24
@rs1975:
@didi: Pozdravljeni,ker se odločam za nakup cestnega kolesa bi rabo malo vašo pomoč oz priporočila. Ker je na trgu vsega preveč se je zelo težko odločit kaj kupit. Za kolo sem pripravljen plačat cca 2000- 2500€ (+/- 200€). Upam,da mi bote v čim večjem števlu pomagali in tako olajšali zadevo. Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč. Lp

napiši vsaj kaj misliš s kolesom delat - boš podiral hitrostne rekorde, boš dirkal, boš delal celodnevne ture? Tako si boš tudi sam lahko zreduciral izbiro za vsaj polovico kar je na trgu...

Zdaj glih nekih hitrostnih rekordov ne mislim postavljat al pa resno dirkat,pač iščem čimbolj kompletno kolo s katerim bom lahko hiter,s katerim se bo dalo premagovat vzpone in naredit tudi kakšno daljšo ali celo več dnevno turo. Zato sem se tud obrno na pa povprašo za mnenja na tej strani,ker vem,da bote znali pomagat in me prav usmerit,saj bo to moj prvi cestak,no vsaj kar se koles tiče. Drugače sem bolj aktivni tekač,pa tud mtbja furam,zdaj pač iščem še kak nov izziv.
ktm1001 08.03.2016 13:48

Če ti velikost odgovarja mogoče tole (s 30% popustom ima že skoraj pošteno ceno).
www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-cannondale-syna 57.html

Tukaj je pa še več velikosti (tale tudi 30%, vse velikosti).
www.11-11.si/kolesarstvo/kole sa/i_5065_focus-cayo-5-0-2015

Mogoče še tole samo je bolj racy (30% popust, in spet samo ena velikost).
www.a2u.si/products/show/9XBIBM0KQZRH5G2P

Potem pa še tale (okol 185cm)
www.funsports.si/domane-5-2-2 015.html

Malo sumljivo, ker že za letošnji model dajo lep popust... men se zdi, da veliko dobiš.
www.motorjet.com/kolesa/produkt/11079/revelator-5000

No to bi bilo kar je "dealov" trenutno pri nas. Po polni ceni se pa itak ne kupuje koles. Da moraš it gledat in malo "pomerit" pa sploh ne bom omenjal. 

didi 08.03.2016 14:18
@ktm1001:

Če ti velikost odgovarja mogoče tole (s 30% popustom ima že skoraj pošteno ceno).
www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-cannondale-syna 57.html

Tukaj je pa še več velikosti (tale tudi 30%, vse velikosti).
www.11-11.si/kolesarstvo/kole sa/i_5065_focus-cayo-5-0-2015

Mogoče še tole samo je bolj racy (30% popust, in spet samo ena velikost).
www.a2u.si/products/show/9XBIBM0KQZRH5G2P

Potem pa še tale (okol 185cm)
www.funsports.si/domane-5-2-2 015.html

Malo sumljivo, ker že za letošnji model dajo lep popust... men se zdi, da veliko dobiš.
www.motorjet.com/kolesa/produkt/11079/revelator-5000

No to bi bilo kar je "dealov" trenutno pri nas. Po polni ceni se pa itak ne kupuje koles. Da moraš it gledat in malo "pomerit" pa sploh ne bom omenjal. 

Vem vse to,glede na to,da sem velik 183cm bom verjetno rabo L velikost. Verjamem pa ja,da bi mogo pomerit in se probat vsest na par različnih koles,ker ni nujno,da bo mi vsako pasalo.
Periglej 08.03.2016 16:02

Vem vse to,glede na to,da sem velik 183cm bom verjetno rabo L velikost.

Sploh ni nujno, ker recimo meni je Canyon metal ven tudi L, pa imam 188, pa ni bilo čisto nič narobe, da sem vzel L. Moraš probat.

didi 08.03.2016 23:34
@Periglej:

Vem vse to,glede na to,da sem velik 183cm bom verjetno rabo L velikost.

Sploh ni nujno, ker recimo meni je Canyon metal ven tudi L, pa imam 188, pa ni bilo čisto nič narobe, da sem vzel L. Moraš probat.

ja se čist strinjam,dokler nebom probo nebom mogo vedet,ker sem glih neki na meji med M in L

rs1975 09.03.2016 07:29
@didi:
@rs1975:

Zdaj glih nekih hitrostnih rekordov ne mislim postavljat al pa resno dirkat,pač iščem čimbolj kompletno kolo s katerim bom lahko hiter,s katerim se bo dalo premagovat vzpone in naredit tudi kakšno daljšo ali celo več dnevno turo. Zato sem se tud obrno na pa povprašo za mnenja na tej strani,ker vem,da bote znali pomagat in me prav usmerit,saj bo to moj prvi cestak,no vsaj kar se koles tiče. Drugače sem bolj aktivni tekač,pa tud mtbja furam,zdaj pač iščem še kak nov izziv.

Potem išči kolo v rangu Endurance. So ti že preostali svetovali - Cannondale Synapse, Specialized Roubaix, Scott CR1, ...

Skoraj vsak proizvajalec ima tako kolo. 

SHad 09.03.2016 07:33

Jaz sem 183 in imam L. Najverjetneje boš rabil L.
Kakšen razkorak imaš?

Agent041 09.03.2016 09:34
@didi:

Potem ti jaz tudi priporočam neko endurance kolo. Jaz sem septembra kupil Cannondale Synapsa, ki je tudi endurance kolo. In sem z njim več kot zadovoljen. Vozim ponavadi 100+km ture in je odličen. Tako za pospeševanje, ohranjanje hitrosti,... Tudi za vzpone mi je super (sicer nimam primerjave z navadnimi aktualnimi specialkami), saj sem na določen vrh bil napram staremu kolesu Fuji Roubaix iz 2009 takoj hitrejši za ca. do 10%. Sicer se s Synapsom pozimi nisem vozil, ker sem se s staro specialko, ampak komaj čakam, da se spet usedem nanj :)

Verjetno se za vzpone še ne more ravno primerjati z race konfiguracijo, je pa več kot dovolj dober (razen če so ti cilji KOM). Z zamenjavo čez čas s kakimi boljšimi obroči, pa bo tudi na vzponih še bolj odziven. V vseh drugih primerih pa je enako dober kot če bi bil race. Seveda pa je bolj udoben.

bodygeometry 10.03.2016 11:28

didi, pri 183cm niti pod razno ne glej M velikosti!! Bo prej pri kakšni znamki, ki ima bolj "čudne" mere, XL, kot pa M pri katerikoli. ;)
Takole iz glave, je pri veliki večini znamk in njihovih modelov L velikost zate.

Ps: Edino, če imaš res kratke noge in razkorak 80 ali manj, potem pa lahko M. ;)

didi 10.03.2016 15:00
@bodygeometry:

didi, pri 183cm niti pod razno ne glej M velikosti!! Bo prej pri kakšni znamki, ki ima bolj "čudne" mere, XL, kot pa M pri katerikoli. ;)
Takole iz glave, je pri veliki večini znamk in njihovih modelov L velikost zate.

Ps: Edino, če imaš res kratke noge in razkorak 80 ali manj, potem pa lahko M. ;)

hvala za pomoč,nimam kratkih nog,tako,da sem se kr osredotočo na L velikost

didi 11.03.2016 15:24
www.motorjet.com/kolesa/produ kt/11079/revelator-5000

www.funsports.si/synapse-carb on-ultegra-2015.html

Sem se že nekako odločo za synapsa,ampak zdaj,ko sem našo tega ktm-a,me kr nekaj vleče k njemu. Pa še za zelo ugodno ceno ga dobim,kr nekaj pod 2000€.
Kaj pravite,je ktm prava odločitev?
ktm1001 11.03.2016 15:46

Jah ktm ima race geometrijo, synapse je pa endurance. 

Synapse je v extremevitalu 19xx€! 

Drugače se pa tudi meni dopade ta ktm....  Tule je še review malo cenejšega modela (šinfajo ravno tisto, kar je v višji verziji menjano za boljše dele). 
road.cc/content/review/110668 -ktm-revelator-3500-road-bike

Največjo škodo jim je hervis naredu, ker prodajajo en cenen šit. Z ktm nalepkami.... 

Agent041 11.03.2016 16:31

Vsekakor odvisno za kaj bolj rabiš. Ali "race" ali "endurance".

Kot lastnik Synapse, da ga malo pohvalim. Sam sem se odločil na podlagi spodnjih linkov in videov. Pa izgleda, da je BikeRadarju tudi zelo pri srcu. Leta 2014 kolo leta (pred BMC GF01). Leta 2015 pa 2. mesto (za BMC GF01), sicer disk varianta.
road.cc/content/review/100210 n1RwyE
www.bikeradar.com/road/gear/c ategory/bikes/road/product/rev iew-cannondale-synapse-carbon- 5-14-48182/
www.bikeradar.com/road/gear/c ategory/bikes/road/product/rev iew-cannondale-synapse-ultegra -disc-15-48942/
www.youtube.com/watch?v=GThZk n1RwyE
www.youtube.com/watch?v=wLRSq vcz-1M
www.youtube.com/watch?v=ol80M lYac90

Vsekakor pa moraš kolo prvo videti v živo, pa če se potem zabljubiš v njega je v redu nasmeh
Sam sem bil malo presenečen, ko sem ga videl. Zaradi široke zgornje cevi. Ampak to je zato, ker moja stara specialka iz 2009 ima res povsod tanke okrogle cevi. Drugače pa zelo lep.

Sem se pa sedaj že povsem navadil. Sicer pa dandanes imajo večinoma vsi široke okvirje. Pač je potem tudi bolj tog. Pa glede na to, da je endurance kolo, niti ni nevem koliko težak. Moj je brez pedalov 7,8kg (z težkimi Aksium obroči - medtem že zamenjani z lahkimi Racing Zero), kar za velikost 58 ni veliko.

Agent041 11.03.2016 19:03

Še mogoče citat iz enega od forumov kar se tiče primerjave Synapsa napram race konfiguraciji (v tem primeru iste znamke Supersix Evo):
"I haven't ridden the Synapse, but my most frequent riding buddy has both the Evo and the Synapse and says that the Synapse is similar in feel to the Supersix Evo in accelerations and low speeds, but that the more relaxed geometry of the Synapse allows him to sit more upright without having a bunch of spacers under the stem."

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI