Dolomiti 2016

Domov > Forum > Dolomiti 2016

Dolomiti 2016

SORTIRAJ PO:
BUHO 08.03.2016 11:16

Pozdravljeni, sem srečni izžrebanec za maratom Dolomiti, pa imam par vprašanj za poznavalce maratona. Prvo v katero grupo bi se postavil, vozim približno takole(Franja pod 4 ure, Alpa pod 5 ur), kako je z okrepnimi postajami, pa morda še kakšne podatke ki jih imate.
 

andrejl 08.03.2016 11:31

Malo preberi pravila.

 

Grupe ne izbiraš sam, ampak ti je določena. Če si prvič tam, boš v zadnji, rumeni skupini. Kjer je tudi največ udeležencev. Če hočeš biti vsaj malo bolj spredaj, bodi zgodaj na startu.

 

Okrepčevalnic je polno in so zelo založene. Nič bat.

swaak 08.03.2016 11:46

Postavil se boš v grupo ki ti jo bodo oni določili, čisto na konec. Hotel si vedeti katero traso izbrati. Gre tako, da ko končaš 55km krog, se odločiš ali greš skozi cilj, ali pa greš mimo pa nadaljuješ na srednjo 106km. Če nadaljuješ, se potem odločiš po vasi Cernadol, ali nadaljuješ na najdaljšo ali pa opraviš samo še vzpon na Falzarego in nadaljuješ na Valparolo pa proti cilju. Če greš na najdaljšo te čaka vzpon na Giau, spust, vzpon na Falzarego z druge strani ter Valparola. V bistvu imaš dodatno en hrib, Giau.
Okrepčevalnice so tam kjer jih potrebuješ. Računat je treba da je ni na Pordoiu in Sella, sicer je na Campolongu, vendar jo boš prvič izpustil, drugič ko boš šel mimo pa pride prav. Potem je pa še pred Giau, na vrhu Giau in pred Valparolo.
Najpomembneje je si zrihtat za spat čim bližje La Villi, ker štart je ob 6.30, na štartu je pa dobro da si vsaj pol ure prej, sicer stojiš v vrsti, ampak si vsaj zrihtaš boljšo štartno pozicijo.
Pridno treniraj, se vidimo v Dolomitih. Pa pridno pozdravljaj mimoidoče kolesarje, še posebej Slovence. zapečateno 

lancearmstrong 08.03.2016 13:56

kaže jezikmežiknajlepši maraton uživaj kolikor se da in pa če si v Rimu moraš videti papeža(beri če si na tem maratonu moraš iti na Giau)!!!

pa obvezni postanek pri fantih in dekletah na cvičku na sredini Valporole...škoda da nisem bil izžreban 

C-40 10.04.2016 18:47

Zaradi poškodbe je na voljo prijava na Maratona dles Dolomites 2016. Štartnina je že plačana, zamenjava udeleženca možna do 24.5.2016.

Lotrek 11.04.2016 12:22

Super, da smo odprli to temo. 

Zanima me, kako je z okrepčevalnicami. Koliko svoje hrane ste vzeli s seboj? Bo npr. 5 gelov in 5 tablic dovolj za srednjo oz. dolgo traso?

Glede na to, da je časovna omejitev za tadolgo skoraj 10 ur, se kar strinjam z lancearmstrongom, da je treba videt tudi Giau. Maraton jemljem, glede na to, da sem nanj čakal kar 5 let, za užitek in ne kot dirko.

Fino bi bilo, da bi nekdo, ki je že bil  tam, napisal par napotkov za preživetje. zapečateno

lancearmstrong 11.04.2016 13:27

Lotrek

 

čist enostavno vode napitkov hrane tablic boš imel na vsakem prelazu več kot dovolj na štartu bodi dosti zgodaj ostalo pa po občutku ne moreš zgrešit če greš uživat na maraton itak bo takšna gneča na štartu in prvi krog ,da bo treba po pameti vozit potem se pa itak razcepi edin kar priporočam je ,da se v drugem krogu okrepčaš na poti proti Giau in imaš pri sebi gel če te sred hriba kej zagrabi...so ljudje videl v živo dejansko skup padal pa peš na Giau hodili pa to govorim o prvih 3km vzpona.

nikakor ampak res nikakor pa ne pozabi ustavit pri fantih in dekletah na zadnjem puklu pred spustom v dolino cviček za energijo ter hrabrost pomaga:)

jeti 11.04.2016 13:54

ja če bo to leto cviček? upajmo. kako je z prenočitvijo, a je najbolje biti v la villi? so pred štartom ceste odprte? ravno giau je najbl začikan

Milosh 15.04.2016 13:48
@jeti:

kako je z prenočitvijo, a je najbolje biti v la villi? 

Uffff, tole bo pa huda... Dvomim, da boš še sploh kaj dobil v krogu manj kot 30 km. Pa še cene v tem terminu so astronomske.... Torej, ali avto-dom, za kar bo najbrž tudi že problem ali pa npr. San Vigil (Kronplatz). Zjutraj pač prej vstat, pustit avto npr. v Badii in lepo cca. 4-5 km ogrevanja do štarta...

jeti 15.04.2016 15:05

a imaš kje pustit avto? je namenjen za udeležence? kdaj moraš bit na štartu?

lancearmstrong 15.04.2016 15:15
@jeti:

a imaš kje pustit avto? je namenjen za udeležence? kdaj moraš bit na štartu?

jETI

 

Mi smo bli na štartu ob 5.30 pa smo bli med zadnjimi v koloni smo bili pa čist na štartu v avtokampu tak,da mal vzemi v obzir itak je štart ob 6h verjetn boš prej kak dan prišel taj mal se s kolesom odpelji na ogled prvega ter četrtega vzpona v vsakem primeru pa boš verjetn šel mimo štarta....je pa to box-ov ogromno računa da vas bo okol 11000....

kuki12 15.04.2016 15:52
@lancearmstrong:

Lotrek

 

čist enostavno vode napitkov hrane tablic boš imel na vsakem prelazu več kot dovolj na štartu bodi dosti zgodaj ostalo pa po občutku ne moreš zgrešit če greš uživat na maraton itak bo takšna gneča na štartu in prvi krog ,da bo treba po pameti vozit potem se pa itak razcepi edin kar priporočam je ,da se v drugem krogu okrepčaš na poti proti Giau in imaš pri sebi gel če te sred hriba kej zagrabi...so ljudje videl v živo dejansko skup padal pa peš na Giau hodili pa to govorim o prvih 3km vzpona.

nikakor ampak res nikakor pa ne pozabi ustavit pri fantih in dekletah na zadnjem puklu pred spustom v dolino cviček za energijo ter hrabrost pomaga:)

Ja težko nas je zgrešit, saj se Golica sliši daaaaleč v dolino srednej trase. Upajmo, na lepo vreme in se vidimo, na Valparoli.

jeti 15.04.2016 17:27

Vsi klanci so mi znani razn zadnja dva velike :). Se vedno mi niste povedali ce kje lahko pustis avto blizu starta? Al kako je s tem?

kuki12 15.04.2016 18:43
@jeti:

Vsi klanci so mi znani razn zadnja dva velike :). Se vedno mi niste povedali ce kje lahko pustis avto blizu starta? Al kako je s tem?

Avto lahko pustiš  na parkirišču, kakšna dva kilometra, pred startom, pred Corvaro. Tam je v času maratona parkirišče in se do starta lahko odpelješ s kolesom. Če pa boš stanoval bolj proti Badii, pa je cesta, na dan maratona, zaprta do sedemnajste ure in boš pač moral počakati, da jo odprejo..

jeti 15.04.2016 22:08

štart je v la villi, prišel bom iz brunica

olupek 16.04.2016 07:43
@jeti:

štart je v la villi, prišel bom iz brunica

ti se samo pelji proti la Villi, ti bo organizator pokazal kje parkirat... bolj boš zgoden, bližje boš parkiral, mogoče celo v Pedraces...v najslabšem primeru imaš cca 30km do starta..:)

jeti 16.04.2016 09:26

30 :), pa vse uphill

kuki12 16.04.2016 17:00

Iz Brunica ni problem, saj smo tudi mi na parkirišči pred Corvaro, na levi strani ceste. Le dovolj zgodaj moraš biti na startu. To je okoli seste ure. Mogoce se srecamo. Na parkiriscu imamo obeseno slovensko zastavo, katero bos videl tudi na startu in sevda tudi na Valparoli. Če boš vozil čez Falzarego, pa se le ustavi na kozarcu cvička in Golici. 

jeti 16.04.2016 17:35

sprejmem povabilo, da se imamo dobr je poglavitno.

Jerislav 26.05.2016 19:46

Eno vprašanje.. mogoče neumno :)  Berem pravila, pa vidim kaj vse raboš za dvignit štartno številko... Pa me drugim rabiš kopijo voucher - ja.. Mi zna povedat kdo kje ga dobim? Hvala

_BraneK 26.05.2016 21:59

Tam okrog 15.6. bos dobil mail z linkom do voucherja...

kuki12 27.05.2016 07:57

Vsi, ki ste imeli srečo in ste bili izžrebani, ste lahko v 14. etapi Gira videli, kje se boste vozili. Res so čudoviti pogledi, ki pa jih verjamem, takrat ne boste imeli prilike občudovati. Je pa vzdušje na maratonu nepozabno. Se vidimo na Valparoli, še prej, pa nas boste slišali.

lancearmstrong 27.05.2016 08:21
@kuki12:

Vsi, ki ste imeli srečo in ste bili izžrebani, ste lahko v 14. etapi Gira videli, kje se boste vozili. Res so čudoviti pogledi, ki pa jih verjamem, takrat ne boste imeli prilike občudovati. Je pa vzdušje na maratonu nepozabno. Se vidimo na Valparoli, še prej, pa nas boste slišali.

Res je pa za vse Slovence je obvezni postanek na cvičku paše se mal ustavit pogovorit z rojaki pa spit en glažek pol pa še tist kilometer vzpona in je to to:)

fiti 27.05.2016 09:00

Za najdaljšo traso, ki vključuje Passo Giau velja časovna zapora. In sicer morate biti na križišču za srednjo in dolgo traso do 11:40.

6mate 29.06.2016 08:19

Za zaintereserane, na voljo 2x štartnina

Plogi 04.07.2016 21:47

Hvala najglasnejsim navijacem ob progi - pod Valparolo seveda!

kuki12 05.07.2016 19:27
@Plogi:

Hvala najglasnejsim navijacem ob progi - pod Valparolo seveda!

Hvala, tudi nam je v veselje, ko se Slovenke in Slovenci ustavijo ali pa nam namenijo vsaj pozdrav. Če ste slišali, nas je zjutraj, na startu, pozdravilo pravo huronsko navijanje skupine tujih kolesarjev, ki so maraton vozili tudi v preteklih letih in so se že peljali mimo našega tabora. Verjamem, da Golica pripomore, da se lažje prepelje zadnji prelaz, ne samo našim, kot se vidi, tudi tujim kolesarjem.

Con 05.07.2016 21:11

Hvala vam tudi za repete:)

swaak 06.07.2016 07:52

Meni je Golica pomagala zadnje dve serpentine na Falzarego, do vrha Valparole pa vaše borovničke.zapečateno

Lotrek 06.07.2016 11:43

Golica se je slišala daleč v dolino in mi pomagala na vrh, cviček pa v dolino!
Super ste!
kul 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI