S katero napravo pa uporabljaš Stravo? Kolesarski števec (kateri) ali z android gsm aplikacijo?
Meni se sicer to še ni nikoli zgodilo, pa uporabljam števec Garmin edge 500, včasih pa tudi Android aplikacijo.
lp
Sem napisal, da jo uporabljam na android telefonu Huawei P8. Pred tem telefonom sem jo imel tudi na LG pa je tam delala brezhibno.
Probleme imaš s telefonom, ne s Stravo.
jp se strinjam
Kaj pa? Ni toliko združljiva s tem telefonom? Ker imam omogočeno, da tudi ko se zaslon ugasne se strava nadaljuje, ter dovoljenja za GPS imam vklopljena. Kaj druga ne vem da bi lahko bilo?
Danes sem sicer še ročno posodobil telefon, mogoče bo to kaj pomagalo.
slab signal :)
Pomoje telefon in strava nista lih 100% kompatibilna, si testiral na endomondo ali keri drugim GPS trackerjem?
Pomoje telefon in strava nista lih 100% kompatibilna, si testiral na endomondo ali keri drugim GPS trackerjem?
Nisem, ker mi to na prejšnjem telefonu ni delalo problemov. Bi namestil še endomondo?
@big.G:Kaj pa? Ni toliko združljiva s tem telefonom? Ker imam omogočeno, da tudi ko se zaslon ugasne se strava nadaljuje, ter dovoljenja za GPS imam vklopljena. Kaj druga ne vem da bi lahko bilo?
Danes sem sicer še ročno posodobil telefon, mogoče bo to kaj pomagalo.
nekje v nastavitvah poišči, da se ti GPS ne ugaša takrat ko je telefon v pripravljenosti....
Kolega ima podobne probleme.
Na Huaweiu...
Lahko da majo kakšne slabše GPS sprejemnike/procesorje vgrajene, ki lažje zgubijo signal.
Kot je predlagal kemichar, poiskusi s kakšnim drugim programom, boš vedel ali je strava ali telefon kriv...
LP
Tudi meni se na istem telefonu dogaja popolnoma enako...
No, tega sem se najbolj bal. Sem updatal zaj na android 6.0 EMUI 4.0, pa da vidimo, če bo to rešilo probleme.
vprašanje, če je problem v Androidu. Zgleda da na tem telefonu zajebava GPS.
Imam Samsung A3....isti problem
Sami problemi, kakšne so pa rešitve? :) Edge 520? :P
jaz ti lahko rečem, da na iphonu dela strava super..
Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
@vambomzepokazu:Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
višinci so dvojni, šteje gor in dol.. jaz jih dam na pol, pa je tam, tam :)
@nanisimi:@vambomzepokazu:Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
višinci so dvojni, šteje gor in dol.. jaz jih dam na pol, pa je tam, tam :)
Tu se pa nebi ravno strinjal da so dvojni višinci. Mogoče je kak procent odstopanja, ampak to ni veliko. Sem ravno zadnjič primerjal podatke iz novega garmina, ki sem ga testiral in potem strave in je mogoče kak meter odstopanje, ampak res malenkost.
Po drugi strani recimo SportTracker res čudno daje podatke za višince. Včasih so z 10% sprejemljivim odklonom, ponavadi pa tudi do 100% odklona (navzgor seveda).
@Agent041:@nanisimi:@vambomzepokazu:Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
višinci so dvojni, šteje gor in dol.. jaz jih dam na pol, pa je tam, tam :)
Tu se pa nebi ravno strinjal da so dvojni višinci. Mogoče je kak procent odstopanja, ampak to ni veliko. Sem ravno zadnjič primerjal podatke iz novega garmina, ki sem ga testiral in potem strave in je mogoče kak meter odstopanje, ampak res malenkost.
Po drugi strani recimo SportTracker res čudno daje podatke za višince. Včasih so z 10% sprejemljivim odklonom, ponavadi pa tudi do 100% odklona (navzgor seveda).
Opazil sem, da kolega oglašuje eno traso z 1037 višinci po Stravi, medtem ko sem jo jaz vozil s približno 650 višinci......to je pa že velika razlika. Jaz merim s števcem, ki ga redno kalibriram. Potem pa je tretji, ki je meril z Garminom connect.garmin.com/modern/act ivity/1090873077 , ki pa je pokazal malce manj kot Strava, samo ko se poglobiš v graf višine vidiš da je tavečji vzpon vredn cca. 500 višincev en manjši cca. 100.....ja kje jih je pa še 300???
Ja strava ne šteje samo velikega vzpona ampak vsakič ko grež čez grbino z razliko npr 5m ti prišteje zraven teh 5m in ko gres dol enako in ti naredi sumo + in sumo minus.
Če bo klanec konstanten bo strava toča ce boš imel sredi klanca oddsek ravnine z mini hribčki ti bo pa na koncu tudi te mini hribčke prištelo in ce je ravnine 50 km je takih mini hribčkov kar nekaj - čeprav jih na uč niti ne opaziš.
Pa upoštevej še to, da je v igri senzor, ki ima napako in lahko se ti voziš po terenu kjer malce slabše lovi in signal bolj skače v +/- in ti nabija višince. Sicer tole potem primerjajo z ostalimi vožnjami in "normalizirajo" višince.
@vambomzepokazu:@Agent041:@nanisimi:@vambomzepokazu:Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
višinci so dvojni, šteje gor in dol.. jaz jih dam na pol, pa je tam, tam :)
Tu se pa nebi ravno strinjal da so dvojni višinci. Mogoče je kak procent odstopanja, ampak to ni veliko. Sem ravno zadnjič primerjal podatke iz novega garmina, ki sem ga testiral in potem strave in je mogoče kak meter odstopanje, ampak res malenkost.
Po drugi strani recimo SportTracker res čudno daje podatke za višince. Včasih so z 10% sprejemljivim odklonom, ponavadi pa tudi do 100% odklona (navzgor seveda).Opazil sem, da kolega oglašuje eno traso z 1037 višinci po Stravi, medtem ko sem jo jaz vozil s približno 650 višinci......to je pa že velika razlika. Jaz merim s števcem, ki ga redno kalibriram. Potem pa je tretji, ki je meril z Garminom connect.garmin.com/modern/act ivity/1090873077 , ki pa je pokazal malce manj kot Strava, samo ko se poglobiš v graf višine vidiš da je tavečji vzpon vredn cca. 500 višincev en manjši cca. 100.....ja kje jih je pa še 300???
Lahko da kolegu GPS na napravi ne deluje pravilno in mu izkazuje preveč višincev. Tako je bilo na mojem prvem pametnem telefonu slabše znamke in s slabsim GPSom. Prikazoval mi je neke čudno visoke višince za manjše vzpone. Ko sem kupil telefon z dobrim GPSom, so te težave izginile.
Sam osebno nisem opazil nekih večjih razlik. Zadnjih nekaj voženj so mi enaka kot pri garminu (edge 1000). Če je zaupati garminovemu GPSu potem je tudi v Stravi pravilno.
Je pa zanimivo, ko sem prešel iz SportTrackerja na Stravo (sicer ravno zaradi napačnih višincev na ST) in sem uvozil datoteke za nazaj, je Strava po svoje kalkulirala višince in so bili dosti manjši (in realno verjetni) kot pa na ST za iste ture. Torej Strava sama kalkulira višince na podlagi zemljevida in ne prepiše samo končnih rezultatov drugih programov ali naprav (verjetno tudi Garmina ne).
Po tem potemtakem sklepam, da je Strava kar precej natančna pri višincih. Verjetno pa je najbolj odviso od GPS sledilnika, ali je dober, ali pa te konstantno "meče v zrak" in s tem dodaja višince, ki jih nebi smelo biti.
Ne, da samo šteje mini hribčke. Tudi ustvari si veliko mini hribčkov, ki jih v resnici ni. To sem prvič opazil ko sem tekel po Kordeku na Pohorje. Na 3km vzpona na odseku do Šanijeve klopi, ki je večinoma enakomeren, Polar V800 prikaže realno sliko vzpona. Ko pa file prenesem v Stravo pa Strava doda, kar 4-5 vzpončkov na tem odseku, kjer sigurno ne obstajajo in potem je normalno, da so tudi višinski metri ustrezno preveliki.
@Agent041:@nanisimi:@vambomzepokazu:Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
višinci so dvojni, šteje gor in dol.. jaz jih dam na pol, pa je tam, tam :)
Tu se pa nebi ravno strinjal da so dvojni višinci. Mogoče je kak procent odstopanja, ampak to ni veliko. Sem ravno zadnjič primerjal podatke iz novega garmina, ki sem ga testiral in potem strave in je mogoče kak meter odstopanje, ampak res malenkost.
Po drugi strani recimo SportTracker res čudno daje podatke za višince. Včasih so z 10% sprejemljivim odklonom, ponavadi pa tudi do 100% odklona (navzgor seveda).
Ne bom veliko zgubljal besed, poglej sam pa pol komentiraj. Kdor pozna tole traso pa tko ve, da ni vsega skup 500-600 vm
www.strava.com/activities/523 681995
in potem pogledaš tole z neprimerno več klanci, pa spet isto??
Po tem potemtakem sklepam, da je Strava kar precej natančna pri višincih. Verjetno pa je najbolj odviso od GPS sledilnika, ali je dober, ali pa te konstantno "meče v zrak" in s tem dodaja višince, ki jih nebi smelo biti.
Saj pravim, če veš na približno na uč da ti ne kaže prav jih pač zmanjšaj. zato tud ne sodelujem v
Climbing challengu na stravi, poglej na primer drugega, 75 km višincev v 10 vožnjah?
Strava je pred parimi meseci posodobila svoje zemljevide oz. je prešla na drugega ponudnika le teh. Tako da so se tudi višinci malce umirili. Tako zelo, da mi recima na standardni ravninski tudi pokaže 0 višinskih metrov=)
@nanisimi:@Agent041:@nanisimi:@vambomzepokazu:Drugače pa ta Strava ni bogvekaj točna kar se merjenja višinske razlike tiče? Kakšne imate izkušnje. Meni se zdi da nabije preveč višincev.
višinci so dvojni, šteje gor in dol.. jaz jih dam na pol, pa je tam, tam :)
Tu se pa nebi ravno strinjal da so dvojni višinci. Mogoče je kak procent odstopanja, ampak to ni veliko. Sem ravno zadnjič primerjal podatke iz novega garmina, ki sem ga testiral in potem strave in je mogoče kak meter odstopanje, ampak res malenkost.
Po drugi strani recimo SportTracker res čudno daje podatke za višince. Včasih so z 10% sprejemljivim odklonom, ponavadi pa tudi do 100% odklona (navzgor seveda).Ne bom veliko zgubljal besed, poglej sam pa pol komentiraj. Kdor pozna tole traso pa tko ve, da ni vsega skup 500-600 vm
www.strava.com/activities/523 681995
in potem pogledaš tole z neprimerno več klanci, pa spet isto??
Torej je verjetno tudi odvisno kakor kje. Ti dve trasi se recimo ne prekrivata.
Osebno moram reči da na moji lokaciji oziroma okolici ne vidim nekih odstopanj. Drugače bi se mi poznala razlika med Garminom in Stravo.
Zadnjič sem imel recimo ravninsko turico in na 50km imel le 20m vzpona, kar se ravno ujema s splošno višinsko razliko med domačim krajem in krajem kjer sem bil.
www.strava.com/activities/520 302947
(min. n.v. ca. 160 / max. n.v. 180 razlika 20m)
Torej ne duplira (vzpon+spust)
Pa verjetno je tudi razlika, če aktivnost samo naložiš iz neke GPS naprave v Stravo ali pa če za aktivnost uprobljaš Stravo...
Meni iz Polarja pri sinhronizaciji s Stravo pokaže kar dosti točne višince. Bi celo rekel, da v nekaterih primerih bolj točne kot Polar. Polar ima ta glup sistem, da računa višince po 5m korakih.
Pozdravljeni. Že nekaj časa se mi dogaja, da se mi sredi delovanja, med vožnjo STRAVA prekine. Ko končam z vožnjo in hočem zaključit mi napiše, da se je strava po nepričakovanih zapletih morala zaustaviti in mi nariše črto od zadnje znane lokacije direktno do cilja. Na prejšnjem telefonu se to ni dogajalo, odkar pa sem kupil Huawei P8 pa imam s tem konstantne probleme. Včasih deluje normalno, večinokrat pa ne. V telefonu sem omogočil, da aplikacija deluje tudi, ko zaklenem enkran, pa kljub temu nekaj ne štima. Posodobil sem tudi programsko opremo telefona in aplikacije, pa vseeno ne pomaga. Ima kdo kakšno idejo?
Tole je recimo primer iz zadnjega bike besta v portorožu.