Edge 520 ali Polar M450 in potreba po dodatnem senzorju hitrosti

Domov > Forum > Edge 520 ali Polar M450 in potreba po dodatnem senzorju hitrosti

Edge 520 ali Polar M450 in potreba po dodatnem senzorju hitrosti

SORTIRAJ PO:
sikoj 28.03.2016 11:27

Pozdrav,

Imam dve vprasanji:

Glede na to, da imata obe napravi GPS, me zanima koliksna je potreba oz. Ali imate sami kljub temu zraven se senzor hitrosti? Zanima me v bistvu kaksna je natancnost merjenja razdalje oz. hitrosti? To je moja prva dilema Ko kupujem sedaj ali dokupiti se to zraven.

Druga pa je vezana na to katerega sploh vzeti. M450 skupaj s senzorjem hitrosti in kadence dobim za tam 210€ ali se stegniti se 100€ in vzeti garmina pri cemer mi to, da me vodi navigacija ne igra neke vloge, ker vozim 90% vedno iste trase.

hvala

picek.petelin 28.03.2016 11:56

Ti se kar stegn in se plačaj kakšn kurs slovenskog.

androfrw 28.03.2016 13:43

Tule je sorodna tema. V osnovi namensko podobni napravi, ki pa imata nekoliko drugače fokus. Polar več poudarka na podpori za trening, Garmin verjetno najboljši na trgu glede gps, vzdržljivosti ipd. Osebno sem imel dva polarja in vedno so bile težave (poveljivost s PC, interference glede meritev HR, hitro praznjenje baterij v dodatnih senzorjih). Garmin 500 (5 let) in 810 (2 leti) delata brezhibno s posodobitvami sw opreme. Utrujenost baterije pri 500 po 5 letih minimalna (na začetku 12-13h, sedaj cca. 9-10h). Garmin tudi v celoti gledano več vlaga v razvoj na tem področju (npr. nakup teh. vector in varia), podpora za ANT+ naprave, ki je počasi standard za protokole pri IoT...

sikoj 29.03.2016 15:51

Se opravicujem za vse pozabljene šumnike, vejice, pike, velike zacetnice in se kaksno pravopisno napako,vendar pisem iz mobitela in si kaksno stvar poenostavim.

androfrw hvala, se pravi si bolj za garmina, sem tudi jaz bolj za to. Kaj pa tole z dodatnimi senzorji za hitrost? Se verjetno splača oz. je dobro imeti?

Moram prebrati se review od rainmakerja...

mattoo 29.03.2016 16:05

oba, tako polar 450, kot garmin 520, sta v svojem cenovnem rangu najboljši izbiri. Vprašanje je kaj ti potrebuješ...iz opisanega je polar več kot dovolj. Tudi napake pri pulzu, ki jih @andro omenja so, odkar je imel polar WIND prenos podatkov stvar preteklosti (od cca 7let nazaj), zdaj ko so pa na bluetoothu,pa je vrejetnost da se mu "zmeša" ista kot pri garminu. 
Glede senzorja hitrosti...če že daš unih 200 oz 300 eur  za števc, boš pa dal še tistih 30zraven za hitrost. V 90% ti bo gps dovolj dobro kazal, v ostalih primerih ti bo pa hitrostne bučke ven metal ;(

matejn 29.03.2016 23:14

Ti kar kupi še senzor, bo veliko manj slabe volje. Seveda je to odvisno od tega, koliko si pripravljen prenašati ˝neumnosti ˝, ki jih lahko sproducira GPS. Sam vem, da bom pri naslednjem števcu kupil še senzor za hitrost.
Kar se pa tiče Rainmaker-ja pa imam občutek, da je pri njegovih testih najbolj pomembno to, kako lahko naložiš podatke na Stravo, kako deluje navigacija in da je stvar od Garmina. 

gader 30.03.2016 09:47

Problem mrjenja hitrosti in še posebej razdalje z uporabo GPS je v tem, da kolesarski računalnik ne upošteva Pitagore, ko se vzpenjaš ali spuščaš. Če je to sedaj popravljeno ne vem, ker že dolgo uporabljam senzor za merjenje hitrosti in razdalje.

fuego 30.03.2016 09:52

Hitrost preko GPS-a Garmin lepo meri... problem nastane edino, kjer je šibek signal npr. ko se pelješ skozi gozd, tam pa je bolje imeti senzor. Pa tudi naklone računa natančneje v kombinaciji z senzorjem.

Wersuvius 30.03.2016 10:03

Razlik ni veliko. Prvo je navigacija in možnost da pogledaš zemljevid, kje si. Drugo, da ti Garmin pokaže, kdo te kliče ali če si dobil sms. Ter v živo spremljanje odsekov Strave in časov na njej (zaostajaš ali si hitrejši od zastavljenega časa), vendar moraš imeti professional Stravo, da lahko uvažaš odseke. (nekaj o tem tudi v eni drugi temi)

Če se ne motim ima na drugi strani Polar nekaj več funkcij povezanih s pripravljenostjo/pulzom in možnostmi treninga. Sedaj je tudi povezljiv s Stravo in telefonom (Android in iOS).

Razlika je cca 100€. Ostalo je na tebi, kaj potrebuješ in si želiš.

Sam sem se odločal isto in se odločil za Polarja, senzorje sem dokupil. Zaenkrat dela ok in sem zadovoljen, ampak neke relavantne ocene ne bi dajal po 3eh vožnjah.

fuego 30.03.2016 10:28

Meni Garmin Fenix 3 kaže vse... med tekom regeneracijo, vmesne čase odsekov.. po teku mi napiše VO2 MAX, čas regeneracije itd... izmeri laktatni prag. Kasneje v Garmin connectu vidim dinamiko teka se pravi od kadence, tempa itd.  te podatke dobi iz HRM Run pasu. Na kolesu pa tudi lahko spremljam 4 podatke na enem zaslonu kar je več kot dovolj. Gor je tudi zasilna navigacija, ki je uporabna predvsem kadar si nekje izven glavnih cest. Ima pa še kup ostalih funkcij za hiking, golf,kompas, višinomer, sončni vzhod/zahod.. v glavnem tono funkcij, ki so uporabne za vsak šport. Povezljivost preko bluetootha je imela že dvojka. Se pa poveže Fenix 3 tudi preko WI-fi-ja. Plus vsega pa ura za športno ura tudi lepo izgleda in se jo da kamot nosit vsak dan.

primoz69 30.03.2016 10:48

Samo še tole. Ne vem koliko vam je tole pomembno, ampak M450 bo kazal % vzpona (inklinacijo) samo v primeru, če je inštaliran tudi BT senzor hitrosti. Samo z GPS, no go.

msgavia 20.04.2016 17:10

Da ne odpiram nove teme. Kakšne so kaj vaše iskušnje s Polarjem V 650.

mirani 20.04.2016 20:58

Pozdrav vsem,

lani novembra kupil V650 z senzorjem hitrosti in kadence. Zadnji mesec, kadenca ne dela, naklona ne meri tak, da nisem zadovoljen pretirano, ga bo treba na servis peljat.

mirani 20.04.2016 21:08

Še to,

non stop problemi z polar flow sync, ne zažene da ga j......

rs1975 21.04.2016 07:33

No, men dela normalno. nasmeh 
Jaz pri Polar Flow-u uporabljal tole taktiko - najprej zalaufam program, nato priključim V650, potem pa ga prižem. In dela, nikoli problemov. 

Jaz ga imam sedaj drugo sezono, se je v tem času kar dobro nadgradil SW, tako da je sedaj že vreden svojega denarja.  

oschti 21.04.2016 12:09
@mirani:

Še to,

non stop problemi z polar flow sync, ne zažene da ga j......

Odstrani PolarFlow s PC in še enkat poinštaliraj. Če ne gre, poglej v antivirus program, da ni zablokiran; men ga je kr tk za brezveze iz čizga mira zablokiru. Nardu reinstall in sedaj špila. Ma pa tud M450 svoje finte; okoli speed limit opcije. 

mirani 21.04.2016 20:59

Hvala obema za info., bom probal zalaufat zadevo.

mirani 21.04.2016 21:17

Ubral taktiko rs1975 in... dela, hvala še enkrat.

sikoj 27.04.2016 00:04
Zdravo,

Hvala vsem za mnenja. No, po prebranem in po pogovoru se s parimi sem se na koncu ugotovil za eno tretjo cenejšo alternativo za 110€ in sicer VDO M6. Ima čisto vse kar imata omenjena, le pač brez GPS in povezljivosti na znane aplikacije, česar pa pravzaprav ne potrebujem.
Zidi 27.07.2016 15:56
Malo si bom izposodil temo...
Imam polar M450 ... dela bp, super števec! Če si kdo lasti ta števec bi ga prosil za pojasnilo okoli funkcije (prikaza) VAM in sicer med treningom lahko vidim le "lap VAM" in me zanima ali se kje lahko vidi trenutni VAM. In pa, kaj pomeni lap VAM?
V navodilih ni nič podrobnih pojasnil...

Hvala!
Wersuvius 27.07.2016 17:08

Lap VAM je po mojih izkušnjah VAM vmesnega časa. Če ne delaš vmesnih časov je VAM celotne ture. Poenostavljeno kaže VAM od zadnjega stiska rdečega gumba.

Drugače bi tudi jaz pohvalil M450, ki ga imam od marca. Edino škoda, ker ne moreš videti VAM vrednosti v Polar Flow, razen če sam še nisem odkril te funkcije. Bi bilo uporabno dostopati do tega podatka v analizi.

Zidi 27.07.2016 17:35
Hvala Wersuvius,

Se pravi,če hočem na nekem klancu vidit VAM, na začetku klanca stisnem start gumb (lap) in mi pol od takrat naprej kaže povprečje vam...
Ja čudno da ni tega v flow...je pa podatek na stravi, če imaš sinhronizirano..
L.p.
thor 27.07.2016 17:49

konec koncev sta oba produkta 'ista' le par minimal razlik sam sem mnenja doker nimaš powermetra ni potrebe dajat 300+eur za garmina , polar čisto dovolj .

drugo lastna izkušnja s garminom je bila bol kot ne negativna , pri polarju sem pas menjal 1x do sedaj pri garminu pa 3-4x ..

Wersuvius 27.07.2016 18:07

Točno tako kot si napisal :)

Gledam VAM na Stravi, kot si rekel, ampak mi je bilo v PolarProTreinerju 5 bilo prej veliko bolj všeč, ko si lahko VAM videl za vsak interval/klanec, kjerkoli si si postavil vmesne čase, celo dodajal si jih lahko naknado. Tako mi malo manjka primerjava po VAM glede na stare rezultate, ki jih nimam v Stravi.

Zidi 27.07.2016 18:14

Ma ja, sej po moje je to eden važnejših podatkov, ki ga bodo upam (pod pritiskom uporabnikov) kmalu omogočili ..

mali1968 08.08.2016 15:24

Tudi jaz imam vprašanje glede števca POLAR M450 Zaradi želje po prikazu naklona ceste sem dokupil in montiral senzor hitrosti in kadence kot mi je bilo naročeno! Senzorja sem sinhroniziral! Kadenco mi normalno prikazuje,naklona pa žal še vedno ni na nobenem od zaslonov! Možni vzroki so...? 

matejS 08.08.2016 15:33

Ali ti prikazije naklon kot "--" ali nikjer ne najdes zaslona, ki to prikazuje? Ko sem jaz dodal senzor hitrosti (in kadence) sem si v Polar Flow (web app) definiral lastne nastavitve zaslonov, kjer sem dodal naklon.

Zidi 08.08.2016 16:02
@mali1968:

Tudi jaz imam vprašanje glede števca POLAR M450 Zaradi želje po prikazu naklona ceste sem dokupil in montiral senzor hitrosti in kadence kot mi je bilo naročeno! Senzorja sem sinhroniziral! Kadenco mi normalno prikazuje,naklona pa žal še vedno ni na nobenem od zaslonov! Možni vzroki so...? 

Tako kot je povedal matejS .... pojdi v polar flow in pod svojim imenom klikneš na "sport profiles"
potem pa edit .... itd 

mali1968 08.08.2016 20:36

Rečeno ,storjenosmeh ,najlepša hvala za pomoč,obema ! LP   Marko

mali1968 12.08.2016 15:36

Še vedno težave z M 450...Na ekran sem zdaj dodal,prikaz naklona,vendar mi zdaj pri vklopu števca za začetek vožnje po kratkem času števec zablokira z zapisom "something went wrong" in ponudi kot edino opcijo resetiranje števca??? in še vprašanje,vedno po vklopu zahteva sinhronizacijo senzorjev,je to res potrebno ali se da tudi to nastaviti? 

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI