Kolesa za težje/debelejše kolesarje

Domov > Forum > Kolesa za težje/debelejše kolesarje

Kolesa za težje/debelejše kolesarje

SORTIRAJ PO:
zibo26 09.05.2016 02:18

Živjo vsem,

Očetu in mami bi rad podaril kolesa, saj jih trenutno nimata. Problem pa je, da sta oba kar krepka. Oče ima okoli 150kg, mama cca 90-100kg (se ne upam vprašati). 

 

Bila bi treking ali cruiser kolesa, ne predstavljam si ju na drugačnih kolesih ali brezpotjih.
Ali mi lahko kdo svetuje kakšno firmo? Če bi bila cena okoli ali pod 500 evri na kolo, bi bil zelo srečen, vendar lahko grem tam nekje do 800 na kolo.


V ZDA imajo kolesa ZizeBike, ki so za obilnejše kolesarje, v Sloveniji te firme še nisem zasledil.

LP in hvala za vse informacije!

fuego 09.05.2016 10:34

Nočem bit nesramen in vem, da se me to ne tiče.... a že zaradi zdravja bi blo bolje, da bi oba shujšala. Problem preobilne teže ni samo obraba sklepov ampak tudi okvara srčno žilnega sistema. 

Lopata 09.05.2016 10:49
@fuego:

Nočem bit nesramen in vem, da se me to ne tiče.... a že zaradi zdravja bi blo bolje, da bi oba shujšala. Problem preobilne teže ni samo obraba sklepov ampak tudi okvara srčno žilnega sistema. 

Saj to je najbrž namen, zaradi katerega sprašuje;)

Janja 09.05.2016 11:03

Kaj pa Krpan od Culta?
 www.cult.si/v00/index.php?par m=5

Peeping_tom 09.05.2016 11:23

Eh, po mojem pa ne bi smel biti problem s katerimkoli treking kolesom; saj oče najbrž ne bo skakal čez korenine in robnike;  ko bosta nekaj lažja, pa itak ne bo panike.    Mnogo ljudi se vozi na specialkah s 120kg brez problema...

nanisimi 09.05.2016 14:21
@Lopata:
@fuego:

Nočem bit nesramen in vem, da se me to ne tiče.... a že zaradi zdravja bi blo bolje, da bi oba shujšala. Problem preobilne teže ni samo obraba sklepov ampak tudi okvara srčno žilnega sistema. 

Saj to je najbrž namen, zaradi katerega sprašuje;)

Ne, prvi dve leti jih bosta samo gledala. presenečen

zibo26 09.05.2016 14:41

Hvala vsem. Tisti Krpan izgleda masiven in se zna zgoditi, da bo moja izbira, za mamo pa najbrž res ne bo problema. Če pa dobimo še pnevmatike, ki so ojačane ali boljše šprikle pa sploh. Ja, to je zato, da shujšata (kar ni treba ne meni ne njima posebej povedati). Oba sta kar redno kolesarila, potem pa so se zgodili otroci, hiša, leta, dobra hrana ... Zdaj je pa težko kar začeti in se mi zdi, da če jima sine kupi kolesa, bo malo pritisnilo na to, da jih tudi več uporabljata.

Najraje bi pa kar uvozil kako kolo iz ZDA (tu imam 24 starodobnikov - cruiserjev od 1940-60, ki so narejeni za vedno, a so težki kot sam hudič).
Lp

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI