domžale - kamniška bistrica

Domov > Forum > domžale - kamniška bistrica

domžale - kamniška bistrica

SORTIRAJ PO:
bojci43 09.05.2016 13:24

Zdravo

A mi lahko kdo svetuje kako najlepše priti iz domžal do izvira kamniške bistrice (imam specialko).
A se lahko izognem kamniški obvoznici (ko prideš od one ceste katera vodi poleg arboretuma, do glavne ceste iz zaviješ takoj desno proti kamniku - na obvoznico, pa vse do onega križišča ko greš na levo proti kmaniški bistrici iz obvoznice)?. Ta cesta se mi sploh ne dopade, in bi se ji rad izognil.
kakšni nasveti.

lp

JaMa 09.05.2016 14:06

kaj pa iz domžal čez Šmarco in potem skozi Kamnik? če greš pa mimo arboretuma pa eno križišče pred obvoznico (pred tistim zadnjim klančkom) zaviješ levo in greš  do krožišča za Šmarco in potem spet skozi Kamnik.

PS: tudi obvoznica ni tak bavbav. Uporabljam redno.  

bojci43 09.05.2016 14:57

Sprašujem zato (ker sem prejšnji teden šel popoldan okrog 17 ure tam, in samo da me niso s ceste porinili).

jajo 09.05.2016 15:01

hm, kamniška obvoznica je široka in tam te res nima bit česa strah. Precej bolj problematična je sama cesta v kamniško, kjer te mimogrede kdo sname na kakem ovinku.

bojci43 09.05.2016 15:07

no vidiš, tam pa nisem mel probleme  :)

JaMa 09.05.2016 15:09
@bojci43:

pomojem precej odvisno od dneva in časa.  17:00 se meni zdi precej takak ura ko se folk vrača domov pa je gužva.  

imaš pa en del poti ob obvoznici tudi kolesarsko stezo takoj čez križšče ko prideš od arboretuma na obvoznico.  Ne vem pa v kakšnem stanju je.

nanisimi 09.05.2016 15:10
@bojci43:

Sprašujem zato (ker sem prejšnji teden šel popoldan okrog 17 ure tam, in samo da me niso s ceste porinili).

Najbrž si naletel na "lastnika" obvoznice. nagubano čelo  Jaz hodim gor, vsaj 2x tedensko in se vračam ob 14 ali 15 uri, pa zaenkrat ni bilo problemov.

oschti 09.05.2016 19:33

Iz Domžal pel skoz Vir prot: Količevo-Radomlje-mim Duplice na Podgorje-rondo naravnost v vas Podgorje in po vaški cesti do železniškega prehoda-na Šutno (zadaj za Šutno če nočeš kock)-skoz center Kamnika mimo občine-na rondoju desno prot fuzbal placu-na križišču levo na Mekinje in z lepo kuliso Kamniških do Stahovice-pri Calcitu v križišče pa levo in za nosom. Lep tura.
www.bikemap.net/en/route/3528 129-domzale-bistrca/ al pa 
www.bikemap.net/en/route/3528 ek-Radomlje-Duplica

Sam vozim Duplica-Radomlje-Mengš-Moste -Komanda in gor ter nazaj, al pa kontra in še malo prot Cerkljam-Vodice-Utik-Mengš-L ek-Radomlje-Duplica :) 

Jaromir 09.05.2016 20:55
@oschti:

Iz Domžal pel skoz Vir prot: Količevo-Radomlje-mim Duplice na Podgorje-rondo naravnost v vas Podgorje in po vaški cesti do železniškega prehoda-na Šutno (zadaj za Šutno če nočeš kock)-skoz center Kamnika mimo občine-na rondoju desno prot fuzbal placu-na križišču levo na Mekinje in z lepo kuliso Kamniških do Stahovice-pri Calcitu v križišče pa levo in za nosom. Lep tura.

Sam vozim Duplica-Radomlje-Mengš-Moste -Komanda in gor ter nazaj, al pa kontra in še malo prot Cerkljam-Vodice-Utik-Mengš-L ek-Radomlje-Duplica :) 

Trzin - Komenda je pa čisti horror trip. Prometa k na AC in cesta med Mengšem in Komendo razjebana do fundameta. Si bo želel potem cel dan gor in dol po kamniški obvoznici vozit in vriskat zraven.

oschti 09.05.2016 21:01
@Jaromir:
@oschti:

Trzin - Komenda je pa čisti horror trip. Prometa k na AC in cesta med Mengšem in Komendo razjebana do fundameta. Si bo želel potem cel dan gor in dol po kamniški obvoznici vozit in vriskat zraven.

Pa ne po glavni cesti, ob Pšati in skoz Loko, pa skoz Mengš in pred industrijsko levo prot Topolam. Na glavno prideš le pri kitajski, skoz križišče na levo in prot Komendi in na Križ. Ma kje po glavni Trzin-Mengš, ni osnovnih pogojev. Mengš-Moste je pa še gorca škoda, zato pa lepo skoz Topole. 

MatMat 09.05.2016 21:48
@Mosad:
@bojci43:

pomojem precej odvisno od dneva in časa.  17:00 se meni zdi precej takak ura ko se folk vrača domov pa je gužva.  

imaš pa en del poti ob obvoznici tudi kolesarsko stezo takoj čez križšče ko prideš od arboretuma na obvoznico.  Ne vem pa v kakšnem stanju je.

@Mosad:
kolesarska steza o kateri govoriš je sicer lepo vzdrževana, vendar je približno polovica steze še v makadamski preobleki in kot taka za specialko verjetno ni najbolj primerna. Nimam specialke, zato le ugibam. Asfalt se začne pri OMV, je pa pot vedno polna pešcev, mamic z vozički itd. Če se previdno pelješ, ni problema. Ta pot te pripelje do bivše titanove brvi, kjer imaš možnost iti čez semafor na drugo stran, pot pa nadaljuješ po stranski asfaltni cesti do zdravstvenega doma...in potem hop nazaj na obvoznico, kjer te ponovno čaka kolesarska steza. Roko na srce, na tej kolesarski stezi letno vidim max 5 specialk, vsi ostali se kot gospodje peljejo po glavni cesti, včasih celo vštric! Takih asov je sicer le nekaj procentov, ampak s tem mečejo slabo luč na vse ostale. 

Skratka, kamniško obvoznico se da varno obvoziti, je pa pot malo daljša in ne preveč atraktivna za specialko.   

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI