Novo mesto - Otok Pag - Novalja

Domov > Forum > Novo mesto - Otok Pag - Novalja

Novo mesto - Otok Pag - Novalja

SORTIRAJ PO:
botanik 26.05.2016 11:21

Želel bi se odpraviti na otok Pag, zgornji del pri Novalji. Seveda s kolesom. Ali je kdo že šel po tej poti oz. kje sploh iti? Dnevno kolesarim okoli 70 do 80 km, tukaj je razdalja 200km, verjetno ne bi smel biti problem? Pa kaj narediti, če pride do kakšne okvare kolesa, pa da ne morem sam odpravit napake?

V Prizni bi šel na trajekt. Do Semiča oz. Vinice pot poznam, samo potem tam zavijem z avtom na avtocesto, tako da grem čisto po drugi strani.  Ali so kje kakšne omejitve, da kje ne smeš s kolesom, predvsem se bojim ceste med Senjem in Prizno?

mark_b93 26.05.2016 12:18

Po stari cesti ki poteka vzporedno z avtocesto, potem pa čez Sveti križ do Senj in nato do Prizne. Slednja cesta je v turistični sezoni smrtonosna in vsaj meni osebno zelo neprijetna, ker je na desni strani nezaščitena in imam ves čas občutek, da bom padel v prepad medtem ko te kolone živčnih voznikov prehitevajo, kot bonus pa dobiš kakšnega Čeha, ki prvič vozi avtodom, in te zadane z ogledalom. 
Sm razmišljal da bi morda bilo drugič bolje ostati na stari cesti ob avtocesti in se peljati do Gospić in nato do Prizne iz tiste smeri, ti pa to podaljša pot, ki že tako ali tako ni enostavna. Ampak saj tudi tista gre in tistih 60km že preživiš, samo psihočno se prej pripravi :) Možno pa tudi da je sedaj kaj bolje.
Če 80km na dan prekolesariš ne boš imel problema dol pridt, samo pojdi dovolj zgodaj in ne pretiravaj na začetku.  

botanik 26.05.2016 13:48

A za na trajekt, a ti zaračunajo dodatno ceno za kolo? Pa, če hrvaški policaji delajo kakšne probleme, a so kaj bolj neugodni kot naši, preverjajo kakšno opremo?

mark_b93 26.05.2016 17:08

Za trajekt se doplača za kolo, mislim da okoli 20 kun, samo preveri prej. Glede koles pa nikoli niso komplicirali, na Babnem polju kjer jaz hodim, jih občasno iz radovednosti zanima zakaj grem s kolesom na tako dolgo pot, drugače pa nikoli nobenega problema. 

IZO 26.05.2016 17:37
@mark_b93:

Po stari cesti ki poteka vzporedno z avtocesto, potem pa čez Sveti križ do Senj in nato do Prizne. Slednja cesta je v turistični sezoni smrtonosna in vsaj meni osebno zelo neprijetna, ker je na desni strani nezaščitena in imam ves čas občutek, da bom padel v prepad medtem ko te kolone živčnih voznikov prehitevajo, kot bonus pa dobiš kakšnega Čeha, ki prvič vozi avtodom, in te zadane z ogledalom. 

Ne ga biksat no...tam je moj drugi dom in če se kje počutim varnega, je to Jadranka...seveda...če si ne vzameš svoj meter za svetega! Svašta no...nezaščiteni prepadi? smeh

mark_b93 26.05.2016 23:16
@IZO:
@mark_b93:

Ne ga biksat no...tam je moj drugi dom in če se kje počutim varnega, je to Jadranka...seveda...če si ne vzameš svoj meter za svetega! Svašta no...nezaščiteni prepadi? smeh

No dobro, malo pretiravam. Meni osebno je cesta zelo neprijetna v turistični sezoni, podobno kot tista po otoku Krk ali pa praktično proti kateremukoli turističnemu središču. Pač moje osebno mnenje.
Kot nezaščiteni prepadi pa mislim tovrstne odseke, ki jih ne primankuje in priznam, da me je takih strah, sploh če je veliko prometa. 

uploaded

Pač osebne preference verjetno in s kilometrino se verjetno tudi na to navadim :) Za kolesarit razgled je pa res lep :) Tako da nič slabega o tvojem drugem domu, verjetno sem le še preveč prestrašen na kolesu :) Mogoče bi moral enkrat probati izven turistične sezone. 

nejc100 28.05.2016 23:49
Od Senja do Prizne vožnja v sezoni sploh ni problematična, ker je cesta dovolj široka. Cena trajekta je pa 18 Kun. Meni osebno je prav užitek vozit v gužvi....
IZO 29.05.2016 07:35

Včeraj pozno popoldan žive duše ni bilo od Senja naprej...in ja, tudi meni je to cesta za gušt! nasmeh

madmax 29.05.2016 08:04
Vinica,bosiljevo,gospic,josip dol,modrus(hrib nad kapelo),jezerane,kriz polje,zuta lokva,senj,prizna,cca 230 km ter kakšni 2400_2600vnm.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI