Pozdravi med kolesarji

Domov > Forum > Pozdravi med kolesarji

Pozdravi med kolesarji

SORTIRAJ PO:
EasyMucy 02.03.2020 09:11

Moja izkušnja...

Ko sem se pridružil svetu specijalkarjev (beri: shujšal 30 kil, da me je sploh kakšna specijalka vzela na svoj hrbet ne da bi se razkrehnila), sem šel na svoj prvi "vzpon", na Jezersko. Kako sem bil presenečen, ko sem opazil, da sek olesarji med sabo pozdravljajo!

Gonim pedale, GNJIK GNJIK GNJIK, pa zvizne mimo mene 15 gramov karbona (beri: trije biciklisti s cestaki) in samo slišim: "Živjo" "Živjo" "Živjo". In celo pot do vrha gor poberem enih 25-krat "Živjo". No, tolikokrat so me prehiteli. Pa tudi nasproti vozeči so si vzeli cajt reči "Živjo".

Pa to je ko v hribih, čim si nad 500 metrov nadmorske, vsi "Dober dan"!

Navdušen.

Potem sem pa opazil, da se med sabo pozdravljajo samo specijalkarji. Kadar sem šel ven s trekking kolesom, pa kakemu buržuju na specijalki rekel "Živjo", sem pokasiral največkrat samo grd pogled.

Skratka, tudi med kolesarji so razredne razlike. In kot v socializmu vzgojen otrok, se na to poserjem in pozdravljam prav vse, še posebej ko vidim rekreativce na "navadnih" kolesih, ker si tudi oni zaslužijo vse spoštovanje, mogoče še toliko bolj.

Nejc1986 02.03.2020 21:09

Easy mucy... Kot bi jaz sam napisal  svoja opažanja...

Se strinjam,sploh nek "nedeljski " kolesar večkrat rabi kakšno spodbudno besedo/gesto.

Res je kar opazas; marsikdo na specialki ne pozdravi mtb-jevca in obratno.... Pa nad kar nekaj vozi oboje. 

Edino kar se moram še naučiti je pozdraviti e-kolesarje..Odzdravim vedno, da bi pa prvi pozdravil pa žal ne. Pač slaba izkušnja.

EasyMucy 06.03.2020 12:18

@Nejc1986

Ko sem začel kolesarit, sem bil v tako sesutem fizičnem stanju, da sem si najprej naredil električno kolo... Takrat jih ni bilo kar tako za kupit, pa sem sam delal s prijateljem, okvir, dizajn, vse... Še vedno ga imam, samo elektromotor sem odmontiral in prodal, ker ga ne rabim več...

To me je premaknilo z mesta. Premaknilo sklepe. Začel sem migat. Zato jaz v folku, ki je na električnih biciklih, ne vidim nekih lenuhov, ki se švercajo po klancih, ampak ljudi, ki so mogoče imeli (ali še imajo) določene zdravstvene težave, ki jih premagujejo s tem, da si pomagajo z elektriko.

Zdaj nek klanec zvozim ne da bi dal ven iz najvišje predstave, še par let nazaj sem za taistega premetal vse prestave na gorcu, še prej pa sem tisto lahko zvozil le z električnim.

Zato tudi "elektrikarji" dobijo pozdrav z moje strani, ker nikol ne veš, kako dolga pot je še pred njim do ozdravitve in fizične kondicije...

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "DEBATE"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI