kolesarski računalnik

Domov > Forum > kolesarski računalnik

kolesarski računalnik

SORTIRAJ PO:
aja1 27.05.2016 10:49

Pozdravljeni, ker vem, da ste tukaj sami poznavalci kolesarjenja, se obračam na vas. nasmeh Kateri kolesarski računalnik priporočate? Rang tam cca 200 eur. Hvala.

maxim.nikolishin 27.05.2016 11:59

Tale bo kr u redu smeh


www.a2u.si/products/show/4AB7 CXKDZN6KD7AL

aja1 27.05.2016 12:35

je ta boljši kot polar v650?

Adium 27.05.2016 15:26

Mogoče kaj takega:

Sigma ROX 10.0 GPS ANT+ bike computer

imam ga in se obnese odlično ,tudi programsko (Sigma Data Center) je za moj okus dosti bolje pregleden kot pa Garmin Connect.

Imam tudi Edga 1000 (sama naprava je vrhunska),pa se mi zdi da ne opraviči svoje cene - vsaj glede samega programa na PC-ju.

Na Rose bikes pa imajo tudi odlično podpora v Sloveniji !

Sigma ROX 10 je tudi videti kot števec ,večina drugih pa kot kakšni GSM aparati.

fuego 27.05.2016 15:57
@Adium:

Mogoče kaj takega:

Sigma ROX 10.0 GPS ANT+ bike computer

imam ga in se obnese odlično ,tudi programsko (Sigma Data Center) je za moj okus dosti bolje pregleden kot pa Garmin Connect.

Imam tudi Edga 1000 (sama naprava je vrhunska),pa se mi zdi da ne opraviči svoje cene - vsaj glede samega programa na PC-ju.

Na Rose bikes pa imajo tudi odlično podpora v Sloveniji !

Sigma ROX 10 je tudi videti kot števec ,večina drugih pa kot kakšni GSM aparati.

Garmin Edge 500/510 nista tako velika....

Sicer ne poznam Sigminega software-a... a Garmin Connect ima zame precej prednosti. Npr. preko Wifi-ja in bluetooth-a si lahko takoj preneseš ruto na PC ali telefon, brez da bi moral napravo vsakič priklapljat na PC. Na Garmin connectu je zame dovolj podatkov, ki jih potrebujem... poleg vsega se lahko sinhronizira s Stravo itd. Sam sem imel Edge-a 500 5 let in sem bil z njim zadovoljen, sedaj uporabljam Fenix-a 3 , ker včasih grem tudi tečt ali pa na kak hiking. Vse podatke imam sedaj kar na telefonu. Garmin uporablja ANT+, ki manj porablja baterijo kot Polarjev bluetooth.

Alcomp176 27.05.2016 19:47

Dej mal več pa nabav garmin edge 520

mattoo 27.05.2016 19:55

polar 650v je trenutno best buy...je cca 80eur cenejši od edga 520, s praktično enakimi funkcijami. je pa res da je garmin manjši

mark_b93 27.05.2016 22:45

Jaz sem pred časom izbiral med Garmin 520 in polar 650 in ko sem v živo videl Polarja me je kar minilo, ker se mi je zdej prevelik. 
Garmin 520 stane 230€ na www.evanscycles.com/garmin-ed ge-520-EV250237 poštnina za v SLO je brezplačna, mogoče pa ga kje dobiš še ceneje. 
Kar se pa tiče Garmin 520 pa vse dela odlično, vključno z navigacijo samo moraš naloziti druge mape, je pa zelo enostavno to narediti, le gradient hribov izračunava z cca 15s zamikom, kar pomeni da ta funkcja ni ravno uporabna. A to dela samo meni ali imate tudi ostali iste težave? 
 

MatMat 29.05.2016 20:02
@aja1:

Pozdravljeni, ker vem, da ste tukaj sami poznavalci kolesarjenja, se obračam na vas. nasmeh Kateri kolesarski računalnik priporočate? Rang tam cca 200 eur. Hvala.

Če rabiš nekaj osnovnega z GPS-om, ti mogoče prav pride Garmin Edge 25. 
Nimam izkušenj z njim, le nekaj testov sem prebral. 

markopr 30.05.2016 12:31
aja1 03.06.2016 12:46

Evo, kupila polar v650. Zdaj pa problem, ker ne vzpostavi GPS. Karte naložene. Kaj bi lahko bilo narobe? Ve kdo?

mattoo 03.06.2016 13:15

začne se s tem:
google: ''polar 650v gps not working''

sigix 03.06.2016 18:20
@mark_b93:

Jaz sem pred časom izbiral med Garmin 520 in polar 650 in ko sem v živo videl Polarja me je kar minilo, ker se mi je zdej prevelik. 
Garmin 520 stane 230€ na www.evanscycles.com/garmin-ed ge-520-EV250237 poštnina za v SLO je brezplačna, mogoče pa ga kje dobiš še ceneje. 
Kar se pa tiče Garmin 520 pa vse dela odlično, vključno z navigacijo samo moraš naloziti druge mape, je pa zelo enostavno to narediti, le gradient hribov izračunava z cca 15s zamikom, kar pomeni da ta funkcja ni ravno uporabna. A to dela samo meni ali imate tudi ostali iste težave? 
 

Naklon računa s precej velikim zamikom ja. Precej več časa si vzame kot najbolj poceni barometrični števci. Se vozim že 10 sekund navzdol pa kaže da grem še v najhujši klanec navzgor.

Mogoče pomaga če interval zajemanja podatkov zmanjšaš?

 

Navigacija pa v osnovni (zastonjski) verziji popolnoma neuporabna.

 

Na splošno sem po hitrem testu precej razočaran nad Edge 520:

-"hires zaslon", ki ga reklamirajo je ena slaba šala proti zaslonu 2 leti starega telefona, zgleda da so standardi za ločljivost malo drugačni

-omenjeno računanje naklona je porazno

-zadeva je strašno počasna, npr če si želiš ogledati podatke o vožnji v "history" traja kar nekaj časa da se odprejo, potem je vse skupaj neodzivno - pritisnem gumb pa se nič ne zgodi 2, 3 sekunde

-cel kup neuporabne šare, upam da se da odstranit neumnosti kot "virtual partner"?

 

Ampak:

+zaslon dobro viden tudi na soncu

+veliko možnosti nastavitve prikaza podatkov

+pas/elektroda za pulz lahka in kar udobna v primerjavi s Polar in CicloControl HAC5

+enostavno prenašanja podatkov prek bluetootha, brez priklaplanja

 

Vglavnem se mi zdi da sem zgrešil z nakupom, ker je zadeva bolj namenjena tisim ki hočjo povezljivost s stravo. Za kolesarjenje zadostuje običajni števec za 70 €.

 

MOJE mnenje seveda, no bolj prvi vtis. Programja Garmin Connect še nisem navajen. Pač moč navade na druge aplikacije, tako da ne vem če je OK, večina je zadovoljna, se zdi.

Števec za 70€ nima navigacije, seveda, ampak majhen zaslonček se mi niti ne zdi primeren glede na to da imam itak vedno sabo telefon. Za point-to-point (prednaložene) ture pa je garmin seveda bolj praktičen kot telefon.

 

Preveč jamram :D

No vsake stvari se je treba najprej navadit.

LP

mark_b93 03.06.2016 19:18
@sigix:
@mark_b93:

Jaz sem pred časom izbiral med Garmin 520 in polar 650 in ko sem v živo videl Polarja me je kar minilo, ker se mi je zdej prevelik. 
Garmin 520 stane 230€ na www.evanscycles.com/garmin-ed ge-520-EV250237 poštnina za v SLO je brezplačna, mogoče pa ga kje dobiš še ceneje. 
Kar se pa tiče Garmin 520 pa vse dela odlično, vključno z navigacijo samo moraš naloziti druge mape, je pa zelo enostavno to narediti, le gradient hribov izračunava z cca 15s zamikom, kar pomeni da ta funkcja ni ravno uporabna. A to dela samo meni ali imate tudi ostali iste težave? 
 

Naklon računa s precej velikim zamikom ja. Precej več časa si vzame kot najbolj poceni barometrični števci. Se vozim že 10 sekund navzdol pa kaže da grem še v najhujši klanec navzgor.

Mogoče pomaga če interval zajemanja podatkov zmanjšaš?

 

Navigacija pa v osnovni (zastonjski) verziji popolnoma neuporabna.

 

Na splošno sem po hitrem testu precej razočaran nad Edge 520:

-"hires zaslon", ki ga reklamirajo je ena slaba šala proti zaslonu 2 leti starega telefona, zgleda da so standardi za ločljivost malo drugačni

-omenjeno računanje naklona je porazno

-zadeva je strašno počasna, npr če si želiš ogledati podatke o vožnji v "history" traja kar nekaj časa da se odprejo, potem je vse skupaj neodzivno - pritisnem gumb pa se nič ne zgodi 2, 3 sekunde

-cel kup neuporabne šare, upam da se da odstranit neumnosti kot "virtual partner"?

 

Ampak:

+zaslon dobro viden tudi na soncu

+veliko možnosti nastavitve prikaza podatkov

+pas/elektroda za pulz lahka in kar udobna v primerjavi s Polar in CicloControl HAC5

+enostavno prenašanja podatkov prek bluetootha, brez priklaplanja

 

Vglavnem se mi zdi da sem zgrešil z nakupom, ker je zadeva bolj namenjena tisim ki hočjo povezljivost s stravo. Za kolesarjenje zadostuje običajni števec za 70 €.

 

MOJE mnenje seveda, no bolj prvi vtis. Programja Garmin Connect še nisem navajen. Pač moč navade na druge aplikacije, tako da ne vem če je OK, večina je zadovoljna, se zdi.

Števec za 70€ nima navigacije, seveda, ampak majhen zaslonček se mi niti ne zdi primeren glede na to da imam itak vedno sabo telefon. Za point-to-point (prednaložene) ture pa je garmin seveda bolj praktičen kot telefon.

 

Preveč jamram :D

No vsake stvari se je treba najprej navadit.

LP

Tudi jaz bi težko rekel, da sem zelo navdušen nad 520, ampak bolje kot tisti ogromni cegu od Polarja v650 se mi pa zdi. Je pa res da me je od Polarja odvrnila velikost, ne funkcionalnost. Bi pa verjetno če bi kupoval še enkrat, dal tistih 30€ več za Garmin 810.
Kar se pa tiče 520 pa navigacija je meni čisto zadostna v kolikor zamenjas tisto osnovno, ki je prednaložena. Virtual partner se da ugasnit. Imaš ga pod Data Screens proti koncu. Tisto daj na OFF
Računanje naklona je pa res neuporabno razen na daljših 18% klancih, kjer se pač premikaš tako počasi, da še nekako pravočasno zadane. 
Garmin Connect je pa luštna stvar in zelo uporabna, da te punca lahko sledi kje se voziš, da ne bi slučajno k sosedovi micki hodil, pa uploadaš lahko podatke brez da bi ga povezal z računalnikom. 

Zlodej 04.06.2016 06:45

sam imam sedaj ze 6let edge500 in nikoli nisem imel tezav z njim...sedaj pa razmisljam o 520 da malo posodobim in hkrati mi je lepse pregleden glede podatkov.

jesen 04.06.2016 07:45

Zanima me samo merilec kadence ali še vedno ne obstaja kot samostojna naprava.

StaraKost 04.06.2016 09:28

Pa kdo bo delal števec/uro samo za prikaz kadence ?

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI