Kolesarske kapice

Domov > Forum > Kolesarske kapice

Kolesarske kapice

SORTIRAJ PO:
misko.pisko 06.06.2016 11:48

Hej,

zanima me koliko , če sploh kdo še uporablja kolesarske kapice, na cestnih kolesih?

Glede na to da 98%+ uporabljamo čelade, ali imajo kapice sploh še kakšen namen, ali so ostale kot relikt/poklon kolesarske zgodovine ?  


Cheers.

Nikita 06.06.2016 11:56
@misko.pisko:

Hej,

zanima me koliko , če sploh kdo še uporablja kolesarske kapice, na cestnih kolesih?

Glede na to da 98%+ uporabljamo čelade, ali imajo kapice sploh še kakšen namen, ali so ostale kot relikt/poklon kolesarske zgodovine ?  


Cheers.

Sam nosim t. i . bandane... vendar sem trenutno skoraj na nuli... imam samo dve in obe sta tako, tako... ena nekoliko prevelika in napačne barve (zelena), druga je del dresa in hlač...

 

Bi pa kaj kupil... a kaj, ko se to v Soboti ne dobi.

 

Kape? Ne, več ne... čeprav kljunček na jesen in spomlad, ko je sonce dokaj hitro bolj spodaj pride še kako prav... Za oboje pa velja, vsaj pri meni, da sem nosil tako kapice, kakor bandane, ker zaustavljajo švic. Čelada vsega ne more zaustaviti...

Ban 06.06.2016 11:56

Sem pa tam še vidim kakšnega s kapico, ali pa tudi brez nje.

KOŠPAC 06.06.2016 13:20

Ali kdo ve če obstajajo bandane iz mrežaste takanine (takšne kot so spodnje švic majce)?
Če da, kje se jih lahko nabavi? 

JaMa 06.06.2016 13:54

jaz pod čelado nosim prirejeno kapico. Predvsem zaradi švica, malo pa tudi zaradi sonca. Na vrhu jo odrežem, tako da v bistvu ostane samo obod ... trak s šiltom. Sem videl enkrat mislim da pri Wigginsu ali pri COntadorju. 

misko.pisko 06.06.2016 14:09

Se mi je zdel.

Ja bandane poznam in jo tudi občasno uporabljam, ob bolj toplih dnevih, da jo zmočim in s tem ohranjam hladno glavo.

Res sem razmišljal samo o klasičnih kolesarskih kapicah s šiltom, ker se mi valjajo doma.

Cheers
 

Agent041 06.06.2016 14:20

Jaz brez bandane verjetno nebi prekolesaril niti 10km, ker tako švicam (tudi pozimi). Čelada sama ne ustavi ravno kaj švica. Pri bandani pa fajn švic potuje za ušesa. Čeprav vsega tudi ne zaustavi.

Kupujem pa jih na Aliexpressu. Za ca. 4 EUR so zakon. Ker imam malo večjo glavo, mi fajn ustrezajo, ker so fajn velike (kar je presenetljivo, glede na to, da imajo Kitajci vedno majhne številke). Sem enkrat kupil original GripGrab bandano iz Nemčije za 20 EUR, pa si niti približno nisem mogel gor dati, je bila tako majhna (pa je uni size).

Kapice sicer nimam, bi pa verjetno edino prišle v poštev ob dežju. 

Leclerc 06.06.2016 16:53

@Agent041

zanimivo ja, GripGrab so res vsaj dvajkrat premajhne številke

Stemba 06.06.2016 17:22
@misko.pisko:


Res sem razmišljal samo o klasičnih kolesarskih kapicah s šiltom, ker se mi valjajo doma.

Katere pa imaš? mogoče bi bil jaz zainteresiran za nakup katere (če se ti že valjajo doma mežik)

MatMat 06.06.2016 22:49

Kdor hoče kapico, jo lahko kupi tukaj na bicikel.com. Zavihek Trgovina --> Oprema in komponente --> Kolesarska kapca (7€).

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI