Cestni čevlji - Gaerne / Sidi / Mavic

Domov > Forum > Cestni čevlji - Gaerne / Sidi / Mavic

Cestni čevlji - Gaerne / Sidi / Mavic

SORTIRAJ PO:
Agent041 02.07.2016 15:11

Ker sedaj vozim specialko na SPD pedalih in imam zadnje čase težave s poškodbami, sem se odločil, da zamenjam sistem blokerjev na SPD-SL, da bo težišče pedala bolj porazdeljeno (mogoče je pomanjkanje tega tudi pripomoglo k poškodbam).

Prosim za mnenja glede sledečih čevljev, ki so mi prišla v ožji izbor:

Gaerne Composite Carbon G.Chrono:

www.bike-discount.de/de/kaufe n/gaerne-composite-carbon-g.ch rono-rennradschuhe-403888

Sidi Genius 5 Fit Carbon:

www.bike-discount.de/de/kaufe n/sidi-genius-5-fit-carbon-ren nradschuhe-158555

Mavic Ksyrium Ultimate II:

www.bike-discount.de/de/kaufe n/mavic-ksyrium-ultimate-ii-re nnradschuhe-496942

Mavic Ksyrium Haute Route:

www.bike-discount.de/de/kaufe n/mavic-ksyrium-haute-route-re nnradschuhe-529889

Najprej sem gledal le Mavic, glede na to, da piše da sta ta tipa bolj za endurance kolesarjenje. Nato sem gledal Sidi, ki ga zelo hvalijo, a kar nekaj jih govori, da ni preveč udoben jezik. Kar se Gaerne tiče, mi je nekako še najbolj neznanka, čeprav me še najbolj vleče. Reviewa za ta model nisem nikjer zasledil, vendar sem gledal test za Gaerne Carbon G.Chrono, ter so rezultati izvrstni, tako za performance kot tudi udobje. Torej bi Composite varianta tudi morala biti udobna, a ne?

Trenutno imam pa te čevlje
www.bike-discount.de/de/kaufe n/shimano-sh-rt82-road-touring -schuhe-46877

Delam ture nekje do 100km in pa tam do 140km (pol / pol nekje). Seveda ko nisem poškodovan. Mi je pa pomemben tako performance, kot tudi udobje. Tako sem recimo lani kupil endurance specialko, ki sem jo nadgradil z race obroči. Kot rečeno za udobje, z ambicijami po čimvečji hitrosti.

Kaj bi mi priporočali. Mogoče kake osebne izkušnje. Danes imajo skoraj vsi čevlji še dodaten popust (vsi najmanj 25%).

GRGR 02.07.2016 16:01

Sidi ima tukaj najboljši podplat. Kar se pa jezika tiče, ima namensko narejeno za tiste z višjim nartom da samo prerežejo zarezice ki so že narejene, da se jezik prilagodi obliki narta. 

nemelk 02.07.2016 20:58
Ali ni FIT model pri Sidi za tiste z malo sirsim stopalom?
GRGR 02.07.2016 21:36

tisto je pa 5-fit MEGA

nejc100 02.07.2016 22:54
Gaerne je zakon, boljših ne boš imel....
Lukan 02.07.2016 23:39
tudi jaz sem v fazi kupovanja novh, na scott team boa mi je namrec pocil podplat,naceloma mi model zelo ustreza. torej kaj predlagate v tem rangu (150-180€)?
lp
Lukan 02.07.2016 23:43
aja, mavic ksyrium ultimate 2 sem pomeril v trgovini in sedaj se morem probat sidijeve da se lazje odlocim.
Raptile 03.07.2016 02:39

imeu sidi pa prešaltal na shimano in moram reči da so mi boljši, ljubši ... sploh model sh-r321, model čevlja se segreje in se prilagodi na tvojo nogo totalno! v primerjavi s sidi ne opazim razlike v togosti podplata....
aja pa tudi iz blokejev KEO look sm šel na shimano ultegra in sem bolj zadovoljen ker so enostavno večji in s tem bolj porazdeleni na podplat pri šprintu ... :) 

_GrEgA_ 03.07.2016 05:35
@Raptile:

imeu sidi pa prešaltal na shimano in moram reči da so mi boljši, ljubši ... sploh model sh-r321, model čevlja se segreje in se prilagodi na tvojo nogo totalno! v primerjavi s sidi ne opazim razlike v togosti podplata....
aja pa tudi iz blokejev KEO look sm šel na shimano ultegra in sem bolj zadovoljen ker so enostavno večji in s tem bolj porazdeleni na podplat pri šprintu ... :) 

Pri meni je podobna zgodba, le da sem jaz šel iz Shimana na Sidi. So pa  bili tisti custom fit, ampak so mi lepše nogo objeli/prijeli.

Trenutno tako vozim Genius 5 Fit Carbon in razen te razlike nimam nobene pripombe čez njih, dajansko pa tega modela niso spreminjali že skoraj 10 let - torej gre za "preizkušen" model.

Kar se tiče blokejev pa so Shimanotovi tudi meni veliko boljši - čeprav bi kdo rekel, da je neprimerno imeti na kolesu s  Campa opremo Shimano pedala. ;)

P.S. Agent041 katero velikost čevljev pa nosiš?

Agent041 03.07.2016 07:47

Nosim normalno številko (beri "civilne čevlje") kakor kdaj 45 ali 46. Assos tekaške recimo 46. Trenutne Shimano imam 47. Tako predpostavljam (in po tabeli velikosti) da bi mi ustrezale Gaerne vel. 48, Sidi tudi 48, Mavic pa 47 1/3. Sicer mi je res čudno da so take velikosti ampak glede na tabelo bi naj bilo tako. Velikost stopala je namreč dobrih 29 cm.

Kakšni pa so  Sidi Genius Fit Carbon glede udobnosti, glede na to, da jih že kar nekaj let nosiš ter kakšne razdalje ponavadi voziš? Ali je jezik čevlja udoben?

mattoo 03.07.2016 09:49

@Agent pojdi v trgovino in probaj! Vsak ima različno nogo, torej če je enemu čevelj  "u nulo", bo lahko tebe ožulil. Čevlje se kupuje tako, da se gre v trgovino in se jih proba, ne pa tako da, po internetu sprašuješ za mnenja komu čevelj odgovarja.

Agent041 03.07.2016 10:25

Če bi hotel nekam iti v trgovino, bi moral vsaj 80km v eno stran iti, da bi preiskusil. Pa še vprašanje, če bi imel številko 47-48, kar dvomim. Pa tudi vse željene znamke je tudi vprašanje, če imajo.

Sicer pa, ker mi je včeraj bil, kot omenjeno, dodaten popust (najmanj 25% na čevlje), sem "moral" že včeraj ukrepati. Tako sem naročil kar vse štiri tipe čevljev (1x Gaerne (48), 1x Sidi (48) in 2x Mavic (47 1/3 + 46 2/3)). Bom si vse sprobal in potem tri vrnil. Ali pa vse štiri, in naročil zamenjavo, če mi številka nebo ustrezala. 

Plačal sem s PayPal-om, ker se je obrnil nov mesec sem tako imel na kreditni kartici poln limit in ga takoj v celoti izkoristil. Vračila pa bodo pred mesečnim obračunom. Pa še brezplačno vračilo nad 40 EUR imajo.

Ker mora čevelj za vračilo seveda biti v brezhibnem stanju, jih žal nebom mogel sprobati na kolesu in niti nebom montiral blokejev, da nebi pustil kakih sledi. Seveda pa se poraja vprašanje, ali se lahko oceni kako ustrezajo čevlji le z tem, da si ga obujem in naredim nekaj korakov po "tepihu". Vem da je boljše sprobat proti večeru, ko so noge bolj "utrujene" in s tem otečene, ampak ali se lahko oceni kako udobne so oz. bodo udobne po 100+km? Ali je trenutna oz. začetna udobnost čevljev enaka, kot po 4-5 urah vožnje z njimi? Kako imate kaj izkušnje pri katerih znamkah za to?

GRGR 03.07.2016 10:59

Verjetno si si naročil prevelike številke.

Agent041 03.07.2016 13:31

Po tabeli proizvajalcev pravzaprav ne, čeprav je tudi meni malo čudno glede velikosti. Velikost noge mi je nekje med 29 in 29,5 cm. Sicer pa, bom pač tiste čevlje, ki jih bom imel, bezplačno zamenjal. Edino je potem možnost, da mi bo manjša številka spet premajhna neodločen

Agent041 05.07.2016 07:33

Kako imate kaj izkušnje ko ste si nove cestne čevlje probali obuti? Ali je trenutna oz. začetna udobnost čevljev enaka, kot potem v praksi po 4-5 urah vožnje z njimi? Ali pa začetni vtis sploh ni enak kot po daljšem preizkusu na kolesu? Kako imate kaj izkušnje pri katerih znamkah za to? 

V mojem primeru se bom moral odločiti, še preden dam gor blokeje in šel na testno vožnjo, saj če samo malenkost fizično markiram čevelj, ga ne morem več vrniti.

GRGR 05.07.2016 09:38

pol se pa pojdi peljat za 4-5 ur v tej vročini in takoj ko prideš nazaj, začni čevlje probavat in jih probaj malo obremeni s pritiskom dol. Drugace pa jih mej gor nekaj časa, da boš videl če so kakšni problemi že, ko imaš samo obute.. lahko probaš tudi direktnega zjutraj ko se zbudiš.. takoj na čevlje, ali pa pozno zvečer.. preko polnoči npr.

GRGR 05.07.2016 09:38

pol se pa pojdi peljat za 4-5 ur v tej vročini in takoj ko prideš nazaj, začni čevlje probavat in jih probaj malo obremeni s pritiskom dol. Drugace pa jih mej gor nekaj časa, da boš videl če so kakšni problemi že, ko imaš samo obute.. lahko probaš tudi direktnega zjutraj ko se zbudiš.. takoj na čevlje, ali pa pozno zvečer.. preko polnoči npr.

Agent041 01.08.2016 11:07

Bom še kar zapisal kako so mi kateri čevlji od zgoraj (in še nekateri izprobani) ustrezali, da bo mogoče komu potem koristilo. Navadne čevlje pa nosim št. 45 ali 46 - odvisno od znamke). Recimo tekaške Asics GT-2000 imam št. 46 (tudi addidas). Imam pa tudi malo širše stopalo.

št. 48    -   kake 1/2 do 1 št. preveliki, vendar so mi že tile bili sila neudobni. Na daljše vožnje absolutno nebi prišli v poštev. Manjša št. tudi nebi prišla v poštev, saj bi mi bili preozki (že št. 48 je bila po širini za mene ozka). Zadnji del stopala je drsel ven (verj. zaradi nekoliko preveike št.)

www.bike-discount.de/de/kaufen/sidi-genius-5-fit-carbon-re nradschuhe-158555

št. 47 1/3      -       velikost je pravilna vendar nekoliko neudobna. Tudi malo preozki čevlji. Verjetno bi bila potrebna nasl. višja št. Zadnji del stopala je nekoliko drsel ven 

www.bike-discount.de/de/kaufen/mavic-ksyrium-ultimate-ii-r nnradschuhe-496942

Shimano SH-R171l:                  
št. 46            -             velikost prava, tudi širina ustrezna, vendar neudoben zgornji del. Za daljše ture mi nebi bilo primerno. Zadnji del stopala je kar precej drsel ven

www.bike-discount.de/de/kaufe he-271219

Northwave Evolution Plus:            
št. 46           -            velikost prava, tudi širina ustrezna, vendar neudobni prednji zgornji del, kjer so prsti. Ta del je izredno nizek in ne omogoča zadostno svobodo prstov (dolžinsko je v redu). Zadnji del stopala je kar precej drsel ven.
www.bike-discount.de/de/kaufe nradschuhe-499970

Mavic 
Ksyrium Haute Route:        
št. 47 1/3         -           Čevlji izredno udobni (še posebej zgornji del), dolžina in širina zadovoljiva (tudi v primeru dvojih ali pa debelejših nogavic). So mi ustrezni čevlji za jesen ter spomlad. Prav tako pa tudi za zimo (z galošami). Zadnji del stopala je bil perfektno stabiliziran.

www.bike-discount.de/de/kaufen/mavic-ksyrium-haute-route-r nnradschuhe-529889

št. 46          -            So udobni čevlji. Velikost je prava. Udobnost je presenetljiva glede na to, da ne izgledajo široka, vendar pa imajo mehak stranski del, ki se lepo prilagodi širini. Vsekakor najboljša izbira, predvsem za poletje, ob normalnih tankih nogavicah. Zadnji del stopala je bil perfektno stabiliziran. Na oko tudi najlepši čevlji.

www.bike-discount.de/de/kaufen/gaerne-composite-carbon-g.c rono-rennradschuhe-403888

Glede trdote pa raje nebi komentiral, saj jih nisem poskusil na kolesu. Na "roko" so mi še najbolj zdele trde Gaerne, Shimano in Sidi.

androfrw 01.08.2016 18:11

Tvoja opažanja niso presenetljiva: Gearne uporablja med vsemi proizvajalci verjetno najširše kopito. Sidi ponuja za širša stopala modele MEGA, ki so prilagojeni tudi za ljudi z višjo nartno kostjo. Vozil sem oba modela (predhodnika tega Gaernejeva modela; sedaj vozim sidi g5). Moj občutek je, da je Sidi bistveno bolj zračen čevelj in malo bolje prenaša vlago; namreč pri prvem paru Gaerne, ki se jim mel, je dež/voda zelo hitro razparala podlogo. Se pa composite uvršača cenovno vsaj en razred više od g5. Morda ta primerjava ni ravno najbolj ustrezna.

Agent041 01.08.2016 19:07
@androfrw:

Tvoja opažanja niso presenetljiva: Gearne uporablja med vsemi proizvajalci verjetno najširše kopito. Sidi ponuja za širša stopala modele MEGA, ki so prilagojeni tudi za ljudi z višjo nartno kostjo. Vozil sem oba modela (predhodnika tega Gaernejeva modela; sedaj vozim sidi g5). Moj občutek je, da je Sidi bistveno bolj zračen čevelj in malo bolje prenaša vlago; namreč pri prvem paru Gaerne, ki se jim mel, je dež/voda zelo hitro razparala podlogo. Se pa composite uvršača cenovno vsaj en razred više od g5. Morda ta primerjava ni ravno najbolj ustrezna.

Kateri od teh dveh pa so ti boljši v smislu performance? Kaj pa udobje?

fuego 02.08.2016 14:35
@Agent041:

Bom še kar zapisal kako so mi kateri čevlji od zgoraj (in še nekateri izprobani) ustrezali, da bo mogoče komu potem koristilo. Navadne čevlje pa nosim št. 45 ali 46 - odvisno od znamke). Recimo tekaške Asics GT-2000 imam št. 46 (tudi addidas). Imam pa tudi malo širše stopalo.

št. 48    -   kake 1/2 do 1 št. preveliki, vendar so mi že tile bili sila neudobni. Na daljše vožnje absolutno nebi prišli v poštev. Manjša št. tudi nebi prišla v poštev, saj bi mi bili preozki (že št. 48 je bila po širini za mene ozka). Zadnji del stopala je drsel ven (verj. zaradi nekoliko preveike št.)

www.bike-discount.de/de/kaufen/sidi-genius-5-fit-carbon-re nradschuhe-158555

št. 47 1/3      -       velikost je pravilna vendar nekoliko neudobna. Tudi malo preozki čevlji. Verjetno bi bila potrebna nasl. višja št. Zadnji del stopala je nekoliko drsel ven 

www.bike-discount.de/de/kaufen/mavic-ksyrium-ultimate-ii-r nnradschuhe-496942

Shimano SH-R171l:                  
št. 46            -             velikost prava, tudi širina ustrezna, vendar neudoben zgornji del. Za daljše ture mi nebi bilo primerno. Zadnji del stopala je kar precej drsel ven

www.bike-discount.de/de/kaufe he-271219

Northwave Evolution Plus:            
št. 46           -            velikost prava, tudi širina ustrezna, vendar neudobni prednji zgornji del, kjer so prsti. Ta del je izredno nizek in ne omogoča zadostno svobodo prstov (dolžinsko je v redu). Zadnji del stopala je kar precej drsel ven.
www.bike-discount.de/de/kaufe nradschuhe-499970

Mavic 
Ksyrium Haute Route:        
št. 47 1/3         -           Čevlji izredno udobni (še posebej zgornji del), dolžina in širina zadovoljiva (tudi v primeru dvojih ali pa debelejših nogavic). So mi ustrezni čevlji za jesen ter spomlad. Prav tako pa tudi za zimo (z galošami). Zadnji del stopala je bil perfektno stabiliziran.

www.bike-discount.de/de/kaufen/mavic-ksyrium-haute-route-r nnradschuhe-529889

št. 46          -            So udobni čevlji. Velikost je prava. Udobnost je presenetljiva glede na to, da ne izgledajo široka, vendar pa imajo mehak stranski del, ki se lepo prilagodi širini. Vsekakor najboljša izbira, predvsem za poletje, ob normalnih tankih nogavicah. Zadnji del stopala je bil perfektno stabiliziran. Na oko tudi najlepši čevlji.

www.bike-discount.de/de/kaufen/gaerne-composite-carbon-g.c rono-rennradschuhe-403888

Glede trdote pa raje nebi komentiral, saj jih nisem poskusil na kolesu. Na "roko" so mi še najbolj zdele trde Gaerne, Shimano in Sidi.

Mavic, Sidi in Shimano modeli so za ožja stopala. Ima pa Shimano tudi wide modele, SIDI ima Mega.
Ko sem sam probaval SIDI 5 Fit Genius sem tudi najprej hotel vzet 47. Pa so mi bili občutno preveliki.
Št. 46 so mi bili tam tam... potem pa sem probal Mega 45,5 in so prav lepo prostorni, tako, da lahko v hladnejših dnevih brez problema natakneš debelejše nogavice.

Shimano sem moral met 47, vendar sem imel spredaj še precej lufta, ker so ozek model.

Mavic sem tudi probaval in so mi tudi 46 bili preozki pri prstih.

Najbolj so mi na nogo pasali od Specializeda... 44,5 so mi bili točno po nogi, 45 pa bolj udobni.

Nosim pa drugače od Merrela čevlje 45, Salomon pa 45 1/3. 

Če imaš nogo 45 pa bi rabil kolesarske čevlje 47, potem imaš verjetno širša stopala in potrebuješ širši model. 

palcica 02.08.2016 16:05

Ve kdo za kako akcijo Sidi cevljev?

fuego 02.08.2016 16:47
@palcica:

Ve kdo za kako akcijo Sidi cevljev?

Sidi boš dobil v akciji samo, če ostale kake čudne številke....

palcica 02.08.2016 19:41

Ja, vem... Cerin je imel ob franji prav v redu akcijo. Sam takrat nisam rabil :(

pronet 02.08.2016 19:48

poglej tukaj ... www.sportpursuit.com/road-cyc ling?type=Footwear

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI