Vleka kolesa

Domov > Forum > Vleka kolesa

Vleka kolesa

SORTIRAJ PO:
mihapodb 10.07.2016 13:57

Zdravo!
Zanima me ali ima kdo izkušnje z vleko kolesa? S punco sva občasno precej različna v zmogljivosti in potem pride do tega, da oba "trpiva". Zato sem včeraj po celodnevnem kolesarjenju in rinjenju punce pričel na idejo, da bi jo v kakšne klance raje vlekel s kakšno vlečno vrvjo?

Rabim nekaj da je lahko in majhno in po možnosti elastično da ni cukanja.

Nekaj takega bi bilo perfektno:
www.bolha.com/dodatna-oprema/ itetna-x-1286835092.html
Samo v "lažji izvedbi".

Gre pa drugače za navadna treking kolesa in zelo umirjeno kolesarjenje - 20-25km/h, ampak meni včeraj ni bilo zadosti, dočim punca je bila totalno gotova. Pa zakaj nebi naredila "dvo-cikla" :)

Pomojem bi bilo kaj takega super:
www.bolha.com/rekreacija-spor t/vodni-sporti/supanje/leash-1 305619367.html?aclct=146777987 8&kw=leash

Hvala za vsakršno pomoč 

LeQuack 10.07.2016 18:30

Raje investiraj v tandem bicikel. Tam si bosta lahko porazdelila moči kakor hočeta, pa še vedno skupaj prišla na cilj.

 

Tukaj jih je nekaj:

www.bolha.com/iskanje?q=tande m&category=rekreacija-spor t%2F

 

thaking 10.07.2016 20:13

S to vrvjo se bosta zapletla in ne samo padla, še kdo drug se lahko zaradi vaju zaplete in še hujše do kakšne nesreče.

zhek 10.07.2016 23:29

Novozelandci so se spomnili točno takšne priprave kot jo potrebuješ: www.bicyclebungee.com
Na žalost je zadeva precej draga, okrog 220€, cenejša alternativa je, da uporabiš flexi povodec, ki zdrži okrog 15 kg - odvisno od teže karakterja tvoje punce ;), ga montiraš pod sedež svojega kolesa, na koncu pa namontiraš kaveljček. Tega potem tvoja punca med vožnjo prime in pripne na elastično vrv,ki jo ima napeljano na krmilu. To je rešitev za 20€, pa še dobro funkcionira, če le nista popolnoma motorično nespretna. Je pa vprašanje, če bo punca dopustila, da jo prevažaš naokrog na povodcu :)

bobo 12.07.2016 10:52

Odsvetujem!

Mam 2 kolega, ki sta se šlepala in se je ona full razsula...

Za kolesarit ni dovolj kondicija... moraš bit tudi spreten, ker se mimogrede zapleteš...

Tandem je najboljša rešitev...

Lopata 12.07.2016 11:12

Nikoli, ampak res nikoli, se ne montira stvari kot je vlečna vrv na bilanco! Ker ko prednji kolesar pospeši in posledično napne vrv, se to kaže na način, da potegne bilanco. Kolesar zadaj bo zato elegantno zahaklal gramoz z zobmi. Super, kajne? Sloh če gre za partnerko (ki je mimogrede itak napaljena, ker zaostaja). Če bi takšno zadevo že kam montiral, bo jo med stičišče spodnje cevi in glave okvirja.

Kot drugo pa, kaj se zgodi, ko takšno vrv povoziš ali oplaziš s prednim kolesom. Najbrž isto, kot napisano goraj. Da pa bo vrv elegantno in enakomerno napeta skozi ves čas, pa tudi ni za pričakovati.  

Jello 12.07.2016 12:20

Že sama ideja je tako briljantna da je padec na zobe samo še nagrada. Torej, v merkur po vrv, povezat sprednji zic in zadnjo balanco, na vrh klanca po zalet in šus (v steno, pod avto, v kropile,...).

apotekar 12.07.2016 12:28

pedele

vidkul 12.07.2016 13:41

Stvar je zelo enostavna. Pogosto se uporablja pri adventure race-ih, kjer tekmovalci vlečejo šibkejše na kolesu. 
Kupiš elastično vrv za prtlažnik (fi 5mm - tam nekje), pravijo ji tudi pajk, ki ima na vsaki strani hakelj. 
Pod sedež montiraš plastično cev in daš elastiko skozi cev...

lp
 

sikoj 12.07.2016 16:24
Je isti problem tudi pri meni, občasno greva skupaj, ampak ona ima treking pa tudi kolesarske kondicije nima iste, zato se jaz na takšnih turah še ogrejem ne.

Da bi si omislila kakšno tako vrv mi ne pride na pamet zaradi varnosti, sem pa jaz začel v klancat ob njej voziti na največji možni šajbi tako da še komaj vrtim. Samo predlog. :)
Roko460 12.07.2016 17:13

Veliko sem na morju opazoval kolesarje in ponavadi ima ženska električno kolo in moški navadno. To je najboljša rešitev ;).

apotekar 13.07.2016 10:44
@Roko460:

Veliko sem na morju opazoval kolesarje in ponavadi ima ženska električno kolo in moški navadno. To je najboljša rešitev ;).

točno to sem jaz napisal par postov više, pa šele zdaj vidim, da mi je forum 90% texta zbrisal... :-)))

 

lpA

mihapodb 13.07.2016 16:29

Hvala za vse predloge!

Naj pojasnim: To je počasno izletniško kolesarjenje 15-25 km/h

Tandem kolo ne pride v poštev ker so predragi, preokorni in še na avto se ne da preprosto naložiti. Rabiš prikolice itd. Pač to odpade na celi črti.

Kupil sem si kite leash (cdn1.shopmania.biz/files/s1/1 06702806/p/l/9/slingshot-safet y-leash~779759.jpg). Stvar je raztegljiva iz 80 cm na 200cm. Po vaših nasvetih jo bom pripel pri sebi na štango od zica in pri njej na okvir direktno in ne na balnco. Hvala za ta nasvet!

Bicycle bungee je super, ampak ja - 300e, hvala lepa.

Električno kolo pa tudi ni opcija, saj so draga kolesa in počasna, okorna in predvsem TEŽKA, ko zmanjka baterije. Imamo 2 doma, ne hvala. Vem da so boljše verzije že zunaj, a vse to je investicija, ki je nimava namena narest zaradi tistih 5% ko sem boljši v klancih.

Ta leash bova uporabljala samo na predelih ko je daljši klanec in ne med spuščanjem, zato ne bo nobenih težav. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI