Amaterji/profiji

Domov > Forum > Amaterji/profiji

Amaterji/profiji

SORTIRAJ PO:
gapy 13.07.2016 19:34

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

SODROVC 13.07.2016 19:46

Res so izjemni. Sploh kar se motiviranosti tiče. Nakateri to počnejo že desetletja in so še v sami špici.  

nanisimi 13.07.2016 19:50

Časa je vedno dovolj, samo vzeti si ga moraš! Vse ostalo so izgovori.mežik

Ban 13.07.2016 20:04

Verjetno so samski in brezposelni.

Pinocio 13.07.2016 20:21
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

No jaz se ne bi strinjal s tem,da so tile naši kolesarji kot jih ti imenuješ "Amaterji/profiji res to.

Jaz takim pravim,da so "Pol/profiji" in samo kapa dol takim.

Strinjal bi se tudi z nanisimijem kar je napisal.Ban se ne strinjam s tem,kar si napisal,lahko povem zase,da nisem samski,da imam družino in tudi sam na teden z lahkoto spravim skupaj 15-20 ur kolesarjenja,zraven še hodim v  službo in z  ženo in otrokoma na sprehode.

Treba se je samo organizirat,potem pa se vse da,če se le hoče. mežik

Ban 13.07.2016 20:38

Jst sem se samo hecalmežik

kenz76 13.07.2016 21:54
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

koliko časa na dan se zapravi za gledanje televizije in brskanje po fejsbuku in forumih? mežik 
daš ta čas na 0, pa je kr naenkrat ogromno časa za trening... 

picek.petelin 13.07.2016 22:02
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

14

gapy 13.07.2016 22:50

Sej sem navedel da so to izjemni ljudje. Za mene so polbogovi
 

DraT 14.07.2016 07:58

Zjutraj se zgodaj vstane. Če je služba od 6-14 je tudi popoldan dovolj časa, da si od družine odtrgaš tist 2-3 urice. Po končani službi ne misli več nanjo in ne bo stresa. Če si popoldan v službi 14-22 je skoraj idealno. Nočna od 22-6 pravtako, le da z zamikom. Za vikend, če se gre na izlet štartaš 2H pred njimi in prideš tja s kolesom... Sam sem 15 let delal v 3 izmenah in se da. Imel sem letni plan z 900-1000 urami. Pa spanca je 6H dovolj. Ko si utrujen pa vmes malce "poštukaš"

copi 14.07.2016 08:46
@DraT:

Zjutraj se zgodaj vstane. Če je služba od 6-14 je tudi popoldan dovolj časa, da si od družine odtrgaš tist 2-3 urice. Po končani službi ne misli več nanjo in ne bo stresa. Če si popoldan v službi 14-22 je skoraj idealno. Nočna od 22-6 pravtako, le da z zamikom. Za vikend, če se gre na izlet štartaš 2H pred njimi in prideš tja s kolesom... Sam sem 15 let delal v 3 izmenah in se da. Imel sem letni plan z 900-1000 urami. Pa spanca je 6H dovolj. Ko si utrujen pa vmes malce "poštukaš"

Kakšne rezultate pa si kaj dosegal, če smem vprašati in v kateri fabriki si delal.

Lopata 14.07.2016 09:08

To temo smo že veliko krat obrnili in vedno bodo nekateri, ki bodo užaljeni. Npr. moje mnenje je, da je tistim vrhunskim amaterjem skupno to, da služba ni prioriteta, je bolj "za zraven" oz. se lahko prilagodi njihovemu "hobiju". Prvič to trdim zato, ker jih nekaj dejansko neposredno ali posredno poznam, drugič pa zato, ker si človek drugače ne zna predstavljati, kako si lahko nekdo od 8h delovnika med 8 in 16 odtrga 4-5ur za trening. Na zadnje noben iz med teh, za katere vem, ne dela nočnih. Nekaj torej tu "ne štima"=)

Je pa vse, če se osredotočimo na te, ki delajo normalne delovnike od ponedeljka do petka od 8 do 16, v organizaciji. Osebno naredim praviloma enourni trening pred in po službi, to je do največ 2.5h dnevno, pri delavniku od 8 do 17. Preostali čas sem z družino. Ob vikendih pa za razliko od večine kolo strogo miruje.

Prav tako sem mnenja, da sama količina treninga in preživetih ur na kolesu ter kilometri niso odločilni. Bistvena je kvaliteta treninga, čim manj t.i. junk miles (recimo baza) in čim več sistematiziranega in ciljno usmerjenega dela v obliki intervalov. Gre torej za časovno učinkovit trening.

Pa da ne bo zopet kdo užaljen ali trdil, da dajem v nič gozdne čuvaje ter da ne spoštujem njihovih uspehov ter truda. Nasprotno! Vendar pa se je potrebno zavedati, da imamo ljudje različne prioritete. 

Bugo14167 14.07.2016 09:51

Sej mamo te fante priložnost spremljat na Stravi. Nekaj je dejstev

1) temu so resno predani ( in jih družine razumejo) - tisti ki nimajo družine tako ali tako ni težave

2) za enako pot kot jaz porabijo bistveno manj časa

3) res ne delajo nekih extremnih razdalj na dan ( gre, tko kot je Lopata rekel, za osredotočen trening in konstantnost)

4) delajo kilometre v času ko je na nas premrzlo / prevroče / pre.../  pre...  

 

 

 

JaMa 14.07.2016 10:11
@nanisimi:

Časa je vedno dovolj, samo vzeti si ga moraš! Vse ostalo so izgovori.mežik

mhm.. a ženo in otroke imaš? Verjetno imate zares zanimiv odnos. 

@Pinocio:
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

No jaz se ne bi strinjal s tem,da so tile naši kolesarji kot jih ti imenuješ "Amaterji/profiji res to.

Jaz takim pravim,da so "Pol/profiji" in samo kapa dol takim.

Strinjal bi se tudi z nanisimijem kar je napisal.Ban se ne strinjam s tem,kar si napisal,lahko povem zase,da nisem samski,da imam družino in tudi sam na teden z lahkoto spravim skupaj 15-20 ur kolesarjenja,zraven še hodim v  službo in z  ženo in otrokoma na sprehode.

Treba se je samo organizirat,potem pa se vse da,če se le hoče. mežik

a meni eden od vas lahko .. magari proda za keš  ta vaš dnevni plan ki vam omogoča, da vse to  folgate. 
Ker meni ne znese... od 8-17 sem v moderni kapitalistično naravnani službi, potem grem po otroka v vrtec. Potem sem z otrokom sam do 18:00 ko pride domov žena. Če ne želim da me otrok kliče stric in se žena loči, potem moram par ur posvetiti njima, plus okoli hiše se v poletnem času naberejo opravki ki jih je tudi treba postoriti.  Nikakor ne najdem prostora za več kot 5-6 ur tedensko in se mi sanja ne kam bi stišal 20 ur. 
 

fuego 14.07.2016 10:47

Mosad: Če ˝moraš˝ posvetit čas družini pomeni, da ti je prioriteta v življenju kolo.

Že tako smo premalo z otroci zaradi službe in so bolj kot ne prepuščeni šoli in dvorišču kar pripelje do tega, da ali čepi za računalnikom ali pa brezciljno tava zunaj. Ko gledam takole rekreativce se včasih sprašujem kam je vse to šlo... ljudje so postali obsedeni s treningi, s časi itd. Važen je samo rezultat, da se lahko pohvališ pred isto mislečimi...
Nekateri hočejo na stara leta dokazat, da še nekaj zmorejo. Rekreacija bi morala biti spostitev.
Ko imaš npr. 2 mala otroka je to precej težje razen, če ženi ne prepustiš vso delo in potem ona nima časa za sebe. In kot je nekdo že omenil je ogromno kolesarjev, ki nabijajo kilometre samskih in nimajo drugega razen kolesa. Kot je omenil lopata je bolje naredit kvaliteten krajši trening kot pa samo nabijat kilometre. Je pa nabijanje kilometrov seveda odvisnost kot vsaka druga....

JaMa 14.07.2016 10:59
@fuego:

Mosad: Če ˝moraš˝ posvetit čas družini pomeni, da ti je prioriteta v življenju kolo.

Že tako smo premalo z otroci zaradi službe in so bolj kot ne prepuščeni šoli in dvorišču kar pripelje do tega, da ali čepi za računalnikom ali pa brezciljno tava zunaj. Ko gledam takole rekreativce se včasih sprašujem kam je vse to šlo... ljudje so postali obsedeni s treningi, s časi itd. Važen je samo rezultat, da se lahko pohvališ pred isto mislečimi...
Nekateri hočejo na stara leta dokazat, da še nekaj zmorejo. Rekreacija bi morala biti spostitev.
Ko imaš npr. 2 mala otroka je to precej težje razen, če ženi ne prepustiš vso delo in potem ona nima časa za sebe. In kot je nekdo že omenil je ogromno kolesarjev, ki nabijajo kilometre samskih in nimajo drugega razen kolesa. Kot je omenil lopata je bolje naredit kvaliteten krajši trening kot pa samo nabijat kilometre. Je pa nabijanje kilometrov seveda odvisnost kot vsaka druga....

nisem mislil tako. Meni družina ni breme oz. kolo prioriteta. Se samo sprašujem o disfunkcionalnosti družin teh ljudi ki poleg redne službe lahko dnevno še 3+ ure kolesarijo. z 90% gotovostjo lahko rečem da je skoraj povsem nemogoče da imaš otroke in ženo ki mirno sprejema da te ni nič doma in da ona opravlja vsa druga gospodinjska dela in skrbi še za otroka. 
Mene bi moja že davno nogirala... in tudi druge niso dosti drugačne. Razlika je samo v tem koliko so pripravljene potrpet. Dokler ne poči film..
 

Bugo14167 14.07.2016 11:10

Fuego: +1

 

Pozabljamo pa na pravilo: Happy wife --> happy life =)

 

@Mosad: da se vstati ob 5:00h odbrcaj 2h, pol pa na šiht (ki ga imaš ob 8h) ...če imaš res toliko volje pa sam presodi =)

 

 

No, sam imam rahlo srečo ker tudi moja rada kolesari in dostikrat kolesarimo s prikolico za otroka. Na ta način vsi brcamo, tamal je na zraku in smo skupaj. Pa še trening je dober=) 

Maj_ex 14.07.2016 11:15

Evo pointa - kot je Bugo omenil.
Če žena športa, potem tudi moža razume lažje kot nešportnice.
Da se kaj združiti - tekme/izlet,
treningi v kombinaciji z ženo (recimo tekaški trening na stadionu, kjer vsak dela svoje),
potem recimo ti tečeš, žena ali večji otrok gre zraven tebe s kolesom ali skirojem ...
Ne rabiš 20 ur tedensko, 10 je dovolj za biti dober v "rekreaciji".
 

slavko1 14.07.2016 11:22
@Lopata:

 Preostali čas sem z družino. Ob vikendih pa za razliko od večine kolo strogo miruje.


To kar je Lopata zapisal za vikende, to je res pametno upoštevati. Raen občasno kakšne izjeme. Ali pa glavne dopuste. Razen če so preostali družinski člani toliko "zasvojeni" s športom. Čez mir v bajti ga ni mežik Treba je vedeti da se mnogi že med tednom komaj kaj vidijo, eden dela popoldne drugi dopoldne, in so tako vsaj vikendi kjer so več skupaj. Neumno bi pa bilo, da zaradi kolesa še za vikend niso skupaj. Poznam nekaj takih primerov in vam povem, ni prijetno ostalim družinskim članom.....

slavko1 14.07.2016 11:29
@fuego:

Mosad: Če ˝moraš˝ posvetit čas družini pomeni, da ti je prioriteta v življenju kolo.

Že tako smo premalo z otroci zaradi službe in so bolj kot ne prepuščeni šoli in dvorišču kar pripelje do tega, da ali čepi za računalnikom ali pa brezciljno tava zunaj. Ko gledam takole rekreativce se včasih sprašujem kam je vse to šlo... ljudje so postali obsedeni s treningi, s časi itd. Važen je samo rezultat, da se lahko pohvališ pred isto mislečimi...
Nekateri hočejo na stara leta dokazat, da še nekaj zmorejo. Rekreacija bi morala biti spostitev.
Ko imaš npr. 2 mala otroka je to precej težje razen, če ženi ne prepustiš vso delo in potem ona nima časa za sebe. In kot je nekdo že omenil je ogromno kolesarjev, ki nabijajo kilometre samskih in nimajo drugega razen kolesa. Kot je omenil lopata je bolje naredit kvaliteten krajši trening kot pa samo nabijat kilometre. Je pa nabijanje kilometrov seveda odvisnost kot vsaka druga....

Evo zapisal si vso bistvo. Sicer pa čestitke bivšim tekmovalcem, ki še vedno vztrajajo in pridno trenirajo. 

KAVITATOR+ 14.07.2016 11:34
ves prosti čas se podredi treningom. če hočeš biti pri vrhu je teh vsaj 10—15ur tedensko. zato je v začetku dobro imeti dober plan in trenerja da dragocenega časa ne mečeš v prazno in se sprašuješ zakaj si zanič kljub furanju. ni pa nujno da eden z 20.000km pomete z nekom ki ima 4.000km. način življenja ,genetika, izkušnje.

po domače med tednom 3x 1'5—2'5h in za vikend kaka daljša pa si noter.

ni pa enako zjutraj 1h in popoldne 1h kot v kosu 2h.
DraT 14.07.2016 11:38
@copi:
@DraT:

Zjutraj se zgodaj vstane. Če je služba od 6-14 je tudi popoldan dovolj časa, da si od družine odtrgaš tist 2-3 urice. Po končani službi ne misli več nanjo in ne bo stresa. Če si popoldan v službi 14-22 je skoraj idealno. Nočna od 22-6 pravtako, le da z zamikom. Za vikend, če se gre na izlet štartaš 2H pred njimi in prideš tja s kolesom... Sam sem 15 let delal v 3 izmenah in se da. Imel sem letni plan z 900-1000 urami. Pa spanca je 6H dovolj. Ko si utrujen pa vmes malce "poštukaš"

Kakšne rezultate pa si kaj dosegal, če smem vprašati in v kateri fabriki si delal.

Imam več drugih mest kot Sagan nasmeh. Največ kar šteje je, da sem bil dvaktat državni podprvak v MA v kronometru. Potem me je malo minilo, ker se je vse pričelo ponavljati. Delam še vedno v založništvu, le da v drugem oddelku in imam sedaj samo 2 izmeni.

 

 

gapy 14.07.2016 12:28

 Vsak dela kar mu paše, dokler s tem ne ovira drugega. Če si samski, še po možnosti študent pri 30+. Potem imaš ogromno časa za trening. Če si pa 8h v službi, imaš otroke, ženo. Pa je res vprašanje smiselnosti oz. ali zapostavljaš družino. Kolk jaz poznam situacijo lahko na prste ene roke preštejem te, ki furajo uspešno službo, družino in kolo. Zakaj nekateri kujete v zvezde taboljše amaterje? Se kdo vpraša, kaj so oni vse podredili, ja tako je, PODREDILI da lahko vozijo med amaterji/rekreativci. Podreja se stvari družini, mogoče službi ne pa neki rekreaciji. So to vzorniki nekaterih? 
Glede na to kako pišete, da se uspe stvari uskladit s službo in malo spanja itd... Potem bi pričakoval, da je slovenija v samem evropskem vrhu po BDPju. Je pa res v evropskem vrhu po uspešnosti amaterjev :D 

nanisimi 14.07.2016 13:39
@Mosad:
@nanisimi:

Časa je vedno dovolj, samo vzeti si ga moraš! Vse ostalo so izgovori.mežik

mhm.. a ženo in otroke imaš? Verjetno imate zares zanimiv odnos. 

@Pinocio:
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

No jaz se ne bi strinjal s tem,da so tile naši kolesarji kot jih ti imenuješ "Amaterji/profiji res to.

Jaz takim pravim,da so "Pol/profiji" in samo kapa dol takim.

Strinjal bi se tudi z nanisimijem kar je napisal.Ban se ne strinjam s tem,kar si napisal,lahko povem zase,da nisem samski,da imam družino in tudi sam na teden z lahkoto spravim skupaj 15-20 ur kolesarjenja,zraven še hodim v  službo in z  ženo in otrokoma na sprehode.

Treba se je samo organizirat,potem pa se vse da,če se le hoče. mežik

a meni eden od vas lahko .. magari proda za keš  ta vaš dnevni plan ki vam omogoča, da vse to  folgate. 
Ker meni ne znese... od 8-17 sem v moderni kapitalistično naravnani službi, potem grem po otroka v vrtec. Potem sem z otrokom sam do 18:00 ko pride domov žena. Če ne želim da me otrok kliče stric in se žena loči, potem moram par ur posvetiti njima, plus okoli hiše se v poletnem času naberejo opravki ki jih je tudi treba postoriti.  Nikakor ne najdem prostora za več kot 5-6 ur tedensko in se mi sanja ne kam bi stišal 20 ur. 
 

Imam ženo in "otroke" 20 in 17, predvsem pa časa na pretek. kul Skuham, operem in pospravim jaz in s tem vsaj malo razbremenim boljšo polovico.

 

Pa tega se striktno držim!

 

Štirje kolesarji se pogovarjajo:
Prvi godrnja,jao jao babi sem oblubil da bom celo bajto pospravil,ker me je pustila z vami kolesarit.
Auu pravi drugi,jaz sem ji obljubil da jo peljem naslednji vikend gledat nemške gradove v zameno za kolesarjenje.
Tretji ji je obljubil zlato zapestnico.
Četrti mirno čaka in se ne pritožuje.Vsi trije ga začudeno povprašajo:Prijatelj,kaj ti nimaš nobenih težav z ženo?
Nikakor pravi:enostavno vstanem ob 6. rečem ženi da bi sedaj rad ali seksal ali pa kolesaril.....

in pravi klapa???
Vedno mi reče:ti se samo toplo obleci dragi

 

 

Lopata 14.07.2016 14:17
@nanisimi:


 

Imam ženo in "otroke" 20 in 17, predvsem pa časa na pretek. kul Skuham, operem in pospravim jaz in s tem vsaj malo razbremenim boljšo polovico.

 

 


Prevod:

Žena ima ljubimca.

Otroci so dovolj stari in me več ne rabijo.

Preden grem na trening si pripravim kosilo. Ker računam na obrok tudi po treningu seveda skuham več kot normalno. Preostali člani družine sicer mislijo, da sem jim skuhal kosilo.

Drese perem brez mehčalca. Ker je škoda vode zraven operem še preostala oblačila in perilo. 

kaže jezik 

nanisimi 14.07.2016 14:25
@Lopata:
@nanisimi:


 

Imam ženo in "otroke" 20 in 17, predvsem pa časa na pretek. kul Skuham, operem in pospravim jaz in s tem vsaj malo razbremenim boljšo polovico.

 

 


Prevod:

Žena ima ljubimca.

Otroci so dovolj stari in me več ne rabijo.

Preden grem na trening si pripravim kosilo. Ker računam na obrok tudi po treningu seveda skuham več kot normalno. Preostali člani družine sicer mislijo, da sem jim skuhal kosilo.

Drese perem brez mehčalca. Ker je škoda vode zraven operem še preostala oblačila in perilo. 

kaže jezik 

smehsmehsmeh Ljubimec je ziher slabši kolesar kot jaz, nima časa za trening.

jackson 14.07.2016 14:28

Je pisalo v Rouleurju ...

uploaded



Pantani 14.07.2016 14:48
@kenz76:
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

koliko časa na dan se zapravi za gledanje televizije in brskanje po fejsbuku in forumih? mežik 
daš ta čas na 0, pa je kr naenkrat ogromno časa za trening... 

Podpišem se pod tole....., pa še v oštarijo ne greš, ti ostane celo za kak gel mežik

n3o 14.07.2016 14:50
@jackson:

Je pisalo v Rouleurju ...

uploaded



@jackson

 

po dolgem času si se spet oglasil....in...zadel...žebl jico na glavico.....

 

 

zdaj...če bodo Bambiniji to dojeli...je pa druga zgodba....

n3o 14.07.2016 14:50
@Pantani:
@kenz76:
@gapy:

Zanima me koliko teh elitnih amaterjev v Sloveniji je zaposlenih za 40 + urni tedenski delavnik in ima ob tem še mogoče družino? Če gledam da se letne ure treninga teh najboljših gibljejo okoli 800. In upoštevaš slabo vreme, zimo.... Potem to znese med 15-20 ur tedensko v poprečju. Skoraj 2 uri vsak delavni dan in po 4 ure v soboto in nedeljo. Kar so res nore cifre. Pa še dodaš stres v službi, doma. To so potemtakem res izjemni ljudje. 

koliko časa na dan se zapravi za gledanje televizije in brskanje po fejsbuku in forumih? mežik 
daš ta čas na 0, pa je kr naenkrat ogromno časa za trening... 

Podpišem se pod tole....., pa še v oštarijo ne greš, ti ostane celo za kak gel mežik

no sj...nikoli se ne bodo naučili...

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI