Nakup vzdržljivostne specialke

Domov > Forum > Nakup vzdržljivostne specialke

Nakup vzdržljivostne specialke

SORTIRAJ PO:
airex 19.07.2016 09:38

Namen imam kupiti cestno kolo, iščem nekaj udobnega za daljše vožnje
želje so sledeče:
endurance geometrija
alu okvir, karbon vilica
žice speljane po okvirju znotraj
oprema 105, celotna ali vsaj večina
kompakt gonilka
širše feltne in gume 28,30mm...
klasične zavore, ne diskov
cena do 1500€

zaenkrat primerjam kolesa
Fuji Roubaix 1.1 in 1.3   - mešana oprema, varčujejo pri gonilki
Ktm Strada 2000   - ožji obroči
Trek Domane 2.3 - ne najdem podatka o širini obročev, žice so zunaj okvirja
Giant Defy 1   - isto kot trek

Če izbiram med temi se zdi da pri Giantu dobim največ kolesa glede na ceno ampak me moti ker nima žic znotraj okvirja. Mnenja?
Če kdo pozna še kakšen drug model, proizvajalec ni važen? 

 

Ban 19.07.2016 09:48

V ta rang pride še scott speedster 10

prolocotrade.si/kolesarstvo/k olesa/scott/speedster/

-BLAŽ- 19.07.2016 10:37

Od "udobnih" je vsekakor vreden ogleda tudi Bianchi Interpedia. Imajo v VEB-u nekaj kosov, meni se zdi top izbira kul

www.veb-company.si/kategorija /1277/bianchi-intrepida.html

fuego 19.07.2016 10:52

Giant Defy Advanced ima internal routing, prav tako Scott Solace, Cannondale Synapse... zakaj pa te motijo žice zunaj?

Vsa endurance kolesa imajo kompakt gonilko in 11-32 kaseto....nimajo pa vsi diskov.... 

CKR.SI 19.07.2016 11:56

Kvalitetno kolo ni ravno poceni. Jaz vozim Pinarello Dogma (okvir magnezij in prednja ter zadnja vilica karbon) letnik 2007. Oprema Record in Eurus obroči. Kolesce ima za seboj več kot štiri obsege našega planeta po ekvatorju.presenečenmežik

fuego 19.07.2016 11:59
@CKR.SI:

Kvalitetno kolo ni ravno poceni. Jaz vozim Pinarello Dogma letnik 2007. Oprema Record in Eurus obroči. Kolesce ima za seboj več kot štiri obsege našega planeta po ekvatorju.presenečenmežik

Tipo sprašuje za endurance kolesa ti pa se hvališ z Dogmo...mežik

CKR.SI 19.07.2016 12:22
@fuego:
@CKR.SI:

Kvalitetno kolo ni ravno poceni. Jaz vozim Pinarello Dogma letnik 2007. Oprema Record in Eurus obroči. Kolesce ima za seboj več kot štiri obsege našega planeta po ekvatorju.presenečenmežik

Tipo sprašuje za endurance kolesa ti pa se hvališ z Dogmo...mežik

Povedal sem samo moje mnenje o pravilnem ravnanju, ko se odločamo za investicijo.nedolžen

Anquetil.J 19.07.2016 14:04
Zajle v okvirju so pain in the ass, za uporabnika in mehanike.
Jaz bi se temu izognil oz. sem se.
bodygeometry 19.07.2016 15:26

Vzami Defy-a. In zunanja napeljava ti bo na dolgi rok plus - ker to bo mehanik imel precej raje, kot pa če boš imel notranjo napeljavo. ;)

aiken 19.07.2016 16:39

Ni mi čisto jasno v čem je tako velika prednost zunanjih kablov pred notranjimi na splošno in za mehanika ?

Lopata 19.07.2016 16:55
@aiken:

Ni mi čisto jasno v čem je tako velika prednost zunanjih kablov pred notranjimi na splošno in za mehanika ?

Razen estetike in tistih mikro prihrankov pri vatih, pozitivnih učinkov notranje napeljave zajl in bovdnov ni. Kot prvo je problem v montaži, zaradi česar so te mehaniki zelo veseli. Kot drugo se v primeru tresljajev lahko pojavi neprijeten zvok, ko zajla udarja ob notranjo steno okvirja. Kot tretje ni neobičajno, da zajle speljane po notranjosti okvirja tečejo slabše kot tiste, speljane zunaj. To je tako, iz glave nekaj pomislekov...

SODROVC 19.07.2016 17:24
@bodygeometry:

Vzami Defy-a. In zunanja napeljava ti bo na dolgi rok plus - ker to bo mehanik imel precej raje, kot pa če boš imel notranjo napeljavo. ;)

Sem si te malo "sposodu".
Mene zunanja napeljava na mojih kolesih ne moti. Me pa zanima, kolikokrat se pletenice na zavorah in/ali menjalnikih menja. Ne velikokrat.
Po drugi strani pa: toliko se varčuje pri izdelavi okvirjev in poudarja, kako lahki so dandanes, potem pa notranje napeljave?! A bovdni pa niso teža? Pri zunanji napeljavi jih tisti "notranj del" manjka. presenečen

airex 19.07.2016 22:26

Speedster izgleda tudi relativno poceni glede kaj dobis, ampak nekje piše da ne sprejme plaščev širših od 25mm

Pri notranji napeljavi mislim da ni bovdnov v notranjosti okvirja ali pač ?

Notranja napeljava zato ker boljše zgleda, ne moti ko pereš kolo in pa švic se ne nabira na žice.

S tem imam trenutno največje probleme, nova žica je po par tednih čisto bela, sol se nabira po žici, teče čez bovden zato ta rjavi - tisti kovinski oplet v njem, in pa sol se nabira tudi na koncu zadnjega bovdna na stiku z menjalnikom. Tu se mi je enkrat nabralo toliko soli, da menjalnik ni več prestavljal navzdol po kaseti ker je sol zamašila luknjico pri menjalniku in je držala tudi žico.
 

CKR.SI 19.07.2016 22:30
@airex:

Speedster izgleda tudi relativno poceni glede kaj dobis, ampak nekje piše da ne sprejme plaščev širših od 25mm

Pri notranji napeljavi mislim da ni bovdnov v notranjosti okvirja ali pač ?

Notranja napeljava zato ker boljše zgleda, ne moti ko pereš kolo in pa švic se ne nabira na žice.

S tem imam trenutno največje probleme, nova žica je po par tednih čisto bela, sol se nabira po žici, teče čez bovden zato ta rjavi - tisti kovinski oplet v njem, in pa sol se nabira tudi na koncu zadnjega bovdna na stiku z menjalnikom. Tu se mi je enkrat nabralo toliko soli, da menjalnik ni več prestavljal navzdol po kaseti ker je sol zamašila luknjico pri menjalniku in je držala tudi žico.
 

Ja kaj hudiča pa ti ješ in piješ?presenečen

airex 19.07.2016 22:46

izotonik pa klobase kul

SHad 21.07.2016 09:29

Kupi Pony

airex 21.07.2016 22:09
@SHad:

Kupi Pony


odlična rešitev, tisti s torpedo zavoro sploh nima nobene žice nikjer smeh

Lahko kdo ki se bolje spozna potrdi če KTM strada in pa Scott Speedster spadata med kolesa z bolj udobno/vzdržljivostno geometrijo?


mastif 21.07.2016 22:20
Kaj pa če bi preizkusil par biciklov, preveril če grejo gor plašči širine 28mm, potem pa izbral tebi najudobnejšega. Za piko na i si pa omisliš še fitting?
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI