sync strava and garmin

Domov > Forum > sync strava and garmin

sync strava and garmin

SORTIRAJ PO:
ef100179 28.07.2016 09:52

Kako sync stravo z garmin connect. Torej na stravi imam odpeljane fure in bi to rad prenesel v garmin connect.
Obratno (iz connect v stravo) mi dela avtomatično

Lp 

PrinceUD 28.07.2016 10:28

Avtomatično nikakor ne gre. V Stravi izvozi in shrani .gpx in ga potem ročno uvozi v Connect. Dela preverjeno.

mark_b93 28.07.2016 12:15

Pojdi na tapiriik.com in dodaj Stravo in Garmin. Ko bo povezano se z miško premakni na tisto, ko piše Connected in bos dobil moznost Reconfigure. Pri Stravi odkljukaj send activities to... Garmin, pri Garminu pa ne odkljukaj send activities to...Strava(sicer načeloma to ni potrebno, ker Strava sama zazna podvajanje, samo za vsak slucaj je pa pametno). 
 

Agent041 28.07.2016 15:00
@mark_b93:

Pojdi na tapiriik.com in dodaj Stravo in Garmin. Ko bo povezano se z miško premakni na tisto, ko piše Connected in bos dobil moznost Reconfigure. Pri Stravi odkljukaj send activities to... Garmin, pri Garminu pa ne odkljukaj send activities to...Strava(sicer načeloma to ni potrebno, ker Strava sama zazna podvajanje, samo za vsak slucaj je pa pametno). 
 

Zadeva je res super, vendar POZOR, apziti je potrebno, da se vse predhodno nastavi, preden se kaj začne delati.

Jaz namreč nimam starih tur v Garminu, ker sem kasneje nabavil Garmina in sem sedaj po tem linku povezal Stravo (kjer sem imel vse ture) in Garmina (kjer imam le nekaj mesecev). Na žalost nisem nikjer na začetku videl, kje bi bila možnost kake nastavitve ter sem kliknil sinhroniziraj, saj sem mislil, da bo prvo vse poiskal in me potem vprašal kam kaj hočem.

Vendar mi sedaj avtomatsko obojestransko sinhronizira. Medtem ko je na Garmin Connect to v redu, pa mi sedaj podvojuje dokumente v Stravi. Torej samoizločanje ravno ne deluje kot bi trebalo v Stravi. Sicer ne podvojuje vseh tur, ampak kar večino. Čeprav sem stran takoj zaprl, v ozadju naprej sinhronizira. Tako da mi ne preostane sedaj drugega, kot da ročno brišem vsako podvojeno aktivnost krik Še sreča da imam le za 2 leti kaže jezik

rspehar 23.08.2016 08:04

Tudi jaz imam težavo in sicer: Na Garmin EDGE 1000 mi pokaže, da sem med turo izboljšal dva osebna rekorda. Celotno pot mi avtomatsko prenese v STRAVO, na njej pa teh PR ni nikjer zabeleženih, mi pa STRAVA pokaže dva druga segmenta na poti, kjer sem izboljševal čase. Kaj bi lahko bilo narobe?

 

A se da na kakršen koli način te osebne rekorde za posamezne segmenete, ki sem jih naredil preko GARMIN-a, prenesti v STRAVO?

FMK 23.08.2016 08:30

opcija za prenos iz app v app je tudi syncmy tracks (free) na androidu. izbereš iz katere aplikacije v katero želiš prenest pa količino vnosov in to je to. prenaša pa samo enosmerno.

rspehar 23.08.2016 09:02

Kaj pa na ios?

 

PrinceUD 24.08.2016 10:46
@rspehar:

Tudi jaz imam težavo in sicer: Na Garmin EDGE 1000 mi pokaže, da sem med turo izboljšal dva osebna rekorda. Celotno pot mi avtomatsko prenese v STRAVO, na njej pa teh PR ni nikjer zabeleženih, mi pa STRAVA pokaže dva druga segmenta na poti, kjer sem izboljševal čase............

Garmin ti med rundo  kaže  segmente iz Garmina, ki so drugi kot segmenti ustvarjeni v Stravi. Ti segmenti ti ostanejo samo v Garmin Connect in jih lahko vidiš pod View Segments. Sama tura ti gre potem v Stravo , a ta prebere in ovrednoti segmente ustvarjene v Stravi. Mešanje enih in drugih ni mogoče. Če imaš slušajno Stravo Premium potem si lahko izbereš, da ti Garmin prikazuje segmente iz Strave in boš že med kolesarjenjem videl svoje PR v Stravi.

sf69 24.08.2016 13:00
@rspehar:

Tudi jaz imam težavo in sicer: Na Garmin EDGE 1000 mi pokaže, da sem med turo izboljšal dva osebna rekorda. Celotno pot mi avtomatsko prenese v STRAVO, na njej pa teh PR ni nikjer zabeleženih, mi pa STRAVA pokaže dva druga segmenta na poti, kjer sem izboljševal čase. Kaj bi lahko bilo narobe?

 

A se da na kakršen koli način te osebne rekorde za posamezne segmenete, ki sem jih naredil preko GARMIN-a, prenesti v STRAVO?

Jaz sem imel včeraj isti primer - na vrhu klanca mi je zapisalo PR in sicer sem izboljšal čas za 10s, ko pa sem prišel domov in sinhroniziral s Stravo (imam premium - live segments), mi je prikazalo drugi najboljši čas na tem odseku. Uporabljam Garmin 520.

rspehar 24.08.2016 14:08

Tako je. Imam Stravo Premium. Na spletni strani: connect.garmin.com/modern/seg ments/strava, mi piše naslednje: "Uporabljate odseke Live Segments. Brskajte po odsekih in preglejte napredek s programom Strava v mobilni napravi ali obiščite spletno mesto Strava.com."

 

Če prav razumem, bi mi moralo upoštevati odseke iz Strave, pa mi jih ne ampak upošteva tiste iz Garmina (tako kot sem napisal zgoraj).

rspehar 14.10.2018 18:21
 Imam problem na Stravi. Na posameznem segmentu mi pokaže, da sem postavil nov rekord (novo najhitrejšo vožnjo), ko pa pogledam na Leaderboards (All Time, This Year, Todaj, Following, ... pa tega rezultata ni. Imam kaj narobe v nastavitvah, ....?
PaDe 15.10.2018 08:19
@rspehar
 Imam problem na Stravi. Na posameznem segmentu mi pokaže, da sem postavil nov rekord (novo najhitrejšo vožnjo), ko pa pogledam na Leaderboards (All Time, This Year, Todaj, Following, ... pa tega rezultata ni. Imam kaj narobe v nastavitvah, ....?

Morda aktivnost NI javna? 
rspehar 15.10.2018 12:35
@PaDe
@rspehar
 Imam problem na Stravi. Na posameznem segmentu mi pokaže, da sem postavil nov rekord (novo najhitrejšo vožnjo), ko pa pogledam na Leaderboards (All Time, This Year, Todaj, Following, ... pa tega rezultata ni. Imam kaj narobe v nastavitvah, ....?

Morda aktivnost NI javna? 
Točno to. Sem spremenil nastavitve na javno in sedaj deluje. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI