S triplo na OI

Domov > Forum > S triplo na OI

S triplo na OI

SORTIRAJ PO:
mark 10.08.2016 12:44

Danes so objavili, s kakšnimi prenosi bodo vozili kronometer: 28/11 zadaj in 56/39 spedaj. Na temle forumu se običajno delajo norca iz rekreativca, ki bi potreboval take prenose.

 

Tripla je seveda provokacija.

kovit 10.08.2016 12:57
@mark:

Danes so objavili, s kakšnimi prenosi bodo vozili kronometer: 28/11 zadaj in 56/39 spedaj. Na temle forumu se običajno delajo norca iz rekreativca, ki bi potreboval take prenose.

 

Tripla je seveda provokacija.

Telebajski nasmeh

JaMa 10.08.2016 12:58
@mark:

Danes so objavili, s kakšnimi prenosi bodo vozili kronometer: 28/11 zadaj in 56/39 spedaj. Na temle forumu se običajno delajo norca iz rekreativca, ki bi potreboval take prenose.

 

Tripla je seveda provokacija.

če so pa na tem forumu sami hudi profiči. Večini je bolj kot število zobnikov pomembno da je srednja štanga dovolj močna da lahko udobno naslonijo vamp. 

SODROVC 10.08.2016 17:14
@mark:

Danes so objavili, s kakšnimi prenosi bodo vozili kronometer: 28/11 zadaj in 56/39 spedaj. Na temle forumu se običajno delajo norca iz rekreativca, ki bi potreboval take prenose.

 

Tripla je seveda provokacija.

Je P. Čerin lepo povedal, da bojo imeli mehaniki veliko dela, ker bojo imeli tekmovalci prenose v zg. omenjenih razponih. Torej to ne velja za vse. Če si (ste) pa opazili, tudi teknovalci nimajo vse enakih kadenc. Eni grejo bolj na trdo, drugi bolj vrtijo. zarečeni kruh

alexb 11.08.2016 08:18

Kronometer je imel kar extremen vzpon - več kot 20% pa tudi spust in ravnino, se pravi je bil potreben širok razpon prestavnih razmerij.

mark 11.08.2016 09:49

smehA potem, če si jaz omislim zadaj 28 ali več sem še zmeraj idiot, ki nima pojma o kolesarjenju. Čerin je omenil,da bodo šli tudi nad 28 in  mogoče celo nad 56. Sploh nisem vedel, da delajo tako velike zobnike. Čisto resno, ali niso pravila taka, da morajo imeti komponente, ki so serijsko dobavljive. Jaz v nobeni trgovini nisem videl zobnikov večjih od 53.

Hercio 11.08.2016 10:05
@mark:

smehA potem, če si jaz omislim zadaj 28 ali več sem še zmeraj idiot, ki nima pojma o kolesarjenju. Čerin je omenil,da bodo šli tudi nad 28 in  mogoče celo nad 56. Sploh nisem vedel, da delajo tako velike zobnike. Čisto resno, ali niso pravila taka, da morajo imeti komponente, ki so serijsko dobavljive. Jaz v nobeni trgovini nisem videl zobnikov večjih od 53.

Seveda bos kul (joke)

Pa se anekdotica. Bil sem na eni (vaski) dirkici in bil prica dogodku; dva se pogovarjata, prvi prime bicikel sogovornika za krmilo in sedezno oporo ter ga dvigne od tal. Cez 2 sekundi zmaja z glavo z besedami "mmm... premal togo!" Jest pa v smeh in stran od tam smeh.

Prestavno razmerje dej tako, kot ti pase. Seveda z ozirom na tehnicno skladnost (dovolj dolga/kratka veriga, dovolj dolga/kratka kletka menjalnika,...)

Verizniki so dobavljivi 50, od 52 pa do 56 za vsak zob vec. Morda tud vec. Tudi mali verizniki so dobijo z 39, 42 zob. Morda tudi vec. Dobijo se tudi ovalni verizniki. Ta roba ni kruh, mleko in jajca in zato jih trgovci nimajo na zalogi. Velika sansa je, da tega veriznika zlepa ne bi prodal.

 

Srecno!

bobo 11.08.2016 14:47
@mark:

smehA potem, če si jaz omislim zadaj 28 ali več sem še zmeraj idiot, ki nima pojma o kolesarjenju. Čerin je omenil,da bodo šli tudi nad 28 in  mogoče celo nad 56. Sploh nisem vedel, da delajo tako velike zobnike. Čisto resno, ali niso pravila taka, da morajo imeti komponente, ki so serijsko dobavljive. Jaz v nobeni trgovini nisem videl zobnikov večjih od 53.

Ahhh! Tako je, če misliš, da je prodajalec v trgovini za vogalom profesor...pol pa tak poba predava po forumih, kako je treba dirkat, da dobiš zlato na OI...

mark 11.08.2016 16:07

Ej bučko ne govorim o trafikah za vogalom ampak o spletnih katalogih Shimana in Campe, npr tule www.campagnolo.com/media/file s/035_325_Catalogue_groupset_C ampagnolo_2016.pdf . Sicer si lahko jaz dam pri kovaču narediti tak zobnik, da se bo po tleh drgnil, ampak najbrž to ne velja za normalno proizvodnjo. Sploh so nam pa mehaniki govorili, da menjalniki ne prežvečijo tako velike razlike kot je 56/34.

bobo 11.08.2016 18:03
@mark:

Ej bučko ne govorim o trafikah za vogalom ampak o spletnih katalogih Shimana in Campe, npr tule www.campagnolo.com/media/file s/035_325_Catalogue_groupset_ C ampagnolo_2016.pdf . Sicer si lahko jaz dam pri kovaču narediti tak zobnik, da se bo po tleh drgnil, ampak najbrž to ne velja za normalno proizvodnjo. Sploh so nam pa mehaniki govorili, da menjalniki ne prežvečijo tako velike razlike kot je 56/34.

Ni treba vsem verjet, včasih je najbolje sam probat...
Na tem forumu se strogo trdi, da spredi nad 16 zob razlike ne deluje...ja če zgolj prebereš navodila...
Jaz vozim že par let 53/34...kar je več razlike kot 56/39...no zdaj si vpeljal 56/34...tega nisem probal..se pa pri večji razliki pojavi neugodnost: ko spredi prešaltaš moraš zadaj precej popravljat...
Moraš pa seveda met zadaj long cage... 
Dobi se vse živo. Samo ne v teh splošnih katalogig...
Ne vem pa kakšno je točno pravilo glede serijske proizvodnje. Če bojo 1 dan krono ali triatlonci rabili 66, ga bojo začeli delat...če ne Šimano pa kakšna butična firma...Mislim, da je Martin par let nazaj zmagal 1 krono z 58...
Če rabiš 104 zobe:
 workshop

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI