S kolesom od Goričkega do Pirana

Domov > Forum > S kolesom od Goričkega do Pirana

S kolesom od Goričkega do Pirana

SORTIRAJ PO:
MancaKorelc 16.08.2016 12:57

Živjo!

Zanima me, po katerih cestah je najbolje kolesariti, če želiš od Goričkega do Pirana v enem dnevu. Da se izogneš bolj prometnim cestam, obenem pa si ne podaljšaš preveč poti.

Hvala za nasvete! 

SODROVC 16.08.2016 19:45

Na teh straneh si malo oglej, potem pa si lahko še naložiš GPX sledi, tiste, ki ti pridejo prav. 
Morda ti pride prav le zemljevid, morda RB (roadbook, potna knjiga). Upam, da se boš znašla.
Od Ljubljane do Razdrtega je enostavno, od tam pa lahko greš tule:
ridewithgps.com/routes/158938 72

Lep potovanje ti želim.
 

Nikita 17.08.2016 08:47

Malce sem na hitro probal narisati traso... že "avtomatika" me je preusmerila stran od Maribora...

 

Če se boš oz. ko se boš odločila za pot ti narišem vsaj do Ptuja najkrajšo pot... iz Sobote je približno 45, 46 km... vmes sta dva lažja vzpona in nekaj hupslov... mislim, da je vsega skupaj 140 višinskih metrov. Od Ptuja do Celja pa je vseeno najbolje preko Ptujske gore do Majšperka, tam sta na izbiro dve poti... preko Rogatca ali pa Poljčan in nato preko Štor do Celja. Dalje bodo že drugi bolje vedeli...?

 

Iz katerega kraja na Goričkem pa misliš štartati? Te bo kdo spremjal (avto, prijatelj/prijatejica) ali se podajaš na pot sama? Pred nekaj leti sem sam, večinoma ponoči, prevozil podobno pot, vendar sem imel mimo Celja in skozi Ljubljano kar dva vodiča (naša znana ultramaratonca), tako da sta mi ta dva vozlja minila brez zapletov. Sem se pa "izgubil" v Kopru... in se znašel namesto v Bertokih nekje v pristanišču, he, he... Kako čudno izgleda navadno neka pot, če se pelješ kontra... iz Kopra proti "celini" se pripeljem z  zavezanimi očmi... kontra pa izgleda.... hm... zelo neznano!

 

Še to sem se spomnil: S smeri Štor sva se po navodilih oz. vodenju "vodiča" peljala dalje po nekih stranskih cestah, kajti po tisti stari "glavni" se naj ne bi smelo? Tu si boš morala oz. se bomo potrudili tule, da ti podamo informacije, skozi Ljubljano pa jaz ne bi šel... oz. pri Domžalah proti južnemu delu Ljubljane in nekje mimo ter po Barju do Vrhnike. Seveda pa bodo drugi iz teh krajev zadevo lahko obrazložili veliko bolj podrobno, natančno in predvsem, da ti priporočijo kar najbolj ugodno traso.

CKR.SI 17.08.2016 08:56
@Nikita:

Malce sem na hitro probal narisati traso... že "avtomatika" me je preusmerila stran od Maribora...

 

Če se boš oz. ko se boš odločila za pot ti narišem vsaj do Ptuja najkrajšo pot... iz Sobote je približno 45, 46 km... vmes sta dva lažja vzpona in nekaj hupslov... mislim, da je vsega skupaj 140 višinskih metrov. Od Ptuja do Celja pa je vseeno najbolje preko Ptujske gore do Majšperka, tam sta na izbiro dve poti... preko Rogatca ali pa Poljčan in nato preko Štor do Celja. Dalje bodo že drugi bolje vedeli...?

 

Iz katerega kraja na Goričkem pa misliš štartati?

Boljša je varianta čez Poljčane. Iz Celja jaz vozim mimo Rimskih toplic v Hrastnik in preko Litije v Ljubljano. 

Nikita 17.08.2016 09:04
@CKR.SI:
@Nikita:

Malce sem na hitro probal narisati traso... že "avtomatika" me je preusmerila stran od Maribora...

 

Če se boš oz. ko se boš odločila za pot ti narišem vsaj do Ptuja najkrajšo pot... iz Sobote je približno 45, 46 km... vmes sta dva lažja vzpona in nekaj hupslov... mislim, da je vsega skupaj 140 višinskih metrov. Od Ptuja do Celja pa je vseeno najbolje preko Ptujske gore do Majšperka, tam sta na izbiro dve poti... preko Rogatca ali pa Poljčan in nato preko Štor do Celja. Dalje bodo že drugi bolje vedeli...?

 

Iz katerega kraja na Goričkem pa misliš štartati?

Boljša je varianta čez Poljčane. Iz Celja jaz vozim mimo Rimskih toplic v Hrastnik in preko Litije v Ljubljano. 

... tole preko Rimskih Toplic in dalje.... meni osebno ni všeč. Iz Celja do Laškega in še malo dalje, pa tudi po tisti soteski do Hrastnika je dokaj velik promet, ne ravno dobra cesta, predvsem pa je nevarno... tam je veliko nesreč. Tudi teren se meni zdi bolj zahteven... kakor preko Trojan. Tisto zvoziš in imaš mir, po tvoji varianti pa gre cesta veliko gore i dole, kakor se temu pravi. Aja... iz Litije do Ljubljane vodi sicer tudi neka vzporedna cesta po dolini Besnice, vendar več niti ne vem... kako to izgleda. Minilo je že preko deset let, ko sem bil tam nazadnje.

 

Nenazadnje moramo računati tudi, da se Manca najverjetneje na pot podaja s trekingom, mogoče  s kar nekaj kilogramčki prtljage in že to ji bo pobralo kar nekaj več moči, kakor če bi šla samo s specialko in imela avto spremstvo odzadaj.

CKR.SI 17.08.2016 09:21
@Nikita:
@CKR.SI:
@Nikita:

Malce sem na hitro probal narisati traso... že "avtomatika" me je preusmerila stran od Maribora...

 

Če se boš oz. ko se boš odločila za pot ti narišem vsaj do Ptuja najkrajšo pot... iz Sobote je približno 45, 46 km... vmes sta dva lažja vzpona in nekaj hupslov... mislim, da je vsega skupaj 140 višinskih metrov. Od Ptuja do Celja pa je vseeno najbolje preko Ptujske gore do Majšperka, tam sta na izbiro dve poti... preko Rogatca ali pa Poljčan in nato preko Štor do Celja. Dalje bodo že drugi bolje vedeli...?

 

Iz katerega kraja na Goričkem pa misliš štartati?

Boljša je varianta čez Poljčane. Iz Celja jaz vozim mimo Rimskih toplic v Hrastnik in preko Litije v Ljubljano. 

... tole preko Rimskih Toplic in dalje.... meni osebno ni všeč. Iz Celja do Laškega in še malo dalje, pa tudi po tisti soteski do Hrastnika je dokaj velik promet, ne ravno dobra cesta, predvsem pa je nevarno... tam je veliko nesreč. Tudi teren se meni zdi bolj zahteven... kakor preko Trojan. Tisto zvoziš in imaš mir, po tvoji varianti pa gre cesta veliko gore i dole, kakor se temu pravi. Aja... iz Litije do Ljubljane vodi sicer tudi neka vzporedna cesta po dolini Besnice, vendar več niti ne vem... kako to izgleda. Minilo je že preko deset let, ko sem bil tam nazadnje.

 

Nenazadnje moramo računati tudi, da se Manca najverjetneje na pot podaja s trekingom, mogoče  s kar nekaj kilogramčki prtljage in že to ji bo pobralo kar nekaj več moči, kakor če bi šla samo s specialko in imela avto spremstvo odzadaj.

Od Celja se lahko vozi tudi po drugi strani Savinje. Soteska proti Hrastniku je edini omembe vreden vzpon do Ljubljane po glavni cesti. Cesta je dovolj široka, res pa je, da je v tem času malo prometnejša zaradi obvoza za Zidani most. Iz Litije po dolini Besnice čez Trebeljevo in naprej v Ljubljano je povezano z nekaj kilometrskim vzponom na Trebeljevo, ki pa ni nič posebnega. Možno pa je iz Litije voziti tudi po lokalni cesti na drugi strani Save, kjer pa je 500metrski makadamski odsek.

Nikita 17.08.2016 09:52

No, saj vi, kateri ste od tam doma veliko bolje veste... kje je najbolje.

 

Sam se ponudim, da ji na bikemap.net-u narišem progo (samo naj javi, kje štarta, čeprav nekako slutim, da iz Hodoša) od starta pa tam nekje do Ptuja, Celja.

CKR.SI 17.08.2016 10:26
@Nikita:

No, saj vi, kateri ste od tam doma veliko bolje veste... kje je najbolje.

 

Sam se ponudim, da ji na bikemap.net-u narišem progo (samo naj javi, kje štarta, čeprav nekako slutim, da iz Hodoša) od starta pa tam nekje do Ptuja, Celja.

Bakovci, Žihlava, Juršinci? Tu se vozim jaz.kul

Nikita 17.08.2016 10:58
@CKR.SI:
@Nikita:

No, saj vi, kateri ste od tam doma veliko bolje veste... kje je najbolje.

 

Sam se ponudim, da ji na bikemap.net-u narišem progo (samo naj javi, kje štarta, čeprav nekako slutim, da iz Hodoša) od starta pa tam nekje do Ptuja, Celja.

Bakovci, Žihlava, Juršinci? Tu se vozim jaz.kul

Seveda... samo, da preveč raznih ovinkov in omemb vasic lahko kolesarko seveda zmede... Bolj se nagibam k temu, da bi jo usmeril direkt v Dokležovje... ob hitri cesti do Lipovec, Bratonec... v Veržeju je lahko spet problem... ali pa po daljši poti do Križevec in od tam proti Kupetincem... morda po ravnem do Žihlave?... ojoj... ni tako enostavno, če si od drugod.

 

Se pa nič ne javlja... si je premislila ali pa še spi oz. je v službi?

SHad 17.08.2016 11:46
@Nikita:

No, saj vi, kateri ste od tam doma veliko bolje veste... kje je najbolje.

 

Sam se ponudim, da ji na bikemap.net-u narišem progo (samo naj javi, kje štarta, čeprav nekako slutim, da iz Hodoša) od starta pa tam nekje do Ptuja, Celja.

Če boš kaj risal objavi, me tudi zanima ta trasa.
Najboljše, da kar narediš štart na Trdkovi na tromeji :)
 

crni2 17.08.2016 12:09

Živjo,

Šodrovcu se je verjetno izmuznila povezava pri "Na teh straneh si malo oglej...", pa ti pripenjam povezavo na brevetarske zemljevide.

Od Ptuja do Razdrtega (potem pa po "Šodrovsko"):

www.randonneurs.si/br_profil. aspx?key=wXkMz5HdMJCXJBJk

Do Ptuja lahko prideš tudi tako:

www.randonneurs.si/br_profil. aspx?key=GZn14XbmLuvtyL46

Potne knjige (križišče levo/desno...) in GPS sledi za zgornji trasi:

www.randonneurs.si/br_history .aspx?key=GZn14XbmLuvtyL46

Aja, pa če greš obvozit LJ po severni strani, priporočam v Dobravi desno proti Horjulu in tam levo v Vrhniko - za ca. 100 višincev in par km več se ogneš živce parajoči povezavi Brezovica-Vrhnika

Pa varno vožnjo.

Tika 17.08.2016 12:34

Živjo,
ker vidim, da je tema že odprta... :)
Imam ravno tako plan prekolesariti Slo iz Goričkega v Piran v enem dnevu. S specialko in praktično nič prtljage... Začela bi rada na skrajnem SV, ampak res ne vem iz kje bi bil najboljši štart - Markovci, Hodoš? Trenutno živim v Nemčiji, tako da res ne poznam lepih kolesarskih poti v Slo, zato bi bila izredno vesela, če bi mi lahko kdo svetoval oz. celo izrisal gps traso (Nikita?) - imam Garmin edge 520, tako da navigacija bi morala laufat :)
Če pa kdo želi, se mi pa lahko pridruži ... ;) 

Nikita 17.08.2016 13:07
@Tika:

Živjo,
ker vidim, da je tema že odprta... :)
Imam ravno tako plan prekolesariti Slo iz Goričkega v Piran v enem dnevu. S specialko in praktično nič prtljage... Začela bi rada na skrajnem SV, ampak res ne vem iz kje bi bil najboljši štart - Markovci, Hodoš? Trenutno živim v Nemčiji, tako da res ne poznam lepih kolesarskih poti v Slo, zato bi bila izredno vesela, če bi mi lahko kdo svetoval oz. celo izrisal gps traso (Nikita?) - imam Garmin edge 520, tako da navigacija bi morala laufat :)
Če pa kdo želi, se mi pa lahko pridruži ... ;) 

GPS traso ti ne morem, niti ne vem kako, izrisati. Za sedaj uporabljam še polar CS600... navigacijo pa imam vedno samo v glavi, he, he...

 

Glej... Markovci so malo stran od te ceste Hodoš - Sobota in nič ne pridobiš na razdalji. Pa v enem delu proti Šalovcem je tako slaba cesta... da boš prej odnehala, kakor se vzpodbudno peljala naprej. Vseeno... pokrajina, kraj je lep, zato ti pripenjam sliko kraja Markovci z letošnjega junija... me je pa za fotografije poprosil en Francoz slovenskega porekla, saj je bila njegova mati ravno iz Markovec:

uploaded

Pa še pogled z drugega hriba:

uploaded


V glavnem imaš od Hodoša do prve večje "ovire", to pa je mesto Sobota 30 km... Dalje pa je že potreben nekoliko bolj podroben opis oz. res neka navigacija. Ptuj je od Sobote oddaljen cca. 45 km... lahko pa se zaide in ta razdalja naraste že na 70 km (preko Ljutomera, Ormoža). In če se ti to zgodi nekajkrat... bo pot morda daljša za kakšno stotko.

 

In če hočeš priti na izgodišče z vlakom... je Hodoš najbolj primerna lokacija za štart!

CKR.SI 17.08.2016 13:24

Od Murske Sobote do Ptuja:

MS-Krog-Bakovci-Dokležovje-V eržej-Boreci-Ključarovci-Kok oriči-Bolehnečici-Grabšinci -Juršinci-Gabrnik-Mostje-Podv inci-Ptuj.

Nikita 17.08.2016 13:47
@CKR.SI:

Od Murske Sobote do Ptuja:

MS-Krog-Bakovci-Dokležovje-V eržej-Boreci-Ključarovci-Ko inci-Ptuj.

V zadnjem času sem se dvakrat peljal... Kokoriči - Belehnečici - Žihlava.... zelo, zelo slaba cesta. Drži pa, da je tega morda 10 km in kakšen meter.

 

Tudi drži... da če pride iz Goričkega oz. po cesti Hodoš - Sobota, bi jo jaz usmeril že pred Soboto tam pri BTC-ju proti Noršincem in pred njimi v Rakičan. Dva kilometra traktorsko-kolesarske steze pa bi že premagala med Rakičanom in Lipovci. Tako bi Sobota in Bakovci odpadli. Vsekakor pa zadeve ne smejo biti komplicirane, da ne bi navigator "popenil"... oz. če ji kaj odpove, da v tem primeru ne križari naokrog.

Tika 17.08.2016 16:48

Ok super, hvala za nasvete in pomoč!
Bom izrisala traso na bikemap predno grem (cca 2 tedne) in bi bila potem vesela še kakšnih nasvetov! ;)
Hvala za sedaj! 

Nikita 17.08.2016 18:56
@Tika:

Ok super, hvala za nasvete in pomoč!
Bom izrisala traso na bikemap predno grem (cca 2 tedne) in bi bila potem vesela še kakšnih nasvetov! ;)
Hvala za sedaj! 

Takoj, ko jo narišeš... pripni tule bližnjico, da vsaj od Goričkega do Sobote tam morebitne pripombe. mežik

 

In komaj sedaj sem prebral (pač površnež), da se ti lahko pridružimo. Če bom imel čas (to navadno ni problem), te nekje pred Soboto počakam in usmerim mimo pasti Sobote in Obmurske dežele. Žal pri nas praktično ni kolesark na specialki... tako da se boš morala zadovoljiti pač z moško družbo. Če pa bi bila s trekingom, pa bi probal zraven pridobiti še mojo pajdašico... tam do Žihlave in potem nazaj bi že zmogla.

 

Bi se npr. kar zaklel, da je prevoziti Soboto večji problem kakor Ptuj, čeprav je Ptuj večje mesto. V Ptuj prideš po eni cesti, se je držiš, pelješ skozi mesto, vidiš Dravo in most in veš, da moraš preko. Potem... eno nevarno križišče, kjer moraš pač levo in paziti, da te z desne ne podrejo in čez sto metrov zaviti desno... oznaka pa je Majšperk. Če pa greš z Goričkega moraš v Soboti prečkati mislim da štiri dokaj prometne ceste..., prevoziti tri manše in dva velika rondoja, kjer je polno prometa... pa tudi Sobota ni za slovenske razmere ravno vasica... In ker smo na ravnici, je okoli Sobote seveda veliko cest... tako da je dober opis ali kar neki vodič priporočljiv.

Tika 17.08.2016 21:26

Nikita, odlično - bom več kot vesela pomoči, družbe pa še toliko bolj! Nič skrbeti, v triatlon klubu tu v Nemčiji sem itak edina punca, tako da sem navajena samo moške družbe, hehe ;)

Bom pripela link s traso enkrat drugi teden ...

Nikita 18.08.2016 06:46
@Tika:

Nikita, odlično - bom več kot vesela pomoči, družbe pa še toliko bolj! Nič skrbeti, v triatlon klubu tu v Nemčiji sem itak edina punca, tako da sem navajena samo moške družbe, hehe ;)

Bom pripela link s traso enkrat drugi teden ...

Nekaj bomo probali organizirati, ni problem. Vendar... morala boš dati nekaj več podatkov... torej kdaj bi to vozila (med tednom ali za vikend?), kako misliš priti do Hodoša oz. če te bo kdo vsaj na daljavo spremljal z avtom... štartati bo treba po mojem dokaj zgodaj, torej približno ura, da se nekje dogovorimo za srečanje in morda še kaj.

 

Do Ptuja oz. Hajdine te skoraj 100% pospremim/o, dalje pa morda kaj pomaga Princess?

 

Bo pa problem pred Ljubljano oz. pri Trzinu. Ima kdo kakšen predlog, kako se izogniti tako Trzina, kakor vsaj na malo Ljubljane? Ko boš enkrat mimo Ljubljane... si itak zmagala, nekje od Podnanosa itak gre cesta več ali manj samo navzdol, he, he...

CKR.SI 18.08.2016 08:28
@Nikita:
@Tika:

Nikita, odlično - bom več kot vesela pomoči, družbe pa še toliko bolj! Nič skrbeti, v triatlon klubu tu v Nemčiji sem itak edina punca, tako da sem navajena samo moške družbe, hehe ;)

Bom pripela link s traso enkrat drugi teden ...

Nekaj bomo probali organizirati, ni problem. Vendar... morala boš dati nekaj več podatkov... torej kdaj bi to vozila (med tednom ali za vikend?), kako misliš priti do Hodoša oz. če te bo kdo vsaj na daljavo spremljal z avtom... štartati bo treba po mojem dokaj zgodaj, torej približno ura, da se nekje dogovorimo za srečanje in morda še kaj.

 

Do Ptuja oz. Hajdine te skoraj 100% pospremim/o, dalje pa morda kaj pomaga Princess?

 

Bo pa problem pred Ljubljano oz. pri Trzinu. Ima kdo kakšen predlog, kako se izogniti tako Trzina, kakor vsaj na malo Ljubljane? Ko boš enkrat mimo Ljubljane... si itak zmagala, nekje od Podnanosa itak gre cesta več ali manj samo navzdol, he, he...

Prednost trase po Zasavju je tudi v tem, da se po prihodu v Ljubljano hitreje in manj komplicirano prepeljemo čez mesto. Iz doline Besnice se preko prelaza na Pečarju nadaljuje po Litijski cesti na Hradeckega in naprej na Ižansko cesto. Na prvem semaforju desno in po Hladnikovi naprej do Ceste v Mestni log na Vič. Po Tbilisijski na Tržaško in ostane samo še naravnost do cilja.mežik

V primeru, da se vstraja pri štajerski varianti čez Domžale, se tam zavije levo proti Šentjakobu in po Šmartinski cesti do Kajuhove. Po Kajuhovi ves čas do konca pod Golovcem na Hradeckega in kot že zgoraj napisano naprej.smeh

princess 18.08.2016 18:43

Do Ptuja te je Nikita pripeljal, naprej pa Majšperk, Poljčane, Slovenske Konjice, Frankolovo, Žalec, Trojane....od Domžal naprej bodo pa ljubljančani kako pametno varianto dali. Mi gremo sicer kar direkt čez Črnuče, ampak mi je tisti del od Domžal do Vrhnike najbolj zoprn :-(. Ostalo kar po glavni, pa je...

Če bo čez vikend in ni kaj drugo v planu, se lahko pridružim od Ptuja do Slovenskih Konjic (če ne bom prepočasna...)


donALESIO 18.08.2016 19:28

Mogoče sem spregledal datum odhoda? kdaj pa greš? lp

MancaKorelc 18.08.2016 22:28

Woohooo, hvalaaa! :) Malo sem se sicer izgubila med vsemi komentarji. :D Grem s trekingom z nekaj prtljage (voda predvsem), brez spremstva. :)

Sicer je glavna ideja 300 km v enem dnevu, tako da je konec koncev lahko tudi kje drugje. Moram pa pohitet, drugače bo prekratek dan. :P
 

Sicer se od LJ do Pirana znajdem, ker sem to že vozila, in tudi v okolici LJ sem kar domača, do MS bi pa rabila čim bolj ravno traso brez večjih vzponov.

CKR.SI 18.08.2016 22:57

kraji.eu/city_distance/slo

Od Hodoša preko Ptuja do Pirana nanese 350km.mežik  Bo kar potrebna lučka.smehZa vožnjo brez nje je potrebno neto povprečje je 25km/h.nagubano čelo Vmes pa je seveda kar nekaj mestnih cest.smeh

Roko460 19.08.2016 07:53

V kratkem je šel Zoran iz Celja v Piran, mogoče kaj pomaga?

www.strava.com/activities/680 525610

Sori Zoran, te moram pohvalit.
 
LP, Rok 

MancaKorelc 19.08.2016 10:12

Ja, saj mi je že jasno, da bom morala štartati sredi noči. :D Super, od CE do morja je! Do CE pa preko MB ali Ptuja? Namig: kjer je bolj ravno. :) 

Bravo, Zoran! :) 

lancearmstrong 19.08.2016 10:47

po moje je boljša varianta na Ptuj pa priključiš pri Slovenski Bistrici na cesto proti Celju.

CKR.SI 19.08.2016 11:04
@lancearmstrong:

po moje je boljša varianta na Ptuj pa priključiš pri Slovenski Bistrici na cesto proti Celju.

Ptuj-Lovrenc na Dravskem Polju in pod Ptujsko Goro desno proti S. Bistrici.

MancaKorelc 19.08.2016 11:26

Zakon ste, hvala ful! Bom izrisala mapo in jo prilepila sem. Se še javim, če bo zmanjkal kak odsek. :)

fuego 19.08.2016 11:34
@MancaKorelc:

Zakon ste, hvala ful! Bom izrisala mapo in jo prilepila sem. Se še javim, če bo zmanjkal kak odsek. :)

Po moje je vseeno manj prometa in manj klancev čez Ptujsko goro....

ridewithgps.com/routes/159652 85

Od Bistrice do Konjic sta dva kar precej strma hupserja .....

1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI