Beltinski kolesarski maraton

Domov > Forum > Beltinski kolesarski maraton

Beltinski kolesarski maraton

SORTIRAJ PO:
Nikita 05.09.2016 09:27

Kolesarski klub

Prekmurje Beltinci

Panonska 113, 9231 Beltinci

 

Razpis:


  B e l t i n s k i   k o l e s a r s k i   m a r a t o n 

 

Kolesarski klub "Prekmurje" Beltinci organizira v akciji Slovenija kolesari, Beltinski kolesarski maraton.

 

Datum prireditve: maraton bo v nedeljo 18. septembra 2016.

 

Start in cilj: Start bo ob 10˙00 uri pred gasilskim domom v Beltincih, cilj bo na istem mestu.


 

P r o g e :

 

- daljša - 70 km - potek:

 

Beltinci - Bogojina - Motvarjevci - Prosenjakovci - Šalovci - Gornji Petrovci - Križevci - Kančevci - Andrejci - Selo - Tešanovci - Bogojina - Beltinci.


www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-daljsa-proga/

 

- srednja - 45 km - potek:

 

Beltinci - Ivanci - Martjanci - Moravske Toplice - Tešanovci - Bogojina - Beltinci.


www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-srednja-proga/

 

- krajša - 30 km - potek:

 

Beltinci - Ivanci - Martjanci - Moravske Toplice - Tešanovci - Bogojina - Beltinci.


www.bikemap.net/en/route/3270 rski-maraton-krajsa-proga/

 

Prijave: Na dan prireditve od 08˙30 do 09˙45 pri startnem mestu.

 

Startnina: 12 € (imetniki olimpijske kartice in klubi imajo 10% popust). Startnina vključuje poleg organizacije in varovanja še priložnostne medalje in toplo malico.

 

Po maratonu bo podeljena posebna nagrada majmlajšemu in najstarejšemu udeležencu, ter najštevilčnejši ekipi na maratonu.

 

Opozorilo: Vsi udeleženci so dolžni upoštevati cestno prometne predpise. Vsi udeleženci vozijo na lastno odgovornost. Organizator ne odgovarja za morebitno nastalo škodo za meterialu ali za poškodbe na ljudeh. Otroci do 14. leta starosti se lahko udeležijo maratona samo v spremstvu staršev in skrbnika.

 

Proge so označene s talnimi označbami ali pa z usmerjevalnimi tablami.

 

Prisrčno vabljeni!

 

Kolesarski klub

Prekmurje Beltinci

 

Priporočamo uporabo varnostnih čelad!

Nikita 05.09.2016 09:46

Nekaj slikic... prešnjih let, tele so iz 2013, za kaj starejšega bom moral malce pobrskati.

 

uploaded

Iz Bukovnice proti Motvarjevcem... drugi vzpon in prvi malce bolj strm in daljši. Za nekaj produkcije "švica" bo že!

uploaded

Osamljenec... pa mu vseeno gre...

uploaded

Malce večja skupina... tile že malce tekmujejo... pa je pot še dolga, dolga... in tudi težka!

uploaded

Žeja... pametno je piti, bolje prej, kot kasneje, ko je že prepozno...

uploaded

Zadnji vzpon... pri Vučji gomili. Od te vasice naprej... samo še dol, dol...

uploaded

No ja... tudi pred Tešanovci je po spustu iz Vučje Gomile še manjši hupsl, kakor pravimo.

uploaded

Vštric...? Bogokletno dejanje, kar se tiče cestno-prometnih predpisov, he, he...

 

Če še kaj vsaj za silo zanimivega najdem, bom pripel. Upam, da se vidimo v čim večjem številu?

Nikita 05.09.2016 14:10

Jimek... hvala lepa za dva plusa, he, he... Ker vidim, da spremljaš temo, bi te lepo prosil, da mi probaš preskrbeti podatek, koliko udeležencev je bilo na včerajšnjem maratonu na Gradu. Za dan prej pri brevetu bi jih naj bilo prijavljenih sicer enaindvajset, vendar je bila po sliki sodeč udeležba nekoliko nižja.

 

Vseeno, koliko jih je/vas je včeraj kolesarilo? Mene taki podatki zanimajo, da ne bo spet kdo preveč modroval o tem! Malo se sicer "smeti" po temi, vendar mislim, da se organizator ne enega in ne drugega maratona ne bo hudoval! presenečen

Nikita 06.09.2016 10:26

Ponovno dodajam trase, eno po eno, ker je nekaj na tem bikemap.net-u zaštekalo...

 

Najprej najkrajša proga v dolžnini 31 km, primerna predvsem za slabše pripravljene kolesarke in kolesarje, za mlajše, za t. i. nedeljske kolesarke in kolesarje. Je popolnoma ravna razen... dveh prehodov preko avtoceste.

 

www.bikemap.net/sl/route/3270 393-2015-0920-beltinski-kolesa rski-maraton-krajsa-proga/

Nikita 06.09.2016 10:32

Nadalje prpenjam bližnjico do trase srednje dolžine 44 km, katera pa je že nekoliko zahtevnejša in primerna za rekreativce, kateri tako traso vzamejo sicer resno, niso pa ravno "največji" ljubitelji voženj v hrib, niti neki ljubitelji dirkanja. Vsebuje vseeno nekaj strmejših klancev, višinske razlike je za 300 v.m.

 

www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-srednja-proga/

 

 

Nikita 06.09.2016 10:37

In končno še zadnja, najdaljša trasa v razdalji cca. 70 km, primerna za bolje pripravljene kolesarke (ja, tudi za ženske seveda ni prepovedano voziti ne te, ne kakšne druge proge) in kolesarje. Skupno je za 620 v.m. vzponov, kar je za tako razdaljo že kar solidno.

 

www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-daljsa-proga/

SHad 06.09.2016 10:57
@Nikita:

Jimek... hvala lepa za dva plusa, he, he... Ker vidim, da spremljaš temo, bi te lepo prosil, da mi probaš preskrbeti podatek, koliko udeležencev je bilo na včerajšnjem maratonu na Gradu. Za dan prej pri brevetu bi jih naj bilo prijavljenih sicer enaindvajset, vendar je bila po sliki sodeč udeležba nekoliko nižja.

 

Vseeno, koliko jih je/vas je včeraj kolesarilo? Mene taki podatki zanimajo, da ne bo spet kdo preveč modroval o tem! Malo se sicer "smeti" po temi, vendar mislim, da se organizator ne enega in ne drugega maratona ne bo hudoval! presenečen

Mislim da nas je bilo 19, dveh žena ni pustila :)

Kje si pa gledal slike od breveta?
Prosim za linke.

Lp
 

morison 06.09.2016 10:57
@Nikita:

Jimek... hvala lepa za dva plusa, he, he... Ker vidim, da spremljaš temo, bi te lepo prosil, da mi probaš preskrbeti podatek, koliko udeležencev je bilo na včerajšnjem maratonu na Gradu. Za dan prej pri brevetu bi jih naj bilo prijavljenih sicer enaindvajset, vendar je bila po sliki sodeč udeležba nekoliko nižja.

 

Vseeno, koliko jih je/vas je včeraj kolesarilo? Mene taki podatki zanimajo, da ne bo spet kdo preveč modroval o tem! Malo se sicer "smeti" po temi, vendar mislim, da se organizator ne enega in ne drugega maratona ne bo hudoval! presenečen

Koliko  je  bilo  udeležencev  na  maratonu  ne  vem, ker  nisdem  bil  tam in ker  sem  letošnjo  kolesarsko  sezono  žal  že  končal  zaradi  poškodbe.......
Vem  le  edino  to, da  je  bil  štart  in  cilj  na  Madžarskem. 

Nikita 06.09.2016 11:08
@SHad:
@Nikita:

Jimek... hvala lepa za dva plusa, he, he... Ker vidim, da spremljaš temo, bi te lepo prosil, da mi probaš preskrbeti podatek, koliko udeležencev je bilo na včerajšnjem maratonu na Gradu. Za dan prej pri brevetu bi jih naj bilo prijavljenih sicer enaindvajset, vendar je bila po sliki sodeč udeležba nekoliko nižja.

 

Vseeno, koliko jih je/vas je včeraj kolesarilo? Mene taki podatki zanimajo, da ne bo spet kdo preveč modroval o tem! Malo se sicer "smeti" po temi, vendar mislim, da se organizator ne enega in ne drugega maratona ne bo hudoval! presenečen

Mislim da nas je bilo 19, dveh žena ni pustila :)

Kje si pa gledal slike od breveta?
Prosim za linke.

Lp
 

Tole bi naj bila slika pred štartom... breveta.

 

www.facebook.com/photo.php?fb id=1428114673872264 &set=a.105975916086153.118 74.100000212349870 &type=3 &theater

 

Za maraton Jimek piše, da je bil štart in cilj... na Madžarskem????

Nikita 06.09.2016 11:12

Vidim tudi, da je enostavno povedano kriza... kar se tiče udeležb. Saj razumem, da veliko nekdanjih udeležencev več pač ne sodeluje... imajo druge prioritete, nekateri tudi, ker so vzeli maratone dobesedno za dirkanje in vsak jim pač tega ne ponudi... tudi ni razglasitev in s tem izpolzni slava, he, he...

 

Aja, v nedeljo je bil tudi maraton, nekdaj solidno obiskan, v Moravskih Toplicah. Ima kdo kakšne podatke o udeležbi, morebiti kolesarjev iz drugih krajev Slovenije, morda tujine. Nekdaj... ničesar ni manjkalo.

 

Za oba zgoraj omenjena maratona pa preklemansko velja, da ni nobene reklame, nobenega poštenega obveščanja, kdaj, kje, kako, zakaj??? In rezultati so tu, bil sem na prvem maratonu Krajinskega parka, mislim, da nas je bilo veliko število. Potem... po kakšnem letu ali dveh... je šlo samo navzdol. Enako verjetno velja za Moravske Toplice, tu udeležba, neko obveščanje in verjetno še marsikaj... pada iz leta v leto.

 

Zato ravno upam, da se v Beltincih pač zbere podobno število, kakor lansko leto. To bi bilo čisto dovolj, kajti ta maraton nikoli ni slovel po nekem rom-pom-ponu in mislim, da tudi letos organizator ne pripravlja kakšnega presenečenja v tem smislu.

SHad 06.09.2016 11:12

Ja v Pityerszer

www.obcina-grad.si/objava/157 71
 

Nikita 06.09.2016 11:18
@SHad:

Ja v Pityerszer

www.obcina-grad.si/objava/157 71
 

No... po pripetem pač vidim, da imajo namesto maratona bolj neko spoznavanje krajinskega parka... ampak, čeprav nas je veliko, kateri niti v sanjah ne pomislimo, da bi dirkali na maratonih (dobro, peljemo se v okviru možnosti že malce hitreje), tudi nismo neki pretirani ljubitelji razgledovanja pokrajine, hiš in še česa medtem, ko se vozimo s kolesi. To enostavno pač ne gre skupaj... (moje mnenje). Število udeležencev pač potrjuje temu, da je ta pot napačna... seveda pod predpostavko, da hočejo imeti po vsej sili "maraton", namesto kakšnega spoznavnega izleta.

piki7 06.09.2016 11:47
Linki s predstavitvijo prog še vedno ne delajo...
Nikita 06.09.2016 11:51
@piki7: Linki s predstavitvijo prog še vedno ne delajo...

Meni ponovno ne delata daljša in srednja proga... čeprav sem prej vse preveril. Odpiral sem tudi edit... vendar nič popravljal.

 

Od momenta, to je nekje na začetku leta, ko so aplikacijo nekaj spreminjali... so zadeve zakomplicirane, ne prevaja, tudi samo angleščino mislim, da se ne da uporabljati.

 

Za sedaj... je, kakor je. In za sedaj... vse dela na facebooku. Probaj se priključiti skupini Pomurje kolesari... točno ne vem, je zaprta ali odprta skupina.

Nikita 14.09.2016 09:02

Ker je do maratona še 4 dni... ponovno pripenjam bližnjice do tras. Upam, da bo to sedaj delalo... spremenil sem sicer ime datotek (pravilni datumi izvedbe maratona), vse ostalo pa je ostalo nespremenjeno...

 

Najkrajša proga:

 

www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-krajsa-proga/

 

Srednja proga:

 

www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-srednja-proga/

 

Še najdaljša trasa:

 

www.bikemap.net/sl/route/3270 rski-maraton-daljsa-proga/

 

Prisrčno vabljeni v Prekmurje, v osrčje Dolinskega!

Nikita 14.09.2016 09:11

In še kakšna slikica... v arhivi imam s tega maratona na žalost malo materiala... tako, da se fotografije vsako leto pač bolj ponavljajo... kakor da bi se videlo kaj novega: tole so slikice iz 2006... ker sem verjetno vozil, jih imam samo s štartno/ciljnega prostora.

uploaded

Ahu... nekaj znancev, že težje prepoznavnih... saj so še mladeniči, kaj mladeniči, pionirčki, a?

uploaded

Prostor za prijave...

uploaded

Gasilski dom je bil še v "izgradnji" oz. verjetno razširitvi.

uploaded

 

uploaded

Nikita 16.09.2016 18:48

Še dva dni oz. nekaj manj... do štarta.

 

So me pa nekateri kolegi skupine Pomurje kolesari na facebooku opozorili, da je to edini maraton, kjer se dobi langaš. He, he... če je z "česnjekon" je to zakon, a?

 

Kar se tiče predstavitve tras sem obupal... vse naredil enako kot lani, takrat so povezave delale, letos pa so nekaj izgleda prckali po tem bikemap.net-u. Mogoče bi moral dati imena krajša ali pa vsako pripeti v posebnem komentarju posebej. Kakor koli... noben se ne bo izgubil.

 

migaj 18.09.2016 14:11

Prišel zadnji trenutek, odpeljal srednjega - lepa proga, še posebej po vrhu Goričkega.
Dobra mineštra z zličniki, langaš pa sem boljši polovici nesel, ker žal ne more na kolo.
Hvala Tondach skupini-ci, da smo se skupaj peljali - je bilo prijetneje.
Če bo kdo zalepil delujoči link prog -hvala mu vnaprej.

 

Nikita 19.09.2016 08:21
@migaj:

Prišel zadnji trenutek, odpeljal srednjega - lepa proga, še posebej po vrhu Goričkega.
Dobra mineštra z zličniki, langaš pa sem boljši polovici nesel, ker žal ne more na kolo.
Hvala Tondach skupini-ci, da smo se skupaj peljali - je bilo prijetneje.
Če bo kdo zalepil delujoči link prog -hvala mu vnaprej.

 

Dobiš link prog na e-mail. Kot se že napisal... ne vem čemu letos ne dela, lani ni bilo težav?

 

Nekako sumim... morda so imena linkov predolga?

 

Morda je problem v tem, da sem vse linke pripel v enem sporočilu... enako je bilo na facebooku in čim sem linke razdelil na tri objave... je bilo v redu.

 

Sicer pa... sam sem bil kretničar v Šalovcih. S Foejem sva krenila s trekingi, vsak na svoje mesto ob pol desetih in bila na cilju on čez uro, jaz kakšnih deset minut pozneje...  in potem čakanje. Na srečo dandanes obstajajo mobilci, vmes si izmenjujeva dogajanja...

 

Skoraj točno ob predvidem času, torej nekje 10˙45 se Foe javi z novico, da Ćiro pelje mimo prvo skupino najhitrejših. Ja... čez slabih 10 minut bodo pri meni. Gledam proti hribu... gledam, gledam, se vmes nagledam in zagledam temni vodilni avto z utripajočimi lučmi. Minuta mine... pa še ena, kolesarjev pa nikjer. Pa mine skoraj 10 minut... in vodilni avto rikverc oz. Ćiro v njem gor nazaj v hrib. Uh... je Ćiro preveč v Domanjševcih potegnil... zavil v hrib, ostali pa spregledali usmerjevalno tablo in v Križevce? Najverjetneje...  madonca, bodo pa kritike.

 

Javim vse Foeju, on takoj kliče Rotreka, kateri je bil kretničar pri Domu duhovnosti v Kančevcih, naj se podviza in če že ni tam, hitro pride na usmerjevalno mesto, kajti kolesarji bodo tam velliko hitreje.

 

Mine spet nekaj minut... avto spet dol po hribu... na neko potko in se obrača. No ja... bo pač šibal za kolesarji, če se je že zgrešila proga ali počakal naslednjo skupino. Kličem Foeja ali on mene... in izvem, da se je zgodila nesreča na trasi, da je bil hud padec in to zaradi psa, kateri je pritekel na cesto.

 

Take stvari se enostavno ne bi smele dogajati... ker se vozim po Goričkem malodane vsak dan, sem že velikorat pisal, da so Goričanci čudoviti ljudje, vendar dokaj neodgovorni. Traktorji brez svetil, brez usmerjevalnikov, neregistrirani, dokaj neispravne prikolice in tudi, da se v veliki meri peseki ali kar zverine velikokrat šetkajo po cestah... Kaj bo iz tega ne vem, če pa bi lahko sam izrekel kazen lastniku, pa bi je dobil za nekaj tisočakov plus povrnitev vse škode, tako na kolesih, kakor poplačilo poškodb vsaj dveh kolesarjev.

 

O ostalem se malce razpišite ostali, kateri ste sodelovali na maratonu, da vemo, kaj je bilo v redu in predvsem, kaj ni bilo. Od samo pohval še nikjer ni bilo napredka, od kritik, če so se sprejele, pa velikokrat.

 

Sam z organizacijo nisem imel nič... razen, da sem bil t. i. kretničar v Šalovcih. Tako tudi ne vem števila sodelujočih, tudi še kakšno manjšo podrobnost. Upam, da se kdo vseeno javi.

 

Imel sem sicer možnost fotografiranja, vendar se je organizator spomnil na to možnost kljub moji ponudbi pred dvema tednoma le nekoliko prepozno... Sam se moram malo pripraviti, predvsem preštudirati trase, razdalje in še kaj, da sem lahko ob pravem času na pravem mestu čimvečkrat. Potrebno je imeti tudi seveda posebno vozilo in šoferja... ker enostavno drugače ne gre.

GReddy 19.09.2016 10:51

Bilo nas je 6 v prvi skupini. Po vzponu na šalovce nam je na ravninskem delu pred spustom iz hiše na desni skočil pes(bernardinec pomoje). Peljali smo se okrog 40km/h. 4 so se uspeli umakniti jaz in kolega dejan pač ne... Padel sem na desno stran, dejan pa verjetno na glavo. Dejan je zgledal malce odsoten, pravi da se ne spomni ničesar. Po približno 20 minutah je prišlo reševalno vozilo. Dejana so odpeljali v bolnišnico na nadaljne preiskave, meni so povili komolec in skupaj smo odpeljali do cilja. Sam imam odrgnine po desni strani telesa in zapestje me boli, dejan pravi da je vse ok. Verjetno bi bilo pametno poklicati policijo, da bi lastnik pesa dobil kakšno kazen. Upam da drugo leto ne bo spet zapletov.

Nikita 19.09.2016 11:07
@GReddy:

Bilo nas je 6 v prvi skupini. Po vzponu na šalovce nam je na ravninskem delu pred spustom iz hiše na desni skočil pes(bernardinec pomoje). Peljali smo se okrog 40km/h. 4 so se uspeli umakniti jaz in kolega dejan pač ne... Padel sem na desno stran, dejan pa verjetno na glavo. Dejan je zgledal malce odsoten, pravi da se ne spomni ničesar. Po približno 20 minutah je prišlo reševalno vozilo. Dejana so odpeljali v bolnišnico na nadaljne preiskave, meni so povili komolec in skupaj smo odpeljali do cilja. Sam imam odrgnine po desni strani telesa in zapestje me boli, dejan pravi da je vse ok. Verjetno bi bilo pametno poklicati policijo, da bi lastnik pesa dobil kakšno kazen. Upam da drugo leto ne bo spet zapletov.

Močno dvomim... da ni policija obveščena? Razen, če so se bolničarji in vidva pa še kdo zlagali, da ste vsi padli po stopnicah doma, v kar pa močno dvomim? Morda, da je pred vas pritekla srna? Ker sta tja pripeljala kar dva rešilca, zdravstvo pa je dolžno policijo obvestiti o takih dogodkih me celo čudi, da niso bili že včeraj v Beltincih? Lani je bil padec na začetku z manjšimi posledicami (vsaj stroškovnimi za naše "podhranjeno" zdravstvo) in so bili kar hitro tam!

 

Mi pač imamo zakon, kakršnega imamo. Sem se zadnjič malo pogovarjal z enim policajem, kateri ima končano tudi pravno fakulteto in pritrdil je mojemu laičnemu mnenju. Namreč: če bi kdo padel s kolesom in se začel tožiti z državo in prišel prej ali slej do Evropskega sodišča, bi tam zmagal. Ampak, zato je potrebno veliko vztrajnosti, živcev in prevsem... denarja. Resnici na ljubo pa ga redkokdo od nas ima... tisti, ki ga imajo, v veliki večini igrajo golf ali križarijo. Pač... reparji, revni, neiznajdljivi... tu nimamo šans.

GReddy 19.09.2016 12:20

Nevem glede policije, bi moral dejana vprašat ki je šel v bolnišnico kaj je tam rekel... Jaz sem šel v ambulanto v ljutomer pa sem rekel da sem doma padel z biciklon, ker drugače bi moral prijaviti policiji. Z policaji pa z raznimi zapisniki in tožbami se mi pa ne da ukvarjat. Rajše svoj prosti cajt kje drugje zapravlan.

Nikita 19.09.2016 12:25
@GReddy:

Nevem glede policije, bi moral dejana vprašat ki je šel v bolnišnico kaj je tam rekel... Jaz sem šel v ambulanto v ljutomer pa sem rekel da sem doma padel z biciklon, ker drugače bi moral prijaviti policiji. Z policaji pa z raznimi zapisniki in tožbami se mi pa ne da ukvarjat. Rajše svoj prosti cajt kje drugje zapravlan.

He, he... si se vsaj znašel, da si "doma" padel. Vseeno se ne strinjam glede tvojih postopkov.

 

Če bomo vsi tako delali, bo še več pesekov letalo po cestah, še več traktoristov vozilo levo in desno po cesti, imelo vozila brez smernikov, ne imelo tega in onega, med drugim tudi vozniške, tehničnega pregleda.

 

Res... o tem bi se kolesarji morali zamisliti. Razumem te, da se ti ne da ubadati s tožbami, pa zapisniki... vendar so včasih potrebne pač žrtve, kakor se temu pravi.

 

Sam sem imel en "debakel" pred leti v Šalovcih, na cesti, katera vodi iz Markovec. Nisem bil sam, za mano in kolegom se je zapodil dokaj velik pes in naju začel preganjati po cesti. Bila sva dovolj hitra, da sva ušla, sam pa sem poklical policijo, ker mi je bilo tega dovolj. Policija pride, vzame izjavo, policaj mi še pove, da bo lastnik plačal zanesljivo kazen. Če se bo izmotaval pa gre celo na socišče. In kaj je naredil kolega? V obraz mi je povedal, da jih bom "slišal", če bo moral iti na sodišče. Glede takih zadev si o njem od takrat mislim svoje, če bo kje rabil kakšno pomoč glede pričanja pri podobnih zadevah pa ga bom poslal nekam po kratkem... in mu tudi povedal zakaj! Enostavno se stalno niti ne moreš umikati, niti stalno nekomu držati hrbet, potem te pa izda.

Nikita 21.09.2016 08:47

Res me zanima, kako sedaj povezave delajo, pa sem ti jih jaz poslal, pri meni pa ne? jok

GReddy 21.09.2016 12:50

Update:  Zadnjič sem imel napačne informacije glede drugega udeleženca. Imel je pretres možganov. Zdravnik mu je rekel naj počiva do naslednje kontrole, ter mu odsvetoval kolo za en mesecjok. Je pa on prijavil policiji, ampak še ne vem kako je rešil...

Nikita 21.09.2016 19:02
@GReddy:

Update:  Zadnjič sem imel napačne informacije glede drugega udeleženca. Imel je pretres možganov. Zdravnik mu je rekel naj počiva do naslednje kontrole, ter mu odsvetoval kolo za en mesecjok. Je pa on prijavil policiji, ampak še ne vem kako je rešil...

Čisto pravilno, da je prijavil dogodek policiji. Saj ni bistvo, da se sedaj zahteva "kri" od lastnika psa, ampak tako to ne more biti. Sedaj je bil na cesti, drugič bo spet in še kaj. Tam gor sta vsaj dve hiši, obe brez ograj, kar je sicer v redu, vendar mora imeti pes pesjak ali pa oz. kar oboje, tudi solidno verigo, na katero je privezan in se mora prosto gibati, točno ne vem, koliko metrov.

 

Ne pa... da sicer mogoče miroljuben pes ne mara nekoga v čeladi... in potem popeni, če pride mimo skupina čeladarjev. Sam sem se peljal mimo s kolesom slabo uro prej... in psa ni bilo na spregled.

 

Sem pa lani "izšolal" enega psa v Jimeklandu... pes je navadno ležal pri odprtih vratih pri ogriji bližje cesti in se stalno zaletaval vame, pa verjetno v še kakšne kolesarje, morda pešce... traktorje. Enkrat mi je bilo tega dovolj... čim sem mu ušel, on pa dokaj nepoprezno na cesto, sem se obrnil in za njim. Pomotoma je namesto na dvorišče... zavil na drugo stran k nekim vratom. Tam sem ga z biciklom dobesedno stislni v kot ter pošprical z vodo, malo premikal balanco. Bilo mi je sicer malo hudo, živali imam rad, ampak kar je bilo preveč, je bilo preveč. Ko se je pes nekako izmotal iz pasti, jo je ucvrl na svoje dvorišče... od takrat ga več niti videl nisem. Res pa je, da ni bil kakšno tele, kar se tiče teže in višine, he, he...

morison 21.09.2016 21:41
@Nikita:
@GReddy:

Update:  Zadnjič sem imel napačne informacije glede drugega udeleženca. Imel je pretres možganov. Zdravnik mu je rekel naj počiva do naslednje kontrole, ter mu odsvetoval kolo za en mesecjok. Je pa on prijavil policiji, ampak še ne vem kako je rešil...

Čisto pravilno, da je prijavil dogodek policiji. Saj ni bistvo, da se sedaj zahteva "kri" od lastnika psa, ampak tako to ne more biti. Sedaj je bil na cesti, drugič bo spet in še kaj. Tam gor sta vsaj dve hiši, obe brez ograj, kar je sicer v redu, vendar mora imeti pes pesjak ali pa oz. kar oboje, tudi solidno verigo, na katero je privezan in se mora prosto gibati, točno ne vem, koliko metrov.

 

Ne pa... da sicer mogoče miroljuben pes ne mara nekoga v čeladi... in potem popeni, če pride mimo skupina čeladarjev. Sam sem se peljal mimo s kolesom slabo uro prej... in psa ni bilo na spregled.

 

Sem pa lani "izšolal" enega psa v Jimeklandu... pes je navadno ležal pri odprtih vratih pri ogriji bližje cesti in se stalno zaletaval vame, pa verjetno v še kakšne kolesarje, morda pešce... traktorje. Enkrat mi je bilo tega dovolj... čim sem mu ušel, on pa dokaj nepoprezno na cesto, sem se obrnil in za njim. Pomotoma je namesto na dvorišče... zavil na drugo stran k nekim vratom. Tam sem ga z biciklom dobesedno stislni v kot ter pošprical z vodo, malo premikal balanco. Bilo mi je sicer malo hudo, živali imam rad, ampak kar je bilo preveč, je bilo preveč. Ko se je pes nekako izmotal iz pasti, jo je ucvrl na svoje dvorišče... od takrat ga več niti videl nisem. Res pa je, da ni bil kakšno tele, kar se tiče teže in višine, he, he...

Bi te prosil ,da točno  napišeš kraj......., ker me  zanima!smeh

picek.petelin 21.09.2016 21:57

Bravo Nikita.

V 6,7 letih sem dva s čevljem zadel v čeljusti, da nista nikoli več javskjnila, ene 5 sem jih pa posprejal. Da ti vidiš kako so cvilili. Prav uživam. Imam pa živali ful kul the best rad.

 

SHad 21.09.2016 22:11

Vse možno doživiš...koliko vidim, psi so dosti bolj zaletavi.
Mačke so bolj pasivne, večina se, ko te sliši pritaji in spusti k tlem in čaka.
Jaz vedno, tudi ko vidim psa na povodcu ob strani zmanjšam hitrost in ga opazujem...stvar navade...

 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI