bolečine na zadnji strani kolena

Domov > Forum > bolečine na zadnji strani kolena

bolečine na zadnji strani kolena

SORTIRAJ PO:
Tuttifrutti 13.09.2016 18:39

zadnje dva tedna imam bolečino na spodnji strani kolena. drugi dan po treningu je prisotna bolečina med hojo, naslednji dan izgine. ali je imel že kdo take težave in kako jih je rešil. višina stola ni težava, ker vozim ležeči tricikel.

Tuttifrutti 14.09.2016 08:28

a nihče ni imel takih težav

bumbleb 14.09.2016 09:07

Kaj zdaj - te boli spodnja ali zadnja stran kolena? Če je bolečina za kolenom, imaš mogoče Bakerejevo (oz. poplitealno) cisto, ki se povezuje s poškodbo meniskusa. Več tu: en.wikipedia.org/wiki/Baker%2 7s_cyst

Sam sem imel te težave nekaj let nazaj, se pa bolečina pojavi in postopoma izginja, včasih je trajalo nekaj dni, v najhujšem primeru več kot dva tedna. Zato sem začel delati vaje (5-7 min dnevno) in od takrat ni ne duha ne sluha o težavah.

Tuttifrutti 14.09.2016 09:23

zadnja stran kolena za kolenom

nejcy86 14.11.2016 19:36

Da ne bom odpiral nove tema imam tudi sam vprašanje in se priporočam za nasvet :). Že nakaj časa me malenkost boli zadaj za kolenom na desni strani (kita ali kaj je tam hudirja) med daljšimi kolesarjenji (bolečina nato počasi pojenja iz dneva v dan me manj boli). Po kolesajenju naslednji dan in ob pokrčeni levi nogi...pričelo se je avgusta k sem naredil po dolgem času 80km z gorcu, nato pa sem kupil specialko in je z bolečino enako včasih... sedež pa te stvari smo nastavili. Ma kdo kak predlog oz nasvet. Po kolesarjenju in teku pa uporabljam kremo perskindol ali turbo gel f23 tnx

paraplegicar 14.11.2016 20:57

Dvigni sedez za 1mm in bo bolje. Meni ko zleze kdaj sedez dol in ne opazim me zacne bolet za kolenom in dvignem za 1mm gor in je ok. Probaj

sigix 15.11.2016 16:22
@paraplegicar:

Dvigni sedez za 1mm in bo bolje. Meni ko zleze kdaj sedez dol in ne opazim me zacne bolet za kolenom in dvignem za 1mm gor in je ok. Probaj

če boli na zadnji strani je treba sedež spustit, ne dvignit...

 

Pain in the back: Pain behind the knee is less common than that in the front, and is generally easier to trace back to a culprit: over-extending the knee, says Bresnick. Your saddle is too high or too far back. “Try lowering the saddle a bit or moving it forward a bit in relation to the handlebars,” she says.

(www.bicycling.com/training/he alth-injuries/why-do-my-knees- hurt)

 

Prevention

Preventing this type of injury is sometimes as easy as adjusting the position of your saddle. If you’re seat is too high or too far back, you’re forcing your leg to stretch farther than necessary. As you peddle, you’re placing undue stress on the posterior region of your knee, thereby overstretching the tendon.

(www.livestrong.com/article/37 9152-pain-in-the-back-of-my-kn ee-while-cycling/)

paraplegicar 15.11.2016 16:25

glej jst sm napisal nekaj iz izkusenj. Ti pa googlaj pa bodi zdravnik. 

fuego 15.11.2016 18:13

Če boli zadaj je treba sedež spustit kot je napisal sigix. Boli zaradi tega, ker je noga preveč stegnjena.
Osnovno pravilo je, da si sedež nastaviš tako, da položiš nogo z peto na pedalo in mora biti iztegnjena.
Je pa to čisto osnovna nastavitev, da se tudi bolj natančno z bike fittingom. 

GRGR 15.11.2016 23:00

Če je višina sedeža ok, potisni sedež naprej oziroma pojdi na nastavitev..

nejcy86 16.11.2016 10:19

Dosti je variant, ena je tudi, da je prišlo do poškodbe oz natega in se zdaj to vleče. Ker prej nikol ni blo nobenih težav k sm gorca poganjal, res pa je da nism delal nikol takih razdalj. Bomo poskusili nekaj najti in ugotoviti kje je vzrok :).

GRGR 16.11.2016 11:32

Glej koleno v položaju gonilke "ura je 15 do 3". 

Če je koleno za osjo pedala, jo bolj obremenjen zadnji del kolena.

Če je pred osjo, je obremenjen sprednji del.

Predpostavljam, da imaš blokeje pravilno nastavljene. Tudi kot! Če ne, začni tam in potem naprej.

Agent041 16.11.2016 12:07

Sam osebno imam ravno obraten primer. Bolečine v prednjem delu kolena. Le-te se začnejo nekje po 40km.

Celo leto se že ukvarjam s poškodbami mišic (sicer ne na isti nogi kot me boli koleno). Po zadnji pošk. mišice, mi je oseba X, ki mi je delala bike fitting svetovala znižanje sedeža, da razbremenim mišico. Takrat se je začela bolečina v prednjem delu kolena. Nekako preveč povdarka tej bolečini se ni dajalo, saj sem mislil, da ko dvignem sedež nazaj gor, bo šlo naprej normalno. Žal ni bilo tako. Ko sem dvignil sedež se je bolečina še vedno pojavljala.

Nato mi je oseba X dejala, naj sedež še dvignem višje. Ter sem tako tudi storil, bolečina je bila resda manjša, vendar sem si nategnil (in imel hematon) na zadnji stegensko mišici). Sem pa dvignil za ca. 4-5mm, kar je izgleda bilo absolutno preveč. Pa čeprav sem jakost kolesarjenja kar precej zmanjšal zaradi sprememb. In je šel sedež spet dol.

Šele nato mi je dejal, naj sedež pomaknem nazaj. Tega do sedaj nisem storil, saj sem moral paziti na mišico, da si nebi spet nategnil, ker me še vedno daje "zategnjenost" teh mišic. Ravno ta vikend ga mislim probati dati nazaj in videti, ali bo bolečina kaj manjša. Meni je sicer takrat rekel ca. 5-10mm, ampak sam osebno ne upam dati niti 5mm, ker sem bojim, da bo noga spet preveč iztegnjena. Dodatno pa tudi nebi rad zniževal sedeža, saj je že sedaj nižje kot na BF.

Torej če boš premikal sedež kamorkoli, priporočam spremembe max. 2mm naenkrat. Prav tako opažam, da je pri teh zadevah tudi pomemben padding v hlačah. Ko sem dvignil sedež, sta bile prvi dve turici v bolj slabši debelini paddinga, medtem ko je zadnja turica bila z precej debelejšim oz. boljšim paddingom. Izgleda, da je ravno tisti mm ali dva razlike (koliko verjetno je ko sediš), ravno naredilo piko na i.

Mogoče kak nasvet za moj primer? 

fuego 16.11.2016 12:14

Ni samo dovolj, da dvigneš ali spustiš sedež... treba je potem korigirat še sedež naprej nazaj, da je koleno pravilno glede na os pedala. Kdo ti je delal bike fiting?

Agent041 16.11.2016 13:19
@fuego:

Ni samo dovolj, da dvigneš ali spustiš sedež... treba je potem korigirat še sedež naprej nazaj, da je koleno pravilno glede na os pedala. Kdo ti je delal bike fiting?

Zaenkrat nebi rad rekel. Vsaj dokler ne vidim, ali mi bo uspel rešiti problem, ali ne. Ker sam sem že tako frustriran, da ga hočem prositi denar nazaj, pa grem k drugemu na BF. Je pa vsekakor en med bolj poznanimi in ne kak novinec, ali nepoznavalec.

Vse skupaj pa se je začelo bolj s tem, da mi je dal na BF vložke za čevlje za navadno stopalo, čeprav sem mu dejal, da imam levo nogo plosko stopalo. Na odtisu se ni videlo plosko ker ni popolnoma ravno, ampak sam pogled na stopalo pove vse. Tako kot je to videla moja zdravnica, fizioterapevtka,... In pa nekaj časa me je urezalo, tako da ko imam noter vložke me mečna mišica totalno jebe. Še ca. +100eur sem brezveze za fizioterapije zmetal. To me je mesece pa mesece jebalo, dokler nisem sam drugje kupil vložke za plosko stopalo. Ko sem bil brez, pa me je spet notranjost kolena zajebavala. Ampak bolj mi je problem, ker sem v tem času imel tako nesimetrijo, da sem si na drugi nogi ponovno natrgal prednjo stegensko mišico, ki sem si jo prvič zjebal v začetku leta (že po BF). Nato mi je svetoval znižanje sedeža (brez dodatno nazaj) in se jetako začelo s kolenom. Kar je bilo naprej, pa sem omenil prej.

sigix 16.11.2016 17:58
@paraplegicar:

glej jst sm napisal nekaj iz izkusenj. Ti pa googlaj pa bodi zdravnik. 

24 let kolesarm, včasih tudi s kom, ki je "zares pri stvari".

v tem času sm prebral kar nekaj revij, člankov na netu pa tudi kakšno knjigo.

še nikoli nism zasledil, da bi kdo dvigal sedež če se pojavijo bolečine na zadnji strani kolena (dviga se, če boli na sprednji strani; če sploh gre za napačno nastavljen zic, ne poškodbo).

linka sem pripel, če koga zanima kaj več o stvari, ne zato ker sem to včeraj zguglal.

 

seveda smo različni in na nas (naša kolena npr.) učinkujejo različni prijemi.

 

LP

sales 16.11.2016 18:33

jaz sem vozil ležeči tricikel 4 leta, sedaj imam dvocikel, hvala bogu nikoli nobenih zdravstvenih težav.Oddaljenost gonilke sem imam tako nastavljeno, da nisem popolnoma iztegnil noge, oziroma da koleno ostane pokrčeno.koleno ne smeš čisto iztegniti, oziroma da ga < zategneš < čist vodoravno. Pa na  vzpone ne smeš < hitet <, ne smeš vrteti težke prenose, da koleno zaboli.Lepo na obrate in to je to.Nasplošno jaz ležeče kolo vozim na obrate, ni važno ravnina al pa vzpon.

BorutF 29.11.2016 11:26
@Agent041:
@fuego:

Ni samo dovolj, da dvigneš ali spustiš sedež... treba je potem korigirat še sedež naprej nazaj, da je koleno pravilno glede na os pedala. Kdo ti je delal bike fiting?

Zaenkrat nebi rad rekel. Vsaj dokler ne vidim, ali mi bo uspel rešiti problem, ali ne. Ker sam sem že tako frustriran, da ga hočem prositi denar nazaj, pa grem k drugemu na BF. Je pa vsekakor en med bolj poznanimi in ne kak novinec, ali nepoznavalec.

Vse skupaj pa se je začelo bolj s tem, da mi je dal na BF vložke za čevlje za navadno stopalo, čeprav sem mu dejal, da imam levo nogo plosko stopalo. Na odtisu se ni videlo plosko ker ni popolnoma ravno, ampak sam pogled na stopalo pove vse. Tako kot je to videla moja zdravnica, fizioterapevtka,... In pa nekaj časa me je urezalo, tako da ko imam noter vložke me mečna mišica totalno jebe. Še ca. +100eur sem brezveze za fizioterapije zmetal. To me je mesece pa mesece jebalo, dokler nisem sam drugje kupil vložke za plosko stopalo. Ko sem bil brez, pa me je spet notranjost kolena zajebavala. Ampak bolj mi je problem, ker sem v tem času imel tako nesimetrijo, da sem si na drugi nogi ponovno natrgal prednjo stegensko mišico, ki sem si jo prvič zjebal v začetku leta (že po BF). Nato mi je svetoval znižanje sedeža (brez dodatno nazaj) in se jetako začelo s kolenom. Kar je bilo naprej, pa sem omenil prej.

Na forumu redno poudarjam, da za en tip bolečine v mnogih primerih ni en vzrok, pač pa skupek dejavnikov, ki pripomorejo k nepravilni obremenitvi sklepov.

Za identifikacijo razloga je potrebno celostno pregledati kinematiko in dinamiko gibanja, ne pa "na pamet" spreminjati dokler se stvari ne uredi. Hkrati je nujen pregled drže in mobilnosti+ provokativnih sklepnih testov, da se izključi morebitne druge poškodbe. Svetujem, da od svojega fitterja redno zahtevate vprašanje "zakaj" (in ne se zadovoljiti z odgovorom "zato"). Namreč, preveč je teh mitov, ki povezujejo sprednji del s prenizko, zadnji del s previsoko in podobno. Bolečina spredaj je lahko na najmanj treh mestih in vsako mesto ima svojo patologijo in svoj mehanizem nastanka. 

Lp,
Borut 

Agent041 29.11.2016 12:18
@BorutF:
@Agent041:
@fuego:

Ni samo dovolj, da dvigneš ali spustiš sedež... treba je potem korigirat še sedež naprej nazaj, da je koleno pravilno glede na os pedala. Kdo ti je delal bike fiting?

Zaenkrat nebi rad rekel. Vsaj dokler ne vidim, ali mi bo uspel rešiti problem, ali ne. Ker sam sem že tako frustriran, da ga hočem prositi denar nazaj, pa grem k drugemu na BF. Je pa vsekakor en med bolj poznanimi in ne kak novinec, ali nepoznavalec.

Vse skupaj pa se je začelo bolj s tem, da mi je dal na BF vložke za čevlje za navadno stopalo, čeprav sem mu dejal, da imam levo nogo plosko stopalo. Na odtisu se ni videlo plosko ker ni popolnoma ravno, ampak sam pogled na stopalo pove vse. Tako kot je to videla moja zdravnica, fizioterapevtka,... In pa nekaj časa me je urezalo, tako da ko imam noter vložke me mečna mišica totalno jebe. Še ca. +100eur sem brezveze za fizioterapije zmetal. To me je mesece pa mesece jebalo, dokler nisem sam drugje kupil vložke za plosko stopalo. Ko sem bil brez, pa me je spet notranjost kolena zajebavala. Ampak bolj mi je problem, ker sem v tem času imel tako nesimetrijo, da sem si na drugi nogi ponovno natrgal prednjo stegensko mišico, ki sem si jo prvič zjebal v začetku leta (že po BF). Nato mi je svetoval znižanje sedeža (brez dodatno nazaj) in se jetako začelo s kolenom. Kar je bilo naprej, pa sem omenil prej.

Na forumu redno poudarjam, da za en tip bolečine v mnogih primerih ni en vzrok, pač pa skupek dejavnikov, ki pripomorejo k nepravilni obremenitvi sklepov.

Za identifikacijo razloga je potrebno celostno pregledati kinematiko in dinamiko gibanja, ne pa "na pamet" spreminjati dokler se stvari ne uredi. Hkrati je nujen pregled drže in mobilnosti+ provokativnih sklepnih testov, da se izključi morebitne druge poškodbe. Svetujem, da od svojega fitterja redno zahtevate vprašanje "zakaj" (in ne se zadovoljiti z odgovorom "zato"). Namreč, preveč je teh mitov, ki povezujejo sprednji del s prenizko, zadnji del s previsoko in podobno. Bolečina spredaj je lahko na najmanj treh mestih in vsako mesto ima svojo patologijo in svoj mehanizem nastanka. 

Lp,
Borut 

Ker se mi tudi po premiku sedeža nazaj ni spremenilo nič, in me prednji del kolena še vedno boli (tam od 40km naprej), sem sedaj začel tudi delati neke vaje za določene tipe mišič. In sicer za Glutus Medius in Adductors mišice. Ali je sploh možno, da bi ti dve mišični skupini lahko vplivali na koleno pri kolesarstvu (kjer je noga večino upognjena)? Za tek verjamen, da ogromno vplivata, ker je prenos teže in moči dosti večji. Kako pa je pri kolesu? Prednja stegenska mišica mi je na tej nogi kjer me boli koleno kar močna (dosti bolj kot na drugi nogi).

-BLAŽ- 29.11.2016 16:34

Mogoče se pa ti na napačne strokovnjake obračaš. Jaz sem šel do ortopeda in pod nož in sta bila kolena kot nova. Vglavnem nehala sta me bolet brez BF nasmeh

Agent041 29.11.2016 20:50
@-BLAŽ-:

Mogoče se pa ti na napačne strokovnjake obračaš. Jaz sem šel do ortopeda in pod nož in sta bila kolena kot nova. Vglavnem nehala sta me bolet brez BF nasmeh

Tudi k ortopedu sem ze en cas prijavljen, ampak ga imam sele januarja. Saj ves, kako hitro je nase zdravstvo. 

ulrich__ 01.12.2016 08:28

Ko sem bral tvoje poste sem se spomnil, na enake probleme, ki smo jih meli kot tekmovalci.
Najverjetneje je vzrok v višini sedeža(previsko ali prenizko). Ko kolesariš mej pri sebi ključ in nastavljaj višino sedeža za 1mm razlike(npr. začneš pri 70cm(primer) in dviguješ za 1mm na vsakih nekaj kilometrov dokler ne najdeš ugodne pozicije. Moral bi te pa tudi nekdo opazovat, da bi vedel ka mi ti leze rit na sedežu(naprej ali nazaj) med večjimi napori.

Agent041 01.12.2016 09:06
@ulrich__:

Ko sem bral tvoje poste sem se spomnil, na enake probleme, ki smo jih meli kot tekmovalci.
Najverjetneje je vzrok v višini sedeža(previsko ali prenizko). Ko kolesariš mej pri sebi ključ in nastavljaj višino sedeža za 1mm razlike(npr. začneš pri 70cm(primer) in dviguješ za 1mm na vsakih nekaj kilometrov dokler ne najdeš ugodne pozicije. Moral bi te pa tudi nekdo opazovat, da bi vedel ka mi ti leze rit na sedežu(naprej ali nazaj) med večjimi napori.

Kar sem tiče pomikov sedeža, sem to že delal, ampak žal ni bilo uspešno. Končalo pa se je celo tako, da sem si nategnil zadnjo stegensko mišico (na drugi nogi). Je očitno bil sedež previsoko. Je pa res da me koleno tam ni več toliko bolelo, ampak to zato, kier ni bilo nekih sil na koleno zaradi iztegnjenosti. So pa zato trpele druge mišice (zadnja stegenska).

bécane11488 01.12.2016 16:34

Kaj pa če gre samo za preobremitev - preveč km/treninga/etc. glede na stopnjo pripravljenosti ?

Agent041 01.12.2016 17:05
@bécane:

Kaj pa če gre samo za preobremitev - preveč km/treninga/etc. glede na stopnjo pripravljenosti ?

Žal tudi to ni možno. Na kolesu se nisem utrudil že od aprila letos. Kar se tiče intenzivnosti, je ta trenutno na zmerno nizki ali srednji. Imel sem kar nekaj poškodb druge noge, zaradi česar nisem že dolgo kolesaril na malo bolj intenzivnejšem nivoju. Po sedanjem počutju v nogah, bi brez problema prevozil vsaj še enkrat toliko na posamezno turo, pa še na krepko močnejšem nivoju. Lani so pa tako ali tako stalno bile 100+km.

Se pa stalno vidi, da ko po poškodbi postopno dvigujem tempo (iz tedna v teden, pa še to za malenkost), da se tako tudi stopnjuje bolečina oz. ko je neka normalna hitrost me spet začne boleti tam po 40km. Že dva meseca pa niti ni bilo ture daljše od 60km. Povečini so okoli 50 km. Pa še ogrevam kakih dobrih 10km, se pravi, da je normalnega kolesarjenja kakih 40km.  

nature_m 01.07.2017 20:04

Pozdravljeni, 
sicer sem bolj tekačica in šele začenjam s kolesarjenjem pa se vseeno na vas obračamza nasvet in pomoč, zdaj ko vas že kar redno berem :) Jah tudi kolo te potegne :D


Zanima me, če ima kdo kakšne podobne težave / izkušnje oziroma mi lahko svetuje kako in kaj naprej. 

Trenutno čakam na izvid MRI kolena, ki sem ga opravila samoplačniško. Najprej so mi zaradi izliva v mečno mišico in močnih bolečin v tem predelu naredili te preiskave, ter opredelili veliko poplitearno cisto (menda bakerjeva cista...). 

Dobila sem napotnico kasneje za ortopeda, ker naj bi bil vzrok v kolenu. Zdaj čakam na pregled me pa zanima, če ima kdo izkušnje s tako povezavo. Nekateri me strašijo z meniskusom, potem s križnimi vezmi itd.... Težko bi definirala bolečino v kolenu, večinoma boli notranja stran oziroma leva stran kolena desne noge. Vendar me potem začne boleti že spredaj in pod šalčko in čez vse... Celo stegenska mišica včasih. 

Vmes sem zaradi bolečin v mečih malo prekinila s tekom, potem pa ko je nehalo boleti in so zdravniki rekli da ne bo nič bolje nič slabše karkoli naredim sem spet malo tekla, ampak precej manj in počasneje ter previdneje. 

Zadnjič pa sem poskusila nekaj intervalov hitrejših je pa po teku noga spet zelo otekla in sedaj se oteklina spet pojavlja ob sedenju in stanju na miru. 

Zato sedaj 4 dni spet kolesarim. Ampak saj verjetno me razumete... Jaz obožujem tek in ga nočem kar opustiti. Saj uživam v kolesarjenju ampak še nekaj mi manjka :)

Strah me je, da predolgo ne bom tekla. Kaj lahko sploh pričakujem? Je možno, da tudi s kolesarjenjem delam škodo? 

Ne morem brez gibanja in strah me je poškodb, operacij, okrevanja in podobnih neprijetnosti. Nikoli še nisem bila poškodovana, na srečo. 

No mogoče preveč dramatiziram, ko pa sploh ne vem kaj je. 

Skratka, za vse nasvete, mnenja izkušnje bi bila izredno hvaležna. Tudi za nasvete kako se vi soočate s poškodbami, mirovanjem med poškodbami... Meni to kar jemlje energijo, apetiti vse.. Nočem pa vse kondicije zapravit in vsega užitka ob aktivnostih. Glede na to da sem stara šele 26 let je to res težko sprejeti, da nekaj ne smeš :)

copi 01.07.2017 21:37
@nature_m:

Pozdravljeni, 
sicer sem bolj tekačica in šele začenjam s kolesarjenjem pa se vseeno na vas obračamza nasvet in pomoč, zdaj ko vas že kar redno berem :) Jah tudi kolo te potegne :D


Zanima me, če ima kdo kakšne podobne težave / izkušnje oziroma mi lahko svetuje kako in kaj naprej. 

Trenutno čakam na izvid MRI kolena, ki sem ga opravila samoplačniško. Najprej so mi zaradi izliva v mečno mišico in močnih bolečin v tem predelu naredili te preiskave, ter opredelili veliko poplitearno cisto (menda bakerjeva cista...). 

Dobila sem napotnico kasneje za ortopeda, ker naj bi bil vzrok v kolenu. Zdaj čakam na pregled me pa zanima, če ima kdo izkušnje s tako povezavo. Nekateri me strašijo z meniskusom, potem s križnimi vezmi itd.... Težko bi definirala bolečino v kolenu, večinoma boli notranja stran oziroma leva stran kolena desne noge. Vendar me potem začne boleti že spredaj in pod šalčko in čez vse... Celo stegenska mišica včasih. 

Vmes sem zaradi bolečin v mečih malo prekinila s tekom, potem pa ko je nehalo boleti in so zdravniki rekli da ne bo nič bolje nič slabše karkoli naredim sem spet malo tekla, ampak precej manj in počasneje ter previdneje. 

Zadnjič pa sem poskusila nekaj intervalov hitrejših je pa po teku noga spet zelo otekla in sedaj se oteklina spet pojavlja ob sedenju in stanju na miru. 

Zato sedaj 4 dni spet kolesarim. Ampak saj verjetno me razumete... Jaz obožujem tek in ga nočem kar opustiti. Saj uživam v kolesarjenju ampak še nekaj mi manjka :)

Strah me je, da predolgo ne bom tekla. Kaj lahko sploh pričakujem? Je možno, da tudi s kolesarjenjem delam škodo? 

Ne morem brez gibanja in strah me je poškodb, operacij, okrevanja in podobnih neprijetnosti. Nikoli še nisem bila poškodovana, na srečo. 

No mogoče preveč dramatiziram, ko pa sploh ne vem kaj je. 

Skratka, za vse nasvete, mnenja izkušnje bi bila izredno hvaležna. Tudi za nasvete kako se vi soočate s poškodbami, mirovanjem med poškodbami... Meni to kar jemlje energijo, apetiti vse.. Nočem pa vse kondicije zapravit in vsega užitka ob aktivnostih. Glede na to da sem stara šele 26 let je to res težko sprejeti, da nekaj ne smeš :)

Če boli koleno nimaš kaj teči. Kolesari pa šele ko bolečine izvenijo pa še to z občutkom po posvetu z ortopedom ali dobrim fizioterapevtom.Po vsem kar si napisala očitno tek ni ravno šport za tvoj organizem nakaterim pač genetika ne dovoljuje tek,ki nekaterim povzroča ortopedske težave. Saj je še mnogo drugih športov za oblikovanje telesa:kolesarjenje, plavanje ,tek na smučeh, hoja, rolanje.....
KAVITATOR+ 01.07.2017 23:10

dober fizioterapevt - mogoče je samo zategnjena mišica - in ja boli 

sam sme imel pod kolenom bolečino pol leta (mislil da je meniskus) - 2 obiska živalske bolečine in sme kot nov

nature_m 02.07.2017 06:29

Ja no, malo se bojim izgube teka, je pa res, da je še dru izziv, ki sem ga zdaj našla na kolesu... Sicer kolesarim brez bolečim, ko sem na kolesu. Bolečine se pojavljajo tekom dneva, pa tudi pošteno povedano včasih mi med in po kolesarjenju samo noga zateče... Kar verjetno ni OK.


Kako pa enačiti tek in kolesarjenje? Jaz sedaj kolesarim ene 3x na teden, če mi le znese. Za vikend, prejšnji vikend sem šla do 36 km včeraj 22... Tekla sem pa lani polmaraton, letos pa zmanjšala na 4-5x po cca 6 8 ali 10 km...

Učim se tudi "pridobivanja kondicije in moči" na kolesu.

copi 02.07.2017 12:42
@nature_m:

Ja no, malo se bojim izgube teka, je pa res, da je še dru izziv, ki sem ga zdaj našla na kolesu... Sicer kolesarim brez bolečim, ko sem na kolesu. Bolečine se pojavljajo tekom dneva, pa tudi pošteno povedano včasih mi med in po kolesarjenju samo noga zateče... Kar verjetno ni OK.


Kako pa enačiti tek in kolesarjenje? Jaz sedaj kolesarim ene 3x na teden, če mi le znese. Za vikend, prejšnji vikend sem šla do 36 km včeraj 22... Tekla sem pa lani polmaraton, letos pa zmanjšala na 4-5x po cca 6 8 ali 10 km...

Učim se tudi "pridobivanja kondicije in moči" na kolesu.

Lahko tudi kolesariš 4-5x na teden za začetek 1-2 uri kolikor pač dopušča koleno za začetek poskušaj uživati na kolesu.
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI