DOS-RAS EXTREME 2017

Domov > Forum > DOS-RAS EXTREME 2017

DOS-RAS EXTREME 2017

SORTIRAJ PO:
milanzg 29.09.2016 19:59

Se že kaj pripravljate ?smeh

Nikita 30.09.2016 09:05
@milanzg:

Se že kaj pripravljate ?smeh

... bi me vleklo, vendar kar precej razlogov pravi proti. Finance, organizacija treningov, znanje, iskanje ekipe in še bi se kaj našlo... govori proti meni.

CKR.SI 30.09.2016 09:43

Če se bo ta zadeva zgodila bom štartal osmič.zarečeni kruh

lancearmstrong 30.09.2016 09:55

in kako kaže glede orgaznizacije?

CKR.SI 30.09.2016 10:09
@lancearmstrong:

in kako kaže glede orgaznizacije?

Jaz sem se naveličal poizvedovati. Bodo že sporočili, če se uspejo "sestaviti". 

milanzg 30.09.2016 10:56

Dirka bo pravijo,da se vračajo še močnejši.....upam da res mežikwww.dos-extreme.si/

CKR.SI 30.09.2016 11:15

Štart bo, če se nič ne spremeni ponovno na najbolj kislo vreme. Zofka in ledeni možje godujejo tisti vikend.

dos-ras-extreme 24.10.2016 18:20

Res je, dirka DOS-RAS Extreme se vrača. Predprijave so odprte in pričakujemo nepozabno leto 2017. Že v prvih nekaj dneh se je na dirko predprijavilo 50 tekmovalcev.

Naročili smo lepo vreme, vendar ob naročilu ni bilo nobenega zagotovila. ;)

Predprijave: eepurl.com/ci2zQT

Prijeten pozdrav v imenu organizacijske ekipe DOS-RAS EXTREME 2017,

Dejan Gorenc

CKR.SI 24.10.2016 19:30
@dos-ras-extreme:

Res je, dirka DOS-RAS Extreme se vrača. Predprijave so odprte in pričakujemo nepozabno leto 2017. Že v prvih nekaj dneh se je na dirko predprijavilo 50 tekmovalcev.

Dejan Gorenc

Zakaj se tako oklepate tega drugega četrtka v maju?. Prej ali kasneje je večja verjetnost ugodnejšega vremena. Spomnite se leta 2010 in posledic takratnega vremena. Dve tretjini tekmovalcev ni prišlo v cilj. Seveda je dirka v takšnih okoliščinah še bolj exstremna, vendar za veliko večino preveč.

SODROVC 24.10.2016 19:41

Tisti, ki so takrat staknili plučnico, so še mesece dolgo izgledali kot mrliči, tako bledi in izčrpani so bili. Če si tako izčrpan na dirki, se še v bolnici boriš za preživetje. Če si tekmovalci želijo da prestavite datum, zakaj ga ne bi? Sicer pa tudi udeležencev ne razumem, zakaj v primeru slabega vremen sploh startajo? Aja, ker je štartnina že plačana... in organizatoju je tako vseeno za udeležence... BEDA!!!

CKR.SI 24.10.2016 20:07
@SODROVC:

Tisti, ki so takrat staknili plučnico, so še mesece dolgo izgledali kot mrliči, tako bledi in izčrpani so bili. Če si tako izčrpan na dirki, se še v bolnici boriš za preživetje. Če si tekmovalci želijo da prestavite datum, zakaj ga ne bi? Sicer pa tudi udeležencev ne razumem, zakaj v primeru slabega vremen sploh startajo? Aja, ker je štartnina že plačana... in organizatoju je tako vseeno za udeležence... BEDA!!!

Na enem od DOS-ov sem v cilj pripeljal v neoprenski obleki. Slabo vreme je seveda lahko kadarkoli, vendar je Zofka le Zofka. Ni neka posebna umetnost voziti v dežju in mrazu, je pa logistično zelo problematično. Mi smo veliko oblačil sušili kar sproti v avtodomu in se je nekako izšlo. Kdor te možnosti ni imel je bil v težavah. Baje so si tisti, ki so vožnjo nadaljevali sposojali opremo od odstopajočih. Organizatorju ni vseeno to ne drži. Meni so, ko sem ostal brez spremljevalnega avta na zadnjem DOS-u želeli pomagati s sodniškim, za kar pa se seveda nismo odločili, ker nam nihče ni mogel zagotoviti, da bo naše vozilo v kratkem usposobljeno.

flowy1 24.10.2016 20:14
A kdo ve kakšna bo cena v solo verziji?
SODROVC 24.10.2016 20:21
@CKR.SI:   Na enem od DOS-ov sem v cilj pripeljal v neoprenski obleki. Slabo vreme je seveda lahko kadarkoli, vendar je Zofka le Zofka. Ni neka posebna umetnost voziti v dežju in mrazu, je pa logistično zelo problematično. Mi smo veliko oblačil sušili kar sproti v avtodomu in se je nekako izšlo. Kdor te možnosti ni imel je bil v težavah. Baje so si tisti, ki so vožnjo nadaljevali sposojali opremo od odstopajočih. Organizatorju ni vseeno to ne drži. Meni so, ko sem ostal brez spremljevalnega avta na zadnjem DOS-u želeli pomagati s sodniškim, za kar pa se seveda nismo odločili, ker nam nihče ni mogel zagotoviti, da bo naše vozilo v kratkem usposobljeno.

A ste si ga sposodili ali ne? Zadnji stavek je tako čudno napisan, da ga jaz ne morem razumeti oz. ne dojamem njegove prave vsebine.
Ja, 2010 je bila j.ba. Tudi mismo v vozilih sušili oblačila, tudi na sprednjih režah, pa je bilo notri vroče in vlažno kot v Afriki.  

milanzg 24.10.2016 20:54
@dos-ras-extreme:

Dejan Gorenc

Mene zanima zakaj javno ne objavite razpisa za to dirko....pravila....startnina ...in seveda nagrade ali gre za dobrodelno dirko.To je pomembno tako za navijače kot tekmovalce.To sem omenil zato,ker so se v pretekilh letih delile nagrade zelo smešno in sicer, da dobijo četvorke več kot posameznik nobenemu ni šlo v glavo četudi je bil v ekipi Mirko Tuš. Hvala pa brez zamere.

CKR.SI 24.10.2016 21:14
@SODROVC:
@CKR.SI:   Na enem od DOS-ov sem v cilj pripeljal v neoprenski obleki. Slabo vreme je seveda lahko kadarkoli, vendar je Zofka le Zofka. Ni neka posebna umetnost voziti v dežju in mrazu, je pa logistično zelo problematično. Mi smo veliko oblačil sušili kar sproti v avtodomu in se je nekako izšlo. Kdor te možnosti ni imel je bil v težavah. Baje so si tisti, ki so vožnjo nadaljevali sposojali opremo od odstopajočih. Organizatorju ni vseeno to ne drži. Meni so, ko sem ostal brez spremljevalnega avta na zadnjem DOS-u želeli pomagati s sodniškim, za kar pa se seveda nismo odločili, ker nam nihče ni mogel zagotoviti, da bo naše vozilo v kratkem usposobljeno.

A ste si ga sposodili ali ne? Zadnji stavek je tako čudno napisan, da ga jaz ne morem razumeti oz. ne dojamem njegove prave vsebine.
Ja, 2010 je bila j.ba. Tudi mismo v vozilih sušili oblačila, tudi na sprednjih režah, pa je bilo notri vroče in vlažno kot v Afriki.  

Ponujeno mi je bilo spremstvo sodniškega avta dokler ne usposobimo našega. To se je dogajalo v soboto ponoči in zjutraj. Stali smo že nekaj ur, ko je prišla ta ponudba. Brez rezervnega kolesa in ostale krame iz našega avta in pa vsaj dveh članov moje ekipe ni imelo smisla nadaljevati. Odločili smo se za odstop. Po avto smo se vrnili v ponedeljek in tudi takrat mehanik ni mogel veliko pomagati. Pokvaril se je dovod goriva in smo avto v Ljubljano vrnili tako, da je kanta z gorivom visela na desnem ročaju nad vrati in s cevjo speljano v motor. Tako bi načeloma lahko tudi v soboto nadaljevali, nismo pa vedeli kje je problem.

Nikita 25.10.2016 08:30

Leto 2010 je bilo res "ubitačno", kar se tiče vremena. Sam sem odstopil v Dravogradu, saj ni imelo smisla nadaljevati. Vsaj tako sem ocenil, kajti do takrat me je več ali manj 80% časa pralo. Začelo pa je že nekje pri Kozini, če se ne motim. Na Vršič sem peljal v "vojaški uniformi", katera je za silo zadrževala vlago.

Povedati pa je tudi treba... da je bilo leto prej vreme idealno. Vseeno pa je mislim da večino izpeljanih DOS-ov spremljalo dokaj slabo, sprejemljivo vreme. In če se ne motim, leta 2010 je bil datum spremenjen? Tako, da nekega pravila ravno glede tega ni? Pomakniti štart za teden dni skoraj ni izvedljivo... kajti ravno tisti vikend je v Radencih tekaški maraton in vsenaokrog, tudi v Avstriji so zaprte ceste. V poštev pride samo popolnoma spremenjena trasa in to že pred Radgono... torej bi bilo potrebno pri Podgradu že zaviti nazaj proti Lenartu in tam preko hribov proti Prlekiji.

Sam več nimam oz. vsaj za sedaj možnosti, da bi štartal, ampak mene osebno tudi motijo časi štartov. Ne vem, čemu ne raztegnejo štarte preko dneva, da bi bilo bolj zanimivo po trasi? Tako pa se po prvi, drugi časovni postaji prvi oddaljijo, pridejo v cilj v soboto dopoldan in se tudi čudim, da imajo voljo čakati več kakor 24 ur na razglasitev rezultatov.

Veliko bolje bi bilo, če bi slabši, starejši in solo tekmovalci štartali z začetkom že v četrtek dopoldan, opoldne, dvojice, četvorke... pa proti večeru. Razumem, da je s tem več dela, štartni spektakel bi malce zvodelel, bi pa po mojem bilo bolj zanimivo proti koncu dirke, ko bi tekmovalci in tekmovalke bolj pogosto prihajali v cilj...

jeti 25.10.2016 10:28

grabi mekul

areh 25.10.2016 12:17
@jeti:

grabi mekul

Pejd! Cajta je dost za pripravo..
lpa 

dos-ras-extreme 02.11.2016 07:49
@milanzg:
@dos-ras-extreme:

Dejan Gorenc

Mene zanima zakaj javno ne objavite razpisa za to dirko....pravila....startnina ...in seveda nagrade ali gre za dobrodelno dirko.To je pomembno tako za navijače kot tekmovalce.To sem omenil zato,ker so se v pretekilh letih delile nagrade zelo smešno in sicer, da dobijo četvorke več kot posameznik nobenemu ni šlo v glavo četudi je bil v ekipi Mirko Tuš. Hvala pa brez zamere.

Pozdravljeni Milan,

vsi podatki o dirki DOS-EXTREME 2017 bodo objavljeni v naslednjih tednih. So v pripravi.

Veseli smo vašega mnenja in trudimo se iskati najboljše rešitve.  

Prijeten pozdrav

BlAtNiK 02.11.2016 11:11
@dos-ras-extreme:
@milanzg:
@dos-ras-extreme:

Dejan Gorenc

Pozdravljeni Milan,

vsi podatki o dirki DOS-EXTREME 2017 bodo objavljeni v naslednjih tednih. So v pripravi.

Prijeten pozdrav

Tole zadnje sicer nisem preprican, ker so bile ponujene resitve za boljsi format ze v preteklosti, pa ker je bil to volonterski projekt, se nihce ni zelel s tem ukvarjat. Skratka point je da je treba dirko prevetriti in jo narediti bolj evropsko oz po zgledu drugih dirk, ki so vse v organizacije krepko prehitele DOS ki stagnira ze 5 let od uvedbe dvojic in pokala JR. Smotrno bi bilo malo dobrih praks pobrati od velikih, vcasih je bil to DOS, sedaj pa sta to TorTour in RAA, ki sta prehitela DOS v organizacijskem smislu, ceprav sta dirki krepko mlajsi.

jeti 02.11.2016 11:26

kako bi jo prevetril?

BlAtNiK 02.11.2016 11:34
@jeti:

kako bi jo prevetril?

Predvsem dirka rabi vec tekmovalcev, to so drugje resili s Challenge dirko in dobili veliko folka na start, naredili dirko dostopno vsem in posledicno dvignili budget...ker ultrakolesarjenje sirsim mnozicam ni zanimivo, sploh pa ne sponzorjem...masa ljudi privabi tudi oglasevalce. Primeri vecjih dirk so lahko zgled, kako se dvigne budget in prepoznavnost in spektakel za gledalce (letos v Avstriji je bilo mesto polno na startu, cilju in podelitvi)...vec dirk v dirki, obisce se vec krajev, prolog za razvrstitev startov posameznih skupin, da se ve kdo je spredaj ne da se preracunava in posledicno taktizira in gledalcem ni nic jasno, format startov kot je nekdo omenil, v Avstriji so raztegneni na cel dan, ravni zato da ni nekdo ze 30h v cilju in caka zadnjega...npr Strasser je startal 14h za predzadnjim v kategoriji solo zato, da so skupaj koncali. Vec idej in izkusenj iz tujih dirk pridejo prav. Samo moje mnenje, organizator ze ve kje jih dobi, ce jih zeli :)

Sami konkretni predlogi o dodatnih trasah so bili ze posredovani organizatorju v preteklosti, vem da se prej ni dalo nic narediti, mogoce je lahko sedaj drugace...ce pa po enoletni pavzi ne bo povsem nic novega, bo dirka nazadovala, ker bo na startu manj tekmovalcev kot prejsnja leta, ker se da pavza ne bo obrestovala, v istem terminu je namrec ultra dirka cez Italijo in vecina je bila lani tam, tudi Mare...zakaj bi se tujci sedaj vrnili na DOS? Lep dan 

jeti 02.11.2016 11:39

ni vse dobro kar je v tujini, ampak dobre zamisli. seveda koliko pa so  sedaj pripravljeni organizatorji prisluhniti. to pa oba veva ni ravno dobra stran te dirke :). tako smo tudi ostali brez vsega to leto.

BlAtNiK 02.11.2016 11:41
@jeti:

ni vse dobro kar je v tujini, ampak dobre zamisli. seveda koliko pa so  sedaj pripravljeni organizatorji prisluhniti. to pa oba veva ni ravno dobra stran te dirke :). tako smo tudi ostali brez vsega to leto.

Se strinjava :) Upajmo na boljse case...veliko je ze da dirka bo, ker iz prve roke vem da je bilo bolj kot ne koncano. Tko da pohvala organizatorjem za trud!

Aja pa seveda ni na vsaki dirki vse dobro, treba bi bilo zdruziti dobre prakse posameznih dirk...niti ena ni popolna jasno, lahko se pa kej naucimo :) 

CKR.SI 02.11.2016 11:42

Meni  bi recimo ustrezala kategorija 60+.mežik
Zanimivo bi bilo tudi uvesti obvezen enourni počitek na polovici kroga. Tako bi se izognili očitkom, da so nekateri malce "podprti".presenečen

milanzg 02.11.2016 13:28

Se mi zdi da kar se tiče sledenja je DOS še najbolj pregleden in zanimiv za spremljat,še posebej če imaš svojega favorita na progi mežik

CKR.SI 02.11.2016 13:37
@milanzg:

Se mi zdi da kar se tiče sledenja je DOS še najbolj pregleden in zanimiv za spremljat,še posebej če imaš svojega favorita na progi mežik

Tudi kot udeleženec imaš lep pregled nad dogajanjem. Zelo dobrodošla reč!kul

SODROVC 02.11.2016 19:02

www.raceacrossitaly.com/ultra cycling-race/

za tiste, ki bi se radi pred DOS-om še malo natrenirali in/ali preizkusili... 

CKR.SI 30.01.2017 19:35
@dos-ras-extreme:
@milanzg:
@dos-ras-extreme:

Dejan Gorenc

Pozdravljeni Milan,

Prijeten pozdrav

Mesec januar gre proti koncu, jaz pa ne najdem nobenih podrobnosti o letošnjem DOS-u.

SODROVC 30.01.2017 20:14

Info je bil namenjen Milanu, ne tebi.zarečeni kruh   No, resno upam, da dirka letos bo, da ultramaratonci ne boste trenirali in se pripravljali zanjo, potem pa spet nič... 
Pa mi, navijači, bi spet lahko čez noč sledili in celo navijali v živo. Pa fajn bi bilo, če bi tisti LiveTracking delal... 

1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI