(Ne)nastopanje za reprezentance

Domov > Forum > (Ne)nastopanje za reprezentance

(Ne)nastopanje za reprezentance

SORTIRAJ PO:
TomazK 24.10.2016 09:32

Pozdravljeni,

V dokumenti je opisana problematika izbiranja reprezentanc v mlajših kategorijah. Podrobno je opisan primer kolesarke, ki so ji bila praktično čez noč zaprta vrata na vsa velika tekmovanja. Gre za klasični primer šikaniranja, kakršnih je bilo v preteklosti že kar nekaj.

Politiko je nujno potrebno spremeniti v dobro tekmovalcev, (predvsem najmlajših), ki šele prihajajo. Njim in njihovim staršem  je namreč najtežje razlagati zakaj ostajajo doma, kljub dobrim rezultatom. 

www.dropbox.com/s/b68uki9gcoz 8lpf/IZBIRANJE%20REPREZENTANC. pdf?dl=0

LP

Pantanifan 24.10.2016 10:19

Sicer ne odpre povezave, ampak a ni bila ene 5 let nazaj podobna zgodba že z eno tvojo varovanko.

piciklist 24.10.2016 10:40

Prav je, da se take zgodbe objavijo.

Problem na KZS je naslednji: imamo kar nekaj ljudi, ki si pravila krojijo po svoje in jim je v interesu delati netransparentno. Penko si seveda lasti žensko kolesarstvo pri nas in v vlogi selektorja noče videti dlje od svoje ekipe. Pri tem dela slovenskim kolesarkam medvedjo uslugo...

Na KZS imamo tudi druge zvezde podobnih iger - netransparentnost in skrivanje je način dela tudi pri predsedniku in njegovemu "super sposobnemu" sekretarju... Tega se zaveda večina kolesarskih delavcev, ki so posredno ali neposredno volili te funkcionarje!

AMPAK

zgodi se popolnoma nič, ker:

1. Nihče ne pripelje kandidata, ki bi bil pripravljen delati za dobro slovenskega kolesarstva in ne samo skrbeti za lastno rit. Zato bo na prihajajočih volitvah ista garnitura zopet izvoljena in naslednja 4 leta se ne bo spremenilo prav nič. Tisti, ki pričakuje spremembe, je blazen (definicija blaznosti: početi iste stvari in pričakovati drugačne rezultate :-))

2. Ljudje, ki so izvolili oz potrdili te funkcionarje (torej predstavniki klubov, člani skupščine ter člani odborov) so postali apatični in ne opozarjajo na nepravilnosti, ki se dogajajo. Morda zato ker se ne želijo zameriti tem ljudem, ali pa nimajo energije in se jim kratko malo j...

Škoda, pa tako dobre tekmovalce imamo...

FAUSTO 24.10.2016 11:03

Tista sekretarjeva beseda v poslanem dopisu, pojasnilu...vse pove, razjasni...kompatibilnost! Mislim, da ima največjo težo, ker drugače je ne bi bilo. Ampak, ni upal direktno napisati:)

Zakaj je pa temu tako, pa jaz ne vem, vedo le najožje vpleteni. Lahko nas pa razjasnite..

Tak občutek sem dobil ob branju. Seveda se lahko motim:)

Lopata 24.10.2016 11:19

Kakšna vaja iz postavljanja vejic vam ne bi škodila...

+ankar 24.10.2016 13:07
@Lopata:

www.fran.si

nanisimi 24.10.2016 13:24
@+ankar:
@Lopata:

www.fran.si

Včasih kar mal pogledam, če nisem slučajno stran sfalil. mežik www.lektorsko-drustvo.si/foru m

FAUSTO 24.10.2016 13:26

Ah...eni pa znate zagnojit, še tako pomembno temo!? Jebale vas vejice, vas jebale...

Tecumseh 24.10.2016 13:27

klasično slovenceljsko... namesto da bi debatiral o problemu se ukvarjamo s slovnico.  

piciklist 24.10.2016 13:55

Dejmo se ukvarjat z vejicami, medtem nam bodo pa funkcionarji na KZS zjebal še tisto malo podmladka, ki ga imamo.

Sej zato pa je tako kot je...

pride 24.10.2016 14:21

Tomaž, srčno upam, da se Katji uspe uvrstiti v reprezentanco, očitno pa bo potrebno še veliko volje. Morda je situacija zrela za medije.

Za vejice se že vnaprej opravičujem. 

bodygeometry 24.10.2016 15:04

Veliko slišim o tem manipulatorstvu v našem kolesarskem vrhu... žalostno. Sploh to, da se na vrhovne pozicije vodi takšne, ki se s tem strinjajo oz. takšne stvari odobravajo oz. jih sami počnejo.

Po drugi strani se pa taki pomembneži ukvarjajo z otroci, jim otežujejo dirkanje, itd., če en delajo po njihovo. In Katja ni osamljen primer...
Dokler vsak samo kima, je vse mogoče, ko pa želi kaj spremeniti, se ga pa zatre!

Glede vejic, se pa strinjam, neke osnove morajo biti. :)

ken 24.10.2016 15:22
@Lopata

V tej temi jagnje umolkne..:)

Lopata 24.10.2016 15:34
@ken:
@Lopata:

V tej temi jagenček obmolkne..:)

Jaz sem svoje povedal. Menim namreč, da mora biti vsak dokument, ki je naslovljen na ta ali oni organ, dovršen. Vsebinsko in slovnično. Je namreč ogledalo avtorja oz. tistega, ki hoče z njim nekaj povedati. 

Vsebine ne bom komentiral, se pa sprašujem, ali je zapis plod jeze in razočaranja tekmovalke, ki ni bila izbrana v reprezentanco, ali pa jeze in razočaranja njenega trenerja. Vsak, ki je kdaj imel stika s športom namreč ve, da se kvaliteto trenerja med drugim presoja po tem, koliko tekmovalcev je "naredil".

ken 24.10.2016 15:48
Koliko?
Andrea M. je naredil "samo" eno.. :)
Not enaugh?
Ce bi vsaj malenkost opazoval razvoj opisane tekmovalke bi ti bilo jasno da tu res nekaj ne štima..
Brez vejic nalašč.. :)

piciklist 24.10.2016 16:00
@Lopata:
@ken:
@Lopata:

Jaz sem svoje povedal. Menim namreč, da mora biti vsak dokument, ki je naslovljen na ta ali oni organ, dovršen. Vsebinsko in slovnično. Je namreč ogledalo avtorja oz. tistega, ki hoče z njim nekaj povedati. 

Vsebine ne bom komentiral, se pa sprašujem, ali je zapis plod jeze in razočaranja tekmovalke, ki ni bila izbrana v reprezentanco, ali pa jeze in razočaranja njenega trenerja. Vsak, ki je kdaj imel stika s športom namreč ve, da se kvaliteto trenerja med drugim presoja po tem, koliko tekmovalcev je "naredil".

Zanimivo, da ne komentiraš vsebine ampak samo slovnico...le zakaj? Si osebno povezan z akterji?

Mislim, da je nepomembno ali je ta zapis plod jeze tekmovalke ali njenega trenerja. Verjeno oboje...pa kaj?? Dejstva glede kvalitete tekmovalke so znana in iz tega sledi njena jeza in jeza  trenerja... Problem nastane ko začne nekdo govoriti o kompatibilnosti...je to res lahko razlog za popolno izključitev iz reprezentance???

PS: Če sem spustill kakšno vejico, se vsem prizadetim iz srca opravičujem!

Lopata 24.10.2016 16:25
@piciklist:
@Lopata:
@ken:
@Lopata:

Zanimivo, da ne komentiraš vsebine ampak samo slovnico...le zakaj? Si osebno povezan z akterji?

Mislim, da je nepomembno ali je ta zapis plod jeze tekmovalke ali njenega trenerja. Verjeno oboje...pa kaj?? Dejstva glede kvalitete tekmovalke so znana in iz tega sledi njena jeza in jeza  trenerja... Problem nastane ko začne nekdo govoriti o kompatibilnosti...je to res lahko razlog za popolno izključitev iz reprezentance???

Vsebine preprosto nisem komentiral zato, ker dotične tekmovalke ne poznam. Odkrito priznam, da ženskega kolesarstva, zlasti mlajših selekcij, ne spremljam. Vsebine nisem komentiral tudi zato, ker ne poznam načina delovanja KZS, ne s strokovnega, niti kadrovskega in še kakšnega vidika.

Če pa te že tako močno zanima moje mnenje, pa je sledeče... Če je zapis plod počutja (jeze) tekmovalke in resničnega stanja stvari oz. delovanja v KZS, potem je seveda upravičen. V kolikor pa temu ni tako in se tekmovalka s tem ne obremenjuje, potem je zapis nepotreben. Zakaj? Zato, ker gre za mlado osebo, ki se s kolesarstvom (najbrž) ukvarja zaradi veselja in užitka, ker ima še celotno življenje pred seboj in na koncu tudi zato, ker je dovolj stara, da si sama izbere tisto, kar jo veseli in kar bo počela v prihodnje. Neodvisno od želja staršev, trenerjev in drugih. Oni so tam zato, da ji pomagajo, ne pa zato, da preko nje izpolnjujejo svoje želje oz. ji govorijo, kaj bi morale biti/so njene želje.  

ken 24.10.2016 17:03
Ne obsojam tebe lopata..ker ne veš.. :) Me pa zanima kdaj in kje se bodo oglasili ljudje ki so odgovorni za vprašanja ki jih je zastavil Tomaz? Kot sem enkrat ze omenil....vem da berejo..
Ceprav..odgovorni?
Za kaj ze?

biemsi 24.10.2016 18:29
Če pa te že tako močno zanima moje mnenje, pa je sledeče... Če je zapis plod počutja (jeze) tekmovalke in resničnega stanja stvari oz. delovanja v KZS, potem je seveda upravičen. V kolikor pa temu ni tako in se tekmovalka s tem ne obremenjuje, potem je zapis nepotreben. Zakaj? Zato, ker gre za mlado osebo, ki se s kolesarstvom (najbrž) ukvarja zaradi veselja in užitka, ker ima še celotno življenje pred seboj in na koncu tudi zato, ker je dovolj stara, da si sama izbere tisto, kar jo veseli in kar bo počela v prihodnje. Neodvisno od želja staršev, trenerjev in drugih. Oni so tam zato, da ji pomagajo, ne pa zato, da preko nje izpolnjujejo svoje želje oz. ji govorijo, kaj bi morale biti/so njene želje.

Po tej trditvi bi si upal reci da nimas otrok v njih ne vlagas in ne ves kaj govoris ali kaj si napisal. Najhujse so krivice pri otrocih in dogajajo je vsakodnevno. Aja bolje da se prej navadi kaj ga caka, kot mi je rekel neposten sodnik na tekmi...je to bistvo vsega. Kaj starsi vlagajo, vlagamo v svoje otroke pa nimas pojma...od denarja za opremo (otroci hitro rastejo), denarja za trening, casa nikoli ne racunamo in potem se ti dogaja tako kot v opisanem primeru.
Ti povem da te ima da bi kam bombo vrgel...
DraT 24.10.2016 19:16

Najbolje da gre v tujino. Prevzame tuje državljanstvo in čez nekaj let VSE NAŽGE. Pa naj se funkcionarji tolčejo po glavah za zamujeno priložnost.

Samo upam, da Katja ne bo izgubila volje.

SODROVC 24.10.2016 20:17
@biemsi:  
Po tej trditvi bi si upal reci da nimas otrok v njih ne vlagas in ne ves kaj govoris ali kaj si napisal. Najhujse so krivice pri otrocih in dogajajo je vsakodnevno. Aja bolje da se prej navadi kaj ga caka, kot mi je rekel neposten sodnik na tekmi...je to bistvo vsega. Kaj starsi vlagajo, vlagamo v svoje otroke pa nimas pojma...od denarja za opremo (otroci hitro rastejo), denarja za trening, casa nikoli ne racunamo in potem se ti dogaja tako kot v opisanem primeru.
Ti povem da te ima da bi kam bombo vrgel...

Sem se in še občudujem otroke, da zdržijo take stvari. Očitno se tako radi ukvarjajo s svojo dejavnostjo, da brez tega skoraj ne bi mogli živeti.
Že samo to, da nisi v pravem klubu, je za nekatere slaba popotnica, kariere v svojem športu pa sploh ne morejo narediti. 
Primer iz nekega drugega športa: trener je napredoval do trenerja B reprezentance, športnik, katerega je dodelal( in je zaradi negovih/njunih uspehov napredoval), pa ni bil deležen tega blagoslova... doma pa niso imeli dovolj sredstev pa podkupnino...

hmm 24.10.2016 20:43
@DraT:

Najbolje da gre v tujino. Prevzame tuje državljanstvo in čez nekaj let VSE NAŽGE. Pa naj se funkcionarji tolčejo po glavah za zamujeno priložnost.

To ni rešitev.
Noben od odgovornih se ne bo tolkel po glavi, ker enostavno ni odgovornosti. 
 ... da si sposodim primer zaklenjene teme in nemožnost kritiziranja prekrškarjev, da bi bilo v poduk drugim.
Potem je zaključek samo en. Zaenkrat smo družba vez in poznastev, kapitala v korupciji pa segamo na sam vrh lestvice v Eu.

Družba, šport pa zaradi tega izgublja napredek in talente. Na našo skupno žalost. nagubano čelo 

heron 24.10.2016 21:11
@hmm:
@DraT:

To ni rešitev.
Noben od odgovornih se ne bo tolkel po glavi, ker enostavno ni odgovornosti. 
 ... da si sposodim primer zaklenjene teme in nemožnost kritiziranja prekrškarjev, da bi bilo v poduk drugim.
Potem je zaključek samo en. Zaenkrat smo družba vez in poznastev, kapitala v korupciji pa segamo na sam vrh lestvice v Eu.

Družba, šport pa zaradi tega izgublja napredek in talente. Na našo skupno žalost. nagubano čelo 

res je, dokler nihče za nič ne odgovarja je lahko tako kot je. To je že kar sinonim za Slovenijo in po mojem ne bo nikdar boljše. Prikoritniki bodo vedno glavni carji na vasi,ostali pa od daleč opazujemo. Čeprav ej nekaj tudi poštenih ,a imajo zvezane roke,da bi zadevo spremenili. Najbolj roke v žep in nasmeh na usta. 

FAUSTO 24.10.2016 21:27
Torej smo v kapitalizmu?:)
Hotel sem rečt, da je njen problem večji od tega foruma. Forum je lahko samo vzmet...nagazna mina...torej...
velikomalo 24.10.2016 21:50

Vsak bagerist ima svojo mazalico. Očito jo zahtevajo tudi na kzs.

Lopata,lopata,lopata,lopata,l opata,lopata,,,,,,,A je to ok

gijoto 24.10.2016 21:52
@TomazK:

Pozdravljeni,

V dokumenti je opisana problematika izbiranja reprezentanc v mlajših kategorijah. Podrobno je opisan primer kolesarke, ki so ji bila praktično čez noč zaprta vrata na vsa velika tekmovanja. Gre za klasični primer šikaniranja, kakršnih je bilo v preteklosti že kar nekaj.

Politiko je nujno potrebno spremeniti v dobro tekmovalcev, (predvsem najmlajših), ki šele prihajajo. Njim in njihovim staršem  je namreč najtežje razlagati zakaj ostajajo doma, kljub dobrim rezultatom. 

www.dropbox.com/s/b68uki9gcoz 8lpf/IZBIRANJE%20REPREZENTANC . pdf?dl=0

LP

Tipično slovensko sranje ( podobobno se dogaja tudi v drugih športih košarka, hokej, nogomet itd..)se pravi no many no fany naravni talenti brez podpore ( finančne )  staršev so pa obsojeni na propad

žal pač takle imamo v naši ljubi Sloveniji.

Tomaž upam samo, da ne zmanjka volje tudi tebi pri ustvarjanju novih mladih talentov.

Drži se.

piciklist 24.10.2016 22:26
@Lopata:
@piciklist:
@Lopata:
@ken:
@Lopata:

Vsebine preprosto nisem komentiral zato, ker dotične tekmovalke ne poznam. Odkrito priznam, da ženskega kolesarstva, zlasti mlajših selekcij, ne spremljam. Vsebine nisem komentiral tudi zato, ker ne poznam načina delovanja KZS, ne s strokovnega, niti kadrovskega in še kakšnega vidika.

A ti resno dopuščaš možnost, da se tekmovalka s tem ne obremenjuje?? Verjetno nisi prebral dopisa oz. si se osredotočil na slovnico namesto na vsebino.

In kot je že nekdo napisal, vidi se da nimaš otrok, da pišeš take...

ken 25.10.2016 07:15
@FAUSTO: Torej smo v kapitalizmu?:)
Hotel sem rečt, da je njen problem večji od tega foruma. Forum je lahko samo vzmet...nagazna mina...torej...

Mislim da je samo "raspust"....cel sistem dela je zgrešen.Na KZS nimajo(nočejo imeti) šefa, ki bi znal in hotel dosegati uspehe s kreativnim delom in obenem  postavljati naloge in meje podrejenim.
Isto je bilo na Sm.Zv. , dokler ni lani situacijo skoraj celostno začel reševati Masi. In fantje,dekleta spet letijo ko metki ;-) Pokazal jim je svetlo ravno pot, katero so njegovi predniki spridom zavijali v nedogled.(ker niso znali) To manjka... V kapitalizmu firme živijo od dobrih rezultatov dela.Tudi pri nas se najde kaka ;-) zakaj nebi bila med njimi tudi KZS??
Po drugi strani, in to zna biti bistveno,, če se vprašam kdo in zakaj je postavil g.Grma na vodilni položaj, pa si že lažje razložim Tomaževo stisko..

Lopata 25.10.2016 09:06
@piciklist:
@Lopata:
@piciklist:
@Lopata:
@ken:
@Lopata:

A ti resno dopuščaš možnost, da se tekmovalka s tem ne obremenjuje?? Verjetno nisi prebral dopisa oz. si se osredotočil na slovnico namesto na vsebino.

In kot je že nekdo napisal, vidi se da nimaš otrok, da pišeš take...

Ja, dopuščam možnost, da se tekmovalec s takimi stvarmi ne obremenjuje. Preprosto zato, ker sem pri enem drugem (nekolesarskem) športu dal skozi vse starostne kategorije, od mlajših kadetov oz. pionirčkov do članov in ker sem imel možnost trenirati, tekmovati in se družiti z ljudmi, ki so bili v ali zelo blizu reprezentance. Enim je to predstavljalo bistvo njihovega udejstvovanja, drugi so bili bolj flegmatiki. In tisti prvi, ki so garali samo zato, da bi prišli v reprezentanco, so ponavadi bili bistveno bolj živčni, napeti in razočarani ob morebitnem "neuspehu". Posledično so tudi dokaj hitro prenehali svojo športno kariero. 

Vem tudi, kakšen je lahko odnos staršev do teh tekmovalcev. Prvič zato, ker sem bil sam tekmovalec, drugič zato, ker sem bil na "trenerski" strani in tretjič kot oče! Dejstvo je, da rabi otrok popolno podporo s strani staršev, starih staršev, trenerjev in drugih, če hoče uskladiti šolo, treninge, tekmovanja, tisti kanček družinskega življenja in druženja z vrstniki. Nekateri starši gredo celo tako daleč, da na lastno pest vozijo otroke po celi Sloveniji in tujini, vsak vikend, se vključijo v organe kluba, ali pa so prisotni na vseh treningih, tekmah itd. To je seveda častni vredno (če prav je lahko včasih moteče, zlasti za tekmovalce). Je pa zelo narobe, ko se starši začnejo kregati s trenerji, sodniki in celo drugimi mladoletnimi tekmovalci za tako banalne stvari, kot je recimo ena točka, en prekršek, torej nekaj, kar na končni razplet nima vpliva. Še posebej pa mi gre na živce, ko s tribun navijajo proti nasprotni ekipi, sodniku itd. Na tekmi, kjer igrajo otroci, ki so stari 10, 12 let! V takih primerih spoznaš, kako bolani so lahko nekateri starši, da bi šli dobesedno preko trupel, samo zato, da bo njihov sin/hčerka dobila eno xy tekmo, dirko ali karkoli že. Enako velja za trenerje.

Ja, šport je drag. Finančno, časovno, čustveno. In normalno je, da ko/če se tvojemu otroku/varovancu godijo krivice, stopiš njemu v bran. In ja, včasih te ima, da bi vse skupaj nabil na klin. Ampak v končni fazi je pomemben samo otrok in njegova dobra volja, veselje, zdravje. Naj bodo še tako majhni, otroci niso bedaki. Razumejo stvari dosti prej in bolje, kot si mislimo starši. In razumejo in vedo, kdaj se jim po njihovem godi krivica. Naloga starša je, da mu prisluhne in potrdi ali ne, če si otrok misli prav ter temu primerno tudi reagira. Ampak če je otrok srečen in tega ne rabi, zakaj bi zasral to s tem, da se po možnosti pred njim začneš kregati s trenerji, navijači, drugimi starši... 

n3o 25.10.2016 09:46
Vem tudi, kakšen je lahko odnos staršev do teh tekmovalcev. Prvič zato, ker sem bil sam tekmovalec, drugič zato, ker sem bil na "trenerski" strani in tretjič kot oče! Dejstvo je, da rabi otrok popolno podporo s strani staršev, starih staršev, trenerjev in drugih, če hoče uskladiti šolo, treninge, tekmovanja, tisti kanček družinskega življenja in druženja z vrstniki. Nekateri starši gredo celo tako daleč, da na lastno pest vozijo otroke po celi Sloveniji in tujini, vsak vikend, se vključijo v organe kluba, ali pa so prisotni na vseh treningih, tekmah itd. To je seveda častni vredno (če prav je lahko včasih moteče, zlasti za tekmovalce). Je pa zelo narobe, ko se starši začnejo kregati s trenerji, sodniki in celo drugimi mladoletnimi tekmovalci za tako banalne stvari, kot je recimo ena točka, en prekršek, torej nekaj, kar na končni razplet nima vpliva. Še posebej pa mi gre na živce, ko s tribun navijajo proti nasprotni ekipi, sodniku itd. Na tekmi, kjer igrajo otroci, ki so stari 10, 12 let! V takih primerih spoznaš, kako bolani so lahko nekateri starši, da bi šli dobesedno preko trupel, samo zato, da bo njihov sin/hčerka dobila eno xy tekmo, dirko ali karkoli že. Enako velja za trenerje.

Ja, šport je drag. Finančno, časovno, čustveno. In normalno je, da ko/če se tvojemu otroku/varovancu godijo krivice, stopiš njemu v bran. In ja, včasih te ima, da bi vse skupaj nabil na klin. Ampak v končni fazi je pomemben samo otrok in njegova dobra volja, veselje, zdravje. Naj bodo še tako majhni, otroci niso bedaki. Razumejo stvari dosti prej in bolje, kot si mislimo starši. In razumejo in vedo, kdaj se jim po njihovem godi krivica. Naloga starša je, da mu prisluhne in potrdi ali ne, če si otrok misli prav ter temu primerno tudi reagira. Ampak če je otrok srečen in tega ne rabi, zakaj bi zasral to s tem, da se po možnosti pred njim začneš kregati s trenerji, navijači, drugimi starši... 

ne bi mogel bolje napisati....

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI