Sprašujem: Cestna kolesa za treking kolo - tehnična rešitev

Domov > Forum > Sprašujem: Cestna kolesa za treking kolo - tehnična rešitev

Sprašujem: Cestna kolesa za treking kolo - tehnična rešitev

SORTIRAJ PO:
Crosser 03.11.2016 22:28

Pozdravljeni kolesarski zasenjaki,

čim bolj poceni bi želel nabaviti in namestiti cestna kolesa na treking kolo. Namestil bi plačše širine 28mm.

Gledal sem nekaj takega. www.bike24.com/1.php?content= =2

Ko sem šel v specifikacije sem primerjal širino osi treking seta obročev deore in tega seta obročev. Obe sprednji osi kolesi sta širine 100mm, medtem ko je zadnja treking 135mm, cestna pa 130mm. 

Sedaj pa me zanima kako najceneje rešiti teh 5mm. A je potrebno namestiti novo 135mm os na zadnje cestno kolo + ustrezni distančnik + seveda novi hitri vpenjalec?

Nabavil sem poceni a kvalitetno treking kolo s 24 prestavami. Vozil pa bom večinoma po ravnini. Imam 100kg, a bodo te felne zdržale. Z najcenejšimi dvostenskimi treking felnami ni bilo nikoli težav.

Prosim za resne in strokovne odgovore. Rad bi se sam informiral preden mi na servisu spet prodajajo marjetice. Tam so mi rekli, da je najcenejši set 140eur. O morebitnih modifikacijah o katerih sprašujem tukaj, pa nisem nič spraševal.

Hvala, you are the best Folks!

ReepsaaG 03.11.2016 22:49

Najceneje bo, če namestiš cestne plašče na obstoječe treking obroče, ki so enake dimenzije kot cestni obroči.

Če pa hočeš imeti dva para obročev, torej, ene bolj za makadam druge pa za na cesto, nabavi en set za treking ali pa ciklokros. Primer če rabiš za v-brake

Če ne potrebuješ dvojnih obročev (v primeru da imaš izpravne obroče) nakup še enih pomojem ni smiseln.

Crosser 03.11.2016 23:00

ReepsaaG 

to sem nameraval narediti, sam mi je serviser rekel, da bo mi prediralo, ko bo felna udarila na plašč.

Kater plašč priporočaš debeline 28mm za treking kolesa. Seveda, ki je poceni in vzdržljiv, ker za dost EUR vsi ponujajo.

Vem, da moram nabavit nova zračnice, je je nujno tud nove trake znotraj obročev, ki zdržijo pritiske nad 6bar, a tukaj ni panike? 

Hvala za odgovor!

ReepsaaG 04.11.2016 16:08

Katere obroče imaš zdaj gor? Ne verjamem da ti jih bo predrlo kar samo od sebe. :) Plašči zgledajo vredu, karkoli podobnega zna biti dobro.

Crosser 07.11.2016 01:33
No name, notranji premer 20mm (izmeril s šublerjem) dvostenski, v-zavore. Po Sheldonbrown, bi naj gor šle od 32mm naprej. Vendar pa na strani Ryde rims oz. Rigida, vse treking felne z notranjim premerom 20mm, podpirajo 28mm plašče.
ReepsaaG 07.11.2016 17:26

Na 20mm gre 28mm plašč brez problema, tudi ožji bi šli gor brez težav.

-BLAŽ- 07.11.2016 17:42

Take 28mm včasih nataknem na cx-a. Kolega se z njimi redno vozi tudi na Krim. Men se zdijo najbolj price performance.

www.veb-company.si/izdelek/22 78/pla-continental-ultra-sport -ii-ini.html

sem pa videl, da imajo v Vebu tudi tele v širini 28mm, ful dobr zgledajo

www.veb-company.si/izdelek/98 7/plasc-continental-sport-cont act-ii-28.html

Vran 07.11.2016 17:54

www.veb-company.si/izdelek/98 6/pla-continental-tour-ride-28 .html

tele vozim po golovcu na cestaku (starem), cca 500km brez defekta, punpani pa niso bili vec kot 3 bare nikol... 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI