Kolesarska jakna

Domov > Forum > Kolesarska jakna

Kolesarska jakna

SORTIRAJ PO:
rs1975 11.12.2016 08:30

Gledam malo zimske jakne, za temperature 0-10 °C.

Je tole OK?
www.decathlon.si/p/8369415_ko lesarska-jakna-900-crna-modra. html?search_query=jakna+900 &results=24

Kaj drugega v tem cenovnem rangu? 

Agent041 11.12.2016 11:51

Toliko za info, danes imaš na vse jakne najmanj 25% popusta (sicer mislim, da za nekatere znamke ne velja)
www.bike-discount.de/de/fahrr adjacke/l-24

Torej tudi na termo jakne:
www.bike-discount.de/de/shop/ thermojacken-1747/l-24
daš sortiranje po popustu, pa greš na zadnjo stran in od zadaj gledaš proti naprej, da potem vidiš katere jakne so danes pravzaprav najbolj znižane ;) 

Periglej 11.12.2016 12:01

IMO se termo jaken ne splača kupovati, ampak kupiš navadno jakno (jakno za jesen/pomlad) in po potrebi dodaš še en zunanji sloj. 
Torej imaš podmajico (kratko), majico, jakno, preko tanko običajno vetrovko, če je veter (vse kolesarko, jasno). Tole preverjeno zdrži temperature okrog 0 stopinj in manj. Dodaten sloj so deloma tako ali tako kolesarske hlače z naraminicami.

Termovariante ne dopuščajo natančne regulacije temperature telesa in se ti lahko zgodi, da ti bo pretoplo (klanec), če jo boš dal dol, pa prehladno, medtem ko prva varianta dopušča oboje: in da si odpneš zadrgo jakne, ker je včasih popolnoma dovolj, morda celo zadrgo majice, ali pa da si jakno slečeš dol (če je potrebno tanjšo metati dol, kaj šele termo).

Drugače gledaš lidl variante za cca 30 EUR. So čisto dovolj dobre za ta namen. 

Cwetko8091 11.12.2016 12:16

Meni se zdi važno, da čez telo in ramena neprepiha. 
Sam tudi pozimi nosim samo www.six2.biz/en/prodotto/ts3w / (nekje 40€) in jakno z zgoraj opisanimi značilnostmi.

Drugače od decathlona se mi zimska Aerofit ali 500 zdita čisto zadosti za naše zime.

nejchy 11.12.2016 14:13

S lidlovo varjanto sem bil sam "zadovoljen" dve leti...

Potem sem si pa kakšne 14 dni nazaj kupil malo boljšo švic majco za 50€ (s 35% popustom) in sedaj iz izkušenj ti povem... SPLAČA SE! Prišel sem tudi do spoznanja da je pri temperaturah okoli 0-7stopinj ravno kvalitetna švic majca najpomembnejša oprema!!!

Pomanjkljivosti Lidlove je ta, da te "neenakomerno greje" in je hitro prevroča. Je tudi malo težja in VELIKO BOLJ VPIJA VLAGO(švic), posledično si po 60+min čisto zašvican pod termo jakno (GNIL) in zato te tudi začne zebt...

Pri tejle malo bol kakovostni je super... kot prvo je tenkejša, čisto "zlije" se s kožo, vpije zlo malo švica(pa ša te ne smrdi)... edino malo težje jo je dobiti s sebe hehe, ampak to tudi ni problem :)

+NORO HITRO SE POSUŠI!!!!

Sedaj tudi pri 70km furah nimam nobenga problema in me ne zebe/se ne pregrevam...

Poprej sem pa tudi sam sprobaval s vsemi temi sloji.... po moje: "LARIFARI"...

Pod 0 stopinj ne kolesarim, kar je pa nad.. se občem čisto simpel:

-HR merilec, švic majica, termo hlače (in windstop hkrati), termo zimska jakna, kakovostni zokni, copati, termo galoše, rutica(termo)-katero potegnem tudi čez ušesa/usta/nos, šal, čelada :)

DELUJE!

dfrim 11.12.2016 19:06
Ko je že ravno govora o švic majcah... katere znamke priporočate ?
Agent041 11.12.2016 19:20
@nejchy:

S lidlovo varjanto sem bil sam "zadovoljen" dve leti...

Potem sem si pa kakšne 14 dni nazaj kupil malo boljšo švic majco za 50€ (s 35% popustom) in sedaj iz izkušenj ti povem... SPLAČA SE! Prišel sem tudi do spoznanja da je pri temperaturah okoli 0-7stopinj ravno kvalitetna švic majca najpomembnejša oprema!!!

Pomanjkljivosti Lidlove je ta, da te "neenakomerno greje" in je hitro prevroča. Je tudi malo težja in VELIKO BOLJ VPIJA VLAGO(švic), posledično si po 60+min čisto zašvican pod termo jakno (GNIL) in zato te tudi začne zebt...

Pri tejle malo bol kakovostni je super... kot prvo je tenkejša, čisto "zlije" se s kožo, vpije zlo malo švica(pa ša te ne smrdi)... edino malo težje jo je dobiti s sebe hehe, ampak to tudi ni problem :)

+NORO HITRO SE POSUŠI!!!!

Sedaj tudi pri 70km furah nimam nobenga problema in me ne zebe/se ne pregrevam...

Poprej sem pa tudi sam sprobaval s vsemi temi sloji.... po moje: "LARIFARI"...

Pod 0 stopinj ne kolesarim, kar je pa nad.. se občem čisto simpel:

-HR merilec, švic majica, termo hlače (in windstop hkrati), termo zimska jakna, kakovostni zokni, copati, termo galoše, rutica(termo)-katero potegnem tudi čez ušesa/usta/nos, šal, čelada :)

DELUJE!

Tudi sam sem dolgo časa nosil Lidl/Hofer robo. Sem bil vedno zadovoljen. Vendar sem letos prešel na bolj kvalitetno robo. Kot si dejal, z dobrim "base Layerjem" je človek ponovno rojen. Nisem mogel verjeti kakšna razlika. Prav tako z termo hlačami, zimsko jakno, oziroma z celotno robo. Pri letnih majicah se še toliko ne pozna, na zimskih pa še kako.

Mogoče edino tistim, ki se ne poltijo, nebo takšne razlike. Pri Lidl/Hofer robi, mi sicer ni bilo nikoli mrzlo, ampak moker sem pa bil tako, kot če bi v reko skočil. Še zimska jakna je bila v celoti mokra. Skratka, roba ne diha. Če bi slučajno imel gumidefekt, bi verjetno pljučnico fasal. Sem moral na pasni torbici rezervno spodnjo in čez majico imeti v rezervi.

Pa seveda ne moreš imeti le enega kompleta, saj ko je zašvicana, smrdi kot vrag. Ali več kompletov, ali pa vsak dan prati.

Pri boljši robi, na katero sem prešel letos, teh problemov ni. Roba skoraj nikoli ni zašvicana, saj kvaliteten baselayer naredi svoje ter zračna roba odvaja toploto. Če pa je zašvicana, pa vseeno ne smrdi, ter ja lahko oblečem tudi naslednjič brez pranja.

Če kolesariš tudi pod ničlo ti priporočam termo zimsko jakno. Pa če je pod ničlo, si zravan baselayerja daš vmes še zimsko majico, če pa nad pa lahko le base layer pa jakno. Sam imam tole
www.bike-discount.de/de/kaufe n/sportful-fiandre-norain-radj acke-546611
Je neverjetno topla, pa istočasno tudi super zračna (zadnji del), čeprav je nepremočljiva. Res da je malo dražja, ampak je nebi zamenjal za nič. Ker sam pozimi dosti kolesarim ponoči, in pod ničlo, mi je zakon. Dobil pa sem jo pod akcijo, tako da je še bila cenejša kot danes, ko je 25% na jakne.

nejchy 11.12.2016 20:01

Imam Craft-ovo...nekaj takšnega kot na zgornjih linkih :)

Za enkrat top top top... posebej v primerjavi s Lidlovimi...

nisem si mislil da bo takšna razlika- PRIPOROČAM!

Bi blo pa zanimivo za sprobat kako se tiste najdražje za 150€+ odnesejo... ampak to je pa res že pre- drago :)

bécane 11.12.2016 21:05

Obnesejo se kot druga koža ;-) V mojem primeru zgoraj Alpha in Flanders base layer + spodaj Milletights = tudi pri -3°C kot balzam v vožnji pozno pomladi, ko še ni prevroče. Zima ni več zima :-)

GRGR 11.12.2016 21:06
@Agent041:

ter ja lahko oblečem tudi naslednjič brez pranja.

A gate tudi nosis vec dni? Ogabno

Drugače pa najboljšo zimsko robo ima Assos. 

Periglej 11.12.2016 21:19

Tole sem dobil na wigglu za cca 25 EUR s poštnino (zadnji kos - se vam splača iskati zadnje kose). Top majica, nimam kaj očitat.

www.bike-discount.de/de/kaufe ktionsshirt-langarm-552482

Dejansko pa je razlika med lidl robo in top robo, tako kot je opisal zgoraj @Agent041. Praktično neuporabna za resno delo, nosim jo samo po hiši in okoli nje.

Letos sem dodatno nabavil baseleyer kratki rokavi (enega imel že od lani), middle leyer dolgi rokavi z zadrgo (sicer sem uporabljal pomladnega z dolgimi rokavi, ta je malenkost toplejši), jakno sem imel od lani - x-bionic roba. Ko je veter, imam še craft vetrovko, ker mi vetra nič od naštetega ne zdrži (govorimo o resnem vetru, ne kakšnem rahlem pihančku).

-BLAŽ- 11.12.2016 21:45

Tale je iz moje strani preiskušena in jo toplo priporočam.

www.veb-company.si/izdelek/63 65/jakna-parentini-p5300-windt ex-intermedia.html

Agent041 12.12.2016 07:12
@gregor12345:
@Agent041:

ter ja lahko oblečem tudi naslednjič brez pranja.

A gate tudi nosis vec dni? Ogabno

Drugače pa najboljšo zimsko robo ima Assos. 

Hlače pa po vsaki vožnji na hitro operem le padding (chamois), in sicer nekajkrat pod vodo in vsakič dobro odcedim. Do naslednjega dne se posuši. Preostali del hlač pa sploh ni prešvican. Zraven tega pa imam dvoje hlače.

Piroman 12.12.2016 13:17
@-BLAŽ-:

www.veb-company.si/izdelek/63 65/jakna-parentini-p5300-wind t ex-intermedia.html

BLAŽ, kakšna je razlika med temi jaknami 5200, 5300 in 5400?

janja7811 12.12.2016 14:11
@Agent041:

Tudi sam sem dolgo časa nosil Lidl/Hofer robo. Sem bil vedno zadovoljen. Vendar sem letos prešel na bolj kvalitetno robo. Kot si dejal, z dobrim "base Layerjem" je človek ponovno rojen. Nisem mogel verjeti kakšna razlika. Prav tako z termo hlačami, zimsko jakno, oziroma z celotno robo. Pri letnih majicah se še toliko ne pozna, na zimskih pa še kako.

Da ne bo prevelikega razočaranja - mogoče ni za zanemarit podatka "letos" .
Kar se vonja tiče - je eno material: volna ima do neke mere"samočistilno" funkcijo.
Plastika pa (pa naj bo polypropilen ali polyester) pa je očitno v določenih primerih na začetku tretirana - po določeni uporabi (pa pojma nimam ali je odvisno od števila pranj ali količine švica) pa gre ta obdelava dol, ena prej, druga...
Kar se vonja tiče, vsaj za starejše letnike crafta (poly-variante), zatrdim, da po kakšni sezoni po uporabi kar hitro zasmrdijo - ne le moje.  (Podobno, a še veliko bolj izrazito je pri gumi od Tewe.)

Pa ne narobe razumet - dobra prva plast je zlata vredna, in razen vonja nisem opazila, da bi se lastnosti bistveno poslabšale. Pa večina izkušenj je iz turne smuke.

-BLAŽ- 12.12.2016 18:44
@Piroman:
@-BLAŽ-:

www.veb-company.si/izdelek/63 65/jakna-parentini-p5300-wind t ex-intermedia.html

BLAŽ, kakšna je razlika med temi jaknami 5200, 5300 in 5400?

Kakor ti znam jaz povedat je razlika samo v barvi. Poklič jih v VEB-a.

bodygeometry 12.12.2016 19:56

Osebno sem preizkusil precej stvari - od base layer-jev Castelli, Mico, Specialized, Craft, Nike, Adidas, noname (Lidl, Hofer, itd.) poletnih, do Castelli, Mico (več različnih preko let), Craft, Specialized (merino).

Merino je merino, za zimo. Pa Mico mi za zimo služi že cca. 5+let, pa še vedno jo lahko imam npr. zjutraj za delo v gozdu, popoldan pa za bajk in jo potegnem iz sebe skoraj brez vonja.

Kar se pa oblačenja tiče, sem pa na specialki zelo zmrzljiv in me pod 5 stopinjami ne boste prepričali (ok, če kje za krajši čas pade temperatura pod, ni panike, govorim na splošno). Do tja pa mi služi idealno termo (brez WS) Castelli RossoCorsa dolge hlače in Castelli RossoCorsa WS jakna, spodaj pa zimski Mico. To je to, tudi za dolge ture, veter, itd.

Na gorcu pa je tako, da vozim bolj "enduro" stil, se pravi na furo več vzponov in spustov, tudi 1500+ višincev na tak način. Kar pomeni, da vsaj meni spreoblačenje odpade.
Poletni base layer, preko dolga merino ali zimski Mico in WS brezrokavnik. Če je okoli 0 ali malo pod, še dolg, letni dres pod brezrokavnikom. WS kratke hlače z vložkom in letne kratke hlače preko ali navadne hlače z vložkom in WS kratke hlače preko mi je do dobrih -5 ok za vzpon, na spustu potegnem ščitnike na kolena, ki so pred tem kar na mečah. Na spustih še preko zgoraj napisanega potegnem GoreTex jakno, na glavo pa WS kapo pod čelado. Konec spusta to zadnje slečem in nadaljujem s ponovnim vzponom.

Tako vozim do tja okoli -5 stopinj, kar je hladneje, malo prilagodim (3/4 termo podhlače, dolgo WS jakno za vzpon, itd.)

Sem pa 10 let nazaj kupoval do cca. leta 2010 pocensko robo in videl, da se vedno jezim, vse smrdi, moker si, pa vsako leto kar precej iščeš te stvari.
Sedaj sem se naučil, da kupim kvaliteto, imam zato pač manj stvari, vendar mi le te služijo precej časa (če ne pride do padcev in tako uničim stvar).

Saj veste, poceni kupujejo samo bogataši!

SODROVC 12.12.2016 21:29

Mani Outwet dobro služi. Pa Betišport in Craft zimske majce tudi. Kar se "vonja" tiče, je pa tako, da se pred turo stuširam, pol pa čisto malo Old Spice-a pod pozduho. Če delam 400, 600 km brevete, je čist OK, se pa poleti, če je možnost, splaknem (umijem) z vodo, da se osvežim in tako odstranim tudi znoj in nakako ne smrdim. Je pa res, da se telo zaradi prejšnjih naporov ščisti in zato ne zaudarja tako, kot to nekateri govorijo o svojem. Pa prehrana je tudi pomembna, že zaradi same presnove... in nato izločanja mineralov skozi kožo. Enako velja za uživanje močnejših začimb, česna in čebule. No, jaz vse to uživam, sploh čebula in ribe-skuše v olju, so zakon. 

Prince 12.12.2016 22:21

Pri teh temperaturah parkiraš kolo in greš nekam na čaj ali pivo... Preverjeno... ;-) 
PS. Za čaj nisem siguren. 

Cwetko8091 13.12.2016 05:38
Ban 13.12.2016 07:51
@dfrim: Ko je že ravno govora o švic majcah... katere znamke priporočate ?

Brynje

www.kolesa-smole.si/obla-ila/ aktivno-perilo/brynje/

Benjany 13.12.2016 08:43
obelix 13.12.2016 10:18

Zgleda se je tole sprevrglo v tekmovanje, kdo nalima dražje spodnje perilo :)

Ena opcija, za nas rajo, ki iščemo best value:  www.mimovrste.com/majice-z-do lgimi-rokavi/odlo-set-majic-wa rm-dolg-rokav-zenski-crn-s

ali pa

www.mimovrste.com/majice-z-do lgimi-rokavi/odlo-majica-evolu tion-warm-moska-siva-s  (samo še danes)

Benjany 13.12.2016 13:25

Obelix, nauš vrjeu ampak jest te dve znamke dejansko uporabljam in jih toplo priporočam(DOBESEDNO)

obelix 13.12.2016 14:13

Verjamem, in ne dvomim, da zadeva super špila. 

Ampak včasih se moraš zavoljo €€€ zadovoljiti tudi s second best. Zdej, če je pa budget za fifth best, ti pa nabaviš za ta denar second best, potem je zame to THE best :)

Mogoče je kdo na istem, zato sem z veseljem delil linke zgoraj. 

SODROVC 13.12.2016 16:11

Dons sm ženi podaril eno merino majčko s kratkimi rokavi, tako za 40€ (veelik popust), pa ne vem, če je bla lih vesela. Menda da je (pre)draga? presenečen Ampak za najdražjo so le take stvari ustrezne. mežik

rs1975 14.12.2016 05:59

Torej če povzamem je najboljša kombinacija za temperature 0-10°-C:

- dober baselayer dolgi rokav
- jakna pomlad/jesen
- po potrebi še anorak

Baselayer, nekaj takega:
www.mimovrste.com/majice-z-do lgimi-rokavi/odlo-majica-evolu tion-warm-moska-siva-s
www.bokal-sport.si/aktivno-pe rilo/odlo-moska-dolga-majica-e volution-light-181002-15000

Pozna kdo tole:
www.termal.si/index.php/aktiv no-termo-perilo.html

Periglej 14.12.2016 08:45

Na tvojem mestu bi gledal za podmajico z visokim ovratnikom in zadrgo in majico isto. To je dobro iz vsaj dveh razlogov: - mrzel zrak ti ne hladi vratu oz. okolice grla, - če ti je pretoplo, odpneš jakno, nato odpneš majico, nato odpneš podmajico.

Pri vsem tem bi gledal, da ima srebrove ione zaradi vonja (da se lahko razburjajo vsi tisti, ki morajo dati takoj v pralni stroj, drugače se jim poceni roba usmradi).

Na linku imaš v prvem postu linke, ki pojasnijo, kaj hočem povedati z visokim ovratnikom (zadnji link od naštetih) in srebrovimi ioni (cena je faktor zase, način izvedbe tudi). Imam enako, vendar brez visokega ovratnika in brez zadrge ter še eno z visokim ovratnikom in zadrgo. Na predzadnjem linku je middle leyer. Kot predstava o tem, kaj mora biti.

slo-tech.com/forum/t505390/0 (tu so že tekle debate na to temo).

Naslednje: - ko so temperature kot te dni, okrog 10-12 stopinj preden zaide sonce, je podmajica lahko s kratkimi rokavi, ker ti hitro rata toplo v roke v 3 plasteh.

Kot rečeno - če se boš vozil tako, da se ne boš prepotil, so vse lidl variante dovolj dobre (še boljše pa bi morale biti tiste na tvojih linkih) in po mojem najbolši P/P. V vsakem drugem primeru niso več (te bo zeblo, ker se ne bo sušila). 

Jaz pozimi recimo grem na bližnji hrib, cca 10 km v eno stran, ko pridem gor sem moker, v lidl variantah te na vrhu strese mraz, navzdol te zebe kot psa. V variantah, ki so temu namenjene, te mraz ne bo stresel, ne bo se ti treba preobleči in navzdol po klancu cca par kilometrov v glavnem spusta te ne bo zeblo kot psa, da si moker pa veš samo po tem, ker če se potipaš, čutiš na površini vlago, telo pa je lepo v toplem.

Kot vidim, pa nekateri zdržijo tudi samo v dveh plasteh, vendar mora v tem primeru po moje biti jakna še bolj neprepustna za veter. Meni recimo rahlo diha, zato že omenjena vetrovka v primeru hudega vetra. 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI