Orodje za pedala - inbus

Domov > Forum > Orodje za pedala - inbus

Orodje za pedala - inbus

SORTIRAJ PO:
Rumbler 20.12.2016 12:03

Zdravo!

Kje v SLO bi našel takšno orodje za pedala (skupaj inbus 6 in 8)?

image

Hvala

lukapav 20.12.2016 12:31

www.uniortools.com/cgi-bin/cm s.cgi?doc=10202 &prod=21121

 Itak pa vem, da trollaš. Ker tudi mene včasih sezuje, ko vidim s kakim "specialnim" orodjem lupijo domače "mojstre" :)

robizo 20.12.2016 13:11

Jaz sem vsa kolesa (tudi od soronikov in pijateljev) uspešno poservisiral s podobnim cenovnim rangom orodja:
www.interdiskont.si/vsi-izdel ki/izdelek.aspx/i5487

Za "profi" domače mojstre pa seta inbusov in torxov:
www.interdiskont.si/vsi-izdel ki/izdelek.aspx/i5548
www.interdiskont.si/vsi-izdel ki/izdelek.aspx/i5865
 

Rumbler 20.12.2016 13:59

Točno take inbus ključe, kot sta predlagala, že imam. To me ne zanima in po tem tudi nisem spraševal.

 

Torej še enkrat...iščem nekakšno namensko orodje za pedala, nekaj takega kot na sliki. Ročica mora biti daljša in širša, tako da imaš večji moment in manjši upogib pri rokavanju z orodjem.

 

Hvala!

 

p.s. bom sicer naročil oz. šel iskati v AT, vendar vseeno vprašam še tukaj...po trgovinah v Lj nisem našel.

robizo 20.12.2016 14:14

Če ni skrivnost, zakaj pa potrebuješ ravno točno tak ključ ?

Za povečanje momemnta bi lahko uporabil eno ali dvosmerno ragljo z imbus nastavkom, ali pa staro preizkušeno metodo, da na L imbus ključ natakneš jekleno cevko z večjo debelno sten ali pa kar vodovodno pocinkano cev 3/8 ali pa še ožjo, če se da dobiti.


 

lukapav 20.12.2016 18:02
@robizo:

Če ni skrivnost, zakaj pa potrebuješ ravno točno tak ključ ?

Za povečanje momemnta bi lahko uporabil eno ali dvosmerno ragljo z imbus nastavkom, ali pa staro preizkušeno metodo, da na L imbus ključ natakneš jekleno cevko z večjo debelno sten ali pa kar vodovodno pocinkano cev 3/8 ali pa še ožjo, če se da dobiti.


 

Eh daj.. ni to dosti profi :)

Kaj pa je s ključem 15 narobe? 

robizo 20.12.2016 18:20

Vse je v redu, samo v meni je ostalo še toliko gorenjskih genov, da za enkratno odvitje zapečenega vijaka pedala nikoli ne bi dajal 15 eur (8 eur + poštnina) za "namenski" ključ.
Seveda, drugo pa je, če bi se mi to redno dogajalo, naprimer vsak mesec, dva. Ampak v tem primeru bi raje kot ta,  kupil moment ključ mežik.

tomyboy2 20.12.2016 20:38
@Rumbler:

Točno take inbus ključe, kot sta predlagala, že imam. To me ne zanima in po tem tudi nisem spraševal.

 

Torej še enkrat...iščem nekakšno namensko orodje za pedala, nekaj takega kot na sliki. Ročica mora biti daljša in širša, tako da imaš večji moment in manjši upogib pri rokavanju z orodjem.

 

Hvala!

 

p.s. bom sicer naročil oz. šel iskati v AT, vendar vseeno vprašam še tukaj...po trgovinah v Lj nisem našel.

To kar si spraševal ti odsvetujem, deluje zelo čunga lunga... krik

Jaz sem nabavil Park Tool, vse tri številke in je zadeva vrhunska.

HT-6

www.parktool.com/product/6mm- hex-tool-ht-6

HT-8

www.parktool.com/product/8mm- hex-tool-ht-8

HT-10

www.parktool.com/product/10mm -hex-tool-ht-10

 

Ni poceni, samo te potem tudi glava ne bo bolela. mežik

www.bike-components.de/en/Par -HT-6-HT-8-HT-10-p17365/

 

Spraševal tudi pri Unior-ju, ampak še niso tako daleč. Pa sigurno bi bil takšen kos pri njih 20 EUR+.

gorann316998 20.12.2016 22:04

www.hofer.si/sl/posebna-ponud -kljucev-8-delni/

ce s tem ne mores odsraufat pol pa  bohpomagj

ker namenski kljuc je pa superioren telim? 

Rumbler 20.12.2016 23:55

@ robizo, gorann3 Še enkrat...iščem takšno orodje kot na sliki! Ostalo me ne zanima. Razloge sem že tudi povedal (je lahko uporabno tudi na kakšnem drugem področju).

@ pirr Zanima me, kje bi ga dobil pri nas v SLO...v tujini ga ni problem dobiti (ga ima vsak spletna kolesarska trgovina).

@ lukapav Ti, ki si očitno "vseznalec". Povej mi, kako naj s ključem 15 odtegnem pedala ala Shimano PD-A600, Shimano XTR PD-M9000, Mavic Race,...lahko še naštevam v neskončnost...

@ tomyboy2 Ali od ParkToola Crank Bolt Wrench pa ni čunga lunga?

 

Ni čudno, da je forum na takem nivoju kot je. Človek sprašuje za jabolka, ljudje mu pa ponujajo hruške. Čisto vsako temo znate zapacati.

Hvala vseeno za vašo (ne)pomoč. Iz nadaljen debate se izključujem, tema se lahko tudi zaklene/briše.

 

Lp

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI