Kolesarjenje po južni in severni Španiji in Pirenejih

Domov > Forum > Kolesarjenje po južni in severni Španiji in Pirenejih

Kolesarjenje po južni in severni Španiji in Pirenejih

msgavia 22.12.2016 22:16

Že nekaj let redno spremljam tale forum, v debatah pa nisem ravno aktiven. Vedno so mi zanimivi zapisi s kolesarskih tur. Pa bom tokrat še jaz dodal en prispevek. Tole se je dogajalo že v začetku poletja, ampak se kar nekako ni našlo časa (in volje), da bi malo zbral in uredil fotografije. Na zimo pa je za takšne stvari več časa.

Pred nekaj leti mi je brat podaril knjigo Najlepši kolesarski vzponi v Evropi. Doslej sem srečal že kar nekaj kolesarjev, ki jih ta knjiga vodi po prelazih. Tudi mene je zasvojila in sedaj pridno osvajam prelaze.

Letos sem se srečal z Abrahamom. Moji domači so mi pripravili presenečenje in splanirali in organizirali turo po Španiji in Pirenejih. Konec junija sva z ženo odrinila na pot.

Prenočišča sva imela rezervirana vnaprej, večinoma apartmaje (povprečni strošek 48 eur na nočitev). Kuhala sva si sama. Vreme nama je šlo na roke, bilo sicer tudi malo dežja ampak ne toliko da bi prekrižal načrte.  Obiskal sem:

Alto de Velefique

Calar Alto

Puerto de la Ragua

Pico del Veleta

Sierra de la Pandera

Lagos de Covadonga

Puerto de Urkiola

Portalet

Col d'Aubisque

Col du Soulor

Col de Coraduque

Hautacam

Pont d'Espagne

Col du Tourmalet

Col d'Aspin

Pla d'Adet

Col de Val Louron-Azet

Col de Peyresourde

Col du Portillon

Pla de Beret

Puerto de la Bonaigua

Port del Canto

Port d'Envalira

Col d'Ordino

Ordino-Arcalis

Coll de la Botella

Port de Cabus

Coll de Pal

Port d'Arinsal

Če koga zanima, več tukaj

wavemaker 22.12.2016 22:33

madona, to pa je enih prelazov, krasno potepanje

krisb 22.12.2016 22:54
Dobro si to spisal.
Lep dopust, ni kaj. Nekaj takega imam v prhodnosti v planu tudi jaz, ampak z avtodomom.
IZO 23.12.2016 07:26

Temu se reče kvaliteten dopust in post, ki jih tu manjka!

RF 23.12.2016 08:43

Pohvale za takšno doživetje. Pozdravi naših kolesarjev na Touru so bili kot smetana na torti... kot da bi vedeli, kaj vse si prej doživel. 

janja 23.12.2016 09:45

Čestitke.
Pa kapo dol ženi. 

eustahija 23.12.2016 12:53

To pa je pravo doživetje in nepozabno darilo. Čestitke za izpeljano in za doživeto predstavitev tudi nam!

Še veliko podobnih kolesarskih užitkov želim!

SlowEddy 23.12.2016 15:01
Bravo za izčrpno reportažo. Lepe slike in ravno prav dolgi dnevni opisi dogajanj.
Vse čestitke obema.
No takole nam je bila vržena kost. Kdo bo zagrizel vanjo in se podal na tako ali drugačno turo??????
Še enkrat vse čestitke.
msgavia 23.12.2016 17:07

Ja, res je - kapo dol ženi. Pravzaprav je ona vse to zakuhala :)
Res je bilo lepo in enkratno doživetje. Kaj podobnega privoščim vsakemu, ki ga to veseli. 

PrinceUD 23.12.2016 17:27

Čestitke za vse( tudi Abrahama). Mokre sanje vsakega nadobudnega kolesarja. Lepa in zanimiva reportaža. Upam, da ti bo še kdo sledil in nam predstavil kaj podobnega. Lepe praznike !

Grande Dixence 23.12.2016 19:24

To temo sem čakal že ohoho časa in niti na tujih forumih ni kaj dosti o kolesarskih potovanjih po Španiji (sploh severni, Asturija, Leon), tako da bom z zanimanjem prebral doživetja, ker tudi sam načrtujem tak podvig v prihodnjih 5 letih in zaradi časovne organiziranosti še sedaj ne vem ali bi se do tja pripeljal z avtom ali z letalom (eno leto najprej severna Španija, leto kasneje pa še južna Španija). Ravno danes sem še dodatno usklajeval trase oz. vzpone in med njimi sta tako Covagonga kot Calar Alto in kot pika na i Pico Veleta (to je ravno tako nujno kot Stelvio ali Mont Ventoux).

koi 25.12.2016 16:24

Krasno in zelo lep opis.

primož29 26.12.2016 06:45

Mi poveste katera knjiga ima opisane vse prelaze, ki jo omenjate v svojem prispevku.

Hvala za zelo lep prikaz popotovanja.

lp

boši 26.12.2016 08:47
Friebe - Goding: Največji kolesarski vzponi v Evropi
biemsi 26.12.2016 10:27
Bravo za vse opisano.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI