Zwift

Zwift

SORTIRAJ PO:
uja48 25.07.2020 18:54
@obelix

Kamenjček brez zamere, ampak ti si šolski primer nekoga, ki komentira nekaj, kar očitno še ni sprobal :)

1. O kakšni gužvi ponoči govoriš. Ravno plus nočnih turc je, da ni gužve na cesti, kaj gužve, zelo poredko srečaš kakšen avto, je pa res, da govorim za mojo lokacijo - Komenda. Npr relacija Komenda - Preddvor, se mi tudi zgodi, da me ne prehiti niti en avto do Preddvora in nazaj, glavnino turc vozim med 19:00 in 22:00.

2. Moje izkušnje so tudi, da so ponoči vozniki precej bolj obzirni, ponoči me večinoma prehitevajo prav po šolsko in se počutim veliko bolj varno kot podnevi. 

3. Zmanjšana vidljivost??? Ponoči si z dobro lučjo neprimerno bolj viden kot npr poleti sredi dneva. Ponoči ni teorije, da bi sredi trde teme kdo spregledal eno spodobno luč na cesti!

Skratka, ponoči je kolesarjenje veliko bolj varno kot podnevi. 

uja48 25.07.2020 19:01

@uja48

@obelix

Kamenjček brez zamere, ampak ti si šolski primer nekoga, ki komentira nekaj, kar očitno še ni sprobal :)

1. O kakšni gužvi ponoči govoriš. Ravno plus nočnih turc je, da ni gužve na cesti, kaj gužve, zelo poredko srečaš kakšen avto, je pa res, da govorim za mojo lokacijo - Komenda. Npr relacija Komenda - Preddvor, se mi tudi zgodi, da me ne prehiti niti en avto do Preddvora in nazaj, glavnino turc vozim med 19:00 in 22:00.

2. Moje izkušnje so tudi, da so ponoči vozniki precej bolj obzirni, ponoči me večinoma prehitevajo prav po šolsko in se počutim veliko bolj varno kot podnevi. 

3. Zmanjšana vidljivost??? Ponoči si z dobro lučjo neprimerno bolj viden kot npr poleti sredi dneva. Ponoči ni teorije, da bi sredi trde teme kdo spregledal eno spodobno luč na cesti!

Skratka, ponoči je kolesarjenje veliko bolj varno kot podnevi. 

Moram po komentirat tole pisanje, čeprav je minilo že kar veliko časa. Tudi sam uporabljam tole traso - Preddvor Komenda. Tudi sam menim da je za tisto kar kolesar rabi za pozno popoldan ali zvečer idealna. Priznam pa, da nisem pa pomislil, da bi se spravil na "nočno kolesarjenje" za kar sem prepričan, da ima svoje pozitivne čare. Tista o varnosti pa je bolj razmišlanje na slepo kot resno opozorilo. 

Bravo za idejo o polnočnem kolesarjenju in seveda o zimskih kolesarskih radostih na tej res lepi in uporabni relaciji Preddvor -Komenda!

Če se jeseni srečava ti "požmrkam" z lučjo v pozdrav!

Uja

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI