Odstranitev lepila od tabularja

Domov > Forum > Odstranitev lepila od tabularja

Odstranitev lepila od tabularja

SORTIRAJ PO:
deal 03.02.2017 06:23

Mi zna kdo z izkušnjami svetovati, kako naj odstranim staro zasušeno lepilo s karbonskega obroča - prebral že marsikaj na tujih forumih ampak vsak po svoje - eni priporočajo mehansko odstranjevanje s fenom in strgalom, drugi aceton, tretji aceton in druga kemična čistila odsvetujejo, ker lahko poškoduješ vezivo karbona v feltni . . .

Tokrat bi dal pod tabular tufo lepilni trak in bi rad obroč spucal v nulo...

Hvala!

KAVITATOR+ 03.02.2017 06:53

bencin in nekaj ur drgnenja:)

menda čistilo za silikon dopbro odstrani 

Agent041 03.02.2017 08:42

Izopropilni alkohol?

Gizmo1 03.02.2017 17:59

Čistilni bencin, veliko potrpežljivosti in gasa nad pacarijo.

povratnik987654321 03.02.2017 18:02

Za vse take "pacarije" zelo dobro za začetek deluje navadni WD-40 - za konec pa recimo izopropilni alkohol.

ProfiMehanik 03.02.2017 20:31
@deal:

Mi zna kdo z izkušnjami svetovati, kako naj odstranim staro zasušeno lepilo s karbonskega obroča - prebral že marsikaj na tujih forumih ampak vsak po svoje - eni priporočajo mehansko odstranjevanje s fenom in strgalom, drugi aceton, tretji aceton in druga kemična čistila odsvetujejo, ker lahko poškoduješ vezivo karbona v feltni . . .

Tokrat bi dal pod tabular tufo lepilni trak in bi rad obroč spucal v nulo...

Hvala!

mi ga odstranjujemo z eno brisačo, katero potem zavržeš in pa brenerjem. daš obroč na stojalo in počasi segrevaš v smeri od sebe ker nočeš potem vroče feltne prijemat, če gre za konti lepilo ti lahko povem da ga moraš segrevati toliko časa da spremeni barvo in potem enostavno s brisačo samo obrišeš dol, ponavadi segrevaš od luknje do luknje in sporti brišeš. 

iz iskušenj ti povem pa to da če preveč segrevaš se zna feltna kar dobro zviti in ti zato svetujem da raje odnesi feltno na kak servis pa nej se tm matrajo ampak, če kaj uničijo morajo sami popraviti

lp 

-BLAŽ- 03.02.2017 21:28

Bogat bo tisti, ki iznajde sprej s katerim v minuti odstraniš kit iz feltne kul

deal 04.02.2017 19:15

hvala vsem za nasvete - po eni uri praskanja/feltno je šlo dol s pomočjo fena in kavne žličke - od luknje do luknje :) Pol pa še fino čiščenje z etilnim alkoholom in microfibre krpo.

Dejansko bi morali prepovedati uporabo lepila za lepljenje tabularjeva - pismo, sej ne živimo več v letu 1975...

tral 04.02.2017 19:37

jst poberem dol velike kepe lepila tisto malo kar gor ostane pustim. Zakaj pa je potrebno v nulo spucat obroc? 

deal 04.02.2017 20:18
@tral:

jst poberem dol velike kepe lepila tisto malo kar gor ostane pustim. Zakaj pa je potrebno v nulo spucat obroc? 

deal bo nalepu gor samolepilni trak Tufo, novodoben substitut arhaičnega lepila, in bi rad, da je podlaga spucana u nulo. Sej z mal muje mi je uspelo. Kupu sem namreč rabljene obroče s tono lepila gor

deal 04.02.2017 20:20

aja, pa wd40 ni deloval - sploh

KAVITATOR+ 05.02.2017 01:35
tufo je ok za ozke tubularje. 25mm pa ni zadosti širok in je nevarnost snetja v ostrih zavojih
puzi 07.02.2017 07:23

Družba, tega še niste probali, ampak se več kot odlično obnese. Gre za neko vrsto ''radirke'' ki jo uporabljajo avtoličarli za odstranjevanje ostankov lepila ''kot npr. bočnih letvic, pragov, itd'' na vozilih. Če ne poškoduje laka na vozilu ni skrbi, da bi lahko škodovalo tudi karbonskem obroču. Zapneš v baterijski vrtalnik in gasa. Na koncu s kakšnim topilom očistiš le še malenkostne ostanke. Sam s tem očistim obroč v cca. 10 min. Probajte, ne bo vam žal.uploaded

_BraneK 07.02.2017 08:37

Kje se lahko kupi 'radirko'?

Tufo ima trakove siroke 19 in 22mm za cesto. Za MTB pa 25mm.  Ponujajo tudi odstranjevalec lepila, ki pa ga se nisem preskusil.

www.tufo.com/en/accessories/

deal 07.02.2017 11:17
@puzi:

Družba, tega še niste probali, ampak se več kot odlično obnese. Gre za neko vrsto ''radirke'' ki jo uporabljajo avtoličarli za odstranjevanje ostankov lepila ''kot npr. bočnih letvic, pragov, itd'' na vozilih. Če ne poškoduje laka na vozilu ni skrbi, da bi lahko škodovalo tudi karbonskem obroču. Zapneš v baterijski vrtalnik in gasa. Na koncu s kakšnim topilom očistiš le še malenkostne ostanke. Sam s tem očistim obroč v cca. 10 min. Probajte, ne bo vam žal.uploaded

Puzi, tudi mene zanima, kje se dobi to radirko?? Na feltni kjer je lepilo mehkejše in bolj prožno, tudi fen in žlička žal ne pomagata kaj dosti...

puzi 07.02.2017 14:13

Fantje, bom povprašal in javim kje se da nabavit. Jest sem dobil rabljeno pri ličarju :). Vem, da se dobi 3Mova, ampak je precej draga. Tudi na netu se kaj najde: www.minjon.si/st/izdelek/radi rka-za-nalepke-velika/ . Če bi se kdo želel pred nakupom prepričati prepričati, da stvar dejansko deluje odlično mu jo z veseljem posodim za eno odstranjevanje :)

Lopata 07.02.2017 14:14

Čakajte malo... Po ostalih temah se dajete, s čim ja/ne čistiti karbonskega okvirja, ker lahko razna čistila poškodujejo karbon. Potem je premnogo objav na temo pregrevanja obročev zaradi zaviranja.

Tukaj pa sedaj z raznimi topili in brenerji na felne! Halo?

To si k večjemi lahko privošči ProfiMehanik, kjer felne menjajo "kot stare gate" oz. so le te potrošni material.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI