IZBIRA TUBULARJA

Domov > Forum > IZBIRA TUBULARJA

IZBIRA TUBULARJA

SORTIRAJ PO:
m3ki 19.03.2017 09:26

Mi zna mogoče kdo svetovat, katere tabularje se najbolj splača kupit, glede na ceno, vzdržljivost in oprijem. Vem da vsak kolesar razmišlja po svoje, in ima vsak svojo priljubljeno znamko, pa vendar??
Zanima me kaj največ vozite in je preverjeno dobro?

Hvala za vaša mnenja :) 

baktiv 19.03.2017 16:38
Tufo S33 Pro
Cenovno ugodno in dolga doba (preizkušeno)
Conti sprinter v enem mesecu 2x defekt (možno da smola) :) Lp
Maj_ex 19.03.2017 19:00

No, Conti Sprinter mi je držal tudi čez 13.000 km, tako da je to bila definitivno smola.
Priporočam Conti (Sprinter in Competition) in Vittoria Corsa Elite - 25 mm
 

D4m1j4N 19.03.2017 19:04

Jaz furam ves čas Tufo tubularje...tako, da imam izkušnje samo z njimi,
sporbal S33 Pro, Hi-Composite Carbon, Elite Ride in Elite Jet...vsi so zdržali 1 sezono pri skoraj enakih kilometrih....se mi zdi da pr nas rekreativcih je bolj odvisno od sreče kot pa kaj drugega :D 

deal 19.03.2017 20:37

Schwalbe One 22mm. Top tabular, dobra teža, hiter. Pa še ugodno se jih dobi

www.extremevital.com/sl/koles a/kolesarski-plasci-schwalbe-o ne-tubular-p-13044.html

 

Anquetil.J 19.03.2017 21:00
Veloflex Arnberg 25
nejchy 19.03.2017 22:10

Mene pa bolj zanima kolko časa vam zdrži en tubular in kolko defektov (predrtij) imate na sezono (na kolko kilometrov)...

Da malo primerjam s klinčerji...

 

Ter...

-če tisto tesnilo res služi namenu!!!??? Pač, da tudi če predreš, samo vliješ notri, zavrtiš, napumpaš????? :)

-če tubular res spušča tlak?  V smislu, da ko greš kolesarit imaš 8.5 barov, po parih urah pa samo še 6?

m3ki 20.03.2017 13:26
@Anquetil.J: Veloflex Arnberg 25

So veloflex res v redu?
ker sem slišal da se jih ogromno predre?
Me pa mika nakup le teh ;) 

krawl 21.03.2017 18:19
@nejchy:

.......

-če tubular res spušča tlak?  V smislu, da ko greš kolesarit imaš 8.5 barov, po parih urah pa samo še 6?

 

To naj bi bili tubularji z latexovo zračnico. Imajo pa tudi prednosti: manjši kotalni upor in težje predrtje.

 

Profiji veliko vozijo Conti Competition LTD (se jih ne da dobit v prosti prodaji), ki imajo prav latexovo zračnico.

Anquetil.J 21.03.2017 19:41
@m3ki:
@Anquetil.J: Veloflex Arnberg 25

So veloflex res v redu?
ker sem slišal da se jih ogromno predre?
Me pa mika nakup le teh ;) 

Sigurno se jih par tisoč na leto. Na svetu.

m3ki 22.03.2017 11:44
A je kdo ze vozil novo Vittorio Graphene plus?
Mnenja?
Lp
Anquetil.J 22.03.2017 15:13

Vozil Open Graphene+(klinčer), odlične, oprijem vrhunski, mogoče po občutku mal počasnejše.

lytiarin 22.03.2017 17:43

To sezono predrl 2x. 1x veloflex karbon in 1x conti sprinter. Obakrat pitstop ni pomagal nič. (prevelika luknja) Drugo rundo sem (thx god) imel rezervo. Drugače pa pride v poštev le asistenca. (npr. pri Zav. Triglav). Grem nazaj na klinčer. 

nejchy 22.03.2017 17:57

@lytiarin: na kolko kilometrov?
hvala za mnenje...

Kakšno imate drugi izkušnje s tistim tesnilom?

Kot verjtno vsak kolesar bi tudi sam rad imel tubularje. Sama felga cenejša, tubularje se tudi že ugodno dobi, naj bi bili bol sigurni pred defekti, malo trdejši a naj bi blo "to - to" + seveda teža in zavorna površina se ne pregreva (in ne uniči tako hitro)...

Sem pa zlo ne-tehnični tip. Zračnice res ni problem zamenjati.., tudi tisto tesnilo nebi bilo problem vliti in napumptati tubular. Ampak tubularja pa spet dodatnega nebi nosil s sabo, ter tudi verjetno ga sam nebi znal zamenjati... :) hmmm

Anquetil.J 22.03.2017 20:35
Men je tesnilo brezveze, tlak je visok, količina zraka majhnain je hitro tubular prazen. Latex sploh ne priporočam.
Tanek(19 ali 20) tubular v žep in pumpo je najbolje.
lytiarin 22.03.2017 21:15
Veloflex je šel takoj (cca 200 km),conti pa po cca 1000. Menjava je zame kar problematična. Najprej si skoraj polomim prste da tubija odlimam, potem sledi zamenjava podaljškov, potem pa sledi vožnja (domov) kot po jajcih zaradi neprilimanega in slabo napumpanega tubija. Da smo pošteni : vožnja s tubo je hitrejša (sploh v ovinkih navzdol) in bolj odzivna.
vrhi 12.05.2017 13:20
Jaz sem bolj ko ne skozi na Tufo,takšni in drugačni,se mi še ni zgodilo da ne bi prišel do doma če sem imel defekt ko sem nalil po predrtju Tufo extrem sealent noter,tudi če je imel tabular kar veliko luknjo sem še vedno lahka napumpal 4-5 barov pa je šlo do doma .
rs1975 19.02.2021 05:59

Moral bom kupiti nove pnevmatike. Lansko prvo sezono sem odvozil z Conti Sprinter. Je do 40 EUR kaj boljšega kot tole? Iščem nekaj v smislu trening gume. Saj kaj dosti izbire v tem cenovnem rangu niti ni. Kako se obne Tufo S33 Pro? Kolikor berem ima menda dobro zaščito proti predrtju, je pa relativno počasna, je to res?

Bolj sprašujem iz firbca, s Sprinter sem sicer zadovoljen, imel v 7000km en defekt, katerega rešil z mlekom.

Zmago_1 19.02.2021 07:07

Tufo all the way,...S33 PRO imam zdaj in mi sploh še ni počila,..S3 ELITE sem nabavil za naprej <225g  50eur 23mm ,... Elite JET 160g 21mm nisem upal ker nisem peresce s 60kg,....če pa bi, bi pa sigurno :)

Kot sem pregledal vse rewieve ter teste kotalnega uppora sem prišel do takega zaključka:

1. Najlažja med primerljivimi gumami čeprav ima najboljši tread gume=največjo zaščito proti predrtju

2. Ti testi so delani pri relativno velikih hitrostih 35-40km/h pri tlaku 8 bar. Tufo se odreže med slabšimi, ampak če filaš Tufo na 9-9,5 bar si že na istem. Torej filaš več, pridobiš hitrost in izgubiš grip. (več bar=manjši grip)

3. Zakaj velik rolling resistance? Ker nima lateks zračnic notri kot Vitoria ali Veloflex,....Po drugi strani se lateks zračnice zelo slabo zafilajo z mlekom če poči,..zato Tufo zmaga kot all rounder prvič ker ima najboljši tread gume in najmanj pokajo,...če pa poči naliješ notri tisto tekočino imaš spet nov tubular...preverjeno deluje.

4. Zaključek: TUFO je pri višjih hitrostih počasnejša ali pa ima slabši grip. Je pa najlažja in najbolj prijazna uporabniku s stališča predrtja. Je tudi cenejša. Torej, če bi izbiral za cestne tekme kjer so velike hitrosti in je pomemben grip bi izbral Vittoria/Veloflex, če pa za vzpone bi izbral Tufo. Tudi če bi izbiral za all rounder bi izbral tufo. Torej sem zase izbral tufo. 

rs1975 20.02.2021 05:36

Zmago_1, hvala za obširno obrazložitev.  Edino za S33 Pro na Tufo strani piše priporočljiva tlak 6-8 bar, misliš da je vseeno ok, če jo naflaš do 9,5?

Zmago_1 20.02.2021 16:06
@rs1975

Zmago_1, hvala za obširno obrazložitev.  Edino za S33 Pro na Tufo strani piše priporočljiva tlak 6-8 bar, misliš da je vseeno ok, če jo naflaš do 9,5?

Torej ne, sem mislil da misliš onega 8-12 bar,...21mm ,....filaj toliko kot piše gor, kake pol bara več lahko, več pa ne bi že imajo razlog da so to napisali gor. Tufo ima tudi nekoliko širše tubularje od oznak, tubular 21 je bolj 22 in tubular 23 je bolj 24....

Še o širinah tubularjev:

INEOS vozi ma Touru 28mm cestne etape,  gorske pa pazi to : 24,5mm :)



rs1975 21.02.2021 05:42
@Zmago_1
@rs1975

Zmago_1, hvala za obširno obrazložitev.  Edino za S33 Pro na Tufo strani piše priporočljiva tlak 6-8 bar, misliš da je vseeno ok, če jo naflaš do 9,5?

Torej ne, sem mislil da misliš onega 8-12 bar,...21mm ,....filaj toliko kot piše gor, kake pol bara več lahko, več pa ne bi že imajo razlog da so to napisali gor. Tufo ima tudi nekoliko širše tubularje od oznak, tubular 21 je bolj 22 in tubular 23 je bolj 24....

Še o širinah tubularjev:

INEOS vozi ma Touru 28mm cestne etape,  gorske pa pazi to : 24,5mm :)

Čisto za test bom vzel S33 Pro 24mm. 



1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI