Kateri kolesarski števec

Domov > Forum > Kateri kolesarski števec

Kateri kolesarski števec

SORTIRAJ PO:
mare77 31.03.2017 19:34

Pozdravljeni,

Končno imam cestno kolo, sedaj mi manjka še števec. A mi lahko katerega priporočate, ker sam imam izkušnjo samo z eno 10 let staro Sigmo, ki sicer deluje dobro, vendar bi rad nekaj boljšega. Pomembno mi je, da ima možnost meritve srčnega pulsa in kadence. GPS-a niti ne potrebujem, fajn pa je, da je zanesljiv seveda. Cena nekje maksimalno do 150 €, več ne bi dal za en števec.

Prosim za mnenja, izkušnje. Še števec mi manjka, pa bom kompleten. Hvala in lp 

alan31 31.03.2017 20:07

Če ne potrebuješ gps-a priporočam sigma rox 6.

 

lp

Alan

mare77 31.03.2017 20:26

Sej, tega imam tudi nekak najbolj nagledanega, čeprav ni ravno med najcenejšimi hehe. Druga možna izbira je pa tale, ki je mislim da malce novejši model.

www.veb-company.si/izdelek/67 52/tevec-sigma-sport-bc-2316-s ts-hrcadalt.html 

matejS 01.04.2017 13:23

Pravis, da ne rabis GPS, ampak kmalu ga bos pogresal. Ne bom predlagal Garmina 520 (je super), ampak Polar M450 - baterija drzi dolgo, lep pregled informacij, HR,  itd. Cena z HR je cca 20EUR manj od meje.
Je pa potrebno dokupiti senzor kadence.

Zgoraj predlagani Bryton je tudi zelo dober predlog.

mare77 02.04.2017 00:28
@gorann3:

www.bike24.com/1.php?content= 8;product=155268;menu=1400,14 2 0,1421


Mi je zanimiv tale Bryton, čeprav prej še nisem slišal za to znamko. Ta iz linka je čist osnoven, pol bi vzel zraven še merilec utripa in senzor za kadenco. Zanima me kako je z senzorjem hitrosti? Je potreben ali ne, če je vgrajen GPS? Nekateri ga še kupijo posebej, drugi ne. Kako je s tem? 

Polar M450 je pa tudi fajn zadeva. Zopet sem v dvomih, kot vedno :) 

matejS 02.04.2017 07:21

Podatek o hitrosti ti kaze, tudi ce nimas senzorja hitrosti. Ti pa senzor hitrosti pokrije dele, kjer ni GPS signala.
Drobni tisk: Pri M450 kaze naklon, le ce imas senzor hitrosti. Za Brytona ne vem.

task 02.04.2017 09:44
Zato pa si kupi Garmina in imaš mir. Gps boš drugače začel pogrešat po prvem tednu
m13 02.04.2017 10:31

garmin vse ostalo so jajca

mare77 02.04.2017 10:52
@m13:

garmin vse ostalo so jajca

Pa je res Garmin tak presežek, da so vsi drugi jajca? Mal berem komentarje na amazonu in je tudi kar dosti kritik na račun Garminov..kaj pa vem. 

m13 02.04.2017 10:59

mel garmin 500, 810, in sedaj 1000ko.. vec kot zadovoljen nikoli problemov.. vecinoma kolesarim po tujini tako da mi pride se kako prav zanesljiv stevec ki ne bo zaribal po parih mesecih uporabe.. 

Agent041 02.04.2017 11:25

Pri GPSu senzor hitrosti sicer ni potreben, je pa za moje pojme dobrodošel. Samo po GPSu bo trenutna hitrost nekoliko popačena in bo bolj poskakovala zaradi daljšega intervala sprejema podatka. Tako se bo trenutna hitrost verjetno nekoliko razlikovala od dejanske trenutne hitrosti. Povprečna na koncu bi pa naj bila približno enaka.

Prav tako pa v primeru, da števec podpira naklon tudi s GPS merjenjem hitrosti, bo tudi trenutni naklon popačen, ravno zaradi teh daljših intervalov, saj se naklon meri tudi s pomočjo trenutne hitrosti.

Imam Garmina in sem prvotno imel senzor hitrosti le na primarni specialki, na zimskem pa po GPSu, pa mi je bilo čudno zakaj je hitrost in naklon malo čudno "skakal", še posebno v vetru. Ko sem kupil senzor hitrosti, je začelo vse normalno kazati. 

gorann316998 02.04.2017 19:57
@mare77:
@m13:

garmin vse ostalo so jajca

Pa je res Garmin tak presežek, da so vsi drugi jajca? Mal berem komentarje na amazonu in je tudi kar dosti kritik na račun Garminov..kaj pa vem. 

verjetno je garmin boljsi, ni pa to zdaj tolk boljsi, da je 2x drazji


sem linkal 310 brytona, mislil sem 330, ki je novejsi in ma ze upload direkt na stravo

je pa 530 okol 150eur in za to kar ponuja mislim da ni boljsega stevca




www.bikeradar.com/road/gear/c ategory/accessories/gadgets/cy cle-computers/product/bryton-r ider-530-review-50903/
 

roko66 02.04.2017 20:57

Če ne rabiš navigacije vzemi polar450, pas hr in senzor cad+speed dobiš pri kitajcih za drobiž,pa deluje b.p. drgač pa garmin..

mare77 06.04.2017 17:32

Hvala za vse predloge in mnenja. Kupil sem Polar M450, skupaj z senzorjema kadence in hitrosti. Upam, da bo delalo vse tako kot je treba :)

friderik 07.04.2017 23:59

Da ne odpiram nove teme: GPS pri števcu DA ali NE?

Tudi jaz kupujem nov števec in mi je prioriteta, da ima pulz, naklon, kadenco in senzor-speed.

Gps ne rabim, čeprav je zdaj velika ponudba teh števcev, ki pa so kar nekaj dražji, kot brez gps-a.

Kateri števec mi priporočate? Hvala za nasvete.

gorann316998 08.04.2017 15:23
@friderik:

Da ne odpiram nove teme: GPS pri števcu DA ali NE?

Tudi jaz kupujem nov števec in mi je prioriteta, da ima pulz, naklon, kadenco in senzor-speed.

Gps ne rabim, čeprav je zdaj velika ponudba teh števcev, ki pa so kar nekaj dražji, kot brez gps-a.

Kateri števec mi priporočate? Hvala za nasvete.

gps je lahko samo plus :) 

Lentus 09.04.2017 15:03
@roko66

Če ne rabiš navigacije vzemi polar450, pas hr in senzor cad+speed dobiš pri kitajcih za drobiž,pa deluje b.p. drgač pa garmin..

Lahko prosim daš link te kitajske trgovine?Polarjevega SPD senzorja za M450 trenutno sploh ni možno dobiti. CAD senzorja pa niti ne rabim.Kaj pa tisti CAD/SPD blutooth senzorji, ki so občasno v ponudbi v Lidl/Hoferju, so kompatibilni z M450?

mare77 09.04.2017 16:18

Imam eno vprašanje za lastnike Polarja M450.

 

Sam sem novopečeni uporabnik, števec deluje OK, ima ogromno funkcij glede na mojo prejšnjo osnovno Sigmo, tako da se bo treba kar malo navaditi.

 

Zanima me pa, kje Polar M450 kaže število skupnih prevoženih kilometrov (ODO)? Sam tega nikakor ne najdem nikjer. Hvala.

 

Lentus 09.04.2017 22:40

Mislim, da kar tako na števcu, skupno prevoženih kilometrov, ne moreš videti. Lahko pa na Polar Flowu, v Training Historyu pogledaš vso statistiko, vključno z skupno prevoženimi kilometri.  Ne vem pa, kako daleč si sploh naštudiral navodila?

Če se še nisi, se moraš najprej registrirati na flow.polar.com/

Potem si na računalnik namestiš program Polar Sync flow.polar.com/start

Nato pa preko USB kabla, sinhroniziraš podatke z števca na računalnik. Potem imaš na Polar Flowu na pregled vse podatke in nastavitve.

Lahko si pa recimo tudi na telefon naložiš aplikaciji Polar Flow in Polar Beat in podatke z števca, preko blutootha preneseš kar na telefon. Seveda grejo vsi podatki tudi na njihov strežnik in imaš vedno doseglijive podatke tako na telefonu, kot na račuanlniku.

Če ti še kaj ni jasno, samo vprašaj, čeprav sem še tudi jaz začetnik in imam števec šele kake pol leta.

mare77 09.04.2017 23:07
@Lentus:

Mislim, da kar tako na števcu, skupno prevoženih kilometrov, ne moreš videti. Lahko pa na Polar Flowu, v Training Historyu pogledaš vso statistiko, vključno z skupno prevoženimi kilometri.  Ne vem pa, kako daleč si sploh naštudiral navodila?

Če se še nisi, se moraš najprej registrirati na flow.polar.com/

Potem si na računalnik namestiš program Polar Sync flow.polar.com/start

Nato pa preko USB kabla, sinhroniziraš podatke z števca na računalnik. Potem imaš na Polar Flowu na pregled vse podatke in nastavitve.

Lahko si pa recimo tudi na telefon naložiš aplikaciji Polar Flow in Polar Beat in podatke z števca, preko blutootha preneseš kar na telefon. Seveda grejo vsi podatki tudi na njihov strežnik in imaš vedno doseglijive podatke tako na telefonu, kot na račuanlniku.

Če ti še kaj ni jasno, samo vprašaj, čeprav sem še tudi jaz začetnik in imam števec šele kake pol leta.

Hvala za odgovor. Vse kar si napisal, sem že naredil pred današnjo prvo vožnjo z tem števcem, se pravi registriral, potegnil dol program, posodobil verzijo, itd. Sem šel pogledat na training history in je samo zabeležena današnja popoldanska tura - 35 km. Dopoldne sem odvozil še eno krajšo turo - 15 km, vendar sem jo takoj izbrisal, , tako da je ni v mojem koledarju. Pol je najbrž tukaj fora, da je ne bi smel zbrisat, in bi mi na Polar flowu najbrž sešteval kilometre? Čeprav bi po moji logiki, tudi če izbrišem prekolesarjeno pot, to moral zabeležit v skupne kilometre, saj so bili km narejeni neodločen. Očitno ima Polar tu neke svoje finte. Do sedaj sem uporabljal čist navadno Sigmo, ki mi je lepo prikazovala ODO kilometre. Vse (hitrost, dnevno prevoženi km, povprečna hitrost, itd...) si lahk resetiral na 0, le ODO ni šel na 0. 
Drugače, kako si zadovoljen z števcem? Meni je drgač kar OK, ima res ogromno funkcij, zame celo preveč hehe. Ne vem kje je ravno fora, da si postavljaš med vožnjo tiste kroge, da ti pač meri od 0, ko to določiš? Je pa fajn pol to vse prenest v njihovo aplikacijo in lahk spremljaš svojo pot, zanimivo.
Kako si pa ti skalibriral višino? Jaz tega še nisem naredil, pa mi kljub temu kaže višino, sam ne vem kok je točna. 

Nikita 10.04.2017 06:07

Napisal bom moje izkušnje s Polarjem CS600:

 

Ta je imel skupne kilometre, vendar jih je sešteval, sešteval... za vsa leta, pa tudi izbrisati se jih ni dalo. Tako je bila edina možnost, da sem sproti vedel, koliko sem naredil npr. tisto leto, da sem v glavi sešteval za vsa tri kolesa, kajti evidenca za vsako kolo posebej je na števcu bila vidna. Tudi, ko sem prenesel vožnje na računalnik... je bilo vse lepo razdeljeno po kolesih in TUDI SKUPNO, tudi višinci (kar pri Garminu Edge 1000) ni.

 

Kar se tiče višine: imel sem naravnano na 190 n.v., če pa sem šel kam drugam, pa ali avtomatično, ali pa sem se pozanimal, kakšna je tam in ročno vse uredil.

 

Če ima tvoj števec 450 enako, pa ne vem. Upam, da sem ti malce pomagal.

rs1975 10.04.2017 07:20
@mare77:
@Lentus:

Mislim, da kar tako na števcu, skupno prevoženih kilometrov, ne moreš videti. Lahko pa na Polar Flowu, v Training Historyu pogledaš vso statistiko, vključno z skupno prevoženimi kilometri.  Ne vem pa, kako daleč si sploh naštudiral navodila?

Če se še nisi, se moraš najprej registrirati na flow.polar.com/

Potem si na računalnik namestiš program Polar Sync flow.polar.com/start

Nato pa preko USB kabla, sinhroniziraš podatke z števca na računalnik. Potem imaš na Polar Flowu na pregled vse podatke in nastavitve.

Lahko si pa recimo tudi na telefon naložiš aplikaciji Polar Flow in Polar Beat in podatke z števca, preko blutootha preneseš kar na telefon. Seveda grejo vsi podatki tudi na njihov strežnik in imaš vedno doseglijive podatke tako na telefonu, kot na račuanlniku.

Če ti še kaj ni jasno, samo vprašaj, čeprav sem še tudi jaz začetnik in imam števec šele kake pol leta.

Hvala za odgovor. Vse kar si napisal, sem že naredil pred današnjo prvo vožnjo z tem števcem, se pravi registriral, potegnil dol program, posodobil verzijo, itd. Sem šel pogledat na training history in je samo zabeležena današnja popoldanska tura - 35 km. Dopoldne sem odvozil še eno krajšo turo - 15 km, vendar sem jo takoj izbrisal, , tako da je ni v mojem koledarju. Pol je najbrž tukaj fora, da je ne bi smel zbrisat, in bi mi na Polar flowu najbrž sešteval kilometre? Čeprav bi po moji logiki, tudi če izbrišem prekolesarjeno pot, to moral zabeležit v skupne kilometre, saj so bili km narejeni neodločen. Očitno ima Polar tu neke svoje finte. Do sedaj sem uporabljal čist navadno Sigmo, ki mi je lepo prikazovala ODO kilometre. Vse (hitrost, dnevno prevoženi km, povprečna hitrost, itd...) si lahk resetiral na 0, le ODO ni šel na 0. 
Drugače, kako si zadovoljen z števcem? Meni je drgač kar OK, ima res ogromno funkcij, zame celo preveč hehe. Ne vem kje je ravno fora, da si postavljaš med vožnjo tiste kroge, da ti pač meri od 0, ko to določiš? Je pa fajn pol to vse prenest v njihovo aplikacijo in lahk spremljaš svojo pot, zanimivo.
Kako si pa ti skalibriral višino? Jaz tega še nisem naredil, pa mi kljub temu kaže višino, sam ne vem kok je točna. 

NE vem sicer kako je pri M450, pri mojem V650 sešteva skupne kilometre glede na izbrano kolo, s katerim delaš trening. 
Glede kalibiranja višine. Jaz sem se navadil, da preden začnem vožnjo ročno vnesem višino in se potem skalibira in je to to. Par sekund dela. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI