Veriga

Domov > Forum > Veriga

Veriga

SORTIRAJ PO:
duke 10.04.2017 09:52

Menjam verigo na Ultegra 11s DI2 in me zanima vaše mnenje/izkušnje, katero verigo bi uporabili....original Ultegra, Dura ace, KMC, drugo...?

m13 10.04.2017 11:03

katerokoli si lahko privoscis da je 11redna.. ultegra je kar primerna.. ni pa razlike pri di2 ali navadna :) oz ne obstaja

SHad 10.04.2017 11:28

Bolj važno od serije verige oz. cene je redno vzdrževanje le-te.
 

SHad 10.04.2017 11:30

Sicer pa KMC sem imel parkrat in nisem opazil neke razlike z original Shimano.
 

Nikita 10.04.2017 12:28

Meni je važno... da se kolo vrti, he, he... Ko mi začne malce bolj čudno prestavljati... pač dam izmeriti nategnjenost. Trenutno... je veriga glede tega kar godna za zamenjavo, kar bo treba urediti nekje ta teden. Kaj mi dajo gor... me briga toliko, kakor sneg leta 1957, če je sploh bil, ker mene takrat na svetu še ni bilo.

duke 10.04.2017 15:11

Vprašanje je bilo bolj v smislu glasnosti/rožljanja med vožnjo in prestavljanje (menjalnika sta nastavljena mežik )
 

nemelk 10.04.2017 15:47

KMC!

sixsl 10.04.2017 20:27

Če imaš celotno grupo ultegra, pa imej še verigo ultegra. Vsaj tako je pri meni. Se mi zdi še nekako najbolj logično

nejc100 10.04.2017 21:06
KMC je najtišja in lepo prestavlja...
ckr.si. 10.04.2017 21:34
@Nikita:

Meni je važno... da se kolo vrti, he, he... Ko mi začne malce bolj čudno prestavljati... pač dam izmeriti nategnjenost. Trenutno... je veriga glede tega kar godna za zamenjavo, kar bo treba urediti nekje ta teden. Kaj mi dajo gor... me briga toliko, kakor sneg leta 1957, če je sploh bil, ker mene takrat na svetu še ni bilo.

Sneg je bil, ker se spominjam, da smo zamujali k krstu.presenečen

Zasledovalec 11.04.2017 06:27

Vsi tisti, ki svetujete KMC verigo povejte, da so te verige različnih cenovnih razredov. Torej tista najboljša je enkrat dražja kot recimo ultegra, tista bolj poceni pa ni prav nič boljša. Preverjeno...

m13 11.04.2017 07:36

ja kmc mas za 10e in za 50e.. tako da tisti ki gre v trgovino in vzame kmc za 10e namesto ultegre za 17 je malo cez les

nemelk 11.04.2017 08:14
KMC DLC11
FMK 11.04.2017 10:16

tak malo samo... KMC proizvaja OEM za shimano pa na SHIMANO škatli piše npr. WA-CNHG40-OU-KMC-02

www.kmcchain.com/en/overview. php

duke 11.04.2017 10:22
@sixsl:

Če imaš celotno grupo ultegra, pa imej še verigo ultegra. Vsaj tako je pri meni. Se mi zdi še nekako najbolj logično

recimo, da je tako....trenutno je gor ultegra, ampak glede na prejšnje, rožlja za pop..., sploh na velikem zobniku spredaj nagubano čelo

duke 11.04.2017 10:27
@m13:

ja kmc mas za 10e in za 50e.. tako da tisti ki gre v trgovino in vzame kmc za 10e namesto ultegre za 17 je malo cez les

Ni glih 17€ kaže jezik
Ni poanta v ceni, tistih par € gor ali dol, gre za glasnost, prestavljanje, prednosti, slabosti...
 

SHad 11.04.2017 10:39

Vedno jo namaži tako, da ko imaš defekt in snemaš zadnje kolo si ves črn in masten nasmeh
Malo za hec, veliko zares.
 

m13 11.04.2017 10:43
@duke:
@sixsl:

Če imaš celotno grupo ultegra, pa imej še verigo ultegra. Vsaj tako je pri meni. Se mi zdi še nekako najbolj logično

recimo, da je tako....trenutno je gor ultegra, ampak glede na prejšnje, rožlja za pop..., sploh na velikem zobniku spredaj nagubano čelo

vozim ultegro in nic ne rozjla.. nastimaj si menjalnike, ocisti zonbike ketno namazi kot mora bit.. lahko mas ze posneto kaseto na novo ketno ali kaj podobnega.. ce ti zdej ultegra rozlja ti kej dosti druge ketne nebodo pomagale dokler ne odkrijes kje imas tezavo

duke 11.04.2017 15:27
@m13:
@duke:
@sixsl:

Če imaš celotno grupo ultegra, pa imej še verigo ultegra. Vsaj tako je pri meni. Se mi zdi še nekako najbolj logično

recimo, da je tako....trenutno je gor ultegra, ampak glede na prejšnje, rožlja za pop..., sploh na velikem zobniku spredaj nagubano čelo

vozim ultegro in nic ne rozjla.. nastimaj si menjalnike, ocisti zonbike ketno namazi kot mora bit.. lahko mas ze posneto kaseto na novo ketno ali kaj podobnega.. ce ti zdej ultegra rozlja ti kej dosti druge ketne nebodo pomagale dokler ne odkrijes kje imas tezavo

še 1x...menjalniki so naštimani, ketna namazana, kaseta in ketna menjani istočasno. Do te zadnje menjave ni bilo problemov. Verjetno je ketna zadnja petkova ali pa prva ponedeljkova kaže jezik

gorann316998 11.04.2017 16:28

da nisi ketno narobe obrnil, imas oznaceno katera stran je navznoter obrnjena, katera pa navzven

nejc100 11.04.2017 20:59
KMC DLC 11 je lažja...;-))
nanisimi 11.04.2017 22:33
@nejc100: KMC DLC 11 je lažja...;-))

po nakupu je predvsem lažja denarnica  kaže jezik  ne vem če je glih vredna 50€ več kot ultegra? 

 www.chainreactioncycles.com/s i/en/kmc-x11sl-dlc-11-speed-ch ain/rp-prod120628


www.chainreactioncycles.com/s i/en/shimano-ultegra-6800-xt-m 8000-hg701-11sp-chain/rp-prod1 19827

Pa še ocena enega ki je šel na KMC.
 I recently switched from a Dura-Ace 9000 chain to the KMC X11SL DLC. Fully degreased and lubed with Muc-Off Team Sky hydrodynamic lube before installation.

First impressions: Good variety of colours to choose from to match one's bike. After installation of the chain, I did a few gear shifts. At the lower range, shifting performance was similar to that of the Dura-Ace. However, at gears 5 to 11, the KMC shifts very loudly (loud clunking sound) in comparison to the Dura-Ace (which is virtually silent). I am on a Di2 system so it is not an issue with indexing. It is a pricey chain though, compared to Dura-Ace. Will need to ride more to see if it holds up as well in terms of durability.
SHad 12.04.2017 07:29

Denar je šel tudi v DLC nanos, ki itak nima pomena, bo veriga hitro črna.
Edino, če imaš fetiš pa čistiš verigo nonstop.
Pa če sešteješ stroške degreaserja in ponovno nanašanje maziva je to strošek za brezveze.
 

m13 12.04.2017 08:29

kupis ultegro je tiha pa se poceni nimas kej falit

biemsi 12.04.2017 08:47
Naj opisem se moj primer izpred par let. Sam sem sel iz stare ultegre z zunanjimi zicami na komplet Sram Red grupo. Vse zmontirano s strani lokalnega trgovca in pri preizkusanju je original ketna nekje na zadnji kaseti na sredisnkih zobnikih kar posteno rozljala. Stimali smo vse mogoce ampak pomagalo pa nic. Menjali smo ketno, ceprav bi po mojem morala original najbolj pasat, z ultegro, pa z DA pa menjali kaseto Sram Red z DA in pomagalo ni prav nic... Skoraj smo se ze odlocili, da vrnem celotno grupo, pa smo rekli ajd probamo se KMC verigo in s to verigo niti pikice suma. Niti prodajalcu, niti meni ni bilo in ni se danes jasno zakaj je bilo tako. Sem pa pri naslednjem nakupu novega kolesa in to tudi z grupo Sram Red dobil gor KMC verigo... Zakaj tako ne vem, ampak neki morda pa le je na tem.
m13 12.04.2017 08:50

sej sram je znan po tem da je malo bolj glasen od shimana, je pa treba pac zgleda pri vsaki grupi najt neko kombinacijo ketna-kaseta da deluje bp.. jaz od vedno pri di2 ultegra uporabljam 105 kaseto pa ultegra ketna in je super 

biemsi 12.04.2017 08:54
@m13:

sej sram je znan po tem da je malo bolj glasen od shimana, je pa treba pac zgleda pri vsaki grupi najt neko kombinacijo ketna-kaseta da deluje bp.. jaz od vedno pri di2 ultegra uporabljam 105 kaseto pa ultegra ketna in je super 

Imas prav Sram je res veliko glasnejsi od Shimana se posebej 10 redne grupe katero imam sam. Glasen je menjalnik, se bolj pa kaseta ker je s CNC postopkom narejena iz enega kosa kovine in je glasna in odmeva ko hudic, seveda na racun teze. Nekateri so to resevali z vrtanjem v pokrovcek na zadnji strani kasete, pa z brizganjem purpena v kaseto ipd... Glasnost se nekako navadis, ceprav meni ni prijetna. Rozljanje pa je hudic. Sam ne morem vozit ce mi kej rozlja in pika...
duke 12.04.2017 09:00
@biemsi: Vse zmontirano s strani lokalnega trgovca in pri preizkusanju je original ketna nekje na zadnji kaseti na sredisnkih zobnikih kar posteno rozljala. Stimali smo vse mogoce ampak pomagalo pa nic. 

Podobno pri meni....spredaj mali zobnik, zadaj vse štima, ko pa imam na velikem zobniku pa rožlja za znoret (sploh, če si navajen, da ima čist zvok). Do te menjave ni bilo nikoli problemov, pa so enake kasete in veriga (ultegra). 
 

duke 12.04.2017 09:01
@m13:

kupis ultegro je tiha pa se poceni nimas kej falit

Očitno sem... neodločen

haeudan 14.04.2017 15:50

Koliko je neka "normalna" postavka za menjavo verige na servisu - samo delo..? 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI