Podaljšanje sedežne opore - karbon

Domov > Forum > Podaljšanje sedežne opore - karbon

Podaljšanje sedežne opore - karbon

SORTIRAJ PO:
derosa 10.04.2017 20:44

Pozdravljeni
Potrebujem pomoč
Leta 2015  sem kupil kolo TREK domane 5.2,  ker nisem vedel katera velikost je prava sem izbiro prepustil prodajalcuv specializirani trgovini v upanju da ve kaj prodajajo. Na koncu sem kupil kolo številka 56. Po dveh letih ko so se mi začele pojavljati težave bolečine v križu sem se odločil narediti BIKE fitting in prišel do spoznanja oz. nezadovoljstva. Osebje ki mi je želelo nastaviti kolo po moji meri enostavno ni moglo ker bi sedežno oporo moral dvigniti še za 2,5cm a kaj ko sem že na maksimalni višini.
Pa sem se odločil da grem v trgovino kjer sem kupil kolo povprašati kako mi lahko pomagajo.
Sledi vprašanje koliko sem visok in odgovorijo da je to taprava velikost zame in da v kolikor bi dvignil še za dva centimetra da potem se sploh ne bi mogel voziti.
Nato kot čisti laik sem izpadel idiot povem svojemu mojstru ki mi je zelel nastavit kolo in pove več stvari kot osebje ki vsakodnevno prodaja kolesa. Enostavno trgovcem od sedaj naprej nič več ne zaupam. 
Glede na to da so mi prodali premajhen kolo sem pričakoval kaj več pomoči oz tolažbe.

uploaded




Sedaj ko razmišljam sem dobil občutek in tiste besede ko sem kupil kolo "Ravno ta kolo je kot nalašč za vašo velikost"  - seveda tega je imel in mi ga tudi prodal.
Imam 2 leti star kolo in jezen ko ....
POMOČ:
Ali mi lahko kdo svetuje kdo bi mi lahko to sedežno oporo kvalitetno podaljšal za 3 cm. Sem se že pozanimal in kolikor je meni znano sem dobil informacije, da se sedaj z popravili ukvarja Kastelic vsi ostali mojstri pa so že v profesionalnih vodah.
HVALA ZA POMOČ 

gorann316998 10.04.2017 21:02

a nima domane od 500 serije nastavek-sedezno oporo, ki gre gor na karbonsko sedezno oporo-okvir

mislim, da se da kupit vecja, zakaj se ne bi 

derosa 10.04.2017 21:21

JA res je Domane 5.2 ima  integrirano "štango" z okvirjem gor pa sedežno oporo ki se natakne a ta del imam že dolg 17cm- najdaljše kar obstaja nagubano čelo 

Pantani 11.04.2017 07:23
@derosa:

Pozdravljeni
Potrebujem pomoč
Leta 2015  sem kupil kolo TREK domane 5.2,  ker nisem vedel katera velikost je prava sem izbiro prepustil prodajalcuv specializirani trgovini v upanju da ve kaj prodajajo. Na koncu sem kupil kolo številka 56. Po dveh letih ko so se mi začele pojavljati težave bolečine v križu sem se odločil narediti BIKE fitting in prišel do spoznanja oz. nezadovoljstva. Osebje ki mi je želelo nastaviti kolo po moji meri enostavno ni moglo ker bi sedežno oporo moral dvigniti še za 2,5cm a kaj ko sem že na maksimalni višini.
Pa sem se odločil da grem v trgovino kjer sem kupil kolo povprašati kako mi lahko pomagajo.
Sledi vprašanje koliko sem visok in odgovorijo da je to taprava velikost zame in da v kolikor bi dvignil še za dva centimetra da potem se sploh ne bi mogel voziti.
Nato kot čisti laik sem izpadel idiot povem svojemu mojstru ki mi je zelel nastavit kolo in pove več stvari kot osebje ki vsakodnevno prodaja kolesa. Enostavno trgovcem od sedaj naprej nič več ne zaupam. 
Glede na to da so mi prodali premajhen kolo sem pričakoval kaj več pomoči oz tolažbe.

uploaded




Sedaj ko razmišljam sem dobil občutek in tiste besede ko sem kupil kolo "Ravno ta kolo je kot nalašč za vašo velikost"  - seveda tega je imel in mi ga tudi prodal.
Imam 2 leti star kolo in jezen ko ....
POMOČ:
Ali mi lahko kdo svetuje kdo bi mi lahko to sedežno oporo kvalitetno podaljšal za 3 cm. Sem se že pozanimal in kolikor je meni znano sem dobil informacije, da se sedaj z popravili ukvarja Kastelic vsi ostali mojstri pa so že v profesionalnih vodah.
HVALA ZA POMOČ 

Berk Jure-Domžale

m13 11.04.2017 07:35

se en kozovc

gorann316998 11.04.2017 18:02

ce si visok 185 pol si na meji 56 in 58, glede na razkorak bi moral 58 vzet

pjt tezit prodajalcu, da te je nategnil in da hoces drug okvir pa naj se znajde

ESTEMP 11.04.2017 23:12
@gorann3:

ce si visok 185 pol si na meji 56 in 58, glede na razkorak bi moral 58 vzet

pjt tezit prodajalcu, da te je nategnil in da hoces drug okvir pa naj se znajde

Če je visok 185cm je globoko v 58...

link,

www.trekbikes.com/us/en_US/si zing/

gorann316998 12.04.2017 00:19
tko so men trdil da 56 ni zame

pa sem 177
misko 12.04.2017 07:41
Mislim da bo težko karkoli narediti, sploh pa da bo tudi varno. Ni pa samo trgovina kriva. Če je bilo kolo na zalogi in si ga preizkusil, bi moral kljub temu, da fittinga še nisi naredil videti, da si z višino sedežne na meji. Je bila 17 cm sedežna opora že na biciklu ali si jo naknadno sam nabavil. Ponavadi imajo Trek kolesa kot standatd nameščeno 13 cm.
biemsi 12.04.2017 08:24
@miskoMislim da bo težko karkoli narediti, sploh pa da bo tudi varno. Ni pa samo trgovina kriva. Če je bilo kolo na zalogi in si ga preizkusil, bi moral kljub temu, da fittinga še nisi naredil videti, da si z višino sedežne na meji. Je bila 17 cm sedežna opora že na biciklu ali si jo naknadno sam nabavil. Ponavadi imajo Trek kolesa kot standatd nameščeno 13 cm.
Kot verjetno vsak zacetnik je tudi @derosa zaupal trgovcu kar je povsem logicno in tu gre po mojem celotna krivda na racun trgovca. Ce neko stvar prodajas potem je tu normalno da imas osnovno znanje, kamor tudi velikost okvirja ob nakupu spada. Zalostno je da se to sploh dogaja, pa sigurno ni edini primer. Se vedno je veliko trgovcev kjer je odprodaja zaloge, katera vemo da je v veliko breme, pred pravilno stevilko okvirja...Sam v tako trgovino vec nebi stopil in tudi nikomur od poznanih nebi v tej trgovini svetoval nakupa... Na koncu ne vem ce se je napacna prodaja trgovcu izplacala...

m13 12.04.2017 08:27

jst bi peljal bajk nazaj v trgovino in povej da so ti narobe svetovali in naj ti probajo uredit enos tevilko vecji okvir.. ce je trgovec ok se bos lahko kaj zmenil

Pantani 12.04.2017 08:30
@biemsi:
@miskoMislim da bo težko karkoli narediti, sploh pa da bo tudi varno. Ni pa samo trgovina kriva. Če je bilo kolo na zalogi in si ga preizkusil, bi moral kljub temu, da fittinga še nisi naredil videti, da si z višino sedežne na meji. Je bila 17 cm sedežna opora že na biciklu ali si jo naknadno sam nabavil. Ponavadi imajo Trek kolesa kot standatd nameščeno 13 cm.
Kot verjetno vsak zacetnik je tudi @derosa zaupal trgovcu kar je povsem logicno in tu gre po mojem celotna krivda na racun trgovca. Ce neko stvar prodajas potem je tu normalno da imas osnovno znanje, kamor tudi velikost okvirja ob nakupu spada. Zalostno je da se to sploh dogaja, pa sigurno ni edini primer. Se vedno je veliko trgovcev kjer je odprodaja zaloge, katera vemo da je v veliko breme, pred pravilno stevilko okvirja...Sam v tako trgovino vec nebi stopil in tudi nikomur od poznanih nebi v tej trgovini svetoval nakupa... Na koncu ne vem ce se je napacna prodaja trgovcu izplacala...

Zaupaš trgovcu, pol pa fiting delaš, je pa kolo premajhno, mi je povsem znano, naslednjič kupuj kolo glede na višino razkoraka.

gorann316998 12.04.2017 16:14

ko da so vsi trgovci izuceni fitingerji in vejo kaj je prava velikost

misko 12.04.2017 17:35
@m13:

jst bi peljal bajk nazaj v trgovino in povej da so ti narobe svetovali in naj ti probajo uredit enos tevilko vecji okvir.. ce je trgovec ok se bos lahko kaj zmenil

2 leti po nakupu? Vso srečo! ;)
Ne glede na to, če kupujem artikel na katerega se ne spoznam, vedno poskušam pridobiti vsaj osnovne informacije, s tem lahko delno preprečim "nateg" trgovca. Ker v končni fazi...on je le trgovec in mu je prioriteta prodati artikle ki so na zalogi.
derosa 13.04.2017 21:00

ZAHVALJUJEM SE ZA VSE KOMENTARJE IN Z VAMI POPOLNOMA STRINJAM.
-V Trgovini kjer sem šel povprašati sem zvedel da sem "prvi" ki je imel tako željo in da se pritozujem na njihovo izbiro kolesa.
-Reklamacija ni priznanana ker sem se sam odločil za to velikost in me nihče ni prisilil.
-Na forumu dobil dober nasvet kje lahko popravim kolo kvalitetno in ugodno (o temu bom poročal ko bom imel zrihtan kolo)
- Priznam pa, da kolesa ne bom nikoli več kupil pri trgovcu ki mi je veljal da kaj je o kolesarstvu in blagovnih znamkah  TREK in CANNONDEL. Arogantnost servisa pa raje ne bom omenjal.
- Draga šola za naslednjič, ki pa mi ne bodo poturili vsega kar imajo na zalogi.

OSEL GRE SAMO ENKRAT NA PREMAJHEN KOLO 

gorann316998 14.04.2017 06:38

da nisi pri funsports nabavuzapečateno

Zmago_1 10.07.2020 10:21

Sam sem imel kontra problem, namreč pri 185cm so mi prodali TREKA št.60 da je pravi zame. Po treh letih sem kupil novega in sem želel manjšega vendar so me spet prepričali da je 60 pravi zame. Po nadaljnih par letih mučenja, namreč na kolesu sem bil raztegnjen čez vse mere tudi pri 80mm fajfi in sedežu čist naprej,..sem sprobal in končbno vzel manjšega in to 56! Imam fajfo 120mm, sedež nekje na 1/2 nazaj in je kolo kot ulito. Verjetno bi 58 tudi pasal ampak se bolje počutim z daljšo fajfo in sedežno oporo bolj ven,...

Vsekakor bolje malo premajhen geštel kot malo prevelik

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI