nakup kolesa - cestno kolo hibrid

Domov > Forum > nakup kolesa - cestno kolo hibrid

nakup kolesa - cestno kolo hibrid

SORTIRAJ PO:
nxy 13.04.2017 16:34

pozdravljeni,

odločam se za menjavo starega treking kolesa in nakup nekaj malo boljšega, predvsem lažjega in hitrejšega.
in sicer bi želela kolo, hitro na cestah za udeležbo na rekreativnih maratonih in hkrati dovolj udobno in stabilno tudi za daljše/večdnevne ture z nekaj prtljage.
Visoka sem 165cm, debelina moje denarnice pa nekje do 800eur. :) 

predvidevam da mojim namenom najbolj ustreza fitnes kolo, torej hibrid med cestnim kolesom in trekingom. Je tako?

Mi lahko priporočite po vašem mnenju najboljšega kandidata? 
www.valy.si/katalog/30/hibrid -fitnes-kolesa
www.extremevital.com/sl/koles a/zenska-treking-hibrid-kolesa -c-1_374.html
www.11-11.si/kolesarstvo/kole sa/cross-kolesa

hvaležna bom za vsako mnenje in priporočilo, saj moja znanja na tem področju še malo šepajo in mi nasveti bolj izkušenih pridejo več kot prav.

hvala in lp :)

mihacer 13.04.2017 17:52

Pozdravljeni,

nisem ravno pretirano izkušen, ampak,če bi ponovno kupoval,bi izbral Trek 7.5 FX,ki ima že cestno opremo. Sicer ravno ne potujem s prtljago.Za kolesa FX lahko pogledaš še na strani Funsport,celovška

revier 13.04.2017 18:24

Če že gledaš fitnes kolesa, ti lahko priporočam TREK FX 7.x FX, jaz si sicer lastim FX7.6 (2013) in sem z njim zelo zadovoljen. Tako da z TREK FX serijam ne boš zgrešila (nevem sicer ali obstajajo tudi z ženskimi okvirji). Kar je bilo potrebno kmalu zamenjati na tem kolesu so bile zavore (priporočam zamenjavo z swissstop) in pa plašči, ki niso ravno nek blišč kvalitete, je pa res da nisem ravno lahekmežik

DECATHLON_Ljubljana 13.04.2017 18:53

Pozdravljeni,
v upoštev med ceno in kvaliteto pride sledeče:

www.decathlon.it/C-1169348-ib ride-trekking

Nekatere modele si lahko ogledate v naši poslovalnici v BTC-ju.

deal 13.04.2017 21:00
@DECATHLON_Ljubljana:

Pozdravljeni,
v upoštev med ceno in kvaliteto pride sledeče:

www.decathlon.it/C-1169348-ib ride-trekking

Nekatere modele si lahko ogledate v naši poslovalnici v BTC-ju.

Dekatlonci, sicer imam zelo rad vašo štacuno, ampak to niso hibrid kolesa, pač pa treking kolesa s trdo vilo...

deal 13.04.2017 21:05
@nxy:

pozdravljeni,

odločam se za menjavo starega treking kolesa in nakup nekaj malo boljšega, predvsem lažjega in hitrejšega.
in sicer bi želela kolo, hitro na cestah za udeležbo na rekreativnih maratonih in hkrati dovolj udobno in stabilno tudi za daljše/večdnevne ture z nekaj prtljage.
Visoka sem 165cm, debelina moje denarnice pa nekje do 800eur. :) 

predvidevam da mojim namenom najbolj ustreza fitnes kolo, torej hibrid med cestnim kolesom in trekingom. Je tako?

Mi lahko priporočite po vašem mnenju najboljšega kandidata? 
www.valy.si/katalog/30/hibrid -fitnes-kolesa
www.extremevital.com/sl/koles a/zenska-treking-hibrid-koles a -c-1_374.html
www.11-11.si/kolesarstvo/kole sa/cross-kolesa

hvaležna bom za vsako mnenje in priporočilo, saj moja znanja na tem področju še malo šepajo in mi nasveti bolj izkušenih pridejo več kot prav.

hvala in lp :)

drugače pa s fokusom ne boš nič zgrešila. za moje pojme eno od best value znamk za to kar plačaš

nxy 15.04.2017 13:54

hvala za mnenja in decathlonu za reklamo :D

čez focuse nimam kaj reči, že 4leta vozim treking kolo focus lost lagoon cs 3.0 in nisem mela z njim nobenih problemov. Si pa želim nekaj malo lažjega in hitrejšega na cesti pa še vseeno dovolj udobnega za daljše vožnje.

Btw glede na to da je večina vaših predlogov brez diskov me zanima ali bolj priporočate v- brake zavore ali naj kupim kolo z diski? 

Agent041 16.04.2017 18:15

Jaz sem imel naročenega Radon Skill 9.0
www.bike-discount.de/de/kaufe n/radon-skill-9.0-584807

Čakal sem ga že od KW6, ampak so stalno podaljševali rok dobave (trenutno bi naj prišel KW18), tako da sem obupal in kupil (udobno) specialko.

Je pa tale Skill z dobro opremo (razen zavore) in kar precej lahek.

gorann316998 17.04.2017 14:15

kaj vam bo fitnes, ko ste omejeni na samo eno drzo balance, pri specialki pa kombiniras 

ze tu je specialka boljsa, geometrija je pa tko al tko ista, no naj bi bila 

Agent041 17.04.2017 17:16
@nxy:

katero udobno specjalko pa si kupil?
sama tudi malo cincam med fitnesom in udobno specjalko...

Kupil sem Canyon Endurace AL 6.0
www.canyon.com/en-si/road/end urace/2016/endurace-al-6-0.htm l

@gorann3:

kaj vam bo fitnes, ko ste omejeni na samo eno drzo balance, pri specialki pa kombiniras 

ze tu je specialka boljsa, geometrija je pa tko al tko ista, no naj bi bila 

Je res da je osnovno samo ena drža. Pri tem je specialka že takoj v prednosti. Zato sem pa za takrat naročeno fitnes kolo tudi že nabavil izvrstne rogove, da se lahko spreminja drža in tudi položaj.

www.ergon-bike.com/en/product .html?a=griffe

Ampak kot že prej rečeno, sem kolo storniral, ker se je dobava tako dolgo vlekla (in se še vleče) in nabavil pač specialko. Žal so mi rogovi ostali, saj je rok za vrnitev že potekel. Če kdo rabi, naj me kontaktira. So še vedno original zapakirani.

Da sem sploh naročeval fitnes kolo, moram reči, da jaz specialko že imam od prej. S fitnes kolesom pa sem želel istočasno zamenjati dostrajan trekking za commute vožnje in staro zimsko specialko. Oboje z enim kolesom. Pa še široke gume grejo gor, če bi me kdaj potegnilo na makadam. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI