kam trenutno po gozdnih poteh na cca 1500m

Domov > Forum > kam trenutno po gozdnih poteh na cca 1500m

kam trenutno po gozdnih poteh na cca 1500m

SORTIRAJ PO:
lakkon 28.04.2017 18:04

Bo treba kmalu nekam višje z gorskim kolesom. Zanima me, če so na katerih navedenih poteh kakšne težave. Sprašujem, ker večino teh poti še nisem spoznal. Verjamem, da gre povečini za še kar spodobne gozdne ceste. Ni mi glih, da bi se preveč gnal po res grdem blatnem terenu, pešpoteh in preveč bicikel nosil ali porival. Povratke v doline od omenjenih tur bi imel po isti poti.

DOM NA MENINI PLANINI: iz Tuhinjske doline Golice – Češnjice – Planšarska koča Biba – dom na Menini.

PLANINA PREVAL: Draga – planina Planinica in Polška planina Tomčeva koča – Roža in Preval

KONJŠČICA IN ZAJAMNIKI: Srednja vas – Uskovnica – planina Konjščica – Uskovnica – planina Zajamniki

KOČA NA DOBRČI: iz Zadnje vasi iz juga in zahoda na Podgorsko planino do koče na Dobrči

SEDLO PRI JEPCI: Mojstrana ali Belca – Štenge – Rigelj – Sedlo pri Jepci

PREVAL POD JEREBIKOVCEM: Vintgar – Sp.Gorje – Zg.Laze – planina Strmole – planina Sp. Kozjek – Požarov rovt – preval pod Jerebikovcem

PLANINA JAVORNIK: Slap – Medvodje – planina Javornik – dom pod Storžičem – Slap

do katerih drugih višjih zanimivih točk, vrhov, planin se še da priti po gozdnih cestah? Pa da je če že ne z vrha, najvišje točke, vsaj vmes kaj spodobnih razgledov.

Velika planina, Zahodni Julijci, Pohorje in preostanek severno vzhodne Slovenije bodo na sporedu pozneje. Nanos in podobne nižje pa verjetno že prej.

Hvala za pomoč in obilo kolesarskih užitkov!

lakkon 25.07.2017 21:20
PLANINA PREVAL: Draga – planina Planinica in Polška planina Tomčeva koča – Roža in Preval

KOČA NA DOBRČI: iz Zadnje vasi iz juga in zahoda na Podgorsko planino do koče na Dobrči

MALA PLANINA: iz Smrecje oz Krivčevo direkt na Volovljek, proti veliki planini, levo, Kisovec in na spodnji del Male planine po kot kaže cesti (Grintovci 1:25000)

glede na to, da je bilo nekaj deževja zadnje dneve, me zanima v kakšnem stanju znajo biti predvsem verjetno kar strmi zaključki vzponov na teh cestah? mi ni problem iti na easy tudi v 1.brzini, samo da pridem. sprašujem, ker cest ne poznam. pa še s Posavja sem in raje ne grem brez dodatnih info.

hvala za pomoč.
arto 26.07.2017 12:01
Blegoš do koče
Javornik nad črnim vrhom
Porezen
Krnsko jezero
Kofce
Dovška baba do koče
Krvavec - Zvoh
Čaven

Vse sprobano letos,ustreza tvojim željam,,za vec info pisi PM.

Google za vec: "strme kolesnice"
lakkon 26.07.2017 14:07
Arto, hvala.

zanimivo, da mi je glih Blegoš koča št.1, če bi za moje prej omenjene dobil nevšečne odgovore. nekaj bo že. lp
tris 26.07.2017 19:47

Planina Razor

lakkon 28.07.2017 20:13

za jutri mi zgleda kar mamljiv tale mountain bike krog med Tržičem in Velikim Javornikom:

Grahovše - Planina Spodnja Konjščica - Kuštrova planina - planina Rovt – planina Vetrh - planina Javornik – spust opcija 1: zavetišče GRS – Grahovše ali spust opcija 2: Javorniški preval – Dom pod Storžičem - Grahovše

v kakšnem stanju je spust Planina Javornik – Javorniški preval – Dom pod Storžičem?

v vodiču kolesarskem navedeno: ''S planine se odpeljemo levo po slabšem kolovozu. Sprva položen, nato pa vedno bolj strm nas pripelje na makadamsko cesto pri Domu pod Storžičem.''

Je bolj teren za pohodnike al tudi za kolikor toliko normalno kolesarjenje? Sprašujem, saj za zdaj nisem še preveč vajen bolj divjih in neravnih terenov. Se pa hitro ''učim''.

Kakšne posebnosti na preostanku zamišljene ture? Slabša cesta, težja dostopnost, druge omejitve, itd...

Hvala za pomoč.

lakkon 30.07.2017 13:13

Sem šel na skrajšano turo: Grahovše - Planina Spodnja Konjščica - planina Vetrh - planina Javornik – Javorniški preval – Dom pod Storžičem - Grahovše

Par klančkov kar hudih z bolj zahtevnim terenom, tako da sem večkrat sestopal. do Javorniškega prevala zemlja, en mini plaz bil tudi. od Javorniškega spust pa po gozdni vlaki. Ta del ni glih varen, saj so tudi večkrat prek ceste narejeni kanali. sploh nisem siguren, da sem se spustil po ta pravi poti, ampak druge s prevala nisem zasledil, razen morda pohodniška da bi bila en čas, pa potem priključek na katero drugo. Hm, to od planine Javornik dalje bi bila fešta po mokrem :) . ampak po prihodu na lepšo cesto in ko ugledam tablo ''Dom pod Storžičem'' sem si oddahnil. Kmalu pa je sledil šok, saj je bilo prek ceste v dolžini cca 50m očitno namerno podrtih več dreves. Ja nič, kolo na rame in z njim v hrib po strmem in kasneje takisto spust do ceste. skoraj že po temi, utrujen, krči že napadali. A sem zmagal. ''Kar te ne ubije, te ojača'' :)

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI