kolesarsko zavarovanje

Domov > Forum > kolesarsko zavarovanje

kolesarsko zavarovanje

SORTIRAJ PO:
nxy 25.05.2017 10:01

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem kupila novo cestno kolo, s katerim nameravam kolesariti tako pri nas kot tudi v tujini. Razmišljam o kolesarskem zavarovanju, mogoče tudi kasko zavarovanju kolesa. Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje.

Imate sklenjeno kolesarsko zavarovanje? Pri kateri zavarovalnici? Kakšne so vaše izkušnje? Se splača vzeti tudi kasko zavarovanje kolesa?

Agent041 25.05.2017 10:49

Jaz imam pri Zavarovalnici Maribor (oz. Sava). Imam le zav. odgovornosti. Kasko je predrag in se ga ne splača. Vsaj zame ne. Ne hodim na maratone ali kaj takega in večinoma kolesarim sam. Je manj šanse, da bi se v kaj zapletel (vsaj upam). Pa kasko bi prišel kar drago (100+ eur na leto).

Cena zav. odg. je ca. 39 EUR. Ta je razdeljena na tri dele: ca. 13eur za zav. odg. do 30.000eur. Ca. 13eur za nezgodno zavarovanje na kolesu (ki mi je še kako dobro prišlo lani) ter ca. 13eur za asistenco (pomoč na cesti). Lani mi je recimo bilo opcijsko, če hočem samo eno od teh variant ali dve ali vse. Medtem ko sem letos zavaroval, pa sem moral vse troje, čeprav asistence recimo nisem hotel. Zgleda da imajo po novem vse tri kot en paket.

Zavarovanje pokriva tudi tujino. 

miketorelo 25.05.2017 13:00

Tudi jaz sem pri Savi, imam pa kasko zavarovanje  - pride približno 5 % vrednosti novega kolesa + še nekaj malega drugih stroškov, zato pride tako kot je napisal Agent 041 okoli 115 eur na leto. Dobro je , da pogledaš, koliko ti odbijejo od vrednosti kolesa po določenem obdobju, če narediš totalko in kakšni so še drugi pogoji zavarovanja (kraja iz zaklenjenega prostora oz. avtomobila, ipd.)

V zavarovanje je vključena tudi asitenca v Sloveniji in tujini v primeru okvare kolesa, ko ni več možno nadaljevati vožnje (prevoz do servisa oz. do doma). Malo premisli, kaj se ti najbolj splača, odvisno od tega, koliko in kje voziš, kolo se lahko poškoduje tudi pri nesreči, ko ga npr. prevažaš v avtomobilu, lahko ti ukradejo (če ni bilo ukradeno iz zaklenjenega prostora, zavarovalnine seveda ne boš dobila, zavarovalnici moraš v takem primeru posredovati policijski zapisnik o vlomu,...)

ckr.si. 25.05.2017 13:28

Zavarovalnica Triglav vam nudi popust pri zavarovanju, če je kolo vpisano v CKR.SI centralni kolesarski register.

Rumbler 26.12.2018 09:45

Zdravo!

Ima kdo slučajno kupon/popust, ki ga ne potrebuje, za zavarovanje pri zavarovalnici Triglav in ga je pripravljen podariti.

Hvala in lp

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI