Problem s sedežem/hlačami?

Domov > Forum > Problem s sedežem/hlačami?

Problem s sedežem/hlačami?

SORTIRAJ PO:
istr 25.05.2017 19:20

Zdravo. Pišem v imenu moje boljše polovice. Zelo rada kolesari samo, ker ni med najbolj suhimi deklinami je precejkrat spodaj preščipana, tud kaka gnojna rana občasno rata...probala sva sicer s tremi različnimi sedeži, pa neki ne pomaga...sicer ima kolesarske hlače z vložkom, sam so bolj tapocenske...zdj pa vprašanje...a bi kake dražje kolesarske hlače pomagale al naj še naprej eksperimentirava s sedeži...hvala za odgovore. lp

Agent041 25.05.2017 20:00

Kvalitetne hlače so zlata vredne. Vem iz lastnih izkušenj. Od Hofer, Lidl znamk, preko Kitajskih hlač, do udobno kvalitetnih hlač.

gorann316998 25.05.2017 20:00
gate naj da dol ko ma kolesarske hlace gor
cim manj naj bo nagubane pene med nogami pa naramnice obvezno, ker une hlace brez naramnic so drek

Periglej 26.05.2017 10:26
@gorann3: gate naj da dol ko ma kolesarske hlace gor
cim manj naj bo nagubane pene med nogami pa naramnice obvezno, ker une hlace brez naramnic so drek

Obvezno kvalitetne hlače, vsaj v rangu 50 EUR +, še raje pa veččč. To je stvar, ki se splača.
Ene hlače imajo peno, druge imajo pa gel. Glasujem za gel. Pride tanjše in manj drgne.

SHad 26.05.2017 11:20

Kak Nortwave, če je še pa kaj več denarja in je volja do kolesarjenja močna pa Castelli ali Assos.

presna 26.05.2017 13:13

Jaz sem tudi že vse preizkusil, cenovni razred do 200 evrov. Te dražje so ok, one vmesne za 50 - 80 evrov so lahko sranje in so lidlove boljše. Imam od Lidla ene trojne in delam tudi 200 kilometrske ture čist ok v njih, brez odrgnin ali kaj podobnega. Gledam samo na to, da so čim bolj tesne.Ni vedno vse v denarju. Pa imam scott, castelli, Nortwave in LIdl.
Glede na denar je prav hec kako fajn vozim v hlačah za 17 evrov.
Pa podvozje mal pred turo namazat in tudi pomaga. poljub

kenz76 26.05.2017 13:37

Castelli je top. 
Poiščeš malo po spletnih trgovinah, ko je kakšna akcija, pa dobiš po ugodni ceni. 

gorann316998 26.05.2017 18:03
@Periglej:
@gorann3: gate naj da dol ko ma kolesarske hlace gor
cim manj naj bo nagubane pene med nogami pa naramnice obvezno, ker une hlace brez naramnic so drek

Obvezno kvalitetne hlače, vsaj v rangu 50 EUR +, še raje pa veččč. To je stvar, ki se splača.
Ene hlače imajo peno, druge imajo pa gel. Glasujem za gel. Pride tanjše in manj drgne.

in zakaj si mi minus dal
bratec 26.05.2017 18:17

mene pa zanima zakaj si plus dobil za tak nasvet - gate dol pa obvezne naramnice uuuh

bécane11488 26.05.2017 18:33

A kdo goranna3 sploh jemlje resno, javlja se skoraj v vse teme in samo njegovo mnenje šteje, in  tisti, ki so kontra so prizadeteži kaže jezik

 

Nazaj na topic > dotična oseba naj gre s kolesom v "trgovino", kjer ji bodo znali svetovati, ni nujno, da so hlače problem, morda so ji uturili napačno številko kolesa ali sedež, napačna pozicija .... Kar se pa hlač tiče, seveda so tiste priznanih proizvajalcev in malo dražje ok, ampak tudi vstopni razredi bolj priznanih proizvajalcev niso tako napačni, da bi povzročali opisane probleme.

 

Glede na to, da je nežnejša polovica bolj močne postave, je morda potrebno pričeti počasi in ne pretiravati s kilometri ...

 

Ponavadi je tako, da so tudi bolj cheap hlače čist ok, problem nastane, ko si nabaviš boljše in ne moreš več nazaj na cheap.

 

Izogibaj pa se "alibaba" hlačam, ker nikoli ne veš, kakšne kemikalije so uturili in le te lahko povzročijo hude reakcije ...

bazilika23415 26.05.2017 19:30

Kako dolge ture pa ima tvoja polovička (čas? kilometri?)? In kje točno jo žuli? A gre za ožuljenost ali odrgnjenost, ki potem postane krvava?

 

Hitro in morda na tem forumu (v tej temi) nekorektno vprašanje: a so kolesarske hlače nujno potrebne? Meni je kolo za plavanjem, pohodništvom in tekom. Tako da se ne vozim vsak dan, 2-3x na teden spomladi in poleti.  Nimam kolesarskih hlač. Pač neke poceni tekaške hlače, tanke, da se čimprej posušijo. Rit čutim prvih par fur na začetku sezone, potem ne več. Je pa res, da ne kolesarim v kosu nikdar več kot 2,5h, raje v klanec in redko več kot 50km. Tudi jaz bi morala kako kilo izgubiti, mi pa tele pene v kolesarskih hlačah niso simpatične. Si mislim, da če se potiš, postanejo mokre in potem še bolj reže/tišči ob stiku s kožo. In če imaš kako kilo preveč, si že itak malo naguban, se že samega ob sebe drgneš, zakaj bi še mokre cote vmes tlačil.

bécane11488 26.05.2017 19:44

Poti se vsak, ampak hlače, pa ni važno katere, je treba prati prati po vsaki vožnji.

Periglej 26.05.2017 20:42
@gorann3:
@Periglej:
@gorann3: gate naj da dol ko ma kolesarske hlace gor
cim manj naj bo nagubane pene med nogami pa naramnice obvezno, ker une hlace brez naramnic so drek

Obvezno kvalitetne hlače, vsaj v rangu 50 EUR +, še raje pa veččč. To je stvar, ki se splača.
Ene hlače imajo peno, druge imajo pa gel. Glasujem za gel. Pride tanjše in manj drgne.

in zakaj si mi minus dal

Stisnil sem plus... 

gorann316998 26.05.2017 20:59
@bratec:

mene pa zanima zakaj si plus dobil za tak nasvet - gate dol pa obvezne naramnice uuuh

ja itak da gate dol ko mas kolesarske hlace gor
kako pa mislis da drugi vozijo, glih zarad zuljenja odsvetujejo gate
pa naramnice drzijo hlace v istem polozaju skoz, brez naramnic pa leze podloga naprej

zdj pa probaj zanikat tole z dokazi

naj se ti stari prdec becane pridruzi itak zna sam provocirat
bazilika23415 26.05.2017 21:43

@becane Če je to s pranjem letelo name, ne razumem najbolje. Če si nek odrasel človek ne pere hlač po vsaki rekreaciji, ima za to razlog in mu tudi tvoj post ne bo nič pomagal. Jaz si jih. In moje hlače brez pene se definitivno sušijo hitreje kot partnerjeve s peno pa nima ravno poceni kolesarskih hlač. In ja ok, potimo se vsi, ampak ne vsi enako. Ker pač tudi ne vozimo vsi enako intenzivno, dolgo.

 

Domnevam da si ženska pere hlače po vsaki vožnji. Še vseeno ima očitno težave med vožnjo. Tako da ciljam bolj na suhost ob sami vožnji. Naj bebja sproba, če ji kakšne navadne hlače bolj pašejo, mogoče se bo v njih manj potila, ne bo vozila "v mokrem" in bo manj problemov.

 

Če je pa koža na kožo ob pregibu, stiku in ne ob stiku s sedežem, je pa to drug problem.

bécane11488 26.05.2017 22:04

Ni letelo nate ! Sem samo na splošno podal, ker so še vedno kolesarji, ki ne perejo po vsaki vožnji, čeprav ne vzame več kot 20 minut za pranje in malo več, da se posuši. V bistvu imaš lahko samo en komplet in se voziš dnevno s čistimi oblačili.

 

Ampak, že samo na tem forumu je bilo zaslediti, da nekateri ne perejo hlač in druge opreme po vsaki vožnji, nekateri so celo zagovarjali, da celo po več vožnjah ni potrebe ... Tudi iz terena lahko potrdim, da se smrdljivce zavoha zelo hitro ! Ne ni kriv česen in čebula, ampak neoprana sintetika !

istr 31.05.2017 08:38

Se opravičujem za pozen odgovor. Težko rečem zakaj jo spodaj ščipa...lani sva sicer kr velik prekolesarila, tud dva tedna po Istri s parimi furami 70km+...letos ma pa probleme po vsaki vožnji...lahko, da je kako kilo pridobila čez zimo...nevem...bo očitno res potrebno sporbat boljše hlače...sicer pa hvala vsem za nasvete. lp

istr 31.05.2017 12:16
No, sj je tud lan mela podobne probleme sam letos je še hujš...
misko.pisko 31.05.2017 12:45
@istr: No, sj je tud lan mela podobne probleme sam letos je še hujš...

Al pa manj tolerance :P 

TIF 02.06.2017 12:42
Sedezi, hlace ne bodo naredili neke velike spremembe, ce ima gnojne rane zaradi kolesa. Predvsem vsega se mora navadit rit, drza tudi vpliva. Pomembno je da shujsa, ce je res prekomerna teza. Dobre hlace (sportif, craft) bodo mogoce samo malenkost pomagale. Pri sedezih podobno...
Periglej 02.06.2017 14:46

Po moje pa je važno, da se hlače ne drsajo ob kožo, torej morajo biti take, da se oprimejo in tam ostanejo.Pa na okrepitev sedelnih mišic in notranjih mišic noge je potrebno počakati, potem bo boljše.

TIF 04.06.2017 08:49
@Periglej:

Po moje pa je važno, da se hlače ne drsajo ob kožo, torej morajo biti take, da se oprimejo in tam ostanejo.Pa na okrepitev sedelnih mišic in notranjih mišic noge je potrebno počakati, potem bo boljše.

to da rabi kolesarske hlače ni vprašanje, kar sem hotel povedat je to, da če da za hlače 50eur ali 200eur, ne bo nobene razlike, ker dražje hlače so namenjene tekmovalcem in ne odobju (eksotični lahki materiali, ki boljše dihajo, znamka itd)... Kar gospa potrebuje je nekaj časa počitka, da se ji rane pozdravijo. Pomembno je da ima vsaj srednje dobre kvalitete ženski sedež in ne moškega. Dober sedež se ne išče po tem kako je mehek ampak sama sestava in geometrija. Jaz bi iskal problem tudi če je sama drža na kolesu pravilna, če je sedež dovolj visoko in vodoravno nastavljen in predvsem če sedi na sedežu pravilno, ali je preveč pomaknjena naprej. Vprašanje je ali je kolo prave velikosti tid. V vsakem primeru imamo premalo informacij. Vseeno pa ji vsaka čast, da vztraja na kolesu, kljub temu, kar se ji dogaja!

Periglej 04.06.2017 12:08

Jaz sem potiho za dražje hlače, ker je cena (ponavadi) povezana s kvaliteto, vendar tega ne bom napisal na glas, ker vsak sam zase najbolj ve, do kam lahko seže.

bécane11488 04.06.2017 13:12

Samo delno se strinjam z @TIF, res, da ni garancije, da so hlače za 200 eur boljše od tistih za 50 eur, ampak na splošno je tako, sploh če primerjaš no name diskont hlače s tistimi priznanih proizvajalcev, da temu ni tako. Catch je v tem, da dokler jih ne probaš, ne veš kaj je razlika (in morda je to dobro mežik), samo ko enkrat greš na bolje, ne moreš več nazaj.

 

Tudi sam sem šel skozi to zgodbo in ko sem začel kolesariti, si bile tiste benger iz Hervisa čist ok 2 leti in potem sem naredil napako, Assos Mille Uno S5 osnovni model, že naslednjo vožnjo, ko sem spet dal benger na rit, sem komaj čakal, da pridem domov in takoj so šle v kontejner za donacijo.

 

Za konkretni primer, ki ga ima OP, pa hlače niso tiste, ki bodo rešile problem. Ugotoviti je treba ali ima gospodična sploh pravo kolo, nastavitev, sedež, ali ne pretirava s kilometrino glede na kilažo in kondicijo, ipd. Forum ni rešitev za to in če moška boljša polovica nima znanja, svetujem boljše kolesarske trgovine ali tiste ta prave fiterje in težave bodo počasi izginile, sploh če ženska boljša polovica zgubi kakšen kilogram in ni nujno, da s kolesarjenjem, naj raje prične s hojo v blagi hrib in plavanjem.

 

Pa še nekaj sem se naučil, dokler sem imel malo več vampka, je bila napaka, ko sem vzel race varianto hlač, kajti če si močnejše postave, te potem stistska tam doli in spet možni problemi. Zato tisti, ki ne štejete radiatorjev ali nežnejši spol, ki ne sledi smernicam novodobne mode, kjer so vse manekenke podhranjene, nabavite si hlače, ki so malo bolj relaxed fit oziroma bolj širok kroj od tistih race modelov.

Primož Hočevar 09.06.2017 08:31
Probal vsemogoče kolesarske vložke. Do 70km nikdar problema, vse kar je 70km+ je potrebno namazat "podvozje" in pošpricat s sprejem proti vnetju, ki vsebuje prašek.
Nimamo vsi enake sestave "podvozja".
pyer 28.06.2017 23:26

Kot je napisal primus87, dobro namazat tazadnjo. Tudi sam sem imel enak primer, posebej sedaj v vročem in je vložek na koncu vožnje prepojen z znojem in soljo, ki ti nadraži kožo. Vzel sem kremo v Hoferju za suho kožo, stane cca 1,80€ si namažem tazadnjo in od takrat nimam več problemov z bolečimi mozolji. To sedaj redno uporabljam pri vsaki vožnji že cca 5 let in od takrat je mir.

bécane11488 29.06.2017 15:23

Krema je dobrodošla in jo tudi sam uporabljam, predvsem, da koža ostane vlažna in je zato manj trenja. Se mi pa zdi, da so mozolji lahko tudi posledica nepranja hlač po vsaki vožnji ali pa "no name" hlače iz "ali babe", ker nikoli ne veš, kaj vse so uturili v vložek, da bi prišli čim ceneje skozi in da bi bil vložek čimbolj podoben originalu.

Nikita 29.06.2017 19:47
@bécane:

Krema je dobrodošla in jo tudi sam uporabljam, predvsem, da koža ostane vlažna in je zato manj trenja. Se mi pa zdi, da so mozolji lahko tudi posledica nepranja hlač po vsaki vožnji ali pa "no name" hlače iz "ali babe", ker nikoli ne veš, kaj vse so uturili v vložek, da bi prišli čim ceneje skozi in da bi bil vložek čimbolj podoben originalu.

Čisto v nobeni trditvi ti ne dam prav!

 

Ali pa sem sam neki posebnež?

 

Nobenega vnetja, nobenih mozoljev, nič... pa res ne perem hlač po vski vožnji, ker se mi to ne ljubi, kajti dan ima samo 24 ur, jaz pa sem poleg treh do petih, včasih osmih ur na kolesu, še ravno toliko na Copacabni, nekaj časa se zapravi... pa še spati in hraniti se je treba. Hlače enostavno obesim na "štrik" in to je to. Seveda ne... da bi jih neoprane uporabjal nekajkrat, dvakrat pa navadno.

 

Tudi hlače... večina jih je kar "no name", saj v življenju nisem kupil kakšnih dragih hlač. Pa čemu? "Rđavome kurcu in dlaka smeta" pravi pregorov in kdor vidi vsepovsod težavo, mu tudi drage hlače ne bodo pomagale. Seveda bodo trgovci trdili drugače.

 

Kadar perem opremo ročno navadno brez mehčalna na koncu, če med ostalo perilo, je tudi mehčalec. Pa vas veliko, če ne ogromna večina trdi, da imajo potem probleme. Le zakaj... jaz nobenih?

Nikita 29.06.2017 19:57

Če imam s hlačami problem pa je to zaradi naramic. Kar nekaj hlač sem dal pri šivilji popraviti tako, da mi je došila močnejše, tudi širše naramice. Tisto "vouže", kakršno vsebuje večina predvsem cenejših, pa tudi hlač, kakršne so dobival včasih na maratonih, ali kot klubsko opremo, ima ravno take naramice.

 

Edino, torej povezano s temi naramicami, imam rad hlače bolj trdo na sebi in niti pod razno, da mi za pol centimetra lezejo dol.

 

P.s.: Aja mazanje. Ko sem začel voziti daljše ture, to pa so petsto in več kilometrov, so me učili, da je treba "rit" in "mednožje" pač namazati. Uporabljali smo mislim da kremo za kravja vimena "vitaseptal" ali nekaj podobnega. Dandanes mi niti na misel ne pride, da bi si kaj mazal. Ne za sto, ne za tristo ali tudi več kilometrov. Ne vem, če krema ravno reši problem, ko ima nekdo pač občutljivo zadnjico ali še kaj, ko ima prevelike hlače in še kaj in predvsem, ko že pred vožnjo njegova glava pravi, da bo vse narobe.

bécane11488 29.06.2017 20:18
Ti si posebnež, tako ali drugače :)
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI