Kje ali kako meriti LTH ?

Domov > Forum > Kje ali kako meriti LTH ?

Kje ali kako meriti LTH ?

SORTIRAJ PO:
Andraz23 31.05.2017 21:36

Živjo,

zanima me kje merite laktatni prag, da si določite območja treninga po srčnem utripu? Sam merim terensko z 20 min testom, vendar mislim, da pragu nimam dobro določenega.

Testirati želim v kakem laboratoriju, fakulteti... Kakšen nasvet?

IZO 01.06.2017 08:30

Zakaj tako misliš?
In zanima me, kakšen imaš protokol na testu, ter kakšna je trasa?

nejchy 01.06.2017 10:21

Delaj na psihični moči oz. povečaj svojo sposobnost trplenja :) pač... najdi motivacijo in bo višje...

Ta test sm v zadnjih 6ih mesecih naredil trirkat :) Prvič niti ne veš kam lahko ciljaš in kolko lahko konstanto zdržiš ENAKOMERNO 20min.. Konča se tako, da navijaš ko prfukjen, potem pa samo upočasniš še pred koncem... :)

Mislim da moje ocenjene vrednosti pa še vedno niso niti prbližek dejanskemu stanju :)Kajti, vmes trpiš, nakoncu je pa vedno tisti občutek (tudi če skoraj zlezeš skupaj) da bi lahko še malo pritisnil :)

Se pravi, test boš moral (s pavzami) večkrat ponoviti, da sploh veš kaj lahko okvirno in enakomerno zdržiš 20 min, potem naslednjič le malo dvigneš in probaš ponovno enakomerno držat :)

Je pa veliko faktorjev.. npr. če si se dobro noč pred tem naspal, v katerem delu dneva opravljaš test...

nejchy 01.06.2017 10:22

Niti nisem nikoli dal potem poudarka na conah, ampak če že.... boš opazil da so cone 1 in 2 res tolko lahkotne, da se ti zdi, da je razultat ftp-ja bistveno prenizek :)

scottcr1 01.06.2017 14:09

če imaš powermeter je odlična lokacija za test Lubnik.

Pantani 01.06.2017 17:59
@Andraz23:

Živjo,

zanima me kje merite laktatni prag, da si določite območja treninga po srčnem utripu? Sam merim terensko z 20 min testom, vendar mislim, da pragu nimam dobro določenega.

Testirati želim v kakem laboratoriju, fakulteti... Kakšen nasvet?

Fakulteta za šport v Lj, tam se prizemljiš, pa spočit pojdi oz, vsaj tri dni brez visokih naporov.

TIF 02.06.2017 12:35
Če maš zwift
1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI