Muha cc

Domov > Forum > Muha cc

Muha cc

SORTIRAJ PO:
Buha 05.07.2017 11:56

Pozdravljeni, 

verjetno poznate seznam na katerem se najde veliko slovenskih klancev ter še nekaterih iz bližnje ali malo manj bližnje okolice, klanci.muha.cc/

S kolegi že nekaj časa načrtno zbiramo klance na seznamu, ter smo tik pred tem, da zberemo vse. Noben poseben dosežek seveda, z izjemo trme ter zavzetosti, potrebne, da se odpraviš na neke brezvezne klančiče po Prekmurju ali obali (lokalci, brez zamere :) ) 100+km stran od doma. 

Zanima me, če se morda tu najde še kak drug "zbiratelj", ali smo edini, ki si na tak način popestrimo in občasno tudi zagrenimo kolesarske izlete? 

Bolek 05.07.2017 13:30

Dober dan.

Če boste kaj na obali je zanimiv klanec od Movraža proti Rakitovcu. Po mojem spominu je 16% naklon (tako pravi vsaj tabla:)).

En krajši klanec (mislim, da okoli 18% ali 20% naklon) pa gre od vasi Parecag do regionalne ceste Seča-Korte.

Prav tako je en krajši klanec (okoli 16% naklon) kateri gre od industrijske cone Lucija po hribu navzgor do vasi Lucan.

Lep kolesarski pozdrav iz Obale.

ZigaK 05.07.2017 21:18

Živjo

Višinski profil vzpona KrG-Vršič je malo zgrešen, kaže namreč da se začne v Kranjski Gori na 862 m.n.m.v., čeprav je Kranjska Gora na 800-810 m.n.m.v.

Hotel Lek, ki šteje za začetek klanca je na 810m.n.m.v., mogoče kakšen meter več.

Geanos 05.07.2017 21:32

Upam, da ni izven kontektsta
Meni je zanimiv klanec : Slap ob Idrijci - Šentviška Gora - Gorski vrh. Cca. 13km, 800 višincev. Bojda klanec doseže naklon tudi 20% in več

petek 06.07.2017 09:22

Sovodenj - Kladje - To je pa narobe napisano. Tam je 4,5km in ne 10,5km.

10,5km je kvečjemu iz Trebije!

Buha 06.07.2017 10:29

@Bolek: Ne me narobe razumeti, na obali je vsaj meni super kolesariti, sploh po strmih klancih na Parecag, Sv. Petra, Padno, ipd. Je pa na seznamu kar nekaj odvečnih klancev, kot čez oba mejna prehoda (Sečovlje, Dragonja), pa glavna cesta na Šmarje in čez Preval med Lucijo in Strunjanom... 

Na Vršič se pomojem profil na muhi začne pri jezeru Jasna, ki je malo višje, tudi razdalja je zato malo krajša kot standardnih 11km od Leka. Je pa sicer kar nekaj klancev, ki imajo višine malo zamaknjene. Prav tako so kakšni kraji začetka/konca klanca narobe ali pa vsaj zelo konfuzno napisani (en takih je naprimer Sladki vrh ali pa tudi Sovodenj), in je potrebnega kar nekaj raziskovanja za ugotoviti, katero cesto profil pravzaprav predstavlja. 

Vseeno pa seznam ponuja kar nekaj zanimivih klancev, ki niso širše poznani in se jih splača najti ter prevoziti. 

ZigaK 07.07.2017 08:57

862m.n.m.v. bi bilo v redu če je snemano od hotela Erika, Jasna je na 827-830m.n.m.v.
Če sprejemate, vam pošljem gpx datoteko s pravilnim začetkom.

Bolek 07.07.2017 12:49

@Buha. Nobene zamere. Sam sem doma iz Obale in komaj zadnja 4 leta malo bolj resno kolesarim z mojim jeklenim konjičkom. Vsako leto odkrijem kak nov klanec in kako novo pot. Če najdem še kje kak orenk klanec takoj javim.

Lp pozdrav iz soparne in vroče obale.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI