Scott- Foil ali Addict

Domov > Forum > Scott- Foil ali Addict

Scott- Foil ali Addict

SORTIRAJ PO:
KrisFeld 10.07.2017 15:41

Dober dan,

Imam 58kg in nimam težav z vožnjo v klanec (celo nasprotno..) in me zanima ali je boljše imeti Foila-aerodinamiko ali Addict model-lažji. Kot sem omenil v klanec nimam težav in verjetno malo težji okvir nebo težava (sedaj imam 8.4kg Cr1 30). Ko bo menjal bom vzel najmnj okvir 10 (model foil 10...addict 10) ali boljši odvisno od ponudbe. Za 1x samo zbiram informacije za lažjo odločitev.

LPK

kicklen 10.07.2017 15:52

Sam se testiral oba in na koncu izbral Addicta. Foil mi je bil nekoliko pretrd za naše ceste, glede aerodinamike in teže pa ni bistvene razlike...vsaj za rekreativca ne nasmeh

heron 10.07.2017 16:33

Addict

bluesky 10.07.2017 19:41
Addict
versnik 10.07.2017 19:44

Imel oba.
Foil za ravnino
Addict za klance.

Povzetek:
Addict, ker je na breg res razlika

Mathew_30 11.07.2017 11:19

Zanimiva anekdota, resnicna po eni rundi po pivu, o tezi koles in tako naprej...kolega kolegu vztrajno trobi, da mora kupit drazji in lazji karbonski okvir za specialko, ker mu bo v klanec res letela...in da je to danes nuja in oh in sploh...nabija u tri krasne in ze malo navelican vsega kar direkt uzgem, da naj neha nabijat in naj gre kolega raje veckrat na kolo in doda se kak km teka, tako bo izgubil "slaufe" okoli trebuha in tam pridobil tisto kilo ali dve...za privarcevani denar naj pa raje familijo pelje na en 14 dnevni dopust.

Te smrtne tisine za mizo ne bom nikoli pozabil...na sreco je ostalo brez zamer, saj tudi ni bilo slabo misljeno. Ampak resnicno. Tako kot je.

Pa ne leti to niti priblizno na avtorja...ampak morda v razmislek komu, ki misli, da lahko in par tisocakov vredno kolo samo pelje v klanec... smeh

deal 11.07.2017 12:18

Vsekakor Addict! Ampak če si hiter v klanec, boš hiter z vsakim kolesom, ne boš pa bistveno hitrejši zaradi kolesa.

Še ena anekdota - kolega se je leta 2015 s podobnim kolesom kot ga imaš ti (Scott CR1 letnik 2011, 105 oprema in obroči mavic aksium) uvrstil med prvih 100 na veliki franji, ki jo je sploh peljal prvič. No, to kolo vozi še vedno in z njim naredi 10k km na leto...

bluesky 11.07.2017 14:23
@Mathew_30:

Zanimiva anekdota, resnicna po eni rundi po pivu, o tezi koles in tako naprej...kolega kolegu vztrajno trobi, da mora kupit drazji in lazji karbonski okvir za specialko, ker mu bo v klanec res letela...in da je to danes nuja in oh in sploh...nabija u tri krasne in ze malo navelican vsega kar direkt uzgem, da naj neha nabijat in naj gre kolega raje veckrat na kolo in doda se kak km teka, tako bo izgubil "slaufe" okoli trebuha in tam pridobil tisto kilo ali dve...za privarcevani denar naj pa raje familijo pelje na en 14 dnevni dopust.

Te smrtne tisine za mizo ne bom nikoli pozabil...na sreco je ostalo brez zamer, saj tudi ni bilo slabo misljeno. Ampak resnicno. Tako kot je.

Pa ne leti to niti priblizno na avtorja...ampak morda v razmislek komu, ki misli, da lahko in par tisocakov vredno kolo samo pelje v klanec... smeh

Drugače kolega gleda med Addictom in Foilom, oba v istem cenovnem rangu. 

@deal:

Vsekakor Addict! Ampak če si hiter v klanec, boš hiter z vsakim kolesom, ne boš pa bistveno hitrejši zaradi kolesa.

Še ena anekdota - kolega se je leta 2015 s podobnim kolesom kot ga imaš ti (Scott CR1 letnik 2011, 105 oprema in obroči mavic aksium) uvrstil med prvih 100 na veliki franji, ki jo je sploh peljal prvič. No, to kolo vozi še vedno in z njim naredi 10k km na leto...

In zato bi moral tudi @krisfeld ostati na istem biciklu?

KrisFeld 11.07.2017 14:55
Nisem pricakoval, da bo sploh kdo odgovoril zato najprej najlepsa hvala vsem. Naj povem da NE kupujem boljsega kolesa, ki bo vozil "sam" in ne sodim v kategoriji kolesarjev, ki dajo 10-13k € za kolo sam zato da je najbolsi(kolo seveda;)). Cr1ko imam ker sem ga dobil po dobri ceni in ker je to moj prvi kolo(sem bivsi tekac in sem zivljenje posvetil teku). Zakaj bi menjal? Ker si zelim bolj agresivno in "napadalno" kolo. Na hitro kaj in kako je stanje..

Sam se ves cas nagibal k Addictu ampak ker gre vse v smer aerodinamike me je tezilo vprasanje ali je fora samo v denarju (proji vozijo vecinoma Foile?) in ker sem "hribolazc" bi mi mogoce na ravnini bolje prisel foil. Sem pregledal precej tujih forumov pa je tako kot vedno mnenje deljeno.

Ps: se opravicujem, ker ni sumnikov-gsm.

Lpk
bluesky 11.07.2017 15:17
@KrisFeld: Nisem pricakoval, da bo sploh kdo odgovoril zato najprej najlepsa hvala vsem. Naj povem da NE kupujem boljsega kolesa, ki bo vozil "sam" in ne sodim v kategoriji kolesarjev, ki dajo 10-13k € za kolo sam zato da je najbolsi(kolo seveda;)). Cr1ko imam ker sem ga dobil po dobri ceni in ker je to moj prvi kolo(sem bivsi tekac in sem zivljenje posvetil teku). Zakaj bi menjal? Ker si zelim bolj agresivno in "napadalno" kolo. Na hitro kaj in kako je stanje..

Sam se ves cas nagibal k Addictu ampak ker gre vse v smer aerodinamike me je tezilo vprasanje ali je fora samo v denarju (proji vozijo vecinoma Foile?) in ker sem "hribolazc" bi mi mogoce na ravnini bolje prisel foil. Sem pregledal precej tujih forumov pa je tako kot vedno mnenje deljeno.

Ps: se opravicujem, ker ni sumnikov-gsm.

Lpk

Če ti je všeč bolj aero videz, malo več "mesa" skupaj potem foil, če ti je bolj klasična oblika potem Addict. Drugače pa ja. Oba se peljeta super in po ravnini in na klanec :). Moj prejšnji je bil Addict. 

baktiv 11.07.2017 15:58
Ma uzem foila, ker teli ta novi so res brutalno lepi, za unih par g več se ne sekeri, ker se ti ne bo nič poznalo v klanec, sploh ce si klajmber :)
gorann316998 11.07.2017 18:09
kupi oba
Ban 12.07.2017 15:24

Imam addicta in če bi se odločil še 1x bi spet vzel addicta. Zakaj, ne vem, ker mi je lepšikaže jezik

TIF 12.07.2017 17:28
Foil brez dvoma je superiorno kolo
baktiv 12.07.2017 19:27
:) lej to lepoto :)

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0509/5317/products/scott-foil-premium-bike-2016_241411z.jpg?v=1463428424
mark 13.07.2017 09:44

Jaz se ne strinjam ravno s tistimi anekdotami. Je kar precejšnja razlika, ali imaš odvečno kilo na telesu ali pa na kolesu. Telesna vseeno pritiska na pedala. Res je, da za povprečnega rekreativca tisti dekagrami bicikla niso odločilni, ampak če nekomu igrača predstavlja veselje in si jo lahko privošči, naj si jo kupi.

Ne vem sicer, kakšna je razlika v teži, ampak če sta kolesi v istem rangu, najbrž ne prav velika. Zato domnevam, da se boš pri nakupu odločil bolj po izgledu. Sam imam Adicta, ker so mi bolj všeč klasična kolesa. Je odlično kolo, ampak res ne gre samo. Jaz sem se na Franji v klanec dajal s trekarji, pa tudi na poniju je bil eden kar blizu. (ni mi sicer čisto jasno, kao je do klanca prišel tako hitro, saj sem do klanca vozil blizu 40)

bécane 13.07.2017 10:07

Je bil res samo poni, da ni bil "solex" nasmeh

kolesko 13.07.2017 12:28

Foil, zakaj? Ker ti tistih par 100g razlike v klanec ne bo pomenilo nič. Foil je bolj tog, bolj udoben (ne vem ali ste ostali primerjali s starim Foil-om, ki je res bil manj udoben od Addicta, nov ni, je bolj udoben) in ima boljši sistem zavor (direct mount, še posebaj če boš imel karbonske felne, imajo več moči).

copi 13.07.2017 12:40
@kolesko:

Foil, zakaj? Ker ti tistih par 100g razlike v klanec ne bo pomenilo nič. Foil je bolj tog, bolj udoben (ne vem ali ste ostali primerjali s starim Foil-om, ki je res bil manj udoben od Addicta, nov ni, je bolj udoben) in ima boljši sistem zavor (direct mount, še posebaj če boš imel karbonske felne, imajo več moči).

Boljši zavorni sistem na papirju v praksi pa.....
fuego 13.07.2017 22:28
@kolesko:

Kako je lahko Foil bolj udoben, če gre za aero kolo?

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI